انجمن


چه اسرار پنهانی در سئو و بازاریابی اینترنتی وجود دارد ؟  (۱ نوشته)

 • sanazkarimi

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۲۹
  تشکر شده: ۲ بار
  # نوشته شده: ۶ سال پیش
  ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰

  سئو و بهینه سازی سایت برای دیده شدن کسب وکار بعد از طراحی سایت یکی از الزامات برای موفقیت به حساب می آید . اما برخی نکات هستندکه با رعایت آنها میتوان به این مسیر بهبود مستمرتر و بهتری داد . در ادامه همراه باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

  موتورهای جستجو، مانند گوگل و بینگ سعی می کنند که اصل مساوات و عدالت را رعایت کنند، در نتیجه حتی به کوچکترین کسب و کارها نیز این فرصت را می دهند که رتبه های بالایی را در نتایج جستجو تصاحب کنند.

  هدف موتورهای جستجو این است که فارغ از اندازه کسب و کار، مرتبط ترین و متناسب ترین وبسایت را به کاربر جستجوکننده نشان بدهند. علاوه بر این، بر خلاف روش های سنتی بازاریابی، سئوی طبیعی کاملا رایگان است.

  امروزه، انبوهی از روش های آسان و موثر برای افزایش رتبه و جذب بازدیدکنندگان جدید به سایت وجود دارد. پس واضح است که اولین کاری که باید نسبت به انجام آن اقدام کنید راه اندازی یک وبسایت است. سپس برای بازاریابی کسب و کار خود از هفت نکته زیر که محوریت همه آنها سئو است استفاده کنید.

  اما ببینیم در بازاریابی دیجیتال بعد از طراحی سایت چه اسراری نهفته است؟

  تخصص خود را پیدا کنید
  هرچه حوزه فعالیت شما خاص تر و محدودتر باشد، متمایزشدن شما از رقبا آسانتر می شود. اگر به جای اینکه تلاش کنید تا برای همه کس همه چیز باشید، روی جذب یک بازار هدف کوچک و خاص تمرکز کنید، احتمال اینکه رتبه های بالایی را در گوگل به دست بیاورید به مراتب افزایش پیدا می کند.

  کلمات کلیدی هوشمندانه انتخاب کنید

  پس از آنکه برای فعالیت تان یک راست به سراغ یک حوزه تخصصی رفتید، فهرستی از کلمات کلیدی تهیه کنید تا از آنها در محتوای وبسایت، رسانه های اجتماعی و وبلاگ خود استفاده کنید. ابزار فوق العاده Keyword Planner از گوگل تعداد افرادی که هر ماه عبارتهای مختلف را جستجو می کنند را نشان می دهد و به شما کمک می کند تا عبارات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید.

  شاید بهتر باشد روی چیزی که با عنوان کلمات کلیدی طولانی (long-tail) شناخته می شود تمرکز کنید. کلمات کلیدی طولانی یا دنباله دار، عباراتی هستند که از چند کلمه تشکیل می شوند و با وجود اینکه تعداد جستجوهای آنها در ماه کمتر است، اما رقابت کمتری نیز بر سر آنها وجود دارد.

  این یعنی احتمال اینکه برای این عبارتها در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید بیشتر است. به عنوان نمونه، می توانید عبارت «طراحی آشپزخانه سازگار با محیط زیست» را در مقایسه با «طراحی آشپزخانه» در نظر بگیرید.

  بازار محلی را دست کم نگیرید
  ترجیحاً برای رقابت در سطح کشور تلاش نکنید. در عوض، تلاش های خود را روی جذب مشتری از نواحی اطراف خود متمرکز کنید. برای تصاحب بازار محلی کارهای زیادی می توانید انجام بدهید.

  آدرس خود را در همه صفحات وبسایت تان درج کنید. با مردم محله، سایر صاحبان کسب و کار و انجمن هایی مانند اتاق بازرگانی محلی ارتباط برقرار کنید. یک شرح حال یا رپورتاژآگهی درباره کسب و کار خود را در روزنامه محلی منتشر کنید.

  لینک سازی را جدی بگیرید

  همینطور که ارتباطات خود را گسترش می دهید، سعی کنید وبسایتهایی را پیدا کنید تا به سایت شما لینک بدهند. برای شروع می توانید از اتاق بازرگانی یا روزنامه محلی کمک بخواهید.

  به دنبال وبلاگ نویسانی باشید که در حوزه تخصصی فعالیت شما مطلب می نویسند تا در پست های وبلاگ خود سخنی از کسب و کار شما به میان بیاورند و لینک وبسایت شما را قرار بدهند.

  همکاران خودتان یا مشتریان قبلی هم می توانند به شما کمک کنند. موتورهای جستجو لینک را به عنوان مدرک اعتبار و اهمیت وبسایت شما در نظر می گیرند، بنابراین سعی کنید با هر تعداد وبسایت که می توانید یک شبکه بسازید تا به شما لینک بدهند.

  ریسپانسیو بودن و موبایل فرندلی بودن را فراموش نکنید

  اگر وبسایت شما برای دستگاه های همراه بهینه سازی شده و طراحی سایت شده باشد، گوگل به آن بیشتر توجه خواهد کرد! بله، وبسایتهایی که برای استفاده در موبایل بهینه سازی شده اند، رتبه های بالاتری را در نتایج جستجو دریافت می کنند.

  این یکی از سریع ترین روشها برای تقویت سئو است، بنابراین اطمینان پیدا کنید که سایت شما روی موبایل هم به اندازه رایانه های رومیزی (دسکتاپ) جذاب به نظر می رسد.

  حتما وبلاگ داشته باشید

  موتورهای جستجو عاشق محتوا هستند، مخصوصا اگر تازه و خوش نگاشت باشد. اضافه کردن یک وبلاگ به سایت، یکی از روشهای نسبتا ساده برای تولید محتوا به شکل منظم است. شما می توانید در مطالب خود از کلمه های کلیدی استفاده کنید و پست هایی را منتشر کنید که به دغدغه های رایج مشتریان پاسخ می دهند.

  علاوه بر این، وبلاگ ها به همان اندازه که نظر مشتریان را جلب می کنند، توجه گوگل را نیز به شما معطوف خواهند کرد. وبلاگ می تواند ابزار فوق العاده ای برای نشان دادن تخصص شما و کسب اعتبار در حوزه فعالیت تان باشد.

درباره‌ی این موضوع