انجمن

اضافه چند بخش جداگانه در قسمت نوشتن  (۱۳ نوشته)

• mdavaee

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۲۴ دی ۱۳۸۶ - ۱۴:۰۸

با سلام

دو تا سوال داشتم

۱- من در هنگام نوشتن یک پست در وردپرس نیاز به یک فیلد دیکه دارم که عددی خواص رو در جای خاصی از پست بنویسم. آیا این کار شدنی هست ؟ چطور و چگونه ؟

۲- طرز کار با قسمت ” زمینه های داخواه ” در قسمت نوشتن پوست در وردپرس را توضیح دهید ؟

با تشکر

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    asandownload2
  • itnegar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۹
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۱:۲۱

برای این که عدیدی رو در جای خاصی در \ست وارد کنی می تونی CSS قالب را این جوری بنویسی و بهش این خاصیت رو بدی که در صورت استفاده در گوشه ی پستت بنویسه .
    در مورد کار با زمینه های تازه هم من چیزی بلد نیستم :D

asandownload2
  • navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۱:۵۳

در مورد کار با زمینه های تازه هم من چیزی بلد نیستم

نصب عمرت بر فنا رفته اگه زودتر یاد نگیری :D

۱- من در هنگام نوشتن یک پست در وردپرس نیاز به یک فیلد دیکه دارم که عددی خواص رو در جای خاصی از پست بنویسم. آیا این کار شدنی هست ؟ چطور و چگونه ؟

۲- طرز کار با قسمت ” زمینه های داخواه ” در قسمت نوشتن پوست در وردپرس را توضیح دهید ؟

بوسیله همین زمینه های دلخواه براحتی می تونید کاری که می خواهید رو انجام بدید.
    شما در قسمت نوشتن مطلب و صفحه قسمت زمینه های دلخواه رو دارید. این قسمت از سه قسمت اصلی تشکیل شده.
    http://i4.tinypic.com/82jkfh2.jpg
    قسمت اول یک لیست که ممکنه روزهای اول نباشه. قسمت دوم کلید هست. هر چیزی که در این قسمت می نویسید برای راحتی کار از این پس در اون لیست میاد که بتونید راحت انتخابش کنید.
    هر کلید یک مقدار هم داره که جلوش مشخص می شه .
    خب شما می تونید در این قسمت اطلاعاتی رو به یک مطلب یا صفحهتون اضافه کنید و در جایی غیر از قسمت محتوای اون مطلب از اون مقدار استفاده کنید.
    مثلا در این سایت ما از این قابلیت چندین بار برای راه اندازی بخش پوسته استفاده کردیم ( و همینطور بخش افزونه ها که بزودی راه میفته ).
    این صفحه رو ببینید :
    http://themes.wp-persian.com/cool-winter
    ما گزینه هایی داریم مثل نام پوسته - فارسی ساز - سازنده و ...
    همه این قسمت ها بوسیله قابلیت زمینه های دلخواه درست شده. در قسمت نوشتن یک مطلب ما فقط تصویر پوسته رو قرار می دیم ( که اون رو هم می تونستیم توسط همین قسمت نیز انجام بدیم ولی خب برای اینکه خالی نباشه ... ) و بقیه قسمت ها بوسیله زمینه های دلخواه اطلاعاتشون پر می شه.

اما نحوه به کار گیری. وقتی قدرت این قسمت بیشتر می شه که از در کنارش از کد های پی اچ پی هم استفاده بشه ( در حد ابتدایی ).
    کد زیر رو مشاهده کنید :

<?php if(get_post_custom_values('thm_ver')) : ?>
    <b>نسخه: </b><?php echo get_post_meta($post->ID, 'thm_ver', true); ?>
    <?php endif; ?>

این قسمت از پوسته بخش پوسته ها کش رفته شده :D کارش اینه :
    اگر کلید thm_ver برای یک مطلب وجود داشت ( خط اول تموم می شه ) . اول اینو بزار : <b>نسخه: </b> که خب مشخصه . بعد مقدار thm_ver رو نمایش بده. در آخر خط هم شرط رو می بنده .
    اگه ما در زمینه های دلخواه نسخه پوسته رو وارد کرده باشیم که اینجا نشون داده می شه اگه نه که براحتی ازش می گذره.

خب محدودیتی نیست. بنابراین شما می تونید چند تا از اینها رو با هم مخلوط هم کنید. مثلا در مثال زیر نام مترجم پوسته با سایت فارسی ساز مخلوط می شه :

<?php if(get_post_custom_values('thm_translated')) : ?>
    <b>فارسی ساز: </b><a href="<?php echo get_post_meta($post->ID, 'thm_translated_url', true); ?>"><?php echo get_post_meta($post->ID, 'thm_translated', true); ?></a>
    <?php endif; ?>
    Masroor
  • agri

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۷
    ۲۷ دی ۱۳۸۶ - ۰۱:۴۱

نوید جان این قسمت آخر رو که نحوه بکارگیری رو توضیح دادی یه کم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.
    این کد رو دقیقا کجا باید بذاریم؟
    اگه با یه مثال ساده از قدم اول تا آخر توضیح بدی خیلی عالی میشه چون به قول خودت این بخش از وردپرس می تونه خیلی کاربرد داشته باشه.

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۷ دی ۱۳۸۶ - ۱۰:۲۷

این کد رو می تونید هر جایی که مورد نظرتون هست قرار بدید . مثلا مثال بخش پوسته یه نمونه بود. بخش افزونه ها هم که یکی ۲ روز دیگه خبرش رو می دیم که باز شد اونجا هم می تونید مثال های خوبی ببینید . ;-)

• محمد پشت کوهی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۵
    ۲۷ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۰۴

این کد رو برای تم ها کجا وارد کردید؟ توی کدام فایل پی اچ پی یا سی س اس؟ یا تو خود صفحه نوشتن؟
    :D من کامپیوتری نیستم، پس لطفا ساده توضیح بدید

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۲۷ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۳۸

اگه دقت کنید این کد ها php هستند پس باید توی فایل های مربوط به خودشون باشند. و اینکه کجا باشن به خود شما مربوطه که بخواین چه چیزی رو کجا قرار بدین...میتونه توی index.php باشه.میتونه توی single.php باشه یا هر کدوم از فایل های php دیگه ی پوسته...

• cusoon

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲
    ۱۳ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۳۸

با اجازه برنامه نویسان بزرگ !
    یه پلاگین هست که خیلی خوبه ولی کامل نیست، در کل انگ کارته ...
    ---
    آدرسش اینه ... دانلود کن ، حالشو ببر ... منم دعا کن!
    http://wordpress.org/extend/plugins/more-fields/#post-2803

microbit
  • Rasool

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۰
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۳

دوستان از توضیحاتتون ممنون. اما منم تازه کارم.
    من متوجه نشدم.
    من خیلی به نوشتن متن اضافه با زمینه دلخواه احتیاج دارم.
    http://www.musicmagazine.ir/ تو این سایت بالای هر عنوان پست ها یه خط با سایز کوچیک و رنگ خاکستری نوشته شده. من چه طور میتونم این کارو بکنم. اگه میشه قشنگ توضیح بدین همه روش هاشو. ممنون
    http://radio-pars.com/

ناجی کرد
  • mojtaba_aryaman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۱

navid گفت:

نصب عمرت بر فنا رفته اگه زودتر یاد نگیری :D

بوسیله همین زمینه های دلخواه براحتی می تونید کاری که می خواهید رو انجام بدید.
    شما در قسمت نوشتن مطلب و صفحه قسمت زمینه های دلخواه رو دارید. این قسمت از سه قسمت اصلی تشکیل شده.
    http://i4.tinypic.com/82jkfh2.jpg
    قسمت اول یک لیست که ممکنه روزهای اول نباشه. قسمت دوم کلید هست. هر چیزی که در این قسمت می نویسید برای راحتی کار از این پس در اون لیست میاد که بتونید راحت انتخابش کنید.
    هر کلید یک مقدار هم داره که جلوش مشخص می شه .
    خب شما می تونید در این قسمت اطلاعاتی رو به یک مطلب یا صفحهتون اضافه کنید و در جایی غیر از قسمت محتوای اون مطلب از اون مقدار استفاده کنید.
    مثلا در این سایت ما از این قابلیت چندین بار برای راه اندازی بخش پوسته استفاده کردیم ( و همینطور بخش افزونه ها که بزودی راه میفته ).
    این صفحه رو ببینید :
    http://themes.wp-persian.com/cool-winter
    ما گزینه هایی داریم مثل نام پوسته - فارسی ساز - سازنده و ...
    همه این قسمت ها بوسیله قابلیت زمینه های دلخواه درست شده. در قسمت نوشتن یک مطلب ما فقط تصویر پوسته رو قرار می دیم ( که اون رو هم می تونستیم توسط همین قسمت نیز انجام بدیم ولی خب برای اینکه خالی نباشه ... ) و بقیه قسمت ها بوسیله زمینه های دلخواه اطلاعاتشون پر می شه.

اما نحوه به کار گیری. وقتی قدرت این قسمت بیشتر می شه که از در کنارش از کد های پی اچ پی هم استفاده بشه ( در حد ابتدایی ).
    کد زیر رو مشاهده کنید :

<?php if(get_post_custom_values('thm_ver')) : ?>
    <b>نسخه: </b><?php echo get_post_meta($post->ID, 'thm_ver', true); ?>
    <?php endif; ?>

این قسمت از پوسته بخش پوسته ها کش رفته شده :D کارش اینه :
    اگر کلید thm_ver برای یک مطلب وجود داشت ( خط اول تموم می شه ) . اول اینو بزار : <b>نسخه: </b> که خب مشخصه . بعد مقدار thm_ver رو نمایش بده. در آخر خط هم شرط رو می بنده .
    اگه ما در زمینه های دلخواه نسخه پوسته رو وارد کرده باشیم که اینجا نشون داده می شه اگه نه که براحتی ازش می گذره.

خب محدودیتی نیست. بنابراین شما می تونید چند تا از اینها رو با هم مخلوط هم کنید. مثلا در مثال زیر نام مترجم پوسته با سایت فارسی ساز مخلوط می شه :

<?php if(get_post_custom_values('thm_translated')) : ?>
    <b>فارسی ساز: </b><a href="<?php echo get_post_meta($post->ID, 'thm_translated_url', true); ?>"><?php echo get_post_meta($post->ID, 'thm_translated', true); ?></a>
    <?php endif; ?>

سلام
    این بخش اصلا تو پیشخوان نیست ؟؟؟؟؟

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۵۵
    ۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۸

# نوشته شده: ۳ سال پیش

عزیز مال سه سال پیشه تاپیک!
    الان بخش زمینه ی دلخواه رو باید وقتی مطلب مینویسی تنظیمات صفحه رو اون بالا یاز کنی و تیک زمینه‌های دل‌خواه رو بزنی و تنظیمش کنی

mojtaba_aryaman - Masroor - saman111
  • mojtaba_aryaman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    ۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۵

داداش مرسی از راهنماییت

• ar77

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۱

من یک سوال داشتم
    من تعدادی برگه ساختم ولی نمی دونم چگونه در ان ها مطلب بگذارم هر مطلبی قرار می دهم در صفحه ی اصلی می یاد

درباره‌ی این موضوع