انجمن

سوال درباره دستورات robot.txt  (۱۲ نوشته)

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۴

من الآن همچین دستوری Disallow: /wp-* داخل robot.txt قرار دادم که به فولدرهای wp دسترسی نداشته باشه اما الآن یه افزونه ریختم برای نقشه سایت که نقشه سایتش داخل فولدر خودش فقط درست میشه اون رو وقتی به گوگل وبمستر میدم خطا میده که شما گفتید به این پوشه دسترسی نداشته باش من الان باید چیکار کنم که هم این دستر Disallow: /wp-* اجرا بشه هم فقط به گوگل و موتورهای جستجو بفهمونم شما میتونید به فقط همین یک فایل از داخل فولدر wp plugin دسترسی پیدا کنید؟فقط همون فایل سایت مپ؟

• M.Abooali

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵
    ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۳

خوب این را امتحان کنید:

Disallow: /wp-*
    allow: /wp-test

که
    test فایل مورد نظرتون هست. احتمالا جواب خواهد داد. اگر جواب نداد میتونید از http://code.google.com/web/controlcrawlindex/ کمک بگیرید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mima
  • ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۱:۵۴

زدم نشد اون قسمتم که دادید همین دستور allow رو گفته اما عمل نمیکنه ایجوری باز به دستورات robot.txt برای رسیدن به سایت مپ گیر میده

• Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۹۸۲
    ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۸

دوست عزیز سایت مپتون رو با چه افزونه ای ایجاد کردید ..؟؟
    اگه از افزونه ی google-sitemap-generator یا XML sitemap استفاده کنید دیگه این مشکل هارو نخواهید داشت و به اون شاخه از robot.txt هم گیر نخواهد داد .. فقط افزونه رو نصب و فعال کنید .. همین ..

موفق باشید ../.

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۰

saeidfard گفت:
    دوست عزیز سایت مپتون رو با چه افزونه ای ایجاد کردید ..؟؟
    اگه از افزونه ی google-sitemap-generator یا XML sitemap استفاده کنید دیگه این مشکل هارو نخواهید داشت و به اون شاخه از robot.txt هم گیر نخواهد داد .. فقط افزونه رو نصب و فعال کنید .. همین ..

موفق باشید ../.

هر دو نصب بوده اما مشکل مموری دارم و افزونه جدیدی نصب کردم که سایت مپ رو داخل فولدر پلاگینش میسازه

• Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۶

درود ;
    دوست عزیز در این صورت کاریش نمیتونی بکنی ، چون هر طور شده این شاخه از robot.txt دسترسی رو میبنده و گوگل وب مستر هم به سایت مپ ارور خواهد داد ، یا باید در robot.txt بیخیال این شاخه بشید ، یا از افزونه ی دیگه ای استفاده کنید ..

چه مشکل رمی دارید ؟؟ Allowed memory size ؟؟
    XML sitemap فکر نمیکنم انقدر سنگین باشه که بخواد فضای زیادی رو اشغال کنه و این مشکل رو هم من ندیدم جایی ایجاد کنه .. به نظر من بهتره مشکل رمتون رو درست کنید و از همون XML-sitemap استفاده کنید ..

افزونه های بسیاری دیگه ای هم هستند ، جستجو کنی پیدا میکنی ..
    موفق باشید ../.

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۱

مشکل مموری
    رم هم زیاد کردیم باز ارور میده
    اکثرشون رو نصب کردم یا کلا نصب نمیشدن یا همین مشکلی که گفتم داشتن یا خوب نبودن

• Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۸

حتما رم رو نتونستید زیاد کنید که ارور میده ، یا کلا دسترسی شما به منابع محدوده ..
    یا باید از افزونه های دیگه استفاده کنی یا سایت مپ رو به صورت دستی ایجاد کنی و آپلودش کنی ..

دوست عزیز فک کنم سروری که شما ازش استفاده میکنی زیاد خوب نباشه ،، چون توی این تاپیک هم دیدم که مشکل CPU داری :
    http://forum.wp-persian.com/topic/13518

در کل به نظره من بهتره سرورت رو عوض کنی تا این همه مشکلی که داری برطرف بشه ، احتمالا سرور شما دسترسیتون رو به منابع محدود کرده که این اصلا خوب نیست و در هر صورت این مشکلات پیش میاد ..

موفق باشید ../.

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۲۲:۳۴

نه سرور مشکلی نداره سایتهای بزرگی هم روشه هزینشم ماهیانه بد نمیگیره!! مشکل سی پی یو میگن به دلیل استفاده بیش از حد از منابع توسط وردپرس هست

• Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    ۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۳

دوست عزیز نمیدونم چرا رو این پافشاری میکنید که سرورتون مشکلی نداره ،،

مشکل سی پی یو میگن به دلیل استفاده بیش از حد از منابع توسط وردپرس هست

آقا محسن عزیز هم توی اون تاپیک اشاره کردند ، حتما دسترسیتون به منابع محدوده ، پشتیبان سرور هم که هیچ وقت از سرور خودشون ایراد نمیگیره ، مشکل رو میندازه به گردن وردپرس ..

در هر صورت بهتره که ابتدا مشکل CPU و RAM رو حل کنید و این مشکل سایت مپتون هم برطرف خواهد شد ..

در رابطه با اون ها هم اگه فرصت کردم توی همون تاپیک راهنماییت میکنم ..
    دوست عزیز شما چرا آدرس سایتتون رو اینجا قرار نمیدید تا بهتر بتونیم بررسی کنیم .. ؟ اگه آدرس سایتتون رو بدید هم دوستان هم خودم بهتر میتونیم راهنماییت کنیم ..

در هر صورت .. موفق باشید ../.

• maysamz

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱

با عرض سلام خدمت دوستان من چند روزی هست یه مشکلی برام پیش اومده میشه کمک کنید

User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/
    Disallow: /wp-includes/
    <!-- WP Super Cache is installed but broken. The constant WPCACHEHOME must be set in the file wp-config.php and point at the WP Super Cache plugin directory. -->

این روبوت من هست و در وبمستر یکی از url هارو بلاک کرده

مشکل از کجاست؟؟

• Araz

آفلاین
    کاربر فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۰۴
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۷

منظور شما از آدرس بلوکه شده چیست؟
    این مشکل ربطی به محتوای فعلی فایل و یا پلاگین فوق ندارد.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.