انجمن

راه اندازی پیشرفته یک انجمن bbpress  (۲۰۳ نوشته)

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۵۵
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۴

دوستان از اونجا که مدیرای گلمون هیچ مسئولیتی رو در قبال راهنمایی برای نصب و راه اندازی انجمنهای bbpress قبول نمیکنن خواستم از دوستانی که تجربه ی نصب این انجمن ساز رو داشتن به ما کمک کنن. امیدوارم که کلیددارها و نظمان گل انجمن این موضوع رو نیندن تا ما بتونیم با کمک دوستان به یه نتیجه ی خوب برای راه اندازی این انجمن ساز بشیم :-)
    من خودم چندتا سوال دارم که میپرسم و امیدوارم با کمک دوستان به نتیجه ای برسیم و دوستان دیگه هم استفاده کنن
    1. اولا اینکه فارسی پرس یه فارسی ساز برای بی بی پرس ارائه داده و متاسفانه برای دوستانی مثل من که سابقه و تجربه استفاده از فارسی ساز ها رو ندارن نمیدونیم که اون فایلهای فارسی ساز رو تو کدوم قسمت افزونه ی bbpress باید جاگذاری کنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    2. ثانیا بی بی پرس حالت یه افزونه داره که میشه به وردپرس متصل میشه ولی من نتونستم بفهمم که انجمنی که میسازه تو چه آدرسی از دامنه قرار میگیره. حالا اگه ما بیایم و این افزونه رو تو ساب دومینی که میخوایم توش قرار بگیره بارگزاری کنیم آیا این افزونه محیطی مثل wp-admin به ما میده؟
    3. افزونه های این انجمن ساز bbpress رو میشه معرفی کنید؟ آیا این افزونه ها فارسی سازی نشدن؟
    4. آیا برای دسته یندی کاربران مثل کلیددار، ناظم، کاربر فعال و ... افزونه لازمه؟ برای تشکر؟ BBCode؟ نقل قول؟ فرستادن پیغام خصوصی؟ آپلود نماد (آواتار)؟ عضو گیری؟ و ...؟
    5. آیا قالب های این انجمن ساز تا الان فارسی سازی نشدن؟

ما بی بی پرس رو تا به نگارش 1.0.0 نرسه به کسی پیشنهاد نمیکنیم و پشتیبانی نیز نخواهیم کرد

این جمله ی اکثر مدیران انجمن هستش در جواب برای کمک درباری بی بی پرس، میخواستم سوال ببپرسم که الان نگارش دو نسخه ی سوم بتای این نسخه هستش الان هم پشتیبانی نمیکنید؟ این فقط یک سواله و خواهش میکنم که تاپیک رو نبندید تا با کمک دوستان بتونیم این انجمن ساز رو بصورت حرفه ای راه اندازی کنیم :-)

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    miladsadsad
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۴

الان نگارش دو نسخه ی سوم بتای این نسخه هستش الان هم پشتیبانی نمیکنید؟

خیر! بی‌بی‌پرس توی اولویت کاری ما نیست.

Morteza - Mostafa - amirsaam - محسن غیاثی - silvercover - نوین ادمین - Saeed Fard - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - امین - turkm4hdi - best designer
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۲

Gonahkar گفت:

خیر! بی‌بی‌پرس توی اولویت کاری ما نیست.

آقای گناهکار یک سوال. من تو چندجا از بادی پرس شنیدم که با بی بی پرس کار میکنه و شما یکجا گفتید که نسخه ی فارسیش رو چند وقت دیگه ارائه میکنید. میخواستم ببینم کار این بادی پرس چی هستش؟

نوین ادمین
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۲

ترجمه‌ی بادی‌پرس در حالت بررسی مجدد هست و پس از بررسی منتشر می‌شه. اما باید نیروی متخصص و پشتیبانش هم باشه تا بتونه کاربران رو پشتیبانی کنه.

amirsaam - محسن غیاثی - نوین ادمین - Morteza - ثاني عشر - Saeed Fard - امین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۴

Gonahkar گفت:
    ترجمه‌ی بادی‌پرس در حالت بررسی مجدد هست و پس از بررسی منتشر می‌شه. اما باید نیروی متخصص و پشتیبانش هم باشه تا بتونه کاربران رو پشتیبانی کنه.

یعنی اینکه با بادی پرس امکان داشتن بی بی پرس و انجمن هم هست؟

نوین ادمین
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۵

امکانات بادی‌پرس رو توی سایتش بخونین: http://buddypress.org

نوین ادمین - Saeed Fard
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۶
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۶

من دارم روی لوکال تستش میکنم و برای راه اندازی قالبش رو مرتب میکنم . توی راه اندازیش مشکلی نداشتم . دقیقاً مثل وردپرسه . ادمینش هم مثل وردپرسه .
    اگه نیاز به هماهنگی با دیتابیس وردپرس نداشته باشین براحتی میتونین نصبش کنین .
    یک سری اشکالات کوچیک داره که باید خودتون بشینین رفع کنین (توی فارسی سازی و افزونه ها و . . . )
    =================
    مشکل من الان اینجاست که زمان فارسی نمیشه . عبارت hours رو فارسی کردم "ساعت" توی فایل زبان اما توی انجمن فارسی نمیشه و بازم مینویسه hourse . نمیدونم چیکار کنم . . .

amirsaam
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۳

شهاب جان یه سوال، فایلهای فارسی سازش رو باید کجا جاگزاری کنیم؟

نوین ادمین
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۴

یک فولدر با اسم my-languages در روت میسازید و فایل های زبان رو توی اون میریزید
    ======================
    امیدوارم جناب گناهکار عزیز بالاخره در مقابل خیل عظیم طرفداران بی بی پرس تسلیم بشه و افزونه های مورد استفاده در این انجمن رو (شاید هم بهمراه قالب) برای دوستان بزاره که دانلود کنن و اینقده درخواست ندن .
    اصلاً یک بخش توی انجمن درست بشه برای ماها که بین خودمون تبادل نظر کنیم و به هم کمک کنیم بدون داشتن هیچ انتظاری از مسئولان اصلی . (امیدوارم جناب گناهکار عزیز به این مقوله توجه کنه )
    من افزونه های خود سایت اصلی رو دریافت کردم که بعضیشون مشکل داشت . یکیشون همین دکمه تشکر بود که خطا میداد .

amirsaam - Mostafa - milad200 - سیدمحمد موسوی - mohmon - امین -
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۳

ایا موفق به راه اندازی کامل شدید؟ چه افزونه های رو پیشنهاد میکنید؟

نوین ادمین
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۵

اره مشکلی نداره . کاملاً کار میکنه . لیست افزونه ها رو میتونید از اینجا ببینید . . .
    http://bbpress.org/plugins/
    برای دیدن افزونه های بیشتر در هر قسمت روی عبارت more » کلیک کنید و از قسمت پایین صفحه صفحات دیگه رو ببینید .
    برای هر افزونه هم راهنمای نصب داره که همشون مثل خود وردپرسه و به روشی ثابت عمل میشه .

amirsaam
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۱

شهاب جان من الان بی بی پرس رو رو ساب دومینی که میخوام انجمن اونجا باز شه بارگزاری کردم. ولی نمیرفت تو قسمت ادمین. شاید به این خاطر باشه دیتابیس براش ساختم. آیا باید از دیتابیس وردپرس استفاده کنم؟
    همونجوری که گفتید فارسی ساز رو جاگذاری کردم و bb-config هم تغییر نام و تنظیم کردم ولی صفحه سفید برام میاره. چیکار کنم؟
    آپدیت: دیتابیس رو به دیتابیس وردپرس تغییر دادم ولی هنوز صفحه سفیده :-(

نوین ادمین
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۲

من یک دیتابیس دیگه واسش ساختم و اجرا کردم و درست کار کرد . الان دارم روی وب سرور خودم امتحان میکنم .
    فکر نکنم زیاد فرق کنه . حالا انجام میدم ببینم بازم مشکل داره یا نه . . .

amirsaam
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۲

من راه اندازی کردمش و آمادست . . .
    http://forum.mohandesyar.com
    حالا مونده ریزه کاریهاش . .. کلی خستم کرد .
    خودم قالبش رو ویرایش کردم . قالب انگلیسی بود . . .
    در مورد ترجمه هم من ترجمه ای که خود انجمن وردرس فارسی استفاده میکنه برداشتم که 5 کیلوبایت بود .
    ترجمه دیگه ای که داشتم خیلی کامل بود 100 کیلوبایت بود .
    اون مشکلی که برای hours گفتم توی این ترجمه درست شده . باید از دوتا ترجمه در کنار هم استفاده بشه و یک فایل ترجمه درست و درمون درست کرد . . .

amirsaam
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۹

شهاب جان این ترجمه ای که خودت واسه بی بی پرس تنظیم کردی رو میتونی بزاری ما هم استفاده کنیم؟
    در ضمن میشه راهنمایی بیشتری برای راه اندازی به ما بدید؟
    من که هنوز فقط صفحه ی سفید بهم نشون میده و به قسمت ادمین نمیره! آیا باید خودم دستی آدرس ادمین به مرورگر بدم تا باز کنه ادمین رو؟
    آپدیت: با آدرس دستی ادمین هم بازم سفید میاره :-((
    در ضمن یه نکته ای رو بگم که از نسخه ی دو بتا3 و ترجمه ی فارسی پرس دارم استفاده میکنم

نوین ادمین
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۲

برای ادمین از این آدرس باید استفاده کنی. . .

http://forum.mohandesyar.com/bb-admin/index.php

البته این مربوط به سایت خودمه . باید طبق مسیری که ریختی اینو درست کنی .. .
    الان دارم میرم . . تا 1-2 ساعت دیگه میام و برات میزارم ترجمه ها رو . .
    تا اون وقت ببین میتونی گناهکار رو راضی کنی چند پلاگین مثل تشکر رو بزاره ما هم استفاده کنیم یا اینکه یک بخش توی انجمن بزاره برای تبادل اطلاعات . . .
    موفق باشی

amirsaam
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۶

:-( با اون آدرس هم باز سفید میاره!
    آقا مزدک، گناهکار جان، پارسای عزیز و یا آقا مرتضی گل! هیچ کدوم حاضر به همکاری نیستید؟ :-(
    شما دوستان فقط تجربه ی کاملی رو از راه اندازی بی بی پرس دارید آقایون و از بادی پرس دارید حمایت میکنید. ئوستان نمیشه اقلا تجربه ی خودتون رو به اشتراک بذارید؟ آقا شهاب هم لطف میکنه و فارسی سازش رو کامل در اختیارمون میزاره شما حاظر به حمایت نیستید؟
    امیدوارم تاپیک رو نبندید. کوچکترین حمایت و همیاری از طرف شما مایه ی دلگرمی ماست. و امیدوارم هاست کردن بی بی پرس فارسی توسط دوستمون شهاب رو قبول کنید و برای حمایت از ایشون هم که شده چند افزونه ای که خودتون فارسی کردید برای بی بی پرس در اختیار ما دوست داران وردپرس فارسی بزارید
    ممنون و خواهش میکنم اگر ناراضی هستید تذکر بدید و تاپیک رو نبیندید و یه بخش برای خود ما بسازید تا بتونیم دانسته هامون رو با دوستان دیگه به اشتراک بزاریم...
    کامروا باشید

نوین ادمین
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۳

امیدوارم جناب گناهکار عزیز بالاخره در مقابل خیل عظیم طرفداران بی بی پرس تسلیم بشه و افزونه های مورد استفاده در این انجمن رو (شاید هم بهمراه قالب) برای دوستان بزاره که دانلود کنن و اینقده درخواست ندن.

اصلاً یک بخش توی انجمن درست بشه برای ماها که بین خودمون تبادل نظر کنیم و به هم کمک کنیم بدون داشتن هیچ انتظاری از مسئولان اصلی . (امیدوارم جناب گناهکار عزیز به این مقوله توجه کنه)

کاربر گرامی با این‌که خودتون می‌دونین ما این‌جا از بی‌بی‌پرس صحبتی نمی‌کنیم باز هم شما برای افزونه و پوسته از بنده درخواست پشتیبانی می‌کنین، اون‌وقت چطور می‌فرمایین یه بخش جدا ایجاد بشه بدون این‌که از مسئولین انتظار پاسخگویی باشه؟ شما خودتون اولین نفری هستین که توی پاراگراف قبلش حرف خودتون رو نقض کردین.

امیدوارم هاست کردن بی بی پرس فارسی توسط دوستمون شهاب رو قبول کنید و برای حمایت از ایشون هم که شده چند افزونه ای که خودتون فارسی کردید برای بی بی پرس در اختیار ما دوست داران وردپرس فارسی بزارید

برای این‌که ایشون ترجمه‌شون رو به بقیه‌ی کاربران عرضه کنن که مشکلی نیست، کافیه روی اینترنت بارگذاری‌ش کنن و پیوندش رو در اختیار دوستان قرار بدن. اما برای این‌که ترجمه‌ای توسط گروه وردپرس فارسی به‌صورت رسمی ارائه بشه باید اون ترجمه کاملا با واژگان به‌کار رفته توی وردپرس فارسی هماهنگ باشه و... که امری زمان‌بر هست.

ما افزونه‌ی خاصی رو فارسی نکردیم، تا اون‌جا که یادم میاد شاید درمجموع ۱۰ تا کلمه رو فارسی کردیم. فقط افزونه‌ی تشکر هست که خودمون از صفر نوشتیم و چون با عجله نوشته شده مناسب انتشار عمومی نیست وگرنه توی سایت خود بی‌بی‌پرس در دسترس عموم قرار می‌دادم.

ممنون و خواهش میکنم اگر ناراضی هستید تذکر بدید و تاپیک رو نبیندید و یه بخش برای خود ما بسازید تا بتونیم دانسته هامون رو با دوستان دیگه به اشتراک بزاریم...

من به خاطر احترامی که برای کاربران وردپرس فارسی قائل هستم این موضوع رو قفل نمی‌کنم و فقط اونو به بخشِ «دیگر» منتقل می‌کنم. هر بحثی در مورد بی‌بی‌پرس هست می‌تونه توی همین موضوع مطرح بشه و دوستان تجربیات خودشون رو به اشتراک بذارن. (بدون این‌که انتظاری از ما داشته باشن)

موفق باشین

amirsaam - نوین ادمین - محسن غیاثی - Omid Sh - ثاني عشر - Saeed Fard - milad200
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۹:۳۲

بهرحال ممنون . ایشاالله سایر دوستان هم بیان و اینجا رونق بگیره . . .
    این فایل های فارسیشه که ترجمه بنده نیست . هرکاری کردم با نرم افزار poedit بتونم درستش کنم نشد و ارور داد .
    http://www.uploadbaz.com/iaf5ztezc9jh
    اگه میشد ترجمه رو از اول انجام بدیم خیلی خوب بود . . .

amirsaam - Morteza
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۶

ممنون شهاب جان بابت ترجمه ولی من موندم که چرا واسه من نصب نمیشه!
    فرقی داره که اول فایلهای زبان رو به بی بی پرس اضافه کنیم بعد به هاست منتقل کنیم یا اینکه باید طی دو مرحله انجام بشه یعنی اول بی بی پرس رو به هاست انتقال بدیم بعد فایهای زبان؟
    گناهکار جان شما به هیچ طریقی نمیشه این افزونه ی تشکر رو به ما بدی؟
    دوستانی که راه اندازی کردن چندتا افزونه ی مهم رو معرفی کنید...

نوین ادمین
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۳

راستش من نمیدونم مشکل چیه که صفحه سفید میاد . . .قاعدتاً اگر مراحل نصب رو درست رفته باشی نباید همچین پیغامی بده . . سعی کن دوباره نصب کنی. . .

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۲ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۴۷

شهاب جان هیچ کاری نمیتونم بکنم. شما از چه نسخه ای استفاده میکنید؟ یه بار دیگه هم گفتم که من از نسخه ی دو بتا3 استفاده میکنم!
    حالا هم خودم poedit رو دانلود و نصب کردم و درحال ترجمه کردن این نسخه هستم! :-D
    ولی چون مبتدی هستم نمیدونم بعضی از نمادها چه کاری میکنن و اگر در این مورد گناهکار جان به ما کمک کنه متشکر میشیم!
    این چندتا رو به ما بگید فعلا ترجمه ش چی میشه خیلی بهم کمک کردید!
    Closed <span class=\"count\">(%s)</span>
    Spam <span class=\"count\">(%s)</span>
    Orphan <span class=\"count\">(%s)</span>
    Hidden <span class=\"count\">(%s)</span>
    و این یکی هم لطف کنید ببینید درست ترجمه کردم یا نه!
    Posted on %1$s at %2$s
    پست شده ساعت %1$s به تاریخ %2$s

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۰۴:۰۵

دوستان به امید خدا دارم رو ترجمه ی بی بی پرس نسخه ی2 بتا3 کار میکنم و تا الان به 20% رسیدم. امیدورم اگه دوستان تو چندتا ترجمه بهم کمک کنن تا سه روز دیگه این نسخه رو کاملا فارسی داشته باشیم!

• نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۷

من از آخرین ورژن استفاده میکنم ولی ورژن اصلی نه بتا .
    فکر نکنم نیازی به ترجمه باشه . و یا اگه میخوای ترجمه کنی بهتره چند عبارت اصلی رو بیشتر ترجمه نکنی چون :

• خیلی از عبارت ها توی ادمینه و نیاز نیست برای خودت ترجمشون کنی
    • ترجمه معمولی وجود داره . از همون فایل بانی که برات فرستادم استفاده کن
    • توی خود قالب از کدهای php استفاده شده برای عبارت های فارسی . با توجه به اینکه هر کد php یک درخواست به cpu میفرسته اگه بخوای اینطوری عمل کنی به سرور فشار میاره فکر کنم . من اومدم فایل های قالب رو از ansi به utf-8 تبدیل کردم و مستقیماً بجای عبارت های php عبارت های فارسی رو گذاشتم .
    • اگه از گناهکار درخواست کنی میاد تاپیک رو میبنده . چون قرار شد از مدیران چیزی درخواست نکنیم و خودمون کار کنیم .
    amirsaam
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۰

ممنون شهاب جان ولی نسخه ی دو که ورژن اصلی نداره!؟؟ :-؟
    درباره ی فارسی سازی عزیز تا اونجا که من دیدم تمامی افزونه ها و ... که فارسی شدن تمامی کلمات رو فارسی کردن و واسه اینکه گناهکار جان این فارسی سازی شده رو قبول کنه که هاست کنه و دوستان دیگه هم استفاده کنن بهتره به نظرم که طبق قوانین فارسی سازی وردپرس فارسی فارسی سازی کنیم ;-)

• نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۳

من از ورژن 1 استفاده میکنم نه 2 . کلاً از ورژن های بتا استفاده نمیکنم .
    مدیران گفتن که ترجمه ای رو میزارن که مطابق با سایر ترجمه هایی باشه که برای وردپرس ارائه دادن و این فکر کنم یعنی باید توسط گروه خودشون انجام بشه و هر ترجمه ای رو قبول نمی کنن .
    شما میتونی ترجمه کنی و بزاری برای سایر دوستان تا استفاده کنن .

amirsaam
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۸

ممنون شهاب جان ولی منم دارم با مطابق با همین ترجمه های هایی که انجام دادن بی بی پرس رو ترجمه میکنن. در ضمن به نظر من این ورژن آخر یعنی دو بتا3 خیلی از نسخه ی 1 بهتره. اگه به changelog تو وردپرس.ارگ توجه کنید متوجه میشید

نوین ادمین
  • p.zehfroush

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    ۶ تیر ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۵

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
    من بی بی پرس رو اضافه کردم ولی چون پوسته پشتیبانی نمی کنه بی بی پرس رو الان نمی دونم چه باید کرد ! می شه تم جدا براش در نظر گرفت یا نه ! ممنون می شم این هم پوسته ای هست که استفاده کردم

http://www.crmui.com

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۶ تیر ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۵

عزیز تو سایت خود بی بی پرس دنبال افزونه ای به اسم theme support بگرد. اگر اسمشو اشتباه نگفته باشم

• Mohsen

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۷
    ۷ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۱

سلام.
    میخواستم بدونم اگه من بخوام برای سایتم ، انجمن درست کنم و بخوام اون رو با ساب دامین forum.mysite.com ایجاد کنم ، باید دوباره وردپرس جدیدی رو در اون subdomain ایجاد کنم؟؟؟؟؟
    نمیشه با همین آدرسی که گفتم ، فقط یک مدیریت برای سایت و فرومم داشته باشم؟؟؟؟؟
    چه سیستم مدیریت محتوایی رو برای ایجاد فروم به من پیشنهاد می کنید؟؟؟؟؟

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۷ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۲

محسن جان شما بسته به نیازتون میتونید سیستم انجمن ساز راه اندازی کنید
    اگه یه انجمن بی آلایش و ساده مثل همین انجمن میحواید خب از bbPress استفاده کنید که خودش از وردپرس جداس. البته نسخه ی 1.0.3
    اگرم یه انجمن خیلی حرفه ای میخواید خب از phpBB یا از انجمن ساز های دیگه مثل myBB استفاده کنید که خودشون کنترل پنل جدا دارن

Saeed Fard - Mohsen - نوین ادمین
  • Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۹۸۲
    ۷ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۵

میخواستم بدونم اگه من بخوام برای سایتم ، انجمن درست کنم و بخوام اون رو با ساب دامین forum.mysite.com ایجاد کنم ، باید دوباره وردپرس جدیدی رو در اون subdomain ایجاد کنم؟؟؟؟؟

نه خیر دوست عزیز .. لازم به نصب وردپرس نیست .. شما توی این ساب دامین باید انجمن سازتون رو نصب کنید ،،
    حالا نسب به نیازتون : bbpress , phpbb , SMF , Vbulletin , mybb ,... رو میتونید نصب کنید ..

اگه تازه کار هستید phpbb رو پیشنهاد میکنم گه هم حرفه ای هستش هم ساده ،، خواستید خیلی حرفه ای عمل کنید Vbulletin نصب کنید ..

موفق باشید ../.

Omid Sh - Mohsen - amirsaam - نوین ادمین
  • Mohsen

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۴

فرض کنید من می خوام سایتم این ساب دامین ها رو داشته باشه :
    news.mysite.com
    pix.mysite.com
    art.mysite.com
    من می خوام برای این سایت از وردپرس استفاده کنم. حالا باید در 3 جا وردپرس رو راه اندازی کنم و برای ورود به هر کدوم باید جداگانه وارد بشم؟؟؟؟؟
    من دوست دارم که برای هر سه ، از یک مدیریت استفاده کنم.میشه؟؟؟؟؟؟

• amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۹

محسن جان فکر نمیکنم بشه! حالا دوستان میان نظر میدن شاید تونستن این چیزی که میخوای رو برات راه اندازی کنن

Mohsen
  • Mohsen

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۷

یه سوال دیگه :
    به نظرتون من روی کدوم سیستم ها کار کنم؟؟؟
    دوست دارم همشون رو امتحان کنم.شما این کار رو بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟
    کدوم یک از این سیستم ها پشتیبانی فارسی دارن؟؟؟؟

نوین ادمین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۱:۱۴

راستش نه. این تریپ چندسایتی ها به یه تیم مدیریت نیاز داره که هر قسمت رو به یه نفر بسپاری. اینجوری کار خیلی سخه.

Mohsen - نوین ادمین
  • Mohsen

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۱:۱۸

اگه بیدار هستید چند تا سوال دیگه ازتون دارم؟؟؟؟
    بیدار هستید؟؟؟؟

نوین ادمین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۳

بله عزیز. بفرمایید

Mohsen - نوین ادمین
  • Mohsen

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۷

من بدون دانش اولیه و بدون خواندن هیچ کتابی شروع به ساختن وب سایت کردم(البته یک سال وبلاگ کار میکردم اون هم بدون کتاب و ....)
    حالا تصمیم گرفتم یکم حرفه ای بشم.خواهش میکنم کمک کنید.
    به نظرتون از چه چیزی شروع کنم؟؟؟؟؟
    HTML یا ....

نوین ادمین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۱:۳۴

rasoulrahimi گفت:
    من بدون دانش اولیه و بدون خواندن هیچ کتابی شروع به ساختن وب سایت کردم(البته یک سال وبلاگ کار میکردم اون هم بدون کتاب و ....)
    HTML یا ....

دوست عزیز بسته به نیاز شماست. html زبان وبه که طراحی های ساده و کارهایی رو انجام میده مثه لینک کردن و عکسدار کردن لینک و ... که باید شما ازش تا حدودی اطلاع داشته باشید
    ولی برای طراحی وب وردپرسی شما باید از فوتوشاپ و دریم ویور استفاده کنید برای جاگذاری عکسها و ... تبئیل کردنش به کد css

Mohsen - Saeed Fard - نوین ادمین
  • Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۳

فرض کنید من می خوام سایتم این ساب دامین ها رو داشته باشه :
    news.mysite.com
    pix.mysite.com
    art.mysite.com
    من می خوام برای این سایت از وردپرس استفاده کنم. حالا باید در 3 جا وردپرس رو راه اندازی کنم و برای ورود به هر کدوم باید جداگانه وارد بشم؟؟؟؟؟

نه خیر دوست عزیز ، لازم به نصب تعداد زیادی وردپرس نیست ، در این صورت حجم دیتابیس فوق العاده بالا خواهد رفت ..

من دوست دارم که برای هر سه ، از یک مدیریت استفاده کنم.میشه؟؟؟؟؟؟

بله محسن جان ، میشه .. از وردپرس شبکه (مولتی یوز) استفاده کنید ، ( در موردش هم جستجو کنید ، توضیح داده شده )

به نظرتون من روی کدوم سیستم ها کار کنم؟؟؟
    دوست دارم همشون رو امتحان کنم.شما این کار رو بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟
    کدوم یک از این سیستم ها پشتیبانی فارسی دارن؟؟؟؟

دوست عزیز لازم نیست تمامی سیستم هارو امتحان کنید ، تمامی این سیستم ها حرفه ای هستند ، فقط کاربر باید بتونه ازشون استفاده کنه ، بهتره رو یک سیستم کار کنید و در همون حرفه ای بشید .. تا اون جایی که یادمه PHPBB و Vbulletin پشتیبان فارسی مخصوص به خودشون دارن ، خواستی بگو آدرس هاشو بهت بگم ..

HTML یا ....

بستگی به این داره که تا چه حدی میخواهید پیشرفت کنید و واسه ی چه کاری استفاده کنید ..
    ابتدا HTML رو به صورت کامل یاد بگیرید ، چون زبان استاندارد جهانی وب هستش و خیلی مهمه .. بعدش هم CSS ..

برای طراحی قالب وردپرس باید غیر از این 2 تا با تابع ها و پوسته های وردپرس آشنا باشید ..
    در سطح پیشرفته هم میتونید PHP یاد بگیرید ..

دوستان عزیز این جا قرار شده در مورد راه اندازی پیشرفته یک انجمن بحث بشه ،، پس لطفا دیگه سوالات خارج بحث نپرسید و بحث رو منحرف نکنید ،، ( سوالات جدا از بحث ، در تاپیک های جدا ) .. با تشکر ..

موفق باشید ../.

Mohsen - نوین ادمین - amirsaam
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۴

دوستان عزیز این جا قرار شده در مورد راه اندازی پیشرفته یک انجمن بحث بشه ،، پس لطفا دیگه سوالات خارج بحث نپرسید و بحث رو منحرف نکنید ،، ( سوالات جدا از بحث ، در تاپیک های جدا ) .. با تشکر ..

ممنون سعید جان . این تاپیک داشت منحرف می شد از بحث اصلی .

خواستم به بی بی پرسی ها بگم که من فرومم رو تکمیل کردم و آماده بهره برداری شده و تا چند روزه دیگه افتتاحش میکنم . ممنون میشم نظرتون رو در موردش بدونم .
    http://forum.mohandesyar.com

Saeed Fard - amirsaam
  • Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۵

شهاب جان خیلی خوب شده ، قالبش هم خیلی قشنگه ،، ساده و شیک ..

موفق باشید ../.

نوین ادمین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۵

شهاب جان خسته نباشی واقعا شیک دراومده. ایشالله تو کاذت موفق باشی...

نوین ادمین
  • milad200

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۵
    ۱۰ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۲

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
    بخصوص جناب گناهکار که ما وقت و بی وقت مزاحمشون می شویم
    جناب گناهکار ما یک مشکلی داریم که این مشکل رو از هر کس پرسیدیم راه حلی برایش نداشت اما در انجمن شما در حال اجراست
    مشکل ما ثبت نام با کاراکتر فارسی هست هر کاری می کنیم فقط کاراکتر انگلیسی قبول می کند
    لطف می فرمایید ما را در این ضمینه راهنمایی بفرمایید
    نوین ادمین
  • milad200

آفلاین
    عضو
    ۱۴ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۵

milad200 گفت:
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان
    بخصوص جناب گناهکار که ما وقت و بی وقت مزاحمشون می شویم
    جناب گناهکار ما یک مشکلی داریم که این مشکل رو از هر کس پرسیدیم راه حلی برایش نداشت اما در انجمن شما در حال اجراست
    مشکل ما ثبت نام با کاراکتر فارسی هست هر کاری می کنیم فقط کاراکتر انگلیسی قبول می کند
    لطف می فرمایید ما را در این ضمینه راهنمایی بفرمایید
    دوستان تا اقای گناهکار لطف می کنن و ما رو راهنمایی می کنن
    سپاسگزار می شیم اگر می تونید ما رو در این ضمینه راهنمایی بفرمایید
    نوین ادمین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱۴ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۲

عزیز یا شما تاپیک رو نخوندید یا قصد دارید که گناهکار جان تاپیک رو ببنده! :-D
    شوخی کردم ولی من به شخص نمیدونم چجوریه این جریان و فکر کنم بهتر که کاراکترهای فارسی استفاده نکنید. به نظر من یکپارچگی یوزرنیم ها رو میریزه بهم!
    ولی توی سایت خود بی بی پرس دنبال یه همچین افزونه ای بگردید. به نظرم این راه بهتریه

milad200 - نوین ادمین
  • milad200

آفلاین
    عضو
    ۱۴ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۷

ما که برامون ثبت نام بصورت فارسی خیلی مهمه

و من تنها در این انجمن که از بی بی پرس استفاده می کنن دیدم که بصورت فارسی می شود ثبت نام کرد
    نوین ادمین
  • amirsaam

آفلاین
    عضو
    ۱۴ تیر ۱۳۹۰ - ۲۱:۴۰

آدرس انجمنتون رو میدید؟

نوین ادمین
  • نوین ادمین

آفلاین
    عضو
    ۱۴ تیر ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۶

منم تو انجمنم نمیتونم یوزر فارسی درست کنم . فکر نکنم زیاد مهم باشه . به نظر من هم بهتر اینه که انگلیسی باشه