انجمن

راه اندازی بخش آموزش php و mysql و css و jquery  (۱۱ نوشته)

• Arshk

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴۳
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۶ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۸

با سلام

فکر میکنم که لازم باشه تا یک بخش واقعا کامل برای آموزش php و mysql و css و jquery توی سایت داشته باشیم تا به کاربرانی مثل خود من که خیلی از برنامه نویسی سر در نمیاریم و یه چیزایی رو الکی بلدیم آموزش بده
    البته از صفر صفر تا حرفه ای
    می دونم که خیلی از اعضا مثل خود من دوست دارند که با وردپرس همکاری کنند و یه فایده ای برای انجمن داشته باشند و فقط هی یکسره درخواست این پوسته و اون افزونه و ..... رو ندهند
    اینجوری تیم وردپرس خیلی قوی تر میشه و بجای اینکه پوسته ها و افزونه های انگلیسی رو ترجمه کنیم خودمون برای خودمون بومی سازی می کنیم مثل افزونه بهنویس
    یکی از دردسر های خنده دار ما {البته اول از همه خودم رو میگم که وارد نیستم به کسی برنخوره یه وقت} فارسی سازی پوسته و افزونه است که ابتدایی ترین کار محسوب میشه........

من خیلی توی نت گشتم و پی دی اف دانلود کردم و کلی هم کتاب خریدم ولی هیچکدوم اصولی آموزش نمی دهند
    البته انگلیسی ها رو که نمی فهمم ولی فارسی ها هیچکدوم به درد نمی خورند چون درست ترجمه نشده اند و کاربردی نیستند و به درد کسانی که صفرکیلومتر هستند نمی خورند
    حتی سراغ اساتید مجتمع فنی تهران هم رفتم و گفتند که همچین کتابی رو توی مجتمع ندارند!!!!!!!

اگه دوستان زحمت بکشند و این موارد رو یاد بدهند{حداقل در حد مورد نیاز برای وردپرس} یک تیم وردپرس فارسی فوق العاده قوی خواهیم داشت.

به امید پیشرفت روز افزون تیم وردپرس فارسی

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    mahnaz - navid.alizadeh - تناسب اندام
  • طراحان نوین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۵
    ۶ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۳

arshk61 گفت:
    با سلام

فکر میکنم که لازم باشه تا یک بخش واقعا کامل برای آموزش php و mysql و css و jquery توی سایت داشته باشیم تا به کاربرانی مثل خود من که خیلی از برنامه نویسی سر در نمیاریم و یه چیزایی رو الکی بلدیم آموزش بده
    البته از صفر صفر تا حرفه ای
    می دونم که خیلی از اعضا مثل خود من دوست دارند که با وردپرس همکاری کنند و یه فایده ای برای انجمن داشته باشند و فقط هی یکسره درخواست این پوسته و اون افزونه و ..... رو ندهند
    اینجوری تیم وردپرس خیلی قوی تر میشه و بجای اینکه پوسته ها و افزونه های انگلیسی رو ترجمه کنیم خودمون برای خودمون بومی سازی می کنیم مثل افزونه بهنویس
    یکی از دردسر های خنده دار ما {البته اول از همه خودم رو میگم که وارد نیستم به کسی برنخوره یه وقت} فارسی سازی پوسته و افزونه است که ابتدایی ترین کار محسوب میشه........

من خیلی توی نت گشتم و پی دی اف دانلود کردم و کلی هم کتاب خریدم ولی هیچکدوم اصولی آموزش نمی دهند
    البته انگلیسی ها رو که نمی فهمم ولی فارسی ها هیچکدوم به درد نمی خورند چون درست ترجمه نشده اند و کاربردی نیستند و به درد کسانی که صفرکیلومتر هستند نمی خورند
    حتی سراغ اساتید مجتمع فنی تهران هم رفتم و گفتند که همچین کتابی رو توی مجتمع ندارند!!!!!!!

اگه دوستان زحمت بکشند و این موارد رو یاد بدهند{حداقل در حد مورد نیاز برای وردپرس} یک تیم وردپرس فارسی فوق العاده قوی خواهیم داشت.

به امید پیشرفت روز افزون تیم وردپرس فارسی

سلام. در مورد آموزش php و mysql و css و jquery در سایت وردپرس فارسی بنده با شما موافق نیستم برای اینکه در اینترنت سایت های بسیار زیادی آموزش کامل و جامعی ارائه می دهند. همچنین می تونید از مجموعه های مالتی مدیاهایی که در بازار بسیار فراوان است استفاده کنید. اگر هم آموزش کاملی می خواهید می تونید با مراجعه به موسسات آموزشی حتی مدرک معتبر هم دریافت کنید. این دلیل اولم. دلیل دوم هم این که تیم وردپرس فارسی به نظر بنده با این همه مشغله کاری که دارند ، جواب امثال من و شما را می دهند کار بزرگی انجام می دهند...

در مورد آموزش هایی که مربوط به وردپرس میشه هم در همین سایت به صورت کامل و جامع وجود داره. برای مثال همین مشکل شما یعنی آموزش فارسی سازی پوسته و افزونه رو می تونید از لینک زیر مشاهده کنید:
    http://codex.wp-persian.com/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87/

Mostafa
  • Arshk

آفلاین
    عضو
    ۶ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۳

ممنون ولی هیچکدوم از آموزش ها جامع نیستند

به این تاپیک یه سری بزن ببین می تونی مشکل منو حل کنی؟

راست چین کردن پوسته وردپرس

mahnaz - navid.alizadeh
  • navid.alizadeh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۵

اینجا

mehdi370 گفت:

سلام. در مورد آموزش php و mysql و css و jquery در سایت وردپرس فارسی بنده با شما موافق نیستم برای اینکه در اینترنت سایت های بسیار زیادی آموزش کامل و جامعی ارائه می دهند. همچنین می تونید از مجموعه های مالتی مدیاهایی که در بازار بسیار فراوان است استفاده کنید. اگر هم آموزش کاملی می خواهید می تونید با مراجعه به موسسات آموزشی حتی مدرک معتبر هم دریافت کنید. این دلیل اولم. دلیل دوم هم این که تیم وردپرس فارسی به نظر بنده با این همه مشغله کاری که دارند ، جواب امثال من و شما را می دهند کار بزرگی انجام می دهند...

در مورد آموزش هایی که مربوط به وردپرس میشه هم در همین سایت به صورت کامل و جامع وجود داره. برای مثال همین مشکل شما یعنی آموزش فارسی سازی پوسته و افزونه رو می تونید از لینک زیر مشاهده کنید:
    http://codex.wp-persian.com/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87/

ما یه مشکلی که داریم اینه که دوستان ما از لطف زیادشون اصلا نمی خونن که مسئله چیه! اصلا دقت نمی کنن به صورت مسئله!
    تا حالا رفتین داخل همین لینکی که شما گذاشتید؟ همین اول برگه نوشته:
    چگونگی فارسی کردن پوسته و افزونه

مراحل کلی کار
    ۱- آشنایی کامل با زبان HTML و CSS برای ترجمه قالب
    ۲- آشنایی کامل با زبان PHP برای ترجمه افزونه
    ۳- افزودن قابلیت ترجمه شدن
    ۴- ایجاد فایل ترجمه و ترجمه‌ی آن
    ۵- فراخوانی فایل ترجمه توسط افزونه/قالب

به نظر شما این پیش نیاز ها در مورد یک فرد مبتدی صدق می کنه؟؟؟
    سوال طرح می کنی، یا کسی جواب نمی ده! یا اونایی که جواب می دن، حرف بی ربط می زنن! یا اگرم توضیحشون مربوط باشه، اونقدر مختصر و مفید می گن، که فقط کسی ازش سر در میاره که خودش دستی بر آتش داره...

Mostafa - Arshk
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۱:۵۹

به نظر شما این پیش نیاز ها در مورد یک فرد مبتدی صدق می کنه

مبتدی بودن عیب نیست، همه اولش مبتدی هستن بعد یاد می‌گیرن و حرفه‌ای می‌شن اما فرد مبتدی نباید سمت فارسی‌سازی بره! باید اول پیش‌نیازها رو یاد بگیره.
    همون‌طور که کسی که جدول ضرب بلد نیست نباید سمت حل کردن معادلات دیفرانسیل بره. توی هر کاری رعایت کردن پیش‌نیازها الزامی‌ه.

navid.alizadeh - silvercover - Morteza - Mostafa - Rasivell
  • navid.alizadeh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۲:۵۲

Gonahkar گفت:
    باید اول پیش‌نیازها رو یاد بگیره.

خوب دوست عزیز میشه یه خواهش؟
    شما به من کاملا مبتدی، یه لطفی کن لطفا...
    بگو من از کجا شروع کنم که قدم به قدم بیام جلو...؟ از کجا بخونم؟ اسم کتابی چیزی..؟ یا یه لینک خوب..؟
    جایی که واقعا از صفر شروع کنه به توضیح دادن و من بتونم خودمو بکشم بالا...

Arshk
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۶

اگر زبان‌تون خوبه، پیشنهاد می‌کنم از w3schools.com شروع کنید و بعد از اینکه چیزهایی یادگرفتید سراغ مستندات wordpress.org بروید.
    کتاب های زیادی هم در مورد html - php - css هست.

Omid Sh
  • Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۰

با اجازه از اساتید مصطفی جان و جناب گناهکار،
    دوست عزیز شما دنبالش نرفتید و جستجو نکردید.
    فقط ما عادت کردیم که یک مخزن اصلی باشه و از همونجا همه چیز رو یاد بگیریم.
    شما در همین گوگل فارسی جستجو کنید: آموزش html یا آموزش css
    سایت‌های فارسی خیلی مفیدی در نتایج ظاهر میشن.
    شما انتظار دارید که در هر تاپیک دوستان فعال بیان به طور کامل برای تک تک افراد توضیح بدن که این امکان نداره.

Mostafa
  • Arshk

آفلاین
    عضو
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۶

OmidSh گفت:
    با اجازه از اساتید مصطفی جان و جناب گناهکار،
    دوست عزیز شما دنبالش نرفتید و جستجو نکردید.
    فقط ما عادت کردیم که یک مخزن اصلی باشه و از همونجا همه چیز رو یاد بگیریم.
    شما در همین گوگل فارسی جستجو کنید: آموزش html یا آموزش css
    سایت‌های فارسی خیلی مفیدی در نتایج ظاهر میشن.
    شما انتظار دارید که در هر تاپیک دوستان فعال بیان به طور کامل برای تک تک افراد توضیح بدن که این امکان نداره.

در مورد کتاب هایی که توی اینترنت بصورت پی دی اف هست باید بگم که من به اندازه یه دی وی دی از این کتاب ها دانلود کردم ولی.........
    چندتا هم کتاب از توی بازار خریدم که اونها هم به درد نمی خورند
    مشکل اینجاست که به قول آقا مصطفی ما زبانمون خوب نیست
    همه آموزش هایی هم که به فارسی هست ترجمه است و ترجمه هاش هم مثل ترجمه گوگل می مونه که هیچی ازش نمی فهمی
    تازه اگر تالیف هم باشه چون خود کسی که نوشته حسابی وارد بوده و حرفه ای برای همین هم جوری توضیح داده که باید حرفه ای باشی تا بفهمی. پس به درد مبتدی ها نمی خوره

اما یه چیزی: آیا همه دوستانی که توی انجمن فعالیت می کنند هم به همین صورتی که میگید این چیزها رو یاد گرفته اند؟

مطمئنم که دوستانی مانند آقای نوید علیزاده مثل من می خواهند با یادگیری این چیزها در انجمن مفید باشند و به حل مشکلات کمک کنند.
    وگرنه « تا کی ما بیاییم و نون آماده تحویل بگیریم!؟ یه بار بصورت کلی نون پختن رو یادمون بدید. بعد دیگه خودمون یاد می گیریم که چیکار کنیم که این نون خمیر نشه و نسوزه و برشته در بیاد..... »(از « نان دهی یا نان سازی » نوشته پدرام پاینده)

navid.alizadeh
  • Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۷

دوست عزیز من بازم در پاسخ به شما می‌گم که جستجو نکردید!
    من همین الآن با جستجوی عبارت آموزش html به دو سایت زیر برخوردم که خودم از سایت اولی خیلی چیزها یاد گرفتم.
    به نظرتون اینا هم ترجمه گوگل هست؟!
    1.http://www.html.ir/
    2.http://www.neopersia.org/html

اما یه چیزی: آیا همه دوستانی که توی انجمن فعالیت می کنند هم به همین صورتی که میگید این چیزها رو یاد گرفته اند؟

همه رو نمی‌دونم اما اگر من رو به عنوان عضو فعال که دارم در انجمن فعالیت می‌کنم، قابل بدونید. بنده از همین راه‌ها یاد گرفتم و پوسته هم فارسی کردم.

در آخر هم باید بگم که منابع فارسی ما هم اینجور که فکر می‌کنید ضعیف نیستند!
    شما با جستجوی بیشتر و وقت گذاشتن بیشتر به جاهای بسیار خوبی می‌رسید.
    من خودم اولین بار از همین جستجوی گوگل برای یادگیری استفاده کردم که دارم بهتون پیشنهاد می‌کنم.
    دنبال یک مخزن هلو برو تو گلو نباشید! از چندین سایت استفاده کنید.

amirsaam
  • sadegh3333

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۷ مهر ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۰

در کل خسته نباشید

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.