انجمن

سایت های قوی که با ورد پرس کار میکنند  (۳۸ نوشته)

• Behnam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶۳
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۱۳ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۶:۴۹

در این تا پیک قصد داریم سایت های قوی و ایرانی که با سیستم ورد پرس کار میکنند را معرفی کنیم و در آخر با محبوب ترین آنها مصاحبه ای انجام دهیم و گزارش کاملش را در همین تاپیک قرار دهیم .

من در ابتدا شروع به معرفی میکنم هر کدوم از دوستان هم که سایتی رو میشناسن میتونن معرفی کنن.

http://www.farya.com
    http://www.datak-telecom.com/
    http://www.harmonytalk.com

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    ~> Mr.vAhiD.DI <~ - امین
  • saeid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹
    ۱۳ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۶:۵۲

http://www.azadnet.net
    http://www.badr-electric.com
    http://www.damonfar.com
    http://www.academist.net
    http://www.asroone.net

;)

~> Mr.vAhiD.DI <~ - امین
  • lukadium

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۲
    ۱۳ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۷:۰۷

به نظر من بهتره یه بخش تو وردپرس فارسی رو به معرفی سایتهای فارسی که با ورپرس کار می کنند اختصاص داد.مثل این سایت.البته الان تو فروم هم یه تاپیک واسه معرفی سایتها هست ولی انجوری کار قشنگتری از آب در میاد.

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۱۳ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۸:۳۵

لینک

• Behnam

آفلاین
    عضو
    ۱۳ شهریور ۱۳۸۶ - ۲۱:۰۴

البته ما قرار هست سایت های ایرانی رو معرفی کنیم ولی جالب ه این رو هم ببینید .

http://autoshows.ford.com/ این سایت یکی از عجیب ترین سایت هایی بود که من دیدم که وقتی فهمیدم با ا ورپرس هست تعجب کردم .
    البته یه روش ساده بهتون یاد میدم که بتونید بفهمید چه سایتی با ا ورپرس ساخته شده .

هر سایتی رو که شک کردین که با ا ورپرس هست یا نه یه /wp-admin آخر آدرسش بزنید معلوم میشه که هست یا نه ! :D ;)

• ahmadnet

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    ۱۴ شهریور ۱۳۸۶ - ۰۹:۴۳

سایت دانلود موزیک http://jendj.com/

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۵
    ۱۴ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۱:۵۷

Behnam گفت:
    البته ما قرار هست سایت های ایرانی رو معرفی کنیم ولی جالب ه این رو هم ببینید .
    http://autoshows.ford.com/ این سایت یکی از عجیب ترین سایت هایی بود که من دیدم که وقتی فهمیدم با ا ورپرس هست تعجب کردم .
    البته یه روش ساده بهتون یاد میدم که بتونید بفهمید چه سایتی با ا ورپرس ساخته شده .
    هر سایتی رو که شک کردین که با ا ورپرس هست یا نه یه /wp-admin آخر آدرسش بزنید معلوم میشه که هست یا نه ! :D ;)

آقا بهنام سایتش چندان هم مال نیست ! اونم برای یک شرکت بزرگ مثل فورد ! وقتی دیدمش یک کمی هم بهم برخورد !
    ولی برای اینکه بفهمید سایتی با وردپرس هست یا نه این کد رو هم می تونید توی سورس صفحه چک کنید :

<meta name="generator" content="WordPress ver" />

این سایت فورد هم نسخه اش اینه : WordPress 2.1.3

ارادتمند / بهمنی

• Behnam

آفلاین
    عضو
    ۱۴ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۳:۲۴

ولی برای اینکه بفهمید سایتی با وردپرس هست یا نه این کد رو هم می تونید توی سورس صفحه چک کنید :

هزار راه وجود داره برای اینکه بشه چک کرد ُ من این راه رو برای کاربران آدی گفتم چون کاربر آ دی بلد نیست کد ها رو چجوری باید بیاره و توش چجوری سرچ کنه .

اگر نه من میتونم حتا شماره شناس نامه ی کد نویسش رو هم بهتون بگم art7th جان ! ;)

~> Mr.vAhiD.DI <~
  • mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۱۴ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۷:۴۲

8-|بهنام من چند تا یادآوری کنم:
    تاپیک = موضوع
    آ دی = عادی!
    میکنم = می‌کنم
    میتونم = می‌تونم
    حتا = حتی
    لینک = پیوند

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۱۴ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۸:۴۸

mazdakam گفت:
    8-|بهنام من چند تا یادآوری کنم:
    تاپیک = موضوع
    آ دی = عادی!
    میکنم = می‌کنم
    میتونم = می‌تونم
    حتا = حتی
    لینک = پیوند

:D :D

~> Mr.vAhiD.DI <~
  • Behnam

آفلاین
    عضو
    ۱۵ شهریور ۱۳۸۶ - ۰۰:۴۶

مزدک گیر میدی یا ! خوب آدم یه موقع حال نداره درست و ادبی بنویسه !

• saeid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹
    ۱۵ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۲:۱۷

و دودردو

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۱۵ شهریور ۱۳۸۶ - ۲۳:۴۹

بچه ها ... من یه گله بکنم؟ 8-|

بهتر نیست تغییرات رو تو این صفحه هم اعمال کنمد و این صفحه رو مرتب کنیم؟ الان ویکی اوضاعش زیاد خوب نیست. کار یک نفر هم نیست درست کردنش...

کسی می تونه وقت بگذاره و این صفحه رو مرتب کنه با اطلاعات جدید؟

• kuleposhti

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    ۱۶ شهریور ۱۳۸۶ - ۲۱:۰۶

استقبال میکنیم از این موضوع به شدت ;) ادامه بدید. به نتایج جالبی دارم میرسم.

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    ۱۶ شهریور ۱۳۸۶ - ۲۱:۲۶

Behnam گفت:

هزار راه وجود داره برای اینکه بشه چک کرد ُ من این راه رو برای کاربران آدی گفتم چون کاربر آ دی بلد نیست کد ها رو چجوری باید بیاره و توش چجوری سرچ کنه .
    اگر نه من میتونم حتا شماره شناس نامه ی کد نویسش رو هم بهتون بگم art7th جان ! ;)

ما به سواد و قدرت شما اطمینان داریم ! تنها خواستیم راهنمایی کنیم بهنام جان !
    در ضمن اگر در یک موضوع مجزا راه‌های مختلف اش را نیز یادآوری کنی بد نیست ! شاید چیزکی هم به سواد کم من اضافه شد !

ارادتمند / بهمنی

پانوشت ها :
    اول : مزدک خان عجب گیرهایی میدهند ! خیلی راحت از آدم سوتی میگیرند ! خواهشاْ از نوشته‌های من بگذر! من خود می‌پذیرم خطاهایم‌ را!
    دوم : بد نیست کمی هم قوانین نوشتن در انجمن هم ایراد و اظهار گردد ! اینگونه که ما پیش میرویم هیچ موضوعی به سرانجام نمی رسد ! چونکه در موضوعاتی که تاکنون دیده ام از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت شده است ! جسته ایم ما !

• shahvar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶۶
    ۱۶ شهریور ۱۳۸۶ - ۲۲:۳۴

بد نیست کمی هم قوانین نوشتن در انجمن هم ایراد و اظهار گردد ! اینگونه که ما پیش میرویم هیچ موضوعی به سرانجام نمی رسد ! چونکه در موضوعاتی که تاکنون دیده ام از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت شده است ! جسته ایم ما !

تایید میشه

• lukadium

آفلاین
    عضو
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۲

سایت گرین بلاگ هم خیلی خوب کار شده.

• mazdakam

آفلاین

۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۲:۴۶

بهتر نیست تغییرات رو تو این صفحه هم اعمال کنمد و این صفحه رو مرتب کنیم؟ الان ویکی اوضاعش زیاد خوب نیست. کار یک نفر هم نیست درست کردنش...

این صفحه و حتی این موضوع و هر چیزی که ما خودمون بخواهیم هرجایی ایندکسش کنیم کار اشتباهی هستش که من قبلا در موردش صحبت کردم
    ما باید یک فرمی درست کنیم خیلی ساده و هر کسی خواست بیاد و خودش و وب‌لاگش رو معرفی کنه این کاری که تو ویکی بنویسیم و نمی‌ٔونم این‌}ا موضوع باز کنیم ... اصلا جواب‌گو نیستش و می‌]ابه بعد از مدتی و هر دوتاش ایراد داره

ما یک صفحه‌ای می خ\واهیم که حالت دسته‌بندی داشته باشه موضوعی و برای سایت‌ها و اجازه بده به کاربران که خودشون رو معرفی کنند

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۳:۱۶

حرفای مزدک تایید می‌شه.

• lukadium

آفلاین
    عضو
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۳:۲۹

منم تو پست سوم اینجا همین نظرو دادم.یه ساب دامین یا اصلآ یه دومین جداگونه باید به دیرکتوری وبلاگهای وردپرس فارسی اختصاص داده بشه.

• مهرداد

آفلاین
    ناظم
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۴:۳۷

تک دانلود هم از وردپرس استفاده میکنه

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۹:۱۱

Mehrdad گفت:

این سایت خیلی معروفه ولی با عرض احترام باید عرض کنم که آشغالترین سایتی هستش که دیدم از وردپرس استفاده میکنه ! سایتش با هر رفرش کلی پیام خطا منتشر میکنه و قالبش هم هر لحظه به دلیلی بالا نمیاد ! نمی دونم خود مدیرش سایت رو چک میکنه یا نه !؟

ارادتمند / مرتضی بهمنی

• مهرداد

آفلاین
    ناظم
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ - ۲۲:۴۳

art7th گفت:

Mehrdad گفت:

این سایت خیلی معروفه ولی با عرض احترام باید عرض کنم که آشغالترین سایتی هستش که دیدم از وردپرس استفاده میکنه ! سایتش با هر رفرش کلی پیام خطا منتشر میکنه و قالبش هم هر لحظه به دلیلی بالا نمیاد ! نمی دونم خود مدیرش سایت رو چک میکنه یا نه !؟
    ارادتمند / مرتضی بهمنی

دیگه ایناش به من ربطی نداره :D

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    ۱۸ شهریور ۱۳۸۶ - ۰۲:۵۷

mazdakam گفت:

این صفحه و حتی این موضوع و هر چیزی که ما خودمون بخواهیم هرجایی ایندکسش کنیم کار اشتباهی هستش که من قبلا در موردش صحبت کردم
    ما باید یک فرمی درست کنیم خیلی ساده و هر کسی خواست بیاد و خودش و وب‌لاگش رو معرفی کنه این کاری که تو ویکی بنویسیم و نمی‌ٔونم این‌}ا موضوع باز کنیم ... اصلا جواب‌گو نیستش و می‌]ابه بعد از مدتی و هر دوتاش ایراد داره
    ما یک صفحه‌ای می خ\واهیم که حالت دسته‌بندی داشته باشه موضوعی و برای سایت‌ها و اجازه بده به کاربران که خودشون رو معرفی کنند

ببینید بچه ها، من معمولا وقتی بحث ها خوب پیش می ره،‌ اظهار نظر نمی کنم ... ولی حالا یه سو تفاهم پیش اومده که باید توضیح بدم :

ما اصولا دو بخش جدا داریم که به معرفی وبلاگ ها و وبسایت های مبتنی بر وردپرس می پردازند. یکی وبلاگ ها وب سایت های معروف و یکی هم جایی که کاربرا می آن و خودشون سایتشون رو ثبت می کنند.

من منظورم بخش اول بود، دلیل وجود این بخش هم اینه که با معرفی بزرگانی که از وردپرس استفاده می کنند،‌ به دیگران قدرت وردپرس رو نشون بدیم : مثل این (خیلی رسمی) و این (نیمه رسمی - مت)

در مورد دومی هم، خود وردپرس چیزی به صورت رسمی نداره ولی آقای ستاری یکیش رو اوایل ایجاد کرده بود و خودش با ردگیری پینگ ها به روزش می کرد. (اینم آدرسش)

من کلا منظورم اینه که اونایی که معروفن رو به صورت دستی و موضوعی لیست کنیم که یک مرجع بشن. در مورد دومی هم خیلی کار سختی نیست. ۲ تا راه به ذهنم می رسه ...

اولی همونیه که مزدک می گه،‌ یعنی یه جایی درست کنیم که ملت بیان وبلاگ / وبسایتشون رو معرفی کنند. می تونیم بهشون امکان بدیم که موقع معرفی حتی چند خطم در مورد وردپرس و تجربه خودشون بنویسن. می شه حتی بیشتر هم بزرگش کرده ...

راه دوم هم اینه که تو پلاگین نسخه بعدی یه تگ head اضافه کنیم یه روبات ساده برای پیدا کردن سایت ها بنویسیم و یا یه کار کثیف تر اینه که یه عکس کوچیک یه جا تو پکیج بگذاریم که از رو سایت ما لود می شه و بعد هم پشتش چند خط پی اچ پی رو سرور که مبدا رو پیدا کنیم. !!! (ایده های آخر شبه!) :P

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    ۱۸ شهریور ۱۳۸۶ - ۰۲:۵۹

یه راه دیگه هم به ذهنم رسیده که خیلی نوآورانه است !!! بیانش رو موکول می کنم به تمجید از ایده های اول :P @},-

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۸ شهریور ۱۳۸۶ - ۰۷:۲۷

البته یه راه دیگه هم هست (با الهام از اون راه‌حل آخری که مانی گفت) که می‌شه توی افزونه‌ی جلالی ۴خط کد اضافه کرد که با curl یه سری متغیر مثه اسم وبلاگ و آدرسش رو به سایت ما بفرسته و یه اسکریپت هم بذاریم که اونا رو ذخیره کنه.

البته یه تایم‌اوت هم می‌ذاریم که اگه ایرادی بین سرورا بود کارکرده افزونه مختل نشه.

مزایاش اینه که خیلی راحت بدون دخالت کاربرا کلی آدرس جمع می‌شه.

معایبش هم اینه که٬ اگه پکیج curl روی سروره طرف نصب نبود کاربردی نداره٬ یکمی حجم عملیاتی سروره خودمون رو بالا می‌بره به‌خاطر چک کردن چندین آدرسی که ممکنه هم‌زمان بهش برسن٬ یه ایراده دیگه هم داست که همین الان یادم رفت!

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۸ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۰:۰۵

الان داشتم فکر می‌کردم، می‌شه کاری کرد که فقط موقع نصب افزونه اون اطلاعات فرستاده بشه، این‌طوری هم حجم اطلاعات کمتری به سروره ما فرستاده می‌شه هم در کارکردهای عادی افزونه دخالت داده نمی‌شه اون قسمت کذا.

پکیج curl هم روی تمام سرورهایی که من باهاشون کار کردم بوده تا حالا.

اون ایرادی که یادم رفت هنوز یادم نیومده!! ;-)

• علی ستاری

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶۴
    ۲۱ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۰:۳۵

Gonahkar گفت:
    الان داشتم فکر می‌کردم، می‌شه کاری کرد که فقط موقع نصب افزونه اون اطلاعات فرستاده بشه، این‌طوری هم حجم اطلاعات کمتری به سروره ما فرستاده می‌شه هم در کارکردهای عادی افزونه دخالت داده نمی‌شه اون قسمت کذا.

البته اطلاع داری که به این میگن backdoor یا همچین چیزی؟! یعنی کلا خیلی ها شاید خوششون نیاد همچین چیزی باشه و باعث دردسره؟
    البته اگر با اطلاع رسانی و ... اینکار انجام بشه روشهای بهینه تر و کم دردسرتری (نبست به curl و ...) برای آمار گرفتن هست.

ماین شاید یادش باشه که یک سال و خورده‌ای پیش چه بلایی سر Matt آوردن به خاطر یک عکس چند پیکسلی توی فوتر wp-admin!

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    ۲۱ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۱:۰۵

Ali_ix گفت:

Gonahkar گفت:

البته اطلاع داری که به این میگن backdoor یا همچین چیزی؟! یعنی کلا خیلی ها شاید خوششون نیاد همچین چیزی باشه و باعث دردسره؟
    البته اگر با اطلاع رسانی و ... اینکار انجام بشه روشهای بهینه تر و کم دردسرتری (نبست به curl و ...) برای آمار گرفتن هست.
    ماین شاید یادش باشه که یک سال و خورده‌ای پیش چه بلایی سر Matt آوردن به خاطر یک عکس چند پیکسلی توی فوتر wp-admin!

راستش.. الان که گفتی یادم اومد که چه بلایی سر مت آوردن ... ولی به نظر من راه راحت، بی دردسر و جالبیه ... یه لوگوی کوچوله تو صفحه تنظیمات وردپرس فارسی ... :P

• mazdakam

آفلاین

۲۱ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۱:۱۹

راه دوم هم اینه که تو پلاگین نسخه بعدی یه تگ head اضافه کنیم یه روبات ساده برای پیدا کردن سایت ها بنویسیم و یا یه کار کثیف تر اینه که یه عکس کوچیک یه جا تو پکیج بگذاریم که از رو سایت ما لود می شه و بعد هم پشتش چند خط پی اچ پی رو سرور که مبدا رو پیدا کنیم. !!! (ایده های آخر شبه!) :P

البته یه راه دیگه هم هست (با الهام از اون راه‌حل آخری که مانی گفت) که می‌شه توی افزونه‌ی جلالی ۴خط کد اضافه کرد که با curl یه سری متغیر مثه اسم وبلاگ و آدرسش رو به سایت ما بفرسته و یه اسکریپت هم بذاریم که اونا رو ذخیره کنه.

البته یه تایم‌اوت هم می‌ذاریم که اگه ایرادی بین سرورا بود کارکرده افزونه مختل نشه.

مزایاش اینه که خیلی راحت بدون دخالت کاربرا کلی آدرس جمع می‌شه.

معایبش هم اینه که٬ اگه پکیج curl روی سروره طرف نصب نبود کاربردی نداره٬ یکمی حجم عملیاتی سروره خودمون رو بالا می‌بره به‌خاطر چک کردن چندین آدرسی که ممکنه هم‌زمان بهش برسن٬ یه ایراده دیگه هم داست که همین الان یادم رفت!

ضمن احترام و البته آرین گفتن به نوآوری مانی و گناه‌کار من مخافت شدید و اکید خودم رو با این به آگاهی می‌رسانم! این کار تجاوز به خلوت‌گاه (حریم شخصی) افراد و نقض قوانین جهانی خلوت‌گاه (حریم شخصی) هست و ما نباید بدون اجازه گرفتن از کاربر هیچ‌گونه اطلاعاتی رو ازش بگیریم و جای دیگه نشونش بدهیم
    این کار بعث افت محبوبیت و دوست‌داشتنی بودن کار وردپرس فارسی می‌شه

همون‌طور که گفتم باید یک بستر خوب درست کنیم برای کاربرانی که اگر دلشون خواست خودشون بیان و معرفی کنند خودشون رو بدون زور و نیرنگ. و با پای خودشون و با خواست خودشون و با مسوولیت خودشون

در مورد فهرست کرد دستی نشانی کسانی که معروفند و از وردپرس کمک می‌گیرند در حد ۱۰ تا پیوند موافقم ولی اگر هدف نشان دادن قدرت وردپرس باشه با راه‌آندازی چیز که پیشنهاد دادم و افزوده شدن هر روزه‌ی کلی وب‌گاه و وب‌نامه وردپرس خود به خود بزرگ می‌شه و قدرت نمایی می‌کنه و همچنین یک امکان خوبی هم می‌ٔه به صاحب‌ّان اون‌ّا که بیان و بازخورد (feedback) بگیرند از اون‌جا و توی رقابت بیفتند و میزان محبوبیتشون رو ببینند

• Babak

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۳
    ۲۱ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۴:۰۰

mazdakam گفت:

ضمن احترام و البته آرین گفتن به نوآوری مانی و گناه‌کار من مخافت شدید و اکید خودم رو با این به آگاهی می‌رسانم! این کار تجاوز به خلوت‌گاه (حریم شخصی) افراد و نقض قوانین جهانی خلوت‌گاه (حریم شخصی) هست و ما نباید بدون اجازه گرفتن از کاربر هیچ‌گونه اطلاعاتی رو ازش بگیریم و جای دیگه نشونش بدهیم
    این کار بعث افت محبوبیت و دوست‌داشتنی بودن کار وردپرس فارسی می‌شه

همون‌طور که گفتم باید یک بستر خوب درست کنیم برای کاربرانی که اگر دلشون خواست خودشون بیان و معرفی کنند خودشون رو بدون زور و نیرنگ. و با پای خودشون و با خواست خودشون و با مسوولیت خودشون

در مورد فهرست کرد دستی نشانی کسانی که معروفند و از وردپرس کمک می‌گیرند در حد ۱۰ تا پیوند موافقم ولی اگر هدف نشان دادن قدرت وردپرس باشه با راه‌آندازی چیز که پیشنهاد دادم و افزوده شدن هر روزه‌ی کلی وب‌گاه و وب‌نامه وردپرس خود به خود بزرگ می‌شه و قدرت نمایی می‌کنه و همچنین یک امکان خوبی هم می‌ٔه به صاحب‌ّان اون‌ّا که بیان و بازخورد (feedback) بگیرند از اون‌جا و توی رقابت بیفتند و میزان محبوبیتشون رو ببینند

بنده همه با احترام به ایده های مطرح شده، کاملا با حرفای جناب مزدک موافقم!

• behrooz0o

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۲۴ تیر ۱۳۸۸ - ۱۹:۳۸

سایت http://www.Shirinak.com هم با وردپرس طراحی شده

• underline

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۴۸۹
    ۲۴ تیر ۱۳۸۸ - ۲۰:۳۲

نبش قبر ؟
    لطفا" جفنگ ارسال نکنید و اگر قصد معرفی سایتی دارید آن را در بخش مربوطه معرفی کنید ... .

• pardisdownload

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۵
    ۲۵ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۶

پردیس دانلود
    :P

• Moeini

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۵۵۹
    ۲۵ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۹

پی سی ول

• pardisdownload

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۵
    ۲۵ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۲۳

فقط دانلود هم از وردپرس استفاده میکنه . زنده باد وردپرس :D

• Moeini

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۵۵۹
    ۲۵ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۲۹

بین دانلودهم سایت خوبیه

• underline

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۴۸۹
    ۲۵ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۵۲

نبش قبر ؟
    لطفا" جفنگ ارسال نکنید و اگر قصد معرفی سایتی دارید آن را در بخش مربوطه معرفی کنید ... .

لطفا" از ارسال جفنگ خودداری نمایید .

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.