انجمن

تصویر بندانگشتی و تصویر شاخص چیست؟ چه تفاوتی دارند؟  (۵ نوشته)

• khaales

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۶

سلام

لطفا یه بار یکی کامل این دو مفهوم رو برای ما تازه کارها توضیح بده بدونیم چه خبره

- تصویر بندانگشتی thumbnail در وردپرس چیه و به چه دردی می خوره؟
    - اگه فقط برای یه تصویر کوچولو در کنار مطلب در صفحه اول هست که این کار رو با «زمینه های دلخواه» هم میشه انجام داد... کارکرد دیگه ای داره آیا؟
    - اگه برای این کار زمینه دلخواه درست کنیم و اسمش رو thumbnail بذاریم یا چیز دیگه ای بذاریم، آیا فرق می کنه؟ و در دیده شدن پست مون توی گوگل و فیس بوک و بقیه جاها تاثیری داره؟
    - اون تصاویری که با به اشتراک گذاری پست مون مثلا توی فیس بوک یا پلاس کنارش میاد ربطی به همین مطلب شاخص و بندانگشتی داره یا چیز دیگه ای است؟ میشه توضیح بدید چی کار کنیم که اون تصویر درست باشه. (برای من یه تصویر ثابت میاد هر صفحه ای از وبلاگم رو که شر می کنم!)
    - تصویر شاخص چیه این وسط؟
    - تصویر شاخص به چه دردی می خوره و چه جوری باید ازش استفاده کرد؟

ممنون که با پاسخ گویی به این تاپیک به روشن شدن مطلب برای خیلی از تازه واردها کمک می کنید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    forklift
  • Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۷

- تصویر بندانگشتی thumbnail در وردپرس چیه و به چه دردی می خوره؟

تصویر بندانگشتی یک تصویر (معمولا) کوچیک شده هست. مختص وردپرس نیست.

- اگه فقط برای یه تصویر کوچولو در کنار مطلب در صفحه اول هست که این کار رو با «زمینه های دلخواه» هم میشه انجام داد... کارکرد دیگه ای داره آیا؟

شما با زمینه ، با کمک تصویر شاخص و اسکریپت هایی مثل تیم تامب میتونید ایجادش کنید.

- اگه برای این کار زمینه دلخواه درست کنیم و اسمش رو thumbnail بذاریم یا چیز دیگه ای بذاریم، آیا فرق می کنه؟ و در دیده شدن پست مون توی گوگل و فیس بوک و بقیه جاها تاثیری داره؟

خیر

- اون تصاویری که با به اشتراک گذاری پست مون مثلا توی فیس بوک یا پلاس کنارش میاد ربطی به همین مطلب شاخص و بندانگشتی داره یا چیز دیگه ای است؟ میشه توضیح بدید چی کار کنیم که اون تصویر درست باشه. (برای من یه تصویر ثابت میاد هر صفحه ای از وبلاگم رو که شر می کنم!)

اون رو باید بکمک تگ مخصوص فیسبوک ایجاد کرد. البته بصورت دستی در هنگام اشتراک هم یکی از عکسها رو میتونید انتخاب کنید.

- تصویر شاخص چیه این وسط؟

تصویری که مختص یک پست هست و میشه گفت به پست تعلق پیدا میکنه. این عکس از طریق تابع مخصوص به خودش که در وردپرس وجود داره ایجاد و فراخوانی میشه.

- تصویر شاخص به چه دردی می خوره و چه جوری باید ازش استفاده کرد؟

میتونید برای بندانگشتی از این تصویر استفاده کنید.

khaales - Farzad
  • khaales

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    ۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۲

سلام مجدد
    و ممنون از پاسخ های کوتاه و مختصر مفیدت

- من برای تصاویر کوچک صفحه اول در کنار مطالبم از یه زمینه دلخواه به اسم ثامبنیل استفاده کردم و عکس رو خودم کوچیک و اندازه می کنم بعد در کنار عکس های دیگه ی مطلبم به همون پست الصاق و آپلود می کنم و آدرس یو آر ال اون رو می ذارم توی اون زمینه دلخواه. از تصویر شاخص و اسکریپت هایی مثل تیم تامب هم که گفتی استفاده نمی کنم. اینا برای چی هستند و باید چه جوری ازشون استفاده کنم و به چه دردی می خوره. الان کار من ظاهرا تکمیله!

- تصویر شاخص رو خودش تشخیص می ده وردپرس؟ من یک یا چند تصویر (عموما یک تصویر) برای پست هام آپلود می کنم با خود وردپرس و بعد در جای مورد نظرم توی پست می ذارم. این خود به خود همون شاخص می شه؟ اگه نه چی کار کنم که بشه؟ و اینکه به چه دردی می خوره حالا که بشه یا نشه؟! :)

ممنون

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۲

- من برای تصاویر کوچک صفحه اول در کنار مطالبم از یه زمینه دلخواه به اسم ثامبنیل استفاده کردم و عکس رو خودم کوچیک و اندازه می کنم بعد در کنار عکس های دیگه ی مطلبم به همون پست الصاق و آپلود می کنم و آدرس یو آر ال اون رو می ذارم توی اون زمینه دلخواه. از تصویر شاخص و اسکریپت هایی مثل تیم تامب هم که گفتی استفاده نمی کنم. اینا برای چی هستند و باید چه جوری ازشون استفاده کنم و به چه دردی می خوره. الان کار من ظاهرا تکمیله!

بالا گفته شده. یکی از متدهاست. هر کدوم رو که خواستید میتونید استفاده کنید.

- تصویر شاخص رو خودش تشخیص می ده وردپرس؟ من یک یا چند تصویر (عموما یک تصویر) برای پست هام آپلود می کنم با خود وردپرس و بعد در جای مورد نظرم توی پست می ذارم. این خود به خود همون شاخص می شه؟ اگه نه چی کار کنم که بشه؟ و اینکه به چه دردی می خوره حالا که بشه یا نشه؟! :)

بله از توابع اصلی وردپرس هست. شما پوسته تون به صورت دیگه داره بندانگشتی استفاده میکنه. دیگه نیازی به این حالت ندارید.

Farzad
  • tohid_r

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۷

سلام خدمت دوستان گرامی
    من هرچقدر لینک سایتم را در صفحه فیس بوک میزارم ، هیچ تصویری نمایش نمیده . لینک سایت های دیگه را که میزارم لیستی از عکس های اون صفحه را میاره که یکی را انتخاب کنم
    آدرس سایت :
    http://www.learnbusiness.ir
    آدرس صفحه فیس بوک :
    http://www.facebook.com/www.learnbusiness.ir

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.