انجمن

فایل های زبان (fa_IR.php و fa_IR.mo)  (۴ نوشته)

• khosro

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۰
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۵ مهر ۱۳۸۷ - ۱۱:۱۵

با سلام به همه دوستان وردپرسی
    من از وردپرس.ارگ نسخه لاتین استفاده میکنم. از فارسی ساز آقای منجمی یعنی wp-jalali هم بصورت افزونه استفاده کرده ام یعنی آنرا نصب و فعال کرده ام. حالا میخواهم پوسته یا قالب librio رو فارسی و از آن استفاده کنم. لطفا جواب سوالات زیر رو بنویسید:
    1- آیا لازم است در فایل wp-config در دستور define ('WPLANG' زبان را fa_IR تنظیم کرده باشم؟
    2- در زیر شاخه ی wp-includes وردپرس من زیر شاخه ای به نام languages وجود ندارد. آیا لازم است آنرا ایجاد کنم؟
    3- آیا فایلهای زبان (fa_IR.php و fa_IR.mo) را میتوانم از جایی کپی کنم ؟ منظورم اینست که آیا این فایلها عمومی هستند و مثلا از مجموعه وردپرس فارسی قابل کپی برای وردپرس لاتین هستند؟ مشخصا اگر میتوانم آنها را کپی کنم، بگویید از کجا برشان دارم؟
    4- آیا پس از اینکار، برای فارسی کردن پوسته فوق کافیست دستورات لازم را در فایل rtl.css اضافه کنم یا کار دیگری هم لازم است انجام دهم؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۵ مهر ۱۳۸۷ - ۱۶:۵۲

این پوسته فارسی شده و شما می خواین از اون استفاده کنین یا خودتون می خواین فارسیش کنید ؟
    می خواین محیط وردپرستون فارسی باشه یا انگلیسی ؟

• khosro

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۰
    ۵ مهر ۱۳۸۷ - ۲۳:۳۸

سلام و تشکر از نوید و سایر دوستانی که توجه خواهند کرد
    متاسفانه به دلیل اشکال در بخش پوسته های وردپرس فارسی نمیدونم این قالب قبلا فارسی شده یا نه؟
    اگر کسی اطلاع داره که قبلا فارسی شده و نسخه فارسی رو داره برام ایمیل کنه
    اما اگر قبلا فارسی نشده باید فارسیش کنیم
    صورت مسئله رو دوباره مطرح میکنم:
    من از وردپرس لاتین با افزونه فارسی ساز wp-jalali استفاده میکنم.
    منظورم از وردپرس لاتین اینه که محیط کنترل پنل لاتینه و فارسی نیست
    به عبارت دیگر زبان وردپرس مورد استفاده من انگلیسیه و بعد پلاگین وردپرس فارسی را هم نصب و فعال کرده ام
    قالب librio هم که آدرسش
    http://wordpress.org/extend/themes/librio#post-162
    هست.
    میخوام فارسی بشه بدون استفاده از فایلهای زبان.
    یک نکته مهم و مرتبط را هم بد نیست اینجا ذکر کنم.
    البته برای من خیلی مهمه ولی فکر میکنم برای دیگران هم مهم باشه و مخصوصا برای کسانی که در زمینه فارسی سازی قالبها کار میکنند باید خیلی مهمتر باشه
    نمیدونم شما خودتون هم تا حالا متوجه این موضوع شدید یا نه ؟
    موضوع از این قراره:
    وقتی من زبان وردپرسم را فارسی میکنم روی نمایش قالب librio تاثیر میذاره و اونو بهم میریزه
    در صورتیکه به هیچ عنوان روی نمایش قالب
    Persian Kubrick
    تاثیر نمیذاره
    یعنی چه زبان وردپرس فارسی باشه و چه لاتین، اصلا قالب "کیوبریک فارسی" ازش تاثیر نمیپذیره
    نمیدونم چه طور تهیه کننده قالب اخیرالذکر اینکارو کرده ولی هر طور کرده کار بسیار مهم و ارزشمندیه
    یعنی کاربران وردپرسی که از این قالب استفاده میکنند فارغ از اینکه زبان کنترل پنلشون فارسی یا لاتین باشه خیالشون راحته که مشکلی در نمایش وبلاگ یا سایتشون پیش نمیاد و بنابراین هروقت دلشون بخواد میتونن به راحتی زبان محیط وردپرس رو عوض کنند
    آیا این امکان هست که قالب librio رو هم طوری تغییر بدید که اینجوری بشه؟؟؟
    البته برای من مهم نیست که از زبان وردپرس تاثیر نپذیره
    برای من کافیه که با وجودیکه زبان وردپرسم لاتینه ظاهر قالب درست باشه و از راست به چپ شده باشه
    حقیقتش تصمیم گرفتم که با مقایسه قالب کیوبریک فارسی با این قالب، اونو طوری تغییر بدم که برای خودم قابل استفاده باشه
    اما فکر کردم شاید دوستان دیگر هم که تخصصشون فارسی سازی قالبه براشون جالب باشه که روی این زمینه هم کار کنند
    ضمنا من فرصتم کمه و همچنین تخصصم در زمینه فارسی سازی قالب هم خیلی کم
    ممنون میشم اگر در فارسی سازی قالب librio هر طور که میتونید بهم کمک کنید (یا شخصا تغییر بدید یا راهنمایی کنید)
    راستی اینرا هم بگم که اگر لازم باشه حاضرم هزینه زحمات و کمکهای دوستان را بپردازم
    اگر جسارت نمیدانید؛ لطف کنید و در صورتیکه لازم است مبلغی پرداخت کنم، میزان آنرا مشخص کنید.
    ممنون
    منتظر پاسخ هر چه سریعتر دوستان هستم

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۶ مهر ۱۳۸۷ - ۰۹:۰۲

بصورت پیش فرض اگه شما وردپرستون رو فارسی کنید اگه فایل زبان وجود داشته باشه خوانده می شه و همچنین اگه فایل rtl.css در پوسته وجود داشته باشه لود می شه.
    اگه اینا وجود نداشته باشه با فارسی کردن مدیریت وردپرس هیچ اتفاقی برای پوسته شما نباید بیفته ...

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها