انجمن

نصب وردپرس مولتی سایت (شبکه) روی ساب دامین  (۵ نوشته)

• nice-girl-77

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۵ سال پیش
    ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

سلام وقت به خیر

عزیزان من یک وب سایت با یک cms غیر از وردپرس دارم ... که روی ساب دامینش وردپرس نصب کردم blog.mysite.ir ... حالا می خام بدونم چطوری وردپرسم رو مولتی سایت کنم به شرطی که افرادی که ثبت نام می کنند ادرس وبلاگشون مثلا ali.blog.mysite.ir نباشه بلکه مثلا ali.mysite.ir باشه...

از یک نفر پرسیدم گفت میشه حتی اگر روی ساب دامین نصب کرده باشی و روی روت اصلی نصب نکرده باشی اینکارو بکنی ...
    میشه بگید باید چطوری اینکارو بکنم؟ چه کدی رو کجا قرار بدم؟
    نسبت به ساختن یک مولتی سایت معمولی در روت سایت چه تغیری باید داخل فایل های htacss یا wp قرار بدم؟

• kamalireal

آفلاین
    استاد
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵۶
    ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

nice-girl-77 گفت:
    سلام وقت به خیر

عزیزان من یک وب سایت با یک cms غیر از وردپرس دارم ... که روی ساب دامینش وردپرس نصب کردم blog.mysite.ir ... حالا می خام بدونم چطوری وردپرسم رو مولتی سایت کنم به شرطی که افرادی که ثبت نام می کنند ادرس وبلاگشون مثلا ali.blog.mysite.ir نباشه بلکه مثلا ali.mysite.ir باشه...

از یک نفر پرسیدم گفت میشه حتی اگر روی ساب دامین نصب کرده باشی و روی روت اصلی نصب نکرده باشی اینکارو بکنی ...
    میشه بگید باید چطوری اینکارو بکنم؟ چه کدی رو کجا قرار بدم؟
    نسبت به ساختن یک مولتی سایت معمولی در روت سایت چه تغیری باید داخل فایل های htacss یا wp قرار بدم؟

درود .
    باید ساب دامنه ولید کارت (Wildcard) به صورت زیر بسازید :
    *.blog.mysite.ir

موفق باشید .

• nice-girl-77

آفلاین
    عضو
    ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۳

kamalireal گفت:

درود .
    باید ساب دامنه ولید کارت (Wildcard) به صورت زیر بسازید :
    *.blog.mysite.ir

موفق باشید .

اگر ساب دامنه رو ولیدکارد کنم وبلاگ های جدید مثلا ali.mysite.ir میشه درسته؟ اون حالت ali.blog.mysite.ir نمیشه؟ اخه شنیده بودم باید دامنه ی اصلی رو ولید کارد کرد

• kamalireal

آفلاین
    استاد
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵۶
    ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹

nice-girl-77 گفت:

اگر ساب دامنه رو ولیدکارد کنم وبلاگ های جدید مثلا ali.mysite.ir میشه درسته؟ اون حالت ali.blog.mysite.ir نمیشه؟ اخه شنیده بودم باید دامنه ی اصلی رو ولید کارد کرد

درود .
    اگر روی دامنه اصلی ، وردپرس نصب و حالت شبکه را فعال کنید ، ساب دامنه را بصورت زیر بسازید ؛
    *.mysite.ir
    بدین صورت خواهد شد :
    ali.mysite.ir

اما طبق صحبت های شما ، زمانی که شما میخواهید بصورت ali.blog.mysite.ir تنظیم شود ، همانند نمونه بالا که ارسال کردم ، باید ساب دامنه را بصورت زیر بسازید :
    *.blog.mysite.ir

موفق باشید .

• nice-girl-77

آفلاین
    عضو
    ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

kamalireal گفت:

درود .
    اگر روی دامنه اصلی ، وردپرس نصب و حالت شبکه را فعال کنید ، ساب دامنه را بصورت زیر بسازید ؛
    *.mysite.ir
    بدین صورت خواهد شد :
    ali.mysite.ir

اما طبق صحبت های شما ، زمانی که شما میخواهید بصورت ali.blog.mysite.ir تنظیم شود ، همانند نمونه بالا که ارسال کردم ، باید ساب دامنه را بصورت زیر بسازید :
    *.blog.mysite.ir

موفق باشید .

خیلی ممنونم که منو راهنمایی کردبد ولی منظور بنده رو متوجه نشدید

من وردپرس رو روی ساب دامین نصب کردم ولی دوست ندارم وبلاگ های جدیدی که ثبت نام می کنند مثل ali.blog.mysite.ir باشه !

یعنی ازتون میخام که راهی رو معرفی کنید که با اینکه وردپرس من روی ساب دامین نصب هست ولی با این حال افرادی که ثبت نام می کنند برای وبلاگ ادرس وبلاگشون شبیه به ali.mysite.ir باشه.

ممنون میشم بازم راهنماییم کنید

درباره‌ی این موضوع