انجمن

فارسی پرس ؟؟؟؟؟؟  (۱۹ نوشته)

• cusoon

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۲:۵۱

امروز توسط قسمت "تماس با ما" ی سایتم ایمیلی برای من ارسال شد که حاوی لینکی بود و از من درخواستی داشتند!...
    http://www.farsipress.ir

بعد از مراجعه به لینک فهمیدم از قرار معلوم گروه دیگری در زمینه فارسی سازی وردپرس تشکیل شده و حرکتی موازی با این سایت در حال شکل گرفتن است.
    جالب اینجاست که در پچ فارسی ساز آنها هم از افزونه جلالی استفاده می شود. به این عکس نگاه کنید:
    http://i42.tinypic.com/2wdaulz.jpg

بعد از این قضیه اومدم به انجمن تا جواب دوستی که در مورد قالبم سوال داشت را بدهم و در کمال تعجب دیدم نه تنها تاپیک من بلکه 5 تاپیک اول قفل شده اند!!!!

ناخودآگاه ذهنم پر شد از سوال های گوناگون.

ممکنه از مدیران محترم کسی این قضیه را توضیح دهد؟

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۶

گروه فارسی پرس خیلی وقت پیش هم بودند.

تاپیک های قفل شده رو من قفل کردم. پست ها یا تاپیک ها رو حذف نکردم . تذکر زیاد داده شده که "دوست عزیز ، اسپم نفرست" ، یا "تاپیکی رو ایجاد کنید که مربوط به وردپرس باشه" یا "قبل از نوشتن تاپیک جدید جستجو کنید" ، اما انگار گوش کسی بدهکار نیست. لذا دیگه نیازی به تذکر دیده نمیشه . قفل میشه تا به صلاح دید مدیران برخورد بشه .

• cusoon

آفلاین
    عضو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۰:۲۸

از وجود فارسی پرس اطلاع داشتم ولی فکر نمی کنید پچ فارسی سازی که معرفی کرده اند یه ذره زیادی شبیه پچ این سایته؟ در ضمن فارسی پرس قبلاً از پچ استفاده نمی کرد و نسخه های وردپرس رو به صورت استاتیک فارسی می کرد که فقط یک نسخه فارسی می شد.
    در مورد افزونه جلالی چی؟

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۱:۰۰

قبلا توی مجید آنلاین هم معرفی کردند
    http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=119160

• محسن غیاثی

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲۷
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۰:۰۸

سلام
    متاسفانه تو قدم اول به پوسته تجاری برخوردم که داشتن با قیمت ۸ تومن میفروختن. انصافا نامردیه در حق سازنده قالب. :-(

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۳:۳۷

:-? پوسته ی تجاری دیگران رو میفروشن...
    کسی میتونه بگه اینا کلاً چکار کردن؟ :? تاریخ جلالی رو که مانی و گناهکار نوشتن ، فایل زبان هم که... :-?

• cusoon

آفلاین
    عضو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۳:۵۲

@ گروه وردپرس فارسی:
    من اطلاعات زیادی راجع به لیسانس این فارسی سازی شما ندارم ... اگر اصلا لیسانس داشته باشید، ولی اگر داشته باشید فکر کنم بتونید به وردپرس اصلی شکایت کنید از لیستِ زبان های سایت اصلی وردپرس حذفشون کنه!

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۰:۳۹

لیستِ زبان های سایت اصلی وردپرس حذفشون کنه!

مگر به لیست اضافه شده ؟ :O

• cusoon

آفلاین
    عضو
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۰:۴۹

بله ...

http://codex.wordpress.org/WordPress_in_Your_Language#Persian_-_.D9.81.D8.A7.D8.B1.D8.B3.DB.8C

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۲:۳۱

اون لیست که چیزی نیست ، منم میتونم برم خودم رو اضافه کنم ، به عنوان یک گروه مستقل...

• arashagha

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۹
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۱:۳۳

خوب حالا که بحث جالب شده بگم که فارسی پرس یه تشکل کاملا جدیده
    سایت فارسی پرس مال بنده است ..
    این مورد رو قبل از اینکه انتشار بدم ، با info@wp-persian.com مطرح کردن و ایشون استقبال کردن
    ایمیلش هست ..
    ضمنا من صد جا هم از دوستان تشکر کردم و حتی افزونه رو به اسم خودم نزدم ..
    من نمی دونم آقای cu مشکلشون با کجای فارسی سازی هست؟

یه جوری رو تاپیک زدین کسی ندونه فکر می کنه که ما اومدیم مال وردپرس فارسی رو دزدیدیم
    نه عزیزم
    من فایل وردپرس فارسی رو که دیدم ..دیدم نزدیک به 500خط اش فارسی نیست
    بعدم کمی غلط املایی داره ..
    اول درخواست کردیم که فایل اصلی رو بگذارید تا تصحیح بشه ..یه سرچ هم بکنین می بینین که همه این فایل رو خواستن و کسی اینجا اهمیت نداد .. پس تصمیم گرفتم که از اول 2800خط رو ترجمه کنم

دوست عزیز mizsia :
    :-? پوسته ی تجاری دیگران رو میفروشن...
    کسی میتونه بگه اینا کلاً چکار کردن؟ :? تاریخ جلالی رو که مانی و گناهکار نوشتن ، فایل زبان هم که... :-?

پوسته های ورد پرس همه جا هستن ..این 8 تومن پول فارسی سازی و ور رفتن با کد های عجق وجق css هست .. پوسته پریمیوم مردم قیمتش اش 8 تومن نیست ، h*****ttp://www.elegantthemes.com/gallery/egallery/
    بعدم من کسی رو زور به خرید نمی کنم .. اگر واقعا ابهامی در مورد چیزی داریم بهتره از خود طرف اصلی بپرسیم ..نه اینکه از افراد ناآگاه بپرسیم ...

• محسن غیاثی

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲۷
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۷:۲۰

سلام
    در مورد قالب این مطالبی که اینجا گفتین اونجا نبود خوب. فکر کنم من حق داشتم اینجوری نوشتم.

سلام
    این قالب یکی از کار های استاندارد شدمون هست که می تونین در اینجا پیش نمایش اش رو ببینین
    http://test.farsipress.ir/?preview_theme=eGallery

این قالب مناسب سایت های عکس و یا خبری حرفه ای می باشد ، دارای سایدبار و تک ستونه سایدبار
    این قالب برای فروش هست و قیمت اش 8000 تومان است .. می دونین در قسمت فروشگاه (سوالات قبل از خرید) یا همین جا سوالات رو بپرسید

• arashagha

آفلاین
    عضو
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۸:۴۰

محسن عزیز
    من حرفم اصلا این نبود ..
    منظورم شما نیستیا ..آدم کردیم ماها هر وقت یه چیز جدید می بینیم .. یه عیبی روش بذاریم ..
    من یادمه یکی از بچه ها ،پلاگینی رو فارسی کرده بود و کپی رایتشو ورداشته بود ..
    بعد ملت اومده بودن می گفتن وای دستت درد نکنه
    عجب کاری کردی
    من اون پلاگین رو گرفتنم دیدم کار هم نمی کنه
    می بینی ×× !! اصلا نرفته بودن تست کنن همین جوری یه چیزی نوشته بودن
    بعدم خدایی کار سختیه ... هماهنگ سازی یک پوسته با فارسی

اگر لحن ام تند بود معذرت

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۳

آرش عزیز ، بحث روی عیب گذاشتن روی کار دیگران نیست ، تلاش شما قابل تقدیره و من براتون آرزوش موفقیت میکنم ، اینجا کسی دشمن کار شما نیست ، فقط سوال دوستان اینه که کار جدیدی که میفرمایید چی بوده؟
    فارسی پرس قدیم رو که من یادم میاد توی هسته ی وردپرس دست کاری کرده بودند.

در ضمن فروش یک پوسته ی پولی به هر نحو (چون این رو توی لیسانسشون هم میارن) درست نیست.

• cusoon

آفلاین
    عضو
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۴

خب فکر کنم اینجا یه سوء تفاهم بزرگ شکل گرفته... شما متوجه نشدید منطور من چی بود. من باید یه دفه دیگه بعضی از جملاتم رو توضیح بدم.
    من گفتم:

بعد از این قضیه اومدم به انجمن تا جواب دوستی که در مورد قالبم سوال داشت را بدهم و در کمال تعجب دیدم نه تنها تاپیک من بلکه 5 تاپیک اول قفل شده اند!!!!

با دیدن طراحی سایت فارسی پرس، پچ فارسی شده که حدود 95 درصد (به نظر من) شبیه پچ وردپرس فارسی است و فروش قالب ها، و اینکه خیلی تعجب کردم وقتی 5 تاپیک اول انجمن قفل شده بود ...

ناخودآگاه ذهنم پر شد از سوال های گوناگون.

خب من فکر کردم تیم فارسی پرس همان تیم وردپرس فارسی است که قصد نقل مکان دارند و شاید هم قصد استفاده تجاری از وردپرس.

ممکنه از مدیران محترم کسی این قضیه را توضیح دهد؟

و از مدیران خواهش کردم اگر خبری هست ما را هم در جریان بگذارند.

اما در مورد فارسی پرس:
    همان طور که قبلا گفتم :

فارسی پرس قبلاً از پچ استفاده نمی کرد و نسخه های وردپرس رو به صورت استاتیک فارسی می کرد که فقط یک نسخه فارسی می شد.

که آن زمان روش و نتیجه کار کاملا متفاوت بود و طبیعتاً کسی نمی توانست این دو را شبیه هم بداند.
    بعد از اینکه معلوم شد قضیه نقل مکان نیست، تصور من براین بود که خب چه اتفاقی می افته اگر همه پچ وردپرس فارسی رو بردراند و با نامی جدید ارائه کنند؟ به نظرم فاجعه است.

@ آرش عزیز:
    در هر صورت من هیچ مشکلی با شما ندارم. تنها نگرانی من سو استفاده از اپن سورس بود.

• arashagha

آفلاین
    عضو
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۵

عزیزم ،من پچ رو ورنداشتم
    یعنی حرف شما این معنی را میده که فایل po پچ وردپرس فارسی الان همه جا هست و ملت می تونن تغییر بدن؟
    در صورتی که من 500 جا تو همین انجمن نشونت میدم که ملت گفتن آقا این فایل رو بذارید و کسی محل نذاشته
    من فایل ها رو یه بار دیگه در طول 4 شبانه روز به فارسی برگردوندم
    نگران هم نباش اگر دزدیده بودم ابایی نداشتم
    من اولین کار فارسی سازی ام که نبوده ..
    به نظرم آدم موقعی که چیزی نمی دونه ، اظهار نظر کردنش فقط یه معنی مده..اونم تهمت
    فارسی پرس فقط از لحاظ اسم مشابه اون دوستانی هست که می گین

فارسی ساز IPB :
    http://www.invision.ir

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۱:۵۱

دوستان عزیز
    اگه موردی هست بهتر نیست بین ادمین ها حل بشه؟؟
    تجربه ثابت کرده صحبت اینچنینی بین یوزرها به ناکجا آباد میره.
    ختم ;-)

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۲:۰۷

کاربر arashagha فرمودن:

حرف شما این معنی را میده که فایل po پچ وردپرس فارسی الان همه جا هست و ملت می تونن تغییر بدن؟
    در صورتی که من 500 جا تو همین انجمن نشونت میدم که ملت گفتن آقا این فایل رو بذارید و کسی محل نذاشته

اگه در انجمن جستجو می‌کردین مطمئنن می‌تونستین به این موضوعات دسترسی پیدا کنین:
    http://forum.wp-persian.com/topic/2108?replies=13#post-17665
    http://forum.wp-persian.com/topic/2413?replies=23#post-20788
    http://forum.wp-persian.com/topic/1223

---

دوستان از تیم فارسی‌پرس قبلن با بنده تماس گرفته بودن و من هم طبق مجوز نرم‌افزاری آزاد که تحت اون ما فعالیت می‌کنیم٬ بهشون عرض کردم که استفاده از محصولات ما اگه برای امور تجاری نباشه هیچ ایرادی نداره. پس اگه محصولات ما فروخته نشه ایرادی هم به‌کار این دوستان وارد نیست.

به‌دلیل روشن شدن موضوع٬ موضوع رو قفل می‌کنم تا از بحث‌های فرسایشی در انجمن جلوگیری بشه.

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۲:۱۱

arashagha گفت:
    عزیزم ،من پچ رو ورنداشتم
    یعنی حرف شما این معنی را میده که فایل po پچ وردپرس فارسی الان همه جا هست و ملت می تونن تغییر بدن؟
    من فایل ها رو یه بار دیگه در طول 4 شبانه روز به فارسی برگردوندم
    نگران هم نباش اگر دزدیده بودم ابایی نداشتم
    من اولین کار فارسی سازی ام که نبوده ..
    به نظرم آدم موقعی که چیزی نمی دونه ، اظهار نظر کردنش فقط یه معنی مده..اونم تهمت
    فارسی پرس فقط از لحاظ اسم مشابه اون دوستانی هست که می گین
    فارسی ساز IPB :
    http://www.invision.ir

والا از اون اول هم همه ی کار ها در اختیار ملت بوده ، من خودم توی چندید تاپیک همین لینکو گذاشتم ، اما باز دوباره بدون جستجو "تهمت" زدن که شما نمیخواید فایلتونو کسی داشته باشه ،

این مخزن گروه وردپرس فارسیه... گروه وردپرس فارسی اپن سورس کار میکنه و فایلاشو از کسی مخفی نمیکنه...

http://opensvn.csie.org/wppersian/

حالا دوباره چند وقت دیگه یکی تاپیک میزنه میپرسه "شما چرا فایل زبانتونو نمیدید ما تغییر بدیم؟"

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.