انجمن

وبلاگ دهی با وردپرس  (۲۴ نوشته)

• mahdioffline

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۹

سلام
    دوستان من می خوام یه سیستم وبلاگ دهی با وردپرس بسازم(مثل بلاگها)میشه راهنمایی ام کنین
    با تشکر

• mahdioffline

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۶

mahdioffline گفت:
    سلام
    دوستان من می خوام یه سیستم وبلاگ دهی با وردپرس بسازم(مثل بلاگها)میشه راهنمایی ام کنین
    با تشکر

کسی نبود راهنمایی ام کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• محسن غیاثی

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲۷
    ۱۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۲

سلام دوست عزیز
    شما باید Wordpress MU نصب کنین که اینجا پشتیبانی نمیشه.

• mahdioffline

آفلاین
    عضو
    ۲۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۷:۳۷

دوستان من منتظر راهنمایی شما هستم در ضمن وردپرس مو دیگه وجود نداره
    با تشکر

• mahdioffline

آفلاین
    عضو
    ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۵:۲۰

سلام
    دوستان انگار کسی اینجا نیست خواهش میکنم اگه کسی می تونه به من در راه اندازی سیستم وبلاگ دهی با وردپرس راهنمایی ام کنه ممنون میشم
    باتشکر

• mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۷

define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

تو وردپرس ۳ این امکان وجود داره فقط کافیه که توی کانفیگ کد بالا رو وارد کنید و از بخش ابزار برید توی برگه شبکه یا
    network

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    mahdioffline - طراحان نوین - محمّد مهدی
  • Andres

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۱
    ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۳

دوست عزیز منظور اون دوستمون از Wordpress MU وردپرس مولتی یوزد بود (Wordpress Multi User) که با کمی جستجو میتونید پیداش کنید بلاگها هم از همون نسخه استفاده میکنه.
    موفق باشید

• mahdioffline

آفلاین
    عضو
    ۲۵ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۶:۰۹

h_sadeghi گفت:
    دوست عزیز منظور اون دوستمون از Wordpress MU وردپرس مولتی یوزد بود (Wordpress Multi User) که با کمی جستجو میتونید پیداش کنید بلاگها هم از همون نسخه استفاده میکنه.
    موفق باشید

منظورشونو فهمیدم ولی منظور من این بود که از طرف وردپرس اون دیگه یک پروزه ی منحل شده است
    باز هم ممنون از راهنمایی تون

• mahdioffline

آفلاین
    عضو
    ۲۷ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۶:۵۴

mazdakam گفت:
    define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

تو وردپرس ۳ این امکان وجود داره فقط کافیه که توی کانفیگ کد بالا رو وارد کنید و از بخش ابزار برید توی برگه شبکه یا
    network

سلام
    ببخشید اون کد رو باید کجای فایل کانفیگ اضافه کنم

• Parsa

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲۱
    ۲۷ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۶

فرقي نميكنه كجا باشه
    اينكد متغيير WP_ALLOW_MULTISITE را برابر true ميكنه
    كه باعث فعال شدن مولتي يوزر ميشه

رسول
  • سوشیانت زوارزاده

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸
    ۲۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۵۱

دوست گرامی سرویس بلاگها دات کام از وردپرس 3 بهره گیری نمی کند بلکه از نگارش 2.8.6 وردپرس چند کاربره (مولتی یوزر) بهره گیری می کند اگر به دنبال وردپرس چند کاربره به جای وردپرس چند سایته هستید می توانید آن را از این جا دانلود کنید

• alexgilmore

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۲۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۶

سلام
    چطور میشه یه دامین رو به یک ساب دایرکتوری Map کرد؟؟ و چطور میشه سطح دسترسی کاربرانی که بلاگ باز میکنند رو کنترل کرد؟؟

ممنون

• امین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴۷
    ۱۴ مهر ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۷

zavarzadeh گفت:
    دوست گرامی سرویس بلاگها دات کام از وردپرس 3 بهره گیری نمی کند بلکه از نگارش 2.8.6 وردپرس چند کاربره (مولتی یوزر) بهره گیری می کند اگر به دنبال وردپرس چند کاربره به جای وردپرس چند سایته هستید می توانید آن را از این جا دانلود کنید

سلام
    میشه بگید چرا؟
    مگه مشکلی وجود داره؟

• سوشیانت زوارزاده

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مهر ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۱

amineng گفت:

سلام
    میشه بگید چرا؟
    مگه مشکلی وجود داره؟

هم اکنون بلاگها هم از نگارش 3 بهره گیری می کنه به خاطر این از نگارش 2.8.6 در بلاگها بهره گیری می شد که آن ها از یک سیستم مولتی دیتابیس برای سیستمشون بهره گیری می کردند و برای بهینه سازی باید اون رو دوباره می خریدن که قیمتش حدود 80 دلار در می اومد

• امین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴۷
    ۱۶ مهر ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۳

zavarzadeh گفت:

هم اکنون بلاگها هم از نگارش 3 بهره گیری می کنه به خاطر این از نگارش 2.8.6 در بلاگها بهره گیری می شد که آن ها از یک سیستم مولتی دیتابیس برای سیستمشون بهره گیری می کردند و برای بهینه سازی باید اون رو دوباره می خریدن که قیمتش حدود 80 دلار در می اومد

ممنون
    با توجه به این که شما میگید از نخه جدید استفاده میکنن راجع به چگونگی حل مشکل مصرف بالای ورد پرس -که جدیدا توی انجمن خیلی بحثش بالا گرفته- در این که سایتهای وبلاگ دهی (مثه همین بلاگها که این همه وبلاگ داره ) اطلاعاتی دارید؟ چطور حلش میکنن

• سوشیانت زوارزاده

آفلاین
    عضو
    ۱۸ مهر ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۱

بله راه های گوناگونی برای این کار هست نخست باید به چیزی را یاد آوری کنم که همیشه می گویم

هر افزونه ای را بدون آگاهی راه اندازی نکنید برخی از افزونه ها به سرور فشار بسیاری می آورند

حال درباره ی جلوگیری از فشار بر سرور
    راه های گوناگونی هست شما می توانید مانند سایت بلاگها . کام از افزونه های گران قیمتی که برای این کار هستند بهره گیری کنید (نزدیک به 90 دلار !) یا این که خودتان افزونه ای برای این کار بنویسید
    بلاگها . کام از افزونه ای برای مولتی دیتابیس کردن سرور بهره گیری می کند یعنی پایگاه داده را به چند بخش ریز تر بخش بندی می کند و هر کدام در گروهی جای می گیرند این کار را به هیچ گونه پیشنهاد نمی کنم زیرا در هر گونه به روز رسانی ممکن است برخی از داده ها نابود یا ناخواسته از دسترس بیرون رود و بازگشت پذیر نباشد
    راه دیگر این است که مانند وبلاگها . کام با کمی آگاهی از پی اچ پی سیستم مدیریت محتوا را دگرگون سازید به گونه ای که هم از نظر داده ها اندازه (حجم) کم تری گرفته شود و هم خودکار چند پایگاه داده ساخته شود.
    راه دیگر نیز بهره گیری از چند سرور به طور هم زمان است که نیاز به دانش در زمینه ی سرور هست زیرا باید به گونه ای داده ها در همه ی سرورها جای گیرند که گویا در یک سرور جای گذاری شده اند و گوناگونی آی پی ها باعث از کار افتادن سرویس شما نشود.

امین - FreeBlog.ir - رسول
  • asareza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    ۱۰ آبان ۱۳۸۹ - ۰۱:۴۳

قابل توجه دوستانی که مایلند وردپرس مولتی بوزر را نصب و سرویس وبلاگدهی ایجاد کنند.البته اگه آقای گناهکار ناراحت نشن:
    1-آخرین ورژن فارسی را دانلود و آپلود کنیدوبه سادگی وردپرس را نصب کنید
    2-این مرحله خیلی مهمه چون باید قابلیت شبکه شدن سیستم را تعریف کنید پس:
    2-1 فایل wp-config.php را باز کرده و خط شماره 1را در بالای خط شماره 2 موجود در فایل کانفیگ اضافه کنید:

خط شماره 1: define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);
    خط شماره 2 : /* That's all, stop editing! Happy blogging. */:

2-2 حالا از سیستم خارج شده و دوباره وارد شوید.اینبار منو مدیرکل و منو شبکه در قسمت ایزارها اضافه شده و در این مرحله شما باید مشخص کنید که آدرس وبلاگها به چه صورت باشد :ساب دومین (www.blog.yoursite.com) یا بصورت ساب دایرکتوری (www.yoursite.com/blog) - بعد از این انتخاب وارد مرحله بعدی میشویم .البته برای سایتهایی که فصای رایگان می دهند امکان ساب دومین دادن نیست ولی در فضاهای رایگان مثل گیگفا یا گیگپا امکان ساب دابرکتوری موجود است.در ضمن در صورتی که میخواهید حرفه ای کار کنید پیشنهاد میکنم از انتخای اول یعنی به اینصورت : (ساب دومین http://www.blog.yoursite.comاسففاده کنید که الیته لازمه که هاستینگی که ازش فضا خریدید، ازش بخواهید که تنظیمات لازم رو براتون انجام بده که کار سختی نیست.

3- " یک پوشه‌ی blogs.dir در /home/blograni/public_html/wp-content ایجاد کنید."
    4-در قسمت " ساختن یک شبکه از سایت‌های وردپرس" دستور مریوطه را به پرونده wp-config.php در /home/blograni/public_html/ بالای خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ اضافه کنید"

...وطبق راهنمایی های خود سیستم ادامه بدید که زیاد نیست و اصل کار یعنی شبکه شدن را انجام دادین.

سایت خود من نمونه خوبی برای شماست که البته باآخرین ورژن وردپرس فارسی شکل گرفته.در صورتی که مشکلی داشتید من در خدمتم /تا 1 ماه پیش هرجا تونستم مسج میذاشتم کسی یادم بده اما متاسفانه .... که با استفاده ار سایت انگلیسی وردپرس تونستم این کار ساده رو انجام بدم اینم سایت وردپرسی من :
    http://www.blogran.ir

Mostafa - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - gothic - master AK
  • spiderylife

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۹

شروع " ساختن یک شبکه از سایت‌های وردپرس " انجام می شود یعنی صفحه ای که جزئیات شبکه را نشان می دهد و هنگامی که بر روی نصب کلیک می کنم به صفحه بعد می رود با عنوان " ساختن یک شبکه از سایت‌های وردپرس" اما در محتوی صفحه چیزی وجود ندارد؟! مشکل از کجاست؟

• Moeini

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۵۵۹
    ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۶

zavarzadeh گفت:
    بلاگها . کام از افزونه ای برای مولتی دیتابیس کردن سرور بهره گیری می کند یعنی پایگاه داده را به چند بخش ریز تر بخش بندی می کند و هر کدام در گروهی جای می گیرند این کار را به هیچ گونه پیشنهاد نمی کنم زیرا در هر گونه به روز رسانی ممکن است برخی از داده ها نابود یا ناخواسته از دسترس بیرون رود و بازگشت پذیر نباشد

آقای زوارزاده اشتباه میکنی هــــا ! :)

ایلیا - FreeBlog.ir
  • سوشیانت زوارزاده

آفلاین
    عضو
    ۲۳ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۴

والا معینی جان پیش از پیوستن شما به بلاگها روح الله همیشه از افزونه ی مولتی دیتابیس بهره می گرفت که باعث می شد مصیبت فشار سرور کم بشه ابلته همین افزونه هنگامی که می خواستند از وردپرس 2.9 به 3 بیان باعث شد برای یک دوره ی یک هفته ای بخش ابزارک ها به طور کامل ناپدید بشه!!!که ایلیای ذلیل مرده در جریانش هست :دی

• ایلیا

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۵

این کار را به هیچ گونه پیشنهاد نمی کنم زیرا در هر گونه به روز رسانی ممکن است برخی از داده ها نابود یا ناخواسته از دسترس بیرون رود و بازگشت پذیر نباشد

زوارزاده جان، ما از چند نسخه قبل داریم با این افزونه کار می‌کنیم. این چند باری که وردپرس رو ارتقا دادیم هیچ مشکلی پیش نیومده. مطمئنا افزونه‌ای که به قول خودت 90 دلار قیمتش هست، نمی‌تونه افزونه‌ای تا این حد ضعیف و نامطمئن باشه!
    مشکل بخش ابزارک‌ها هم مربوط به این افزونه نبود. به‌خاطر تغییر توی سطوح دسترسی وردپرس بود که با به‌روزرسانی ما، به‌روز نشده بود!

Moeini
  • rezakhan

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۹

asareza گفت:
    قابل توجه دوستانی که مایلند وردپرس مولتی بوزر را نصب و سرویس وبلاگدهی ایجاد کنند.البته اگه آقای گناهکار ناراحت نشن:
    1-آخرین ورژن فارسی را دانلود و آپلود کنیدوبه سادگی وردپرس را نصب کنید
    2-این مرحله خیلی مهمه چون باید قابلیت شبکه شدن سیستم را تعریف کنید پس:
    2-1 فایل wp-config.php را باز کرده و خط شماره 1را در بالای خط شماره 2 موجود در فایل کانفیگ اضافه کنید:

خط شماره 1: define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);
    خط شماره 2 : /* That's all, stop editing! Happy blogging. */:

2-2 حالا از سیستم خارج شده و دوباره وارد شوید.اینبار منو مدیرکل و منو شبکه در قسمت ایزارها اضافه شده و در این مرحله شما باید مشخص کنید که آدرس وبلاگها به چه صورت باشد :ساب دومین (www.blog.yoursite.com) یا بصورت ساب دایرکتوری (www.yoursite.com/blog) - بعد از این انتخاب وارد مرحله بعدی میشویم .البته برای سایتهایی که فصای رایگان می دهند امکان ساب دومین دادن نیست ولی در فضاهای رایگان مثل گیگفا یا گیگپا امکان ساب دابرکتوری موجود است.در ضمن در صورتی که میخواهید حرفه ای کار کنید پیشنهاد میکنم از انتخای اول یعنی به اینصورت : (ساب دومین http://www.blog.yoursite.comاسففاده کنید که الیته لازمه که هاستینگی که ازش فضا خریدید، ازش بخواهید که تنظیمات لازم رو براتون انجام بده که کار سختی نیست.

3- " یک پوشه‌ی blogs.dir در /home/blograni/public_html/wp-content ایجاد کنید."
    4-در قسمت " ساختن یک شبکه از سایت‌های وردپرس" دستور مریوطه را به پرونده wp-config.php در /home/blograni/public_html/ بالای خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ اضافه کنید"

...وطبق راهنمایی های خود سیستم ادامه بدید که زیاد نیست و اصل کار یعنی شبکه شدن را انجام دادین.

سایت خود من نمونه خوبی برای شماست که البته باآخرین ورژن وردپرس فارسی شکل گرفته.در صورتی که مشکلی داشتید من در خدمتم /تا 1 ماه پیش هرجا تونستم مسج میذاشتم کسی یادم بده اما متاسفانه .... که با استفاده ار سایت انگلیسی وردپرس تونستم این کار ساده رو انجام بدم اینم سایت وردپرسی من :
    http://www.blogran.ir

سلام
    من این کارا رو انجام دادم ولی الان که دوباره میخوام برم تو وردپرسم میگه شما مجاز به استفاده از این صفحه نیستید
    البته باپاک کردن اون کد ها درست میشه
    میخواستم بدونم نمیشه کار دیگه ای کرد

• طالبیان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۱
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۲

zavarzadeh گفت:

اقای زوار زاده چرا بلاگها را تخریب می کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!
    شما هیچ اطلاعی از بخش ها مختلف سایت ما ندارید خواهشا گفتن جزئیات را بزارید بر عهده من ممنون

• rezakhan

آفلاین
    عضو
    ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۱

کسی نیست جواب مارو بده؟

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.