انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• behzadh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۱

سلام
    تشکر از توضیحات شما

خب این تنظیمات crawel از طریق پنل هاست قابل تنظیم هست؟ و همچنین این موضوعی که می فرمایید هاست من برای بحث افزونه های کش مشکلی نداشته باشه از چه لحاظه؟ به چه صورت می تونم تشخیص بدم که آیا بعد از نصب و استفاده به مشکل می خورم یا نه! راستش من از هاست اشتراکی استفاده می کنم، تنظیمات زیادی در اختیارم نیست!

ممنون میشم در رابطه با فاکتورهای مربوط به عکس، تگ و دسته (Category) هم توضیحاتی بفرمایید.
    به عنوان مثال باتوجه به بحث سئو برای یک عکس کامپیوتر چه مقادیری رو برای
    Title
    Alternate Text
    Description
    پیشنهاد میدید؟ و اگر تگ به نام کامپیوتر برای این عکس درنظر گرفته شود، چه مقاداری برای
    Name
    Slug
    Description
    مربوط به این تگ خوب است؟ به صورت مشابه برای گروهی به نام کامپیوتر
    راستی آیا موضوع نمایش تاریخ ثبت مطلب برای بحث سئو اهمیت دارد؟

• Seo one

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵۰
    ۱۴ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۲

behzadh گفت:
    سلام
    تشکر از توضیحات شما

خب این تنظیمات crawel از طریق پنل هاست قابل تنظیم هست؟ و همچنین این موضوعی که می فرمایید هاست من برای بحث افزونه های کش مشکلی نداشته باشه از چه لحاظه؟ به چه صورت می تونم تشخیص بدم که آیا بعد از نصب و استفاده به مشکل می خورم یا نه! راستش من از هاست اشتراکی استفاده می کنم، تنظیمات زیادی در اختیارم نیست!

تنظیمات crawel از طریق پنا هاست صورت نمیگیره بلکه از پنل وبمستر گوگل و یا بینگ صورت میگیره
    باید سایت خودتون رو تو گوگل وبمستر ثبت کنید و از اونجا این تنظیمات رو انجام بدید

در مورد افزونه کش هم که ببینید با سرور شما مشکلی نداره برای مدیر هاست خودتون یه تیکت بزارید از اون سوال کنید
    در حدود 90 درصد مواقع مشکلی وجود نداره من فقط چند باری شنیدم که افزونه سوپر کش با بعضی سرور ها مشکل داره ..
    شما هر کدوم از این دو تا رو نصب کنید فرق زیادی نداره هر دو تا قوی هستند

در بقیه موارد هم من صاحب نظر ها نظر بدن بهتر تا بنده ...

• h@med110

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۱۹ دی ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۰

سلام به دوستان
    بنده یک سایت دارم که حدود 4 ماه پیش از یک سیستم دیگه به وردپرس انتقال دادم .سیستم قبلی بعد از راه اندازی الگوریتم پاندای گوگل خیلی ضعیف شده بود.
    سایت بدون احتساب تگ ها حدود 65000 صفحه داره و برای بهینه سازی هم از پلاگین yoast استفاده میکنم و کارهای اولیه شامل متا ها و غیره را انجام دادم .سایت کاملا داینامیک هست و تمامی مطالب بوسیله کاربران ارسال میشه و تگ ها رو هم خودشون میذارن.
    سرعت ایندکس شدن صفحات به دلیل وجود سایت مپ خوب yoast خیلی خوبه و روزی بالای 150 صفحه ایندکس میشه.
    اما مشکل اینجاست که متن مطالب و لینک های داخلی خیلی کم ایندکس میشن. مثلا مطالبی که از صفحه اول لینک شدن خیلی ضعیف هستن و حتی عنوان مطلب رو وقتی بطور کامل در گوگل میزنم مطالب دیگه که زیاد مرتبط نیستند رو میاره !
    و اینکه تگ ها خیلی کم ایندکس میشن .با اینکه روزی شاید بیشتر از 500 تا تگ در سایت اضافه میشه فقط حدود 20 تا ایندکس میکنه .
    البته بیشتر مطالب جدیدی که در سایت میاد در همون یکی 2 روز اول در نتایج خوبی از گوگل نشون داده میشوند اما بعد از چند روز به رتبه های خیلی پایین سقوط میکنند و دیگر ورودی ازشون نمیاد .

لطف میکنید اگر راهنمایی بفرمایید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۰۶:۵۴

ممنون میشم در رابطه با فاکتورهای مربوط به عکس، تگ و دسته (Category) هم توضیحاتی بفرمایید.
    به عنوان مثال باتوجه به بحث سئو برای یک عکس کامپیوتر چه مقادیری رو برای
    Title
    Alternate Text
    Description
    پیشنهاد میدید؟ و اگر تگ به نام کامپیوتر برای این عکس درنظر گرفته شود، چه مقاداری برای
    Name
    Slug
    Description
    مربوط به این تگ خوب است؟ به صورت مشابه برای گروهی به نام کامپیوتر

اینا قبلا هم توضیح داده شده و میتونید مربوط به هر کدام از اینها یک آموزش جداگانه رو در خود این انجمن ببینید ولی در مورد Slug باید هم کوتاه باشه و هم حاوی کلمات کلیدی و فارسی این Url رو بزرگتر میکنه.
    در مورد تایتل هم باید بگم که جدیدا 2 کلمه کلیدی در یک تایتل رتبه پائینتری بدست میاره.

راستی آیا موضوع نمایش تاریخ ثبت مطلب برای بحث سئو اهمیت دارد؟

خیلی چیزها در سئو دائمی نیستند و با توجه به سرچ کاربران فرق میکنند برای مثال در یک سایت خبری بهتره از این نوع حالت استفاده بشه ولی در بقیه موارد خیلی لزومی هم نداره ولی چیزی که مهمه اینه که اینکار هیچ ضرری برای سئو نداره و یک زمانی خودش یک معیار سئو بحساب میومده پس بهتره قرار داده بشه.

اما مشکل اینجاست که متن مطالب و لینک های داخلی خیلی کم ایندکس میشن. مثلا مطالبی که از صفحه اول لینک شدن خیلی ضعیف هستن و حتی عنوان مطلب رو وقتی بطور کامل در گوگل میزنم مطالب دیگه که زیاد مرتبط نیستند رو میاره !
    و اینکه تگ ها خیلی کم ایندکس میشن .با اینکه روزی شاید بیشتر از 500 تا تگ در سایت اضافه میشه فقط حدود 20 تا ایندکس میکنه .
    البته بیشتر مطالب جدیدی که در سایت میاد در همون یکی 2 روز اول در نتایج خوبی از گوگل نشون داده میشوند اما بعد از چند روز به رتبه های خیلی پایین سقوط میکنند و دیگر ورودی ازشون نمیاد .

خب ورودتون رو به وردپرس تبریک میگم.
    ورودی اولیه شما از روی همون رنک موقتی هست که گوگل به هر مطلبی میده و قبلا هم بهتون گفتم.
    اما در مورد دیر ایندکس شدن باید بگم که قبلا هم گفتم که چه راههایی داره و در ضمن باید توی سایتتون لینک بگیرید یعنی مطالب مرتبط به هم لینک بدن و از صفحه اصلی هم به مطالب جدید لینک داده بشه.
    در مورد درهم ایندکس شدن شما باید تمتون رو یک نگاهی بیندازید تا ببینید کد مخربی وجود نداشته باشه و کارکترها همه بصورت UTF8 وارد شده باشن.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    بهروز ازند - srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶
    ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۳

سلام و ممنون از مطالب خوبتون
    دو تا سوال داشتم:
    1. چرا عوض کردن تم به رنک سایت ضربه میزنه؟ درحالی که پست ها و آدرس اونا ثابت میمونه. من فعلا یه تم دو ستونی دارم که احتمالش هست در آینده از یه تم سه ستونی استفاده کنم.
    2. سایت من توی چند تا وبلاگ و سایت من جمله وبلاگ قبلی خودم لینک شده والآن نزدیک یه ماه از این مطلب میگذره. اما همچنان گوگل این لینک ها رو تشخیص نمیده. یعنی عبارت link:example.ir یا link:www.example.ir هیچ چیزی رو توی گوگل نمیاره. توی داشبورد وردپرس هم همینطوره. اشتباهی چیزی وجود داره؟
    3. فرمودید که توی سایتتون مطالب مرتبط رو به هم لینک بدید. این افزونه related post همینکار رو میکنه دیگه؟

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۸

چرا عوض کردن تم به رنک سایت ضربه میزنه؟ درحالی که پست ها و آدرس اونا ثابت میمونه. من فعلا یه تم دو ستونی دارم که احتمالش هست در آینده از یه تم سه ستونی استفاده کنم.

عوض کردن پوسته ها باعث میشه که خطا 404 سایت شما زیاد بشه درسته که آدرس مطالب عوض نمیشه ولی ممکن هست صفحه بندی مطالبی و موارد مشابه این عوض بشه هر قالبی یه نوع خواص مطالب رو دسته بندی میکنه .
    پس باید توجه داشت که کمتر و فقط در صورت نیاز قالب رو عوض کنید . البته این خطا ها به مرور زمان خودش با از بین میره ولی خب تو رنک شما این خطا تاثیر میزاره

سایت من توی چند تا وبلاگ و سایت من جمله وبلاگ قبلی خودم لینک شده والآن نزدیک یه ماه از این مطلب میگذره. اما همچنان گوگل این لینک ها رو تشخیص نمیده. یعنی عبارت link:example.ir یا link:www.example.ir هیچ چیزی رو توی گوگل نمیاره. توی داشبورد وردپرس هم همینطوره. اشتباهی چیزی وجود داره؟

این جمله اول خودتون بخونید اگه مjتوجه شدیدعمرا ... ولی منظورتون رو فهمیدم
    احتمالش هست که لینک ها nofollow بوده اند برای همین هیچ اثری نداشته

فرمودید که توی سایتتون مطالب مرتبط رو به هم لینک بدید. این افزونه related post همینکار رو میکنه دیگه؟

بله ....فزونه های زیادی هست که این کار انجام میدن همین related post یکی از اونهاست

srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۷

سیستم بلاگفا و پرشین بلاگ و .. مگه nofollow داره؟
    من جدا از این که در قسمت پیوندهای وبلاگ آدرس سایت رو گذاشتم توی پست های وبلاگ هم گذاشتم. همینطور در مورد وبلاگ بقیه دوستان

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۴

srh124 گفت:
    من جدا از این که در قسمت پیوندهای وبلاگ آدرس سایت رو گذاشتم توی پست های وبلاگ هم گذاشتم. همینطور در مورد وبلاگ بقیه دوستان

البته باید توجه داشته باشید وبلاگ های که قرار میدید باید توسط crawel گوگل مرور شده باشه شاید تا کنون این لینک ها توسط گوگل یا موتور های جستجو دیگه هنوز دیده نشده

srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۴

ممنون رسول جان.
    فقط یه سوال دیگه. استفاده از شبکه های اجتماعی چقدر مهمه؟
    پیش بینی خودم اینه که مثلا با باز کردن یک صفحه توی فیس بوک کاربران کمی عضو اون بشن. چون موضوع سایت تخصصیه اکثرا دوست دارن از طریق اینترنت اونو دنبال کنن.
    آیا با این وجود باز هم شبکه های اجتماعی واسه من مفیدند؟

• بهینه سازی سایت

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۱
    ۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۷

دوستان بعد از چند ساعت از گذاشتن مطلب تو سایت
    اگر لینک مطلب رو سرچ کنم چیزی نمیاد ولی اگر عنوان رو سرچ کنم با لینک اصلی سایت میاد که تو توضیحش عنوان اون مطلب هست
    نمیشه کاری کنم ک به جای اومدن لینک صفحه اصلی لینک خود مطلب بره اونجا ؟

این مشکی بخاطری هست که روبات گوگل زیادتر به صفحه اصلی مراجعه میکنه... با گذشت زمان و صبر و تغییر پست از صفحه اصلی و ایندیکس شدن مطلب... مشکل حل میشه

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۸

srh124 گفت:
    ممنون رسول جان.
    فقط یه سوال دیگه. استفاده از شبکه های اجتماعی چقدر مهمه؟
    پیش بینی خودم اینه که مثلا با باز کردن یک صفحه توی فیس بوک کاربران کمی عضو اون بشن. چون موضوع سایت تخصصیه اکثرا دوست دارن از طریق اینترنت اونو دنبال کنن.
    آیا با این وجود باز هم شبکه های اجتماعی واسه من مفیدند؟

خواهش میکنم ...
    صد در صد تاثیر دارن
    مثلا شما اگه لینک های سایت رو مثلا تو خود گوگل پلاس شیر کنید این لینک ها ، بک لینک محسوب شده دیگه نیازی نیست فکر کنم در مورد بک لینک ها بخوام توضیح بدم قبلا تو همین موضوع کامل در موردش بحث شده

باید شیر کردن مطالب تو شبکه های اجتماعی رو از دو دیدگاه بررسی کرد
    1- این لینک ها در بعضی از شبگکه های اجتماعی مثل گوگل بک لینک محسوب شده میتونید بعد از مدتی که لینک ها رو در گوگل شیر کردید از طریف وبمسترگوگل اینن موضوع رو بررسی کنید و خواهید دید که بک لینک محسوب شده اند

2- از لحاظ جذب کاربر به صورت مستقیم مثلا با شیر کردن در صفحات مربوط به سایت و یا گروه ها مربوط به موضوعات سایت
    همون طور که خودتون گفتید چون مطالب سایتون به صورت تخصیصی هست بهتر هست با راه اندازی یه صفحه در فیس بوک و جذب کاربران از طریق فیس بوک برای سایت به صورت مستقیم کاربر جذب کنید.

البته نباید از شبکه اجتماعی تویتر هم غافل بشید که در نوبه خودش تاثیر بسزایی در سئو سایت شما و هدف اصلی هر وبمستر که جذب کاربر هست داره ....
    البته شیر مطالب تو سایت های اشتراک لینک مثل بالاترین و سایت های از این دست که بیس همه این سایت ها از سایت DIGG هست البته تو ایران زیاد بهش توجه نمیشه و جدیدا این سایت هم دچار رکود شده فراموش کرد

مختصر توضیحی بود پیرامون تاثیر شبکه های اجتماعی در سایت شما

srh124
  • srh124

آفلاین
    عضو
    ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۷

یه دنیا ممنون
    یه نکته ای که جدیدا متوجه شدم این که سایت من تگ h1 نداره. از تم itheme2 استفاده می کنم که عنوان سایت رو توی یک برچسب میذاره با css خاص خودش. توضیحات رو هم زیر اون. تگ عناوین پست که h2 هست.
    توی قسمت head هم تگ title داره.
    چطوریه؟ برم یه فکری به حال h1 بکنم یا همنجور طبیعیه.

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۴

srh124 گفت:
    یه دنیا ممنون
    یه نکته ای که جدیدا متوجه شدم این که سایت من تگ h1 نداره. از تم itheme2 استفاده می کنم که عنوان سایت رو توی یک برچسب میذاره با css خاص خودش. توضیحات رو هم زیر اون. تگ عناوین پست که h2 هست.
    توی قسمت head هم تگ title داره.
    چطوریه؟ برم یه فکری به حال h1 بکنم یا همنجور طبیعیه.

راستش رو بخوای من خودم هم سایتم تگ H1 نداره
    به دلیل این که هر روز روش های سئو گوگل تغییر و اپدیت میشه نمیشه به طور یقین گفت و کلی فاکتور هم وجود داره همون جور خودت گفتی اسم سایت که از همه مهمتره تگ H1 باید باشه اما من با کلی نرم افزار و سایت سئو چک کردم به این مورد گیر نداده بودن باشه و بزاری بد نیست نزاشتی هم مشکلی نیست البته من کمتر سعی میکنم به سورس قالب دست بزنم ....

• naslpedia.com

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۷

salam
    سایت من هم همین مشکلا داره هم سایتم
    http://www.naslpedia.com
    هم فروشگاهم
    http://www.naslpedia.com/shop
    لطفا اگر کسی می تونه مشکل را حل کنه به
    info@naslpedia.com
    پیغام بده

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۶

naslpedia.com گفت:
    salam
    هم فروشگاهم
    info@naslpedia.com
    پیغام بده

مشکلات رو من تا 70-80 درصد میتونم حل کنم خواستی در خدمتم

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۰:۲۷

. چرا عوض کردن تم به رنک سایت ضربه میزنه؟ درحالی که پست ها و آدرس اونا ثابت میمونه. من فعلا یه تم دو ستونی دارم که احتمالش هست در آینده از یه تم سه ستونی استفاده کنم.

در عوض کردن تم مساله این نیست که خطای 404 رخ بده که اگر اینکار بشه که فاجعه شده و بعد از مدتی کلا ورودی رو از دست میدید.
    مساله اصلی در اینه که کلا تفاوتهای عمده وقتی در بیش از یک پنجم صفحات سایت رخ بده باعث میشه که گوگل بفهمه تم شما عوض شده وانوقت مشکلی که در اولین پست این تایپیک گفتم بوجود میاد. (باید از اول انتخاب صحیح کرد).
    اینجاست که رنک اعتماد سایت شما از دست میره.

فرمودید که توی سایتتون مطالب مرتبط رو به هم لینک بدید. این افزونه related post همینکار رو میکنه دیگه؟

اون افزونه کمترین دستاورد رو برای شما به ارمغان میاره. بهتره در متن مطالبتون به بقیه مطالب لینک بدید و از لنگرهای متفاوت استفاده کنید.

لینکهای شما باید توی گوگل ثبت بشن تا رنک بگیرید و از نظر فنی حداقل رنک na تا مطالبتون ایندکس بشه و با هر درجه که رنکتون بالاتر بره سرعت ایندکس سایتتون ده برابر میشه.
    از نظر فنی مطالب سایت شما وقتی ثبت بشن بدلیل رنکی که میگیرند به کل سایت شما کمک میکنند.
    از صفحات دارای رنک بالا به سایتتون لینک بدید.

طوریه؟ برم یه فکری به حال h1 بکنم یا همنجور طبیعیه.

در این حالت از با یک نمره منفی تگ h2 بجای h1 قرار میگیره.

هم فروشگاهم
    info@naslpedia.com
    پیغام بده

فقط سوال بپرسید و جواب بگیرید و برای ارتباط با سئو کاران میتونید از سایتهاشون استفاده کنید.

srh124 - بهروز ازند
  • ahmadmohamadiyan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۲

salam
    هم فروشگاهم
    info@naslpedia.com
    پیغام بده

سلام
    یه روز با همین آقای مطهری چت میکردم به نکته خوبی اشاره کرد که اینجا میگم.
    صحبت من سر این بود که چرا سایتهاتون رو خودتون سئو نمیکنید و به بقیه میسپارید.
    گفت: سئو یک فرایند یک دو روزه نیست و برای بالا ماندن نتایج در روز باید شبها بیدار بمونی و کار کنی و نمیشه یکماه زحمت کشید و بعد دست روی دست گذاشت.
    از طرفی کسی که ماهیگیری بلده ماهی میفروشه نه خدمات ماهی گیری و سئو کار خوب اونی هست که خودش بتونه از سئو به درآمد بالا برسه و محصولات و خدماتش رو بفروشه (اگه پنبه زن بود پنبه خودش ر. میزد و سایت خودش رو به درآمد میرسوند) و در این حالت بهترین سئو کاران در دنیا اونهایی هستند که درآمد بیشتری از اینترنت کسب میکنند و گوگل رو مجبور میکنن کالا و خدمات اونها رو برای اعتبار خودش معرفی کنه.
    حرفشون منطقی هست ولی نمیدونم نظر شما چیه؟

• srh124

آفلاین
    عضو
    ۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۶

ممنون جناب مطهری
    تایتل سایت رو توی تم کردم h1
    1. جایی دیدم نوشته بود برای بالارفتن توی نتایج جستجوی گوگل میشه (هر چند روز یکبار) وقت گذاشت و کلمات کلیدی رو سرچ کرد بعد روی عنوان سایت کلیک کرد. مدت زمانی که صفحه سایت باز باشه هم مهمه؟
    گوگل از کجا میخواد بفهمه کاربر توی هر سایت چقدر وقت گذاشته و اون سایتو خونده؟
    2. منظورتون از عبارت لنگرهای متفاوت برای لینک به بقیه مطالب چیه؟ فونت و اندازه متفاوت؟ این لنگر بهتره برای همه لینک ها به یه شکل باشه؟
    3. هر موقع توی google webmaster tools میرم تعداد لینک های ساب میت شده sitemap بیشتر (از حد مورد انتظار) از تعداد لینک های ایندکس شده هست. کاری میشه واسش کرد؟

• Seo one

آفلاین
    عضو
    ۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۹

مثل این که من جای پای بزرگان گذاشتم .... ببخشید اگه جواب سوالات رو میدادم همین آقای مطهری جواب بده بهتر ...

srh124
  • python

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۶
    ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۸

سلام
    خسته نباشید
    من یه سوال داشتم در مورد رابطه هاست با سئو سایت
    من چند ماه پیش به خاطر اینکه بازدیدم رفت بالا مجبور شدم سرور سایتم رو عوض کنم که متاسفانه از همون موقع به بعد ورودی گوگلم از 5000 در روز اومد به 150تا
    میخواستم ببینم دلیلش تغییر یا مشکل سروری میتونه باشه یا صلاح میدونید من سایت رو ببرم روی سرور دیگه ای؟
    ممنون

• omidi85

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۹

سلام دوستان
    این تاپیک فوق العادست
    وردپرس هم فوق العادست تو سئو
    چون من با سی ام اس های دیگه هم کار کردم
    با وردپرس خیلی زودتر از اونچه که فکر میکنین میتونین بازدید کننده زیاد کسب کنین و بیاین تو صفحه اول گوگل
    کار باهاش لذت داره
    و ....

ولی ...
    ولی بزرگترین ضعف ممکن رو هم داره که واقعا آدم رو ناامید میکنه
    وقتی بازدید بالا یره ، یعنی به 1000 نفر در روز یرسه (خیلی بالا نیست) شرو میشه به داون کردن سرور
    حالا از این سرور به اون سرور منتقل میشین
    سرور مجازی میگیرین و...
    کلی پول میدین ، تا اوضا شروع به بهبود میکنه و خوشحال و سرحال از موفقیت . بعد که بازدید به 5 هزار برسه دیگه واویلا سرور با سی پی یو دو هسته ای و رم 4 گیگ هم دیگه جواب نمیده

من یه سایت بزرگ رو شروع کرد و برنامه ریزی کردم خیلی خوب پیش میرفت هر روز هیجان زده میشدم
    این تاپیک هم که فوق العاده بهم کمک کرد ولی ...

حالا از اقای مطهری نصب درخواست دارم
    سایتهایی که دارن رو چه جوری برای cpu بهینه میکنن
    سایتی که روزانه 100 هزار بازدید رو داره میشه با وردپرس راه اندازی کرد ؟؟؟ یا نه

ببینین من فقط چند تا افزونه دارم سئو ، کش ، GD Star Rating ، Sharexy ، Automatic SEO Links یعنی 5 تا
    پوسته سایتم هم خیلی بهینه است 0.02 ثانیه لود داره
    این افزونه ها هم خیلی کم لود دارن (میتونم سه تای دیگش رو هم حذف کنم ولی
    W3 Total Cache و WordPress SEO رو دیپه نمیتونم حذف کنم )و بقیش لود بالا مال خود وردپرس هست
    دیتا بیس رو هم واقعا ترمیم کردم و ....

ولی باز هم مشکل دارم

آقای مطهری نصب لطفا کمک کنین
    دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه بگن
    ببخشین فکر کنم مال این تاپیک نبود ولی اینجا مطرح کردم چون یه کم به سئو ربط داره
    هر روز که سایت داون باشه کلی مشکل سئو بوجود میاد که همتون میدونین 404 ، بی اعتمادی گوگل و بازدید کننده و ....

ببخشین پرحرفی کردم
    دل پر دردی دارم

• علی سجاد

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۳
    ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۱۱

جناب omid85 برای بار اول که این مشکل پیش اومد شما از کجا هاست داشتید؟

• srh124

آفلاین
    عضو
    ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۳

جناب omidi شما که این قدر تجربه دارید خب یه مقدار بیشتر تشریف بیارید اینجا و به بقیه دوستان که عمدتا مبتدی هستنند کمک کنید
    مثلا automated seo links رو من برای بار اوله که توی پست شما می بینم. با تجربه شما این افزونه چقدر روی سئو تاثیر داره؟ چه جوری باهاش کار کنیم بهتره؟

• Farzad.N

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲
    ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۰

یه سوال اگه شما به یه سایتی لینک nofllow بدین بعد اون لینکی که به شما میده nofllow نباشه باعث افزایش تبه میشه ؟

• ilgar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۱
    ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۹

سلام
    یه پست تو وبلاگم دادم که حدود 25 تا عکس توش بود با این که مدت 1 هفته است که ازش می گزره هیچکدوم از عکس ها تو گوگل نمی یاد .علتش از چی می تونه باشه؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۸

1. جایی دیدم نوشته بود برای بالارفتن توی نتایج جستجوی گوگل میشه (هر چند روز یکبار) وقت گذاشت و کلمات کلیدی رو سرچ کرد بعد روی عنوان سایت کلیک کرد. مدت زمانی که صفحه سایت باز باشه هم مهمه؟

آره هر دو تا که گفتین مهمه ولی نمیشه خود آدم وقت بگذاره چون با وقت شبانه روزی هم نمیشه الان 1 درصد هم نتیجه گرفت و در ثانی میباید ip و کش و سابقه مرورگر و خود مرورگر و سیستم عامل هم عوض بشه.

2. منظورتون از عبارت لنگرهای متفاوت برای لینک به بقیه مطالب چیه؟ فونت و اندازه متفاوت؟ این لنگر بهتره برای همه لینک ها به یه شکل باشه؟

منظور از لنگر لینک اون نوشته ای هست که به مقصد لینک میده برای مثال
    بهینه سازی وبسایت وردپرس
    در متن بالا بهینه سازی... میشه لنگر لینک
    البته مهمه که با چه اندازه و فونتی لنگر لینک نوشته شده باشه
    ساختار لینک اون انتخابهای لینک هست که برای مثال توی صفحه جدید باز بشه ،دنبال بشه و ...

3. هر موقع توی google webmaster tools میرم تعداد لینک های ساب میت شده sitemap بیشتر (از حد مورد انتظار) از تعداد لینک های ایندکس شده هست. کاری میشه واسش کرد؟

از موقعی که سرورهای گوگل و بهمراه اون تعداد سایتها زیاد شد این مشکلات هم زیاد شد این از ناهماهنگی سرورهای گوگل هست.
    بهتر روی این موارد تمرکز نکنید.

مثل این که من جای پای بزرگان گذاشتم .... ببخشید اگه جواب سوالات رو میدادم همین آقای مطهری جواب بده بهتر ...

آقا رسول این حرفها چیه؟ بزرگ کیه؟
    خیلی عالی میشه که دوستان هم جواب بدن.

من چند ماه پیش به خاطر اینکه بازدیدم رفت بالا مجبور شدم سرور سایتم رو عوض کنم که متاسفانه از همون موقع به بعد ورودی گوگلم از 5000 در روز اومد به 150تا
    میخواستم ببینم دلیلش تغییر یا مشکل سروری میتونه باشه یا صلاح میدونید من سایت رو ببرم روی سرور دیگه ای؟

چند مورد در این باره هست.
    1- اصولی سرور رو تغییر ندادن یعنی همون لحظه و در زمان داون بودن سرور تصمیم بگیرید که سرور رو عوض کنید و بعد منتظر ست شدن دی ان اس بمونید.
    را حل اصولی اینه که سرور جدید رو راه اندازی کنید و بعد دی ان اس ها رو عوض کنید و بعد از چند روز سرور قبلی رو بکلی نابود کنید تا در هر زمان سایت شما در دسترس باشه.
    2- هجرت به سرور بد. که احتیاج به توضیح نداره.
    3-خود تغییر دادن سرور سئو و درجه اعتماد گوگل رو کم میکنه.
    در هر سه مورد بالا شما باید از قبل از بوجو آمدن مشکل آمادگی جابجایی رو داشته باشید و چند روزی روی انتخاب سرور زمان بگذارید.

وقتی بازدید بالا یره ، یعنی به 1000 نفر در روز یرسه (خیلی بالا نیست) شرو میشه به داون کردن سرور
    حالا از این سرور به اون سرور منتقل میشین
    سرور مجازی میگیرین و...
    کلی پول میدین ، تا اوضا شروع به بهبود میکنه و خوشحال و سرحال از موفقیت . بعد که بازدید به 5 هزار برسه دیگه واویلا سرور با سی پی یو دو هسته ای و رم 4 گیگ هم دیگه جواب نمیده

من یه سایت بزرگ رو شروع کرد و برنامه ریزی کردم خیلی خوب پیش میرفت هر روز هیجان زده میشدم
    این تاپیک هم که فوق العاده بهم کمک کرد ولی ...

حالا از اقای مطهری نصب درخواست دارم
    سایتهایی که دارن رو چه جوری برای cpu بهینه میکنن
    سایتی که روزانه 100 هزار بازدید رو داره میشه با وردپرس راه اندازی کرد ؟؟؟ یا نه

ببینین من فقط چند تا افزونه دارم سئو ، کش ، GD Star Rating ، Sharexy ، Automatic SEO Links یعنی 5 تا
    پوسته سایتم هم خیلی بهینه است 0.02 ثانیه لود داره
    این افزونه ها هم خیلی کم لود دارن (میتونم سه تای دیگش رو هم حذف کنم ولی
    W3 Total Cache و WordPress SEO رو دیپه نمیتونم حذف کنم )و بقیش لود بالا مال خود وردپرس هست
    دیتا بیس رو هم واقعا ترمیم کردم و ....

چند تا مورد اصولی
    نصب و راه اندازی افزونه های کش و تنظیم اونها و برسی کارکرد درست اونها
    فعال کردن GZIP
    غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری
    کم کردن کارکردهای سی پی یو مانند کوئری ها
    در مورد آخر بیشتر دوستان مشکل دارند و باید بگم بهتره در تم سایتتون جاهایی که قراره مقدارهای ثابت صدا زده بشه خودتون دست بکار بشید و مقدارهای ثابت رو قرار بدید.
    مثال:
    <?php echo home_url(); ?>
    اگر قراره که این php اجرا بشه که نتیجه اون آدرس صفه اصلی ماست بهتره خود آدرس صفحه اصلی قرار داده بشه.

یه سوال اگه شما به یه سایتی لینک nofllow بدین بعد اون لینکی که به شما میده nofllow نباشه باعث افزایش تبه میشه ؟

اگر تبادل لینک نکرده باشین بله

یه پست تو وبلاگم دادم که حدود 25 تا عکس توش بود با این که مدت 1 هفته است که ازش می گزره هیچکدوم از عکس ها تو گوگل نمی یاد .علتش از چی می تونه باشه؟

لینکدهی به خود عکسها و مثلا فقط عکسها دورون سورس سایت موجود باشن و هیچ لینکینداشته باشن.

ilgar - کانون شیمی گرگان - بهروز ازند
  • ilgar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۱
    ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۴۲

با عر

motahharinasab گفت:

لینکدهی به خود عکسها و مثلا فقط عکسها دورون سورس سایت موجود باشن و هیچ لینکینداشته باشن.

یکم سطح پایین تر میشه بگید من چیزی متوجه نشدم

• komakhesabdar

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۴

سلام
    سایت من قبلا با کلمه گزارش کارآموزی نتیجه اول گوگل میشد ولی 3 ماهه که با این کلمه اصلا در گوگل پیداش نمیشه با کلمات دیگر هم در صفحات 4 یا 5 میاد. دوستان کسی میدونه مشکل از کجاست؟
    این هم سایت:
    http://www.komakhesabdar.ir

• komakhesabdar

آفلاین
    عضو
    ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۰

از اساتید و حرفه ای ها لطفا کسی کمک کنه ایندکس های سایت من خیلی کم شده نمیدونم از کجاست با اینکه 2024 تا سابمیت دارم ولی ایندکس هام شدن 628 تا مشکل از کجا میتونه باشه؟

• Mr

آفلاین
    عضو
    ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۴

آموزش های خوبی بودن جناب مطهری
    اگه امکانش هست یه نگاه هم به وبسایت برادر بنده بندازید
    و اگه موردی هست که از نظر سئو مورد می تونه داشته باشه ایراد کنین
    با تشکر
    آدرس وبسایت
    http://www.qiusk.ir
    آدرس نقشه سایت
    http://www.qiusk.ir/sitemap.xml

• hasan_r64

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۶

با سلام.
    اقای مطهری لطفا در موردسئو عکسها وقتی به صورت گالری یا اسلاید شو در نوشته ها قرار میدن یه توضیح کامل بدین؟
    مثلا در نشان دادن عکس ها به صورت گالری که جدیدن در وردپرس 3.5 ایجاد شده یه توضیحی بدین سئو ش چطوریه .اخه فقط ای دی رو قرار میده . اطلاعات عکس تو کد ها میزاره.؟؟در مورد پلاگین های اسلاید شو چی سئو ش چطوریه. اخه یه اسلاید شو که عکس ها رو به صورت فلش نشون میده اصلا سئو هست؟ سئوش چطوریه؟ اخه تو پلاگین برای عکس موقع اپلود عکس مشخصات میدم . ولی موقع نمایش به صورت اسلاید شو که ...؟؟

کلا یه توضیح جامع بدین. با تشکر.

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۶:۵۵

aras71 گفت:
    با عر

یکم سطح پایین تر میشه بگید من چیزی متوجه نشدم

خیلی سادست.
    بینید گوگل دو مدل ایندکس میکنه:
    داخل تگ a و زیر تگ href
    داخل سورس سایت
    اگر یک عکسی داخل یک نوشته باشه ولی لینک به خود اون عکس نداشته باشه و یا به عبارتی با کلیک روی عکس به آدرس عکس اصلی هدایت نشیم در این حالته که گوگل هم خیلی دیر این عکس رو ایندکس میکنه.
    در حالت دوم وقتی که روی عکس کلیک کردیم به عکس اصلی هدایت بشیم و در این حالت هم عکس زودتر ایندکس میشه و هم به دلیل رنکی که گرفته توی نتایج بالاتر میاد و هر چه رنک نوشته شما بالاتر باشه ...
    وقتی توی یک صفحه تعداد زیادی عکس کیاد که Alt های یکسانی دارند گوگل فکر میکنه که اینها همه اسپم هستند.

سایت من قبلا با کلمه گزارش کارآموزی نتیجه اول گوگل میشد ولی 3 ماهه که با این کلمه اصلا در گوگل پیداش نمیشه با کلمات دیگر هم در صفحات 4 یا 5 میاد. دوستان کسی میدونه مشکل از کجاست؟

امکان داره مطلب کپی میکنید. مطالب کپی روی همه سایت شما تاثیر میذاره.

از اساتید و حرفه ای ها لطفا کسی کمک کنه ایندکس های سایت من خیلی کم شده نمیدونم از کجاست با اینکه 2024 تا سابمیت دارم ولی ایندکس هام شدن 628 تا مشکل از کجا میتونه باشه؟

همین الان که میخواستم سایتتون رو چک کنم بالا نیومد.

اقای مطهری لطفا در موردسئو عکسها وقتی به صورت گالری یا اسلاید شو در نوشته ها قرار میدن یه توضیح کامل بدین؟
    مثلا در نشان دادن عکس ها به صورت گالری که جدیدن در وردپرس 3.5 ایجاد شده یه توضیحی بدین سئو ش چطوریه .اخه فقط ای دی رو قرار میده . اطلاعات عکس تو کد ها میزاره.؟؟در مورد پلاگین های اسلاید شو چی سئو ش چطوریه. اخه یه اسلاید شو که عکس ها رو به صورت فلش نشون میده اصلا سئو هست؟ سئوش چطوریه؟ اخه تو پلاگین برای عکس موقع اپلود عکس مشخصات میدم . ولی موقع نمایش به صورت اسلاید شو که ...؟؟

گوگل بهترین چیز براش اینه که کدهای یک سایت به صورت اچ تی ام ال و خیلی سلیس و روان نوشته شده باشن.
    پس اولویت اول وقتی هست که عکسها به صورت خیلی ساده در سایت قرار میگیرند.
    مرحله دوم جاوا اسکریپت هست که گوگل خیلی ساده جاوا اسکریپتها رو میخونه و امتیاز کمی هم میگیرند.
    مرحله سوم فلش هست که فلشها تازه اگه خیلی حرفه ای هم باشن باز هم از جاوا اسکریپتها خیلی کمتر امتیاز میگیرن.
    حالا
    من استفاده نکردم ولی بعید میدونم خود گالری در وردپرس که در ورژن 3.5 ایجاد شده از فلش و غیره استفاده کنه و اساسش بر اساس اچ تی ام ال نباشه.
    اگر کسی کار کرده آدرس بده بریم ببینیم.

بهروز ازند
  • omidi85

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۷

جناب omidi شما که این قدر تجربه دارید خب یه مقدار بیشتر تشریف بیارید اینجا و به بقیه دوستان که عمدتا مبتدی هستنند کمک کنید
    مثلا automated seo links رو من برای بار اوله که توی پست شما می بینم. با تجربه شما این افزونه چقدر روی سئو تاثیر داره؟ چه جوری باهاش کار کنیم بهتره؟

سلام دوست عزیز
    افزونه automated seo links روی ورژن جدید وردپرس دیگه کار نمیکنه کارش اینه که کلمات کلیدی رو به آدرس هایی که براش مشخص میکنین لینک میکنه
    الان من هم ازش استفاده نمیکنم و دستی لینک میکنم .
    دوستان مبتدی با خوندن مطالب این تاپیک میتونن کامل یاد بگیرن جناب مطهری خیلی کامل و جالب توضیح دادن ولی اگه خواستین یه خلاصه (مطالب اینحا رو) براتون بذارم . که بتونین در عرض یک ماه تو صفحه اول گوگل باشین

• ali206reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۴

salam dostan
    saite man az nazare seo che moshkeli dare?amaram shode 0
    lotfan komakam konid:(

• کانون شیمی گرگان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱
    ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۷

سلام اقای مطهری ، با توجه به تسلطی که در سئو دارید یه درخواستی ازت داشتم . سایت من یک سایت علمی هستش و دلم می خواد دانش آموزان زیادی از طاطلاعات آن استفاده کنن . این خواهش را دارم این سایت را از نظر کیفیت سئو بررسی کنید
    http://www.kanoonshimigorgan.com

• bazarkade.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۲
    ۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۳:۱۴

سلام خدمت آقای مطهری.....ببخشید من میخواستم سایت جدید و اختصاصی راه بندازم و واسه همین میخواستم بپرسم که هنوز توصیه میکنید که تگها ( برچسب ها) ایندکس نشن؟
    و اینکه اگر ما با یه کلمه رتبه ۱ باشیم، بعد اگه اون کلمه رو توی هر پستمون بیاریم( چه تایتل و چه متن)، آیا اون پست رتبش بالا میاد و آیا اصلا اینکار تاثیری داره؟

• faramarz2

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸
    ۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۶

با سلام...
    ببخشید من چند روزی هست که از پلاگین platinum seo به Wordpress Seo مهاجرت کردم.ولی با این که تغییرات اساسی در تایتل ها و توضیحات دادم هیچ تغییری درون سئو سایتم ایجاد نکرده.من سئو سایتمو از اینجا گرفتم.خودتون هم میتونید ببینید :
    ببینید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۵:۵۳

اول شهادت حضرت زهرا (س) رو تسلیت عرض میکنم و دوم عید نوروز رو تبریک.

salam dostan
    saite man az nazare seo che moshkeli dare?amaram shode 0
    lotfan komakam konid:(

سلام
    اول فارسی تایپ کنید
    دوم شما صفحات تکراریتون زیاده مثلا شماره صفحات هم ایندکس میشه

سلام خدمت آقای مطهری.....ببخشید من میخواستم سایت جدید و اختصاصی راه بندازم و واسه همین میخواستم بپرسم که هنوز توصیه میکنید که تگها ( برچسب ها) ایندکس نشن؟

آره

و اینکه اگر ما با یه کلمه رتبه ۱ باشیم، بعد اگه اون کلمه رو توی هر پستمون بیاریم( چه تایتل و چه متن)، آیا اون پست رتبش بالا میاد و آیا اصلا اینکار تاثیری داره؟

قبلا جواب میداد ولی الان برعکس عمل میکنه

ببخشید من چند روزی هست که از پلاگین platinum seo به Wordpress Seo مهاجرت کردم.ولی با این که تغییرات اساسی در تایتل ها و توضیحات دادم هیچ تغییری درون سئو سایتم ایجاد نکرده.من سئو سایتمو از اینجا گرفتم.

اصلا این سایت که معیار شما نیست که قرار باشه سئو رو از روی این سایت درست کنید.
    از طرفی کش ساییتون باید تغییر کنه و یا اینکه اون سایت از کش استفاده نکنه که نتیجه تغییر کنه

faramarz2 - بهروز ازند
  • bazarkade.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۲
    ۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۳

با سلام دوباره خدمت آقای مطهری عزیز و ممنون که سوال ها را جواب میدید.
    یه سوال دارم و اینه که آیا اینکار درسته که بیایم واسه افزایش رتبه یک کلمه کلیدی، اون کلمه رو توی هر پست لینک بدیم به صفحه اصلی؟
    و آیا میشه توی هر پست 2 یا 3 تا کلمه کلیدی را لینک کنیم به صفحه اصلی؟ یا فقط در هر پست 1 بار میتونیم به صفحه اصلی لینک بدیم؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۲ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۷

bazarkade.ir گفت:
    با سلام دوباره خدمت آقای مطهری عزیز و ممنون که سوال ها را جواب میدید.
    یه سوال دارم و اینه که آیا اینکار درسته که بیایم واسه افزایش رتبه یک کلمه کلیدی، اون کلمه رو توی هر پست لینک بدیم به صفحه اصلی؟
    و آیا میشه توی هر پست 2 یا 3 تا کلمه کلیدی را لینک کنیم به صفحه اصلی؟ یا فقط در هر پست 1 بار میتونیم به صفحه اصلی لینک بدیم؟

سوال دومتون رو اول پاسخ میدم و اینکه محدودیتی نداره چندلینک به صفحه اصلی داشته باشین.
    اما سوال اول شما
    کلا در سایتها چند نوع لینک میدن
    اول اینکه بیان کلمات کلیدی رو به صفحه اصلی لینک بدن. اینکار باعث میشه در آینده اگر مطلبی در مورد اون لنگر لینک زده شد در رتبه خوبی قرار بگیره. من بشخصه از 20 به اینکار امتیاز 4 میدم.
    دوم کلمات کلیدی رو به تگ ها لینک بدیم که اینکار باعث بالا رفتن رنک کلمات کلیدی میشه و من بازم از 20 نمره 4 میدم.
    سومین روش اینه که به پستهای مشابه لینک بدیم که من به اینکار نمره 12 از 20 رو میدم.
    چهارمین روش اینه که به ادامه مطلب پستهای مشابه لینک بدیم به این صورت که به ادامه مطلب پستهای مشابه لینک داده بشه نه خود پست مشابه و در این حالت More هم وجود داشته باشه که من به اینکار نمره 15 رو میدم.
    پنجمین روش وقتی هست که لینک صفحه ای در اول هر مطلب و قبل از تیتر مطلب ایجاد شده باشه و بهش لینک بدیم که من نمره 17 رو به این مورد میدم.
    ششمین روش اینکه لینک بدیم به جایی که لینکهای صفحه ای در پست مشابه ایجاد شده و لینکهای صفحه ای هم اون صفحه رو خوب پوشش میدن که من نمره 18 رو میدم.
    دو نمره باقیمانده رو بزارید برای جایی که با ریدایرکت 301 به اون صفحه بره.

ali_yazdi - Speed24 - بهروز ازند
  • ali_yazdi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۸

سلام آقای مطهری

2 روز طول کشید مطالب فوق العادتون رو بخونم. وقعا علمی و تخصصی و برنامه دار بودن.

سوالی از خدمتتون داشتم. آرشیو سایت من به این شکل هست:

site.com/1392 نمایش پست ها یسال 92
    site.com/1392/01 نمایش پست های فروردین
    site.com/1392/01/05 نمایش پست های 5 فروردین

که همه هم توی گوگل ایندکس میشن (و تا حالا هم شدن!)

حالا میخوام این روند رو متوقف کنم، اگه توی robots.txt بزنم

Disallow: /1392/
    Disallow: /1392/*

برای سال 92 کافی هست این کد ؟ یا مثلا باید برای ماه و سال رو جدا بزنم ؟ مثلا این شکلی:

Disallow: /1392/*/*/*

• Speed24

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۲:۳۰

اول از همه یه تشکر ویژه دارم از اقای مطهری نصب که واقعا دارن زحمت میکشن ! و تجربیات خودشون رو به صورت رایگان در اختیار همه قرار میدند , به جرات میتونم بگم خیلی ها از همین تاپیک سئو کار شدن و به خاطر چند تا ادیت مبلغ های نجومی میگیرن . امیدوارم همیشه تو زندگیتون موفق باشید

چند تا سوال دارم !

یه سایت دارم که نیاز به چنج دامین داره (تقریبا هر هفته یه بار)

آدرس های که ثبت میکنم رو هم با www و هم بدون اون تو گوگل ثبت میکنم ! به نظرتون این مورد درسته .

متاسفانه سئوکار اوایل کار برای ما سایت مپ درست نکردن و من بعد از 2 بار تغییر آدرس سایت مپ رو ساختم به نظرتون سایت مپ رو تو وبمستر به آدرس های قبلی معرفی کنم ؟

سایت قبل از اینکه فیلتر بشه صفحه 2 بود اما بعد از اون 2 بار فیلتر شده و به اون رتبه اصلیش بر نگشته ! به نظرتون چه کارهای انجام بدم که دوباره بعد از فیلترینگ سریع به رتبه قبلی برگردم !

• jamal291

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۸
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۱

دوستان نظرتون چیه که بزنیم تو خط آمار و ارقام؛ پس اول این عکس رو نگاه کنید، مربوط به گوگل وبمستر میشه که یک تجربه خوب رو میخام با شما به اشراک بذاریم و نظرتون رو بپرسم:
    عکس [کلیک کنید]
    قبل از این که کد گوگل آنالیتیز رو توی سایت بذارم، آمار Impression ها بسیار بالا بود و به 27 هزار هم می رسید. البته نمی دونم چرا ورودی گوگل در حد کمی بود. ولی بعد از این که کد آمارگیر گوگل رو توی سایت گذاشتم، دقیقاً از روزهای بعد از این اتفاق، impressions یکهوی کم شد، ولی البته ورودی های گوگل کمی زیاد شد.

سوال: اصلاً این impressions چی هست (مگر همون برداشت ها یا نمایش ها در صفحه نتایج جستجو نیست!) و چرا این اتفاق افتاد؟
    نظرتون رو بگید مخصوصاً شما آقای مطهری نصب...

• Beatsmusic.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۴

سلام

اگه قالبمون سئو کنیم بهتره ؟ یا این همه کار انجام بدیم ؟!

در ضمن من منظورتونو نفهمیدم که میگید لینک بدیم به اونو لینک بدیم به اینو ! ! ! بیشتر توضیح بدید

motahharinasab گفت:

سوال دومتون رو اول پاسخ میدم و اینکه محدودیتی نداره چندلینک به صفحه اصلی داشته باشین.
    اما سوال اول شما
    کلا در سایتها چند نوع لینک میدن
    اول اینکه بیان کلمات کلیدی رو به صفحه اصلی لینک بدن. اینکار باعث میشه در آینده اگر مطلبی در مورد اون لنگر لینک زده شد در رتبه خوبی قرار بگیره. من بشخصه از 20 به اینکار امتیاز 4 میدم.
    دوم کلمات کلیدی رو به تگ ها لینک بدیم که اینکار باعث بالا رفتن رنک کلمات کلیدی میشه و من بازم از 20 نمره 4 میدم.
    سومین روش اینه که به پستهای مشابه لینک بدیم که من به اینکار نمره 12 از 20 رو میدم.
    چهارمین روش اینه که به ادامه مطلب پستهای مشابه لینک بدیم به این صورت که به ادامه مطلب پستهای مشابه لینک داده بشه نه خود پست مشابه و در این حالت More هم وجود داشته باشه که من به اینکار نمره 15 رو میدم.
    پنجمین روش وقتی هست که لینک صفحه ای در اول هر مطلب و قبل از تیتر مطلب ایجاد شده باشه و بهش لینک بدیم که من نمره 17 رو به این مورد میدم.
    ششمین روش اینکه لینک بدیم به جایی که لینکهای صفحه ای در پست مشابه ایجاد شده و لینکهای صفحه ای هم اون صفحه رو خوب پوشش میدن که من نمره 18 رو میدم.
    دو نمره باقیمانده رو بزارید برای جایی که با ریدایرکت 301 به اون صفحه بره.

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۱

ali_yazdi گفت:
    سلام آقای مطهری

2 روز طول کشید مطالب فوق العادتون رو بخونم. وقعا علمی و تخصصی و برنامه دار بودن.

سوالی از خدمتتون داشتم. آرشیو سایت من به این شکل هست:

site.com/1392 نمایش پست ها یسال 92
    site.com/1392/01 نمایش پست های فروردین
    site.com/1392/01/05 نمایش پست های 5 فروردین

که همه هم توی گوگل ایندکس میشن (و تا حالا هم شدن!)

حالا میخوام این روند رو متوقف کنم، اگه توی robots.txt بزنم

Disallow: /1392/
    Disallow: /1392/*

برای سال 92 کافی هست این کد ؟ یا مثلا باید برای ماه و سال رو جدا بزنم ؟ مثلا این شکلی:

Disallow: /1392/*/*/*

با سلام به همه
    اصلا این کار رو نکنید و بهتره اصلا آرشیو ایندکس نشه و برای اینکار افزونه های سئو با متا ربوت جلوی ایندکس رو میگیرن.
    هیچ استانداردی نیست که موتورهای جستجو از روی ربوت تکست جلوی ایندکسها رو بگیرن مخصوصا زمانی که قبلا ایندکس میشده.

آدرس های که ثبت میکنم رو هم با www و هم بدون اون تو گوگل ثبت میکنم ! به نظرتون این مورد درسته .

نه دیگه اینم یه نوع کپی حساب میشه و باید با یک مدل سایت رو ایندکس کنید و بقیه آدرسها ریدایرکت 301 بشن.

متاسفانه سئوکار اوایل کار برای ما سایت مپ درست نکردن و من بعد از 2 بار تغییر آدرس سایت مپ رو ساختم به نظرتون سایت مپ رو تو وبمستر به آدرس های قبلی معرفی کنم ؟

دقیقا نفهمیدم منظورتون از آدرسهای قبلی چی هست ولی در مورد سایت مپ باید بروز باشه و از روی تغییرات سایت مپ موتورهای جستجو زمان آپدیت سایتتون رو مشخص میکنن.

سایت قبل از اینکه فیلتر بشه صفحه 2 بود اما بعد از اون 2 بار فیلتر شده و به اون رتبه اصلیش بر نگشته ! به نظرتون چه کارهای انجام بدم که دوباره بعد از فیلترینگ سریع به رتبه قبلی برگردم !

این مورد به طولانی شدن و از دست رفتن رنک موقت مطالب و CTR برمیگرده و خیلی باید سرعت آپدیتتون زیاد باشه که به مکان قبلی برگردید.

قبل از این که کد گوگل آنالیتیز رو توی سایت بذارم، آمار Impression ها بسیار بالا بود و به 27 هزار هم می رسید. البته نمی دونم چرا ورودی گوگل در حد کمی بود. ولی بعد از این که کد آمارگیر گوگل رو توی سایت گذاشتم، دقیقاً از روزهای بعد از این اتفاق، impressions یکهوی کم شد، ولی البته ورودی های گوگل کمی زیاد شد.

سوال: اصلاً این impressions چی هست (مگر همون برداشت ها یا نمایش ها در صفحه نتایج جستجو نیست!) و چرا این اتفاق افتاد؟

اتفاقا خیلی خوبه که تعداد نمایش با کلیک نزدیک به هم بشن چون میگه این تعداد از جستجوها یکی از نتیجه هاش سایت شما بوده ولی فلان مقدار کاربر کلیک کردن. به این فرآیند میگن CTR
    یعنی از 450000 تا جستجوهایی که سایت شما هم داخلش بوده فقط 8000 تا کلیک کردن.

اگه قالبمون سئو کنیم بهتره ؟ یا این همه کار انجام بدیم ؟!

کلا هر دو کار رو باید با هم انجام بدین.

در ضمن من منظورتونو نفهمیدم که میگید لینک بدیم به اونو لینک بدیم به اینو ! ! ! بیشتر توضیح بدید

توضیحات کم نبوده و قبلا هم توی همینجا کاملتر توضیح دادم

srh124 - بهروز ازند
  • adibkurd

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۹

سلاممممممممممممم

یه با معرفت میخوام که تو وردپرس کمکم کنه

حرفه ای باشه - هزینه کمکشم میدم - ضروریه -
    این ای دی یاهو منه
    u_tabligh

تماس بگیرین لطفا

• اسپادانا

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۷

1.آیا فایل سایت مپی که از این روش و یا هر روش دیگه ای بدست میاد باید هر چند وقت مثلا دو ماه یه بار آپدیت بشه؟؟
    لطفا جواب بدید، خیلی دنبال این جواب گشتم!!! آخه یه جا خوندم باید آپدیت بشه!

2.از فید خوان واسه سایت مپ میشه استفاده کرد؟(به این دلیل که دیگه تیاز به آپدیت سایت مپ نباشه؟)

3.همه ی اون افزونه های صفحه اول باید نصب بشن؟ افزونه عکس و فیلم و... برای سایت مپ؟؟تنظیم خاصی داره یا فقط کافیه نصب شن؟

با سپاس، منتظرم...

• jamal291

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۸
    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۸

1.آیا فایل سایت مپی که از این روش و یا هر روش دیگه ای بدست میاد باید هر چند وقت مثلا دو ماه یه بار آپدیت بشه؟؟

زمانی که شما افزونه نقشه سایت وردپرس رو نصب می کنید و مطلب منتشر می کنید، افزونه به صورت خودکار نقشه سایت شما را بروز میکنه و در اصل نیاز به هیج کار اضافی دیگه ای نیست. در صورتی که سایت شما Static یا ایستا است، یعنی از سیستم مدیریت محتوایی استفاده نکردید، در اون صورت باید به صورت دستی بروز بشه که کار بسیار مشقت باری است!

2.از فید خوان واسه سایت مپ میشه استفاده کرد؟(به این دلیل که دیگه تیاز به آپدیت سایت مپ نباشه؟)

از فید خوان که نه، ولی از فید یا خوراک سایت میشه به جای سایت مپ استفاده کرد. کافی است نشونی Feed سایتتون رو به گوگل بدید و تمام

3.همه ی اون افزونه های صفحه اول باید نصب بشن؟ افزونه عکس و فیلم و... برای سایت مپ؟؟تنظیم خاصی داره یا فقط کافیه نصب شن؟

این بستگی به خودتون داره که میخاید کدوم قسمت سایتتون بهینه (سئو) بشه. اگر مثلاً سایتتون مربوط به عکسه، که نصب کردن افزونه بهینه سازی عکس ها از ضروریات است. البته افزونه ها معجزه نمی کنند و بیشترشون یادآور موارد مهم هستند.

motahharinasab - اسپادانا
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۹

adibkurd گفت:
    سلاممممممممممممم

یه با معرفت میخوام که تو وردپرس کمکم کنه

حرفه ای باشه - هزینه کمکشم میدم - ضروریه -