انجمن

ساسپند شدن سايت  (۳۴ نوشته)

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۲
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۴

سلام ...سايتم بخاطر كم آوردن پهناي باند ساسپند شده ...قبلا" با همين مقدار پهناي باند يعني 35 گيگ ماهيانه با مديريت محتوي نيوك و با بازديد بيشتر مشكلي نبود ولي حالا دو ماه هستش كه اين مشكل رو دارم ...نظر شما چيه؟؟؟

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۵

خب حتما ترافیک‌تون بیشتر شده. پهنای باند ربطی به cms نداره! شما خودتون هم می‌تونید محاسبه کنید چقدر use کردید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    نگار موبايل - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - Saeed Fard
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۶

چطور محاسبه كنم...مگه پهناي باند به دانلود مربوط نميشه ؟؟؟ من لينكهاي دانلودم توي يه فضاييه كه خريداري كردم و توي هاستم خيلي كم برنامه قرار ميدم
    ممنون

• saeli

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴۳
    ۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۴۴

ترافیک دانلودهات جداست
    از هاست اصلی شما کدها فراخوانی میشه و به همین اندازه ترافیک مصرف میشه
    اگه میخواهی بدونی از طریق کانکشن اینترنتت (گوشه سمت راست پایین کنار ساعت) می تونی بفهمی
    ببین وقتی داری سایت خودت را باز میکنی چقدر اطلاعات ارسال و دریافت میشه بعد این را در تعداد بازدیدهات ضرب کن

نگار موبايل
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۰

تصاویر و فایل‌های پوسته نیز به پهنای باند مربوط می‌شه.
    مثلا یه تصویر 100 کیلوبایتی در هر پست. اگر 50 بار لود بشه می‌شه:
    100 kb * 50 hit = 5000 kb bw!

نگار موبايل - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - Saeed Fard
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۸:۴۳

ممنون... پس با اين اوصاف سايتهايي كه مطالب سايت ما رو قرار ميدن و پينگ ميكنند اونها هم يه جورايي پهناي باند ما را مصرف ميكنند.فعلا" چاره اي جز ارتقا هاستم ندارم يه پهناي باند 60 گيگ رو خريداري ميكنم تا فعلا" مشكلم حل بشه.

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۷

سعی کن سریع مشکل ساسپند شدن را حل کن چون در این مدت دسترسی گوگل هم قطع شده و این برای سئو سایتت اصلا خوب نیست

• nssogpmc

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸
    ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۳

منم دقیقا همین مشکل رو داشتم و به طرز عجیبی پهنای باند مصرف می شد. بعد چندتا از افزونه ها رو که پاک کردم مشکل برطرف شد ولی دیگه پیگیرش نشدم که از کدوم افزونه بوده.
    البته احتمال اولش همونیه که دوستان گفتن ولی اگه مطمئنید که به بازدیدتون مربوط نمیشه، افزونه هاتون رو هم یه چکی بکنید.

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۰۴

nssogpmc گفت:
    منم دقیقا همین مشکل رو داشتم و به طرز عجیبی پهنای باند مصرف می شد. بعد چندتا از افزونه ها رو که پاک کردم مشکل برطرف شد ولی دیگه پیگیرش نشدم که از کدوم افزونه بوده.
    البته احتمال اولش همونیه که دوستان گفتن ولی اگه مطمئنید که به بازدیدتون مربوط نمیشه، افزونه هاتون رو هم یه چکی بکنید.

ممنون... شايد هم خيلي بي ربط نباشه...دوست عزيز يادت نيست چه افزونه هايي رو پاك كردي.آخه من تقريبا" سال قبل با بازديد نزديك به 8-10 هزار روزانه با انجمن و فروشگاه اصلا" پهناي باند كم نمياوردم البته از نيوك مشهد تيم استفاده ميكردم...خواستم اين تاپيك فعال باشه بلكه مديران هم نظري بدن...

• nssogpmc

آفلاین
    عضو
    ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۲

نه متاسفانه

njr گفت:

ممنون... شايد هم خيلي بي ربط نباشه...دوست عزيز يادت نيست چه افزونه هايي رو پاك كردي.آخه من تقريبا" سال قبل با بازديد نزديك به 8-10 هزار روزانه با انجمن و فروشگاه اصلا" پهناي باند كم نمياوردم البته از نيوك مشهد تيم استفاده ميكردم...خواستم اين تاپيك فعال باشه بلكه مديران هم نظري بدن...

یادم نیست. فقط اینو میدونم که اون موقع با بازدید 700 تا 800 تا ماهی 10 گیگ پهنا مصرف می کرد! تازه عکس ها رو هم روی هاست خودم نذاشته بودم و فقط عملا قالب و متن ها رو هاستم بود! البته فکر کنم قالب رو هم باید در نظر گرفت. ممکنه از قالبتون هم باشه.

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۰

با سلام.
    چند وقت پيش اين تاپيك رو زده بودم ...حالا با ارتقا پنلم و با ترافيك 60 گيگ بازهم امروز چك كردم ديدم 80% از پهناي باندم مصرف شده 12 روز ديگه تا پايان ماه ميلادي باقي مانده كه فكر نميكنم اين مقدار جوابگو باشه...با مدير هاستم كه شركت معتبري هم هست تماس گرفتم و گفتن بايد سرور اختصاصي با پهناي باند نامحدود بگيري..واسه من اصلا" صرف نميكنه كه بخوام ماهي 70-80 هزار تومان پرداخت كنم..ميخواستم بپرسم راهكار اصلي واسه اين مشكل چيه... يعني سايتهايي چون موب4يو يا تك موب و ...همشون سرور اختصاصي دارند اگه يكي يه راهنمايي كنه ممنون ميشم كه چيكار كنم.
    در ضمن در جدول بانك اطلاعاتي اين جدول wp_TABLE_STATISTICS_RAW نزديك به 22 مگابايت حجم داره..مربوط به چي ميشه؟؟

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۳

برو تو cpanel هاستت و قسمت Awstat بعد ببین کدوم یک از قسمتها بیشترین ترافیک را مصرف میکنن

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۷

saeli گفت:
    برو تو cpanel هاستت و قسمت Awstat بعد ببین کدوم یک از قسمتها بیشترین ترافیک را مصرف میکنن

پنل هاستم دايركت ادمين هستش.. Awstat كجاست؟؟

• nssogpmc

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۳

njr گفت:
    با سلام.
    چند وقت پيش اين تاپيك رو زده بودم ...حالا با ارتقا پنلم و با ترافيك 60 گيگ بازهم امروز چك كردم ديدم 80% از پهناي باندم مصرف شده 12 روز ديگه تا پايان ماه ميلادي باقي مانده كه فكر نميكنم اين مقدار جوابگو باشه...با مدير هاستم كه شركت معتبري هم هست تماس گرفتم و گفتن بايد سرور اختصاصي با پهناي باند نامحدود بگيري..واسه من اصلا" صرف نميكنه كه بخوام ماهي 70-80 هزار تومان پرداخت كنم..ميخواستم بپرسم راهكار اصلي واسه اين مشكل چيه... يعني سايتهايي چون موب4يو يا تك موب و ...همشون سرور اختصاصي دارند اگه يكي يه راهنمايي كنه ممنون ميشم كه چيكار كنم.
    در ضمن در جدول بانك اطلاعاتي اين جدول wp_TABLE_STATISTICS_RAW نزديك به 22 مگابايت حجم داره..مربوط به چي ميشه؟؟

این باید مال آمارگیرتون باشه. سعی کنین از آمارگیرهای وردپرس استفاده نکنید چون فشار زیادی روی سرور میارن. شما از اون دفعه تاحالا قالب رو هم عوض کردین؟ اگه لیست افزونه هاتون رو هم بزارین شاید دوستان بتونن کمک کنن.

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۴۱

ليست افزونه هاي فعال وبم
    All in One SEO Pack
    Akismet
    Contact Form 7
    Contact Form to DB Extension
    CyStat
    Faster Image Insert
    Google XML Sitemaps
    Register Plus
    TinyMCE Advanced
    W3 Total Cache
    WordPress Related Posts
    wp-jalali
    WP-PageNavi
    WP-PostViews
    WP-UserOnline
    WP Page Numbers
    WP RSS Images

• nssogpmc

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۰

njr گفت:
    ليست افزونه هاي فعال وبم
    All in One SEO Pack
    Akismet
    Contact Form 7
    Contact Form to DB Extension
    CyStat
    Faster Image Insert
    Google XML Sitemaps
    Register Plus
    TinyMCE Advanced
    W3 Total Cache
    WordPress Related Posts
    wp-jalali
    WP-PageNavi
    WP-PostViews
    WP-UserOnline
    WP Page Numbers
    WP RSS Images

خوب به نظرم اینا رو غیر فعال کنین و بعد از یکی دو روز پهناتون رو چک کنین غیر از اینها بقیه شون چیزهای طبیعی ای هستن:
    CyStat
    WP RSS Images
    WP-UserOnline
    این یکی هم دست احتیاط!
    W3 Total Cache
    ----------------------------------
    شما سایتتون توی چه زمینه ای هستش؟ ممکنه لینک تصاویر و فایل هاتون رو دارن سایت های دیگه میکشن.

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۰۳

افزونه هاي نامبرده رو غير فعال نمودم
    سايتم در زمينه ي موبايل هستش
    http://www.negar-mobile.ir
    در ضمن دو تا وبلاگ برنامه هاي وبم با عكسهاشو در وبلاگشون قرار ميدن .

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۰

این ادرس روی هاست خود شما قرار داره ؟ http://1001shop.biz
    ضمنا حجم بعضی از عکسها را که من نگاه کردم بالا بود سعی کن حجم عکسها را پایین بیار مثلا بنر مربوط به تعمیرات که بالا هست 70 کیلو حجم داره و روی هاست اصلی شما است

نگار موبايل
  • nssogpmc

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۴

njr گفت:
    افزونه هاي نامبرده رو غير فعال نمودم
    سايتم در زمينه ي موبايل هستش
    http://www.negar-mobile.ir
    در ضمن دو تا وبلاگ برنامه هاي وبم با عكسهاشو در وبلاگشون قرار ميدن .

همونطور که دوستمون گفتن حجم عکس هاتون خیلی بالا هست. مثلا همون پست اولی خیلی حجم زیادی داره. احتمالی که من میدم اینه که قسمت عمده ایش به خاطر فیدتونه. تصاویر رو از توی فیدتون بردارین.

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۷

حالا اگه عكسهارو توي يه هاست ديگه آپلود كنم مشكل حل ميشه؟؟؟
    راستي حجم عكسهارو چطور بايد كم كرد من در فتوشاپ عكس رو كراپ و كوچيك ميكنم و تازه بصورت صفحات وب ذخيره ميكنم ولي باز هم كوچكترين عكس چيزي نزديك به 30 كيلوبايت حجم داره

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۲:۲۱

saeli گفت:
    این ادرس روی هاست خود شما قرار داره ؟ http://1001shop.biz

خير. فقط فراخواني ميشه...

تصاویر رو از توی فیدتون بردارین.

غير فعال نمودم

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۷

اين تاپيك رو يك ماه پيش زده بودم...نميدونم چرا من يكماه در ميون با پهناي باند مشكل دارم..پهناي باندم 60 گيگ هستش كه امروز چك كردم ديدم 50% مصرف شده...هنوز 9 روز از ماه ميلادي گذشته... سايتمو از ديشب غير فعال كردم ولي باز هم 5% مصرف شده....مگه پهناي باند دانلود هم به پهناي باند مصرفي مربوط ميشه...اين مهمه كه بدونم آخه نزديك به 400 مگ لينك موضوعات تعميراتي موبايل از 2 روز پيش توي يكي از انجمنهاي موبايل از هاست من داره دانلود ميشه....سايتهايي مثل كمياب آنلاين و ...كه كلي بازديد دارند چيكار ميكنند...يعني از سرور مجازي استفاده ميكنند.
    ممنون

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱۱
    ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۲

من میخواستم چی بگم!!!! الان میگم مساله ای نیست الان میگم چی بود چی میخواستم بگم بابا چرا منو تو این شرایط قرار میدین!!! چی بود چی حالا کاری نداریمااا چی بود اهاهااهااه یادم اومد
    سلام
    ببینید شما یه فضا تو سرور دارید مثلا 1 گیگ خب.
    حالا میاین تو این فضا وردپرس رو نصب میکنید خب.
    شما تو این فضا یه عکس اپولود میکنید خب با حجم 20 کیلو خب
    وقتی عکس بالا میاد و بازدیدکنندگان میبینن پهنای باند به اندازه حجم عکس که میشه 20 کیلو مصرف میشه حالا اگر در روز این عکس ها برای 5000 نفر لود بشه میشه 10000 کیلوبایت پهنای باند مصرف شده البته همیشه اینطوری نیست!!!وقتی شما یه بار بری تو یه سایت برای بار اول خیلی طول میکشه تا بالا بیاد ولی بار دوم و سوم نه!!!چرا؟؟؟
    چون مرورگرتون فایلهای سایت رو ذخیره میکنه و میبینه اگه سایت مطلب جدیدی داشته باشه اون مطالب جدید رو یکم طول میکشه تا بالا بیاره خب تموم شد و رفت
    حالا اگه شما 200 مگابایت فایل اپولود کرده باشی برای نمایش روزانه به 1000 نفر میشه 200 گیگ پهنای باند مصرفی.
    البته ان رو هم بگم که خود فایل های php و یا html سایت هم پهنای باند مصرف میکنن حالا حجمش میخواد 5 کیلو باشه یا 10 گیگ افتاد!!!
    امیدوارم متوجه شده باشید برای همینه که تمام سایتهای دانلود تصاویر و فایل های دانلود رو تو یه هاستی به نام فایلهاستینگ اپولود میکنن تموم شد رفت.

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۸

اولش چقدر با خودتون كلنجار رفتيد !!! چقد خب خب هم گفتيد.
    بگزريم...ممنون كه راهنمايي كرديد ولي اينارو ميدونم فقط ميخوام بدونم دانلودي ها هم روي پهناي باند تاثير داره يا نه؟؟؟
    آخه چند تا فايل توي هاستم با حجم كل 400 مگ رو روزانه دارن دانلود ميكنند البته توي يه انجمن موبايل....افتاد حالا؟؟؟؟

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۰

پوشه ای که در ان فایل و عکس اپلود کردی را تغییر نام بده و سایت را هم به حالت عادی برگردون ببین تو مصرف ترافیکت تاثیر می زاره اگر تاثیر کذاشت همه فایلهای دانلودی و حتی عکس های خود را ببر تو یه ساب دامین و برای ساب دامین هم یه هاست بگیر و این ساب دامین را به هاست دوم خود متصل کنید
    معمولا عکس های وردپرس در مسیر http://www.site name.com/wp-content/uploads ذخیره می شوند . شما محتویات فایل uploads را به هاست دوم خود منتقل کن و سپس از طریق افزونه search and replace مسیر جدید را به مسیر قبلی تغییر بده

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۲

ممنون. خب با تغيير نام دادن پوشه UPLOAD تمامي عكسها و لينكهام غير فعال ميشه!! اونوقت در موتورهاي جستجو تاثير نميذاره(حتي اگه موقت باشه).
    فرمودين يه هاست ديگه بگيرم كه فقط منابع عكس و فايلها رو اونجا قرار بدم..اونوقت همون هاست با مشكل كمبود پهناي باند مواجه نميشه؟؟؟؟نظرتون چيه باز هم پهناي باندم رو افزايش بدم..اوه..البته قبلا" با مدير هاستم parsdev.ir صحبت كردم گفتند آخرين پلن با پهناي باند 60 گيگ هستش...غير از اين بايد از سرور مجازي استفاده كنم.سوالم اينه اميدوارم به كسي بر نخوره يكي از رفقام يه سايت با مديريت نيوك داره كه خودم هم كاراشو انجام داده بودم بازديد روزانه اش بين 18-25 هزار متغير هستش پهناي باند ماهيانه اش هم 35 گيگ هستش كه اصلا" مشكلي نداره...حالا من با بازديد بين10-15 هزار با 60 گيگ پهناي باند، امروز كه نهم ماه ميلادي هستش 50% مصرف شده...انگار خود وردپرس يه جورايي با من مشكل داره.

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۶

مشکل شما حادتر از این است که به فکر سئو باشید اگر همین طوری پیش برید سایت شما ساسپند میشه و این بدتر از حالت قبل است و اگر گوگل خطای 404 پیدا کنه بعد از مدتی که سایت شما به روال عادی برگشت به مرور پاک میکنه
    کلا تمام سایتهایی که فایل برای دانلود میزارن مانند میهن دانلود و ... (اگر به ادرس فایلهای دانلود دقت کنید)روال کارشون همونیه که گفتم یعنی برای فایل دانلود یه هاست جدا میگیرن (معمولا هاست دانلود ارزونتر و با ترافیک بالا هستند ) و هاست اصلیشون را اختصاص میدن برای پستها
    شما هم باید روی هاست اصلیتون وردپرس را نصب کنید و اصلا فایل دانلود در این هاست قرار ندهید و بعضی از سایتها عکس های پستها را هم روی هاست دوم بارگذاری می کنند.
    در مورد سایت دوستتون اینم بگم که شاید بازدید بالایی داره ولی یا فایل دانلود در هاست اصلی نداره و یا همه بازدید کننده ها فایل دانلود نمی کنند

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۱

ممنون دوست عزيز.با مديريت هاستم صحبت كردم اونا يه هاست دانلود با پهناي باند نامحدود رو پيشنهاد دادند كه ماهي 15هزار آب ميخوره.و با هاست اصليم ميشه سالي 320 هزار تومان...خيلي زياد شد....يه فضا از پارسا اسپيس يا پرشين گيگ بخرم چطوره جواب ميده...اونجا دانلوديها رو قرار بدم.
    ممنون

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۳

بحث در مورد هاست اینجا مقدور نیست
    در قسمت تماس با ما سایت من ایدی گوگل خود را قرار بده

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۱

ممنون ولي سايت شما كه ف/ي/ل/ت/ر شده.....البته شايد واسه من اينطوري باشه...

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۷

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۸

يه سوال ديگه كه تازه به ذهنم رسيد اينكه كدهاي تبليغاتي پايگان كه بصورت اسكريپت هستند هم پهناي باند مصرف ميكنند.
    آخه از اين كدها زياد استفاده ميكنم

• saeli

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۲:۳۹

مطالب داره تکراری میشه
    بستگی داره عکسهای پایگان را کجا گذاشته باشید اگر از کدهای اماده استفاده می کنید ترافیک مصرف نمیشه ولی اگر عکسها را در هاست اصلی خود بارگذاری کنید و به پایگان لینک بدید ترافیک حساب میشه

نگار موبايل
  • نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۴

saeli گفت:
    مطالب داره تکراری میشه
    بستگی داره عکسهای پایگان را کجا گذاشته باشید اگر از کدهای اماده استفاده می کنید ترافیک مصرف نمیشه ولی اگر عکسها را در هاست اصلی خود بارگذاری کنید و به پایگان لینک بدید ترافیک حساب میشه

حق با شماست بهتره زياد اين موضوع رو كش نديم...موضوع به حل شده تغيير پيدا كرد.

saeli

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.