انجمن

اختصاصی کردن ویجت ها  (۴ نوشته)

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۵
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۲۸ مرداد ۱۳۸۶ - ۰۴:۲۳

سلام
    من میخواستم ببینم که چطور میشه بعضی از ویجت ها اختصاصی بشن !
    مثلاً تعیین کنیم که بعضی از ویجت ها در صفحه اصلی منتشر نشن یا بالعکس !؟
    آیا میشه با امکانات پیش فرض وردپرس این قابلیت رو به وبلاگ اضافه کرد !؟ آیا نیاز به برنامه نویسی داره !
    در ضمن اگه بخوایم ساید بار یک قالب که ویجت رو پشتیبانی نمیکنه رو کاری کنیم که قابلیت نمایش ویجت هم داشته باشه باید چیکار کرد ؟ چه کدی رو باید بهش اضافه کرد !؟

با تشکر / مرتضی بهمنی

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۲۸ مرداد ۱۳۸۶ - ۰۷:۵۱

خب... من فکر می کنم گناهکار عزیز و من سری آموزش هایی در این رابطه نوشتیم. پیشنهاد میکنم آنها را کامل بخوانید. >> لینک در سیاره موجود است.

اما چون جواب سوال اولت کوتاهه اینجا جواب میدم : خیلی راحت سینی هایی (widgets ، از این ترجمه خوشم اومده!) که درست کردی رو توی پوشه ای به نام widgets میزاری درست کنار بقیه ی فایل های پوسته ات. اینطوری این سینی ها تنها زمانی که پوسته فعاله فعال میشن.

یا نه! اصلاً میتونی برنامه نویسی همه ی سینی ها رو توی فایل functions.php انجام بدی و همونجا سرو تهشو هم بیاری...

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۸ مرداد ۱۳۸۶ - ۱۰:۳۲

مثلاً تعیین کنیم که بعضی از ویجت ها در صفحه اصلی منتشر نشن یا بالعکس !؟

با امکانات خود وردپرس نمی‌تونی٬ یعنی نیاز به برنامه‌نویسی داره.

اما با پلاگین Sidebar Modules یا همون sbm می‌تونی این‌کار رو به‌راحتی انجام بدی. اگه می‌خوای sbm رو روی وردپرس ۲.۲ به‌بالا نصب کنی٬ باید اول ویدجت‌های خود وردپرس رو غیرفعال کنی٬ واسه اینکار هم ۲ خط کد لازمه٬ که فکر کنم به‌صورت پلاگین هم منتشر شده باشه.

• مرتضي بهمني

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۵
    ۲۸ مرداد ۱۳۸۶ - ۱۱:۳۶

بازم ممنون !
    تست ميكنم ! مشكلي بود عرض ميكنم خدممت گناهكار عزيز

قربانت / بهمني

درباره‌ی این موضوع