انجمن

رمز کردن سورس کدهای زبان PHP  (۱۸ نوشته)

• zxo003

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۳
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۵:۲۵

دیدم در اینجا یک بنده خدایی آمده بود یک سوالی کرده بود درباره چگونگی رمز نگاری کردن فایلهای PHP یا با یک همچین مضمونی !! رفتم ببینم جواب دادن به ان یا نه دیدم متاسفانه بحث قفل کردن !! (که اصلا اانتظار ان از آقا ... نداشتم) من خیلی بیشتر از شما انتظار دارم اقای ... ، احتمال خیلی زیاد میدم که شما خودتان با این موضوع اشنا هستید اما نمیدانم چرا به جای جواب دادن بحث مسدود میکنید ! در کل بازم میگم من انتظار نداشتم از شما ، اصلا!!

متاسفانه عده ای مغرضانه بر خورد کردند ! که این ممکن از کم بود سواد و اگاهی انها یا نیت انها باشد ! یا اینکه خیلی افراطی با مفهوم نرم افزار ازاد برخورد میکنند که ان هم باز برمیگردد به ... میگذریم

در جواب ان شخص باید بگویم که رمز کردن به اون مفهوم عامیه در اینجا انجام نمیشود بلکه بیشتر سعی میشود گنگ سازی و گنگ کردن یک سلسله کد ایجاد شود و در هم ریختگی ایجاد شود تا خواننده کد (برنامه نویس) نتواند از شیوه نوشتن کد به درستی سر در بیاورد ، معمولا کارکتر های پوچ حقلقه های پوچ ، شرط های نابود کننده (اگز تغییر در کد داده شد کد دیگر کار نکند ) و ... به کد اظافه میشود !

در اکثر مواقع خود نویسنده برنامه (نویسنده ان کد PHP) در هنگام نوشتن سعی میکند که این کار ها را انجام دهد و معمولا از برنامه خاصی استفاده نمیکنند !! اما اگر کد کسی دیگه نوشته و به شما دادن تا درهم و گنگ کنید ان قضیه فرق میکند ... (به علت .... بی خیال) !! اما اگر شما زیاد وارد نیستید و یک کد ساده نوشته اید و میخواهید آن را کد کنید میتوانید از برنامه های زیر استفاده کنید :

ionCube PHP Encoder
    Thicket™ Obfuscator for PHP
    sourceguardian == > http://www.sourceguardian.com/protect_php_features.html

البته برنامه های خیلی بهتر و قوی تر یهم وجود دارد اما من دقیقا نمیدونم که شما چه کاری میخواهید انجام دهید ، باقی کار با خودتان !

برای دریافت اطلاعات و برنامه های بیشتر از کلید واژه های زیر استفاده کنید :

Protect ، Obfuscator ، ...

به همراه PHP Code استفاده کنید !

ضمنا من امتحان نکردم ببینم میشود با این ها یک پوسته وردپرس کد گذاری کرد ! یا یک افزونه وردپرس !!

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    uniQue
  • zxo003

آفلاین
    عضو
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۵:۳۷

راستی این یادم رفت !

این را هم بخون بدک نیست ! با اینکه تجاری اما ...

http://www.zend.com/content/download/1446/8473/file/Introduction%20to%20Obfuscation.pdf

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۵:۳۹

تکمیلات : ضمنا من به شخصه اگر کدی بخواهم بنویسم از این توابع استفاده میکنم ! خیلی قوی و ساده است !

http://adodb.sourceforge.net/

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۰

راستی فکر کنم شما دقیقا این برنامه را میخواستی :

PHTML Encoder

آخرین نسخه ان هم 4.1 که برای انواع و اقسام پوسته ها استفاده میکنند ! من با این کار نکردم از یکی از دوستانم پرسیدم گفت ما با این کار میکنیم !

• bsi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۳
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۲

zxo003 عزیز:
    اگر منظورتان همان تاپیکی بود که من نوشتم و قفل شد بايد بگم كه اين درسته كه اينجا اپن سرس هست ولي جا هايي واجبه كه بخواهيم سرس را قفل كنيم.همين چند وقت پيش سايت انتخابات مجلس, كاربران زيادي با دسترسي به آدرس هايي كه در سرس كد
    داشتند توانستند به آدرس آموزش هايي كه براي اپراتر هاي انتخابات بود دسترسي داشته باشند.
    اگر همين سرس كد قفل ميشد ديگه امكان دستيابي به همان اموزش ها هم نبود.به هر حال اينم نميشه گفت كه ميشه همه جا اپن سرسي كار كرد.
    منظور من قفل كردن سرس كد يك صفحه اچتمل بود كه دوستان برداشت اشتباهي درباره امنيت وردپرس كردند و نظرات بيهوده اي دادند.
    در هر صورت...
    درباره همين وردپرس و زبان پي اچ پي هم يكي از روش هاي قفل كردنش کد گذاری هست و از راهنماييتون ممنونم ولي آموزشي يا
    توضيحي به صورت فارسي هم داره؟

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۹:۴۶

یک نسخه کد شده و ویرایش و کاستومایز شده وردپرس را یکی از دوستان به من داده اما متاسفانه تاکید شدید داشتن که ...

میدونم که از اینترنت گرفته بگردی حتما پیدا میکنی !! ان نسخه کذایی ضمنا 2.3.3 است ...
    در مورد پوسته هم علما گفته اند خروجی های PHTML Encoder به خوبی با پوسته وردپرس کار میکنه ، اما من تست نکردم !

• cusoon

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۲۰:۲۴

به به ... به به !!! :D
    آقای ... بیا قفلش کن !!! :P
    ---
    لامصب این برادرمون جناب zxo003 چهار کلمه سخن راند، من فهمیدم هیچی از قفل گذاری نمیدونم (آخه منم یه راه پیشنهاد کرده بودم :)) )
    آقا دستت درد نکنه ... مفید بود.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۲۲:۲۹

جناب Zxo003 شما اون موضوعی که قفل شد و درخواستی که دوستمون داشتن رو درست نخوندین و در کل برداشت اشتباهی از اون موضوع داشتین٬ ایشون درخواست مخفی کردن سورس‌کد صفحات معمولی وب رو داشتن٬ نه این چیزی که شما اینجا فرمودین (رمزنگاری php)٬ و به همین دلیل که هیچ ربطی به وردپرس و php نداشت و بحث هم به انحراف کشیده شده بود مجبور شدم موضوع رو قفل کنم.

بلخره ما هم محدودیت‌هایی داریم و باید قبول کرد اگه مدیریت انجمن با بعضی چیزا برخورد نکنه٬ نمی‌تونیم به هدف اصلیمون توی این انجمن (که پشتیبانی از وردپرس فارسی) هست به‌خوبی برسیم :)

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۰:۱۰

خوب ان هم یک جورایی به وردپرس ربط داره استاد - البته من قسط جسارت ندارم اما شما به راحتی میتوانید توسط ابزار CodeLock فایلهای پوسته را Obfuscation (مبهم و گنگ سازی) کرد - که به خوبی هم کار کند یا مثلا توسط PHP Processor !!!! فکر میکنم طرف یک همچین ابزاری را برای پوسته میخواست که کسی سورس کدهای که مرورگر نشان میده انجا چیزی نباشد من امدم و در اینجا به صورت کلی توضیح دادم !

بلخره ما هم محدودیت‌هایی داریم و باید قبول کرد اگه مدیریت انجمن با بعضی چیزا برخورد نکنه٬ نمی‌تونیم به هدف اصلیمون توی این انجمن (که پشتیبانی از وردپرس فارسی) هست به‌خوبی برسیم :)

۱۰۰٪ موافقم اما ...

-----

اطلاعات تکمیلی در باره این موضوع :
    http://ouo.ir/?p=138

• bahram

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۹
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۴:۱۴

سلام

احساس میکنم اگر کسی چیزی رو نمیدونه و یا بد فهمیده باید براش توضیح داد تا متوجه بشه یا بهتر بگم یاد بگیره ، اخه همه که مثل شما علامه دهر نیستن اقایون عزیز . من فکر میکنم این بنده خدا که سوال بابت Code کردن یا امنیت پرسیده بود جایی جز اینجا بهتر برای پرسیدن این مسایل رو نداشته !!! واسه همین رو به این انجمن اورده ... یه چیزی یه جایی تو وبلاگی دیده میخواسته ببینه توی وردپرس هم میشه اجراش کرد ؟ خوب این که شما یه چیزی میدونید دلیل نمیشه کسی که نمیدونه رو به مسخره بگیرید ...

فرهنگ یک کاربر حرفه باید توسط یک مدیر حرفه ای ترویج داده بشه تا انجمن به پیشرفت خوشایندی برسه .

" آرزوی موفقیت "

• zxo003

آفلاین
    عضو
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۰:۴۴

اخه همه که مثل شما علامه دهر نیستن اقایون عزیز

منظور شما چه کسانی هستند ؟؟

• bsi

آفلاین
    عضو
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۳:۴۲

bahram عزيز:
    از حسن توجهتان ممنونم.توي اين انجمن هم افرادي هستند كه نميدونن همين کد گذاری و يا بستن سرس كد باعث ميشه
    تا حدودي از نفوذ هكر ها و جاسوسي ها گرفته بشه.نمي خوام زياد ادامش بدم و همچنين به قول دوستان
    بحث هم به انحراف کشیده بشه.
    خواهشاً بحث ديگري هم دربارش نباشه.

zxo003 عزيز:
    من اين کد گذاری را در بعضي سايت ها ديدم ميدونم منظورتون چيه.
    حالا براي استفاده اين برنامه ها از كجا بايد شروع كرد يا كدام فايل را بايد کد گذاری كرد؟؟؟
    اگر آموزشي يا توضيحي دربارش بديد ممنون ميشوم.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۲۸

احساس میکنم اگر کسی چیزی رو نمیدونه و یا بد فهمیده باید براش توضیح داد تا متوجه بشه یا بهتر بگم یاد بگیره ، اخه همه که مثل شما علامه دهر نیستن اقایون عزیز . من فکر میکنم این بنده خدا که سوال بابت Code کردن یا امنیت پرسیده بود جایی جز اینجا بهتر برای پرسیدن این مسایل رو نداشته !!! واسه همین رو به این انجمن اورده ... یه چیزی یه جایی تو وبلاگی دیده میخواسته ببینه توی وردپرس هم میشه اجراش کرد ؟ خوب این که شما یه چیزی میدونید دلیل نمیشه کسی که نمیدونه رو به مسخره بگیرید ...

فرهنگ یک کاربر حرفه باید توسط یک مدیر حرفه ای ترویج داده بشه تا انجمن به پیشرفت خوشایندی برسه .

دوست عزیز ما تا جایی که مسائل رو بلد باشیم توضیح می‌دیم واسه کاربرانمون و انتظار داریم اونا هم به‌قوانین احترام بذارن٬ هیچ‌وقت هم کسی رو مسخره نکردیم٬ من واقعن تعجب می‌کنم که شما این‌طوری برداشت کردین که ما قصد تمسخر کاربرانمون رو داشتیم! من همین‌جا از آقای bsi می‌پرسم که آیا از حرف‌های ما برداشتتون این بوده و حس کردین که بنده (یا دیگر اعضای تیم) قصد تمسخر داشتیم؟

من هنوز هم می‌گم ما اینجا فقط وردپرس فارسی رو پشتیبانی می‌کنیم و بقیه‌ی مسائل طراحی وب به ما مربوط نمی‌شه٬ فکر می‌کنم این دیگه خیلی واضح باشه و نیازی به‌توضیح بیشتر نداشته باشه.

داشتن یک انجمن متمرکز٬ منظم٬ فعال و هدفمند خیلی بهتر از داشتن یه انجمن گسترده و بی‌نظمه٬ قبول ندارین؟

• cusoon

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۷:۳۷

صلوات بفرستین بابا ... 8-|

behrooznet
  • bsi

آفلاین
    عضو
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۹:۵۳

Gonahkar عزيز:
    تمسخر از طرف شما (يا ديگر اعضاي تيم) نبود از طرف يكي از عضو ها بوده كه منم اين را به كم تجربگي شان و عدم اطلاع از اين سايت ها ميگذارم.
    درضمن گفته بودم خواهشاً بحث ديگري هم دربارش نباشه. يعني زياد خودتان را ناراحت نكنيد. ;-)راستی واقعن به صورت واقعاْ نوشته نمیشه!! ;-)

• bsi

آفلاین
    عضو
    ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۲۰:۱۷

Gonahkar گفت:

داشتن یک انجمن متمرکز٬ منظم٬ فعال و هدفمند خیلی بهتر از داشتن یه انجمن گسترده و بی‌نظمه٬ قبول ندارین؟

از نظر من خیلی هم فعال نیست ولی موارد دیگر را قبول دارم.
    این فعال نبودن هم فکر میکنم برای این هست که مدیران به دلیل مشغله هایشان فرصت رسیدن به وردپرس را ندارند.
    اگر تعداد اين تيم بيشتر ميشد شايد ميتوانست در غياب ديگر اعضا شاهد پيشرفت هاي بيشتري باشد. :-)

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۷ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۲:۴۱

والا من که دیگه هرچی توان داشتم گذاشتم روی این انجمن٬ البته بقیه‌ی بچه‌ها هم هستن و اونا هم تا اونجایی که می‌تونن کمک می‌کنن مثل نوید و مانی ولی واقعن سخته. ما داریم سعی‌مون رو می‌کنیم باشد که مقبول افتد :)

*اتفاقن رو عمدن اینطوری می‌نویسم!

uniQue
  • bsi

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۲۳:۰۰

zxo003 عزيز:
    حالا براي استفاده اين برنامه ها از كجا بايد شروع كرد يا كدام فايل را بايد کد گذاری كرد؟؟؟
    آموزشی نداره؟؟؟؟ :-?

درباره‌ی این موضوع