انجمن

قالب سایت و دو زبانه بودن  (۶ نوشته)

• PearCo

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۷:۵۰

سلام.
    من به تازه گی به جمع وردپرسی ها پیوستم. من می خواهم با وردپرس وب سایت کوچکی طراحی کنم. در بخش هایی از آن احتیاج به راهنمایی و کمک دارم. امیدوارم ایجا بتونم به پاسخ سوالاتم برسم و مشکلاتم رو حل کنم. از همه دوستانی که من را یاری خواهند کرد پیشاپیش تشکرم می کنم.
    1. چگونه می توانم سایتی دو زبانه داشته باشم؟ (فارسی/انگلیسی). بخش فونت را چگونه تنظیم کنم تا هم انگلیسی خوب نمایش پیدا کند و هم فارسی؟
    2. من نیازمند Theme هستم با این شرایط: الف-مطالب سایت من باید بخش بندی شود و در هر بخش چند پست قرار می گیرد. ب-به چند صفحه جداگانه دیگر هم احتیاج دارم. مثلا مثل صفحه About. ج-بخش منوی سایت بسیار مهم است باید بصورت نواری افقی قرار گیرد تا قسمت الف که در بالا گفتم را ارضا کند. و در بالای این نوار منوی دیگری برای دسترسی به صفحات مجزای دیگر باشد.
    من از دو Theme با نام Akon Business Theme 1.0 و Groovy Blog بنفش، بسیار راضی هستم این دو دقیقا تمام چیزهایی که من احتیاج دارم تامین می کنند. ولی باید با هم ترکیب شوند. بخش منوی Akon Business Theme 1.0 باید با بخش منوی دست رسی به صفحات مجزای Groovy Blog ترکیب شود. این کار را چگونه انجام دهم؟ آیا Theme می توانیید معرفی کنید که هر قسمت را داشته باشد؟
    در این دو Theme مشکل راست نویسی هم دارم. چگونه باید آن را درست کنم؟
    بسیار بسیار ممنون می شوم اگر در این رابطه راهنمایم کنید.

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۱

به انجمن وردپرس فارسی خوش اومدین
    1.
    http://forum.wp-persian.com/search.php?q=%D8%AF%D9%88+%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87+
    در مورد فونت هم شما میتونید بعد از دوزبانه کردن بکمک api های افزونه موردنظر یک استایل دیگر رو برای زبان انگلیسی لود کنید و نوع فونت رو اونجا تغییر بدید.
    امادر کل تاهوما برای فارسی و زبانهای شبیه انگلیسی جواب میده.

2.در بخش قالبهای وردپرس یک جستجویی بکنید :
    http://themes.wp-persian.com/
    قالب معمولا سلیقه ایی هست.

در مورد راست چینی و فارسی سازی :
    http://forum.wp-persian.com/topic/286/page/2#post-46169

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mostafa - rock
  • PearCo

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۱

سلام.
    پس از اینکه سایتم به صورت Local تهیه کردم حالا باید چگونه آن را به Host انتقال دهم؟
    ممنون

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۵

برای سوال جدید باید یک موضوع جدید باز کنید اما این سوال قبلا در انجمن مطرح شده.
    جستجو کنید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    rock - Mostafa
  • PearCo

آفلاین
    عضو
    ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۶

سلام. من به پستهای مختلی سر زدم ولی به پاسخ نرسیدم. خواهشا اگر امکانش هست بهترین روش برای ایجاد یک سایت دو زبانه را برای توضیح دهید. یک سایت کامل فارسی که با لینکی به سایت مشابه آن ولی به زبان انگلیسی کابران را راهنمایی کند.
    ضمنا، این امکان وجود دارد با توجه به IP سایت فارسی یا انگلیسی نمایش داده شود؟
    من برای Theme هنوز دگیر هستم. خواهشا با توجه به پست اولم در همین تایپیک منو راهنمایی کنید.
    متشکرم.

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۳:۴۸

بهترین روش همون افزونه هایی هست که در انجمن معرفی شده.
    مثل qtranslate
    در مورد آی پی هم میشه بله، شما باید لیست آی پی ایران رو بگیرید و با یک شرظ آی پی های غیر ایرانی رو به بخش انگلیسی هدایت کنید.

درباره‌ی این موضوع