انجمن

وردپرس و منابع سخت افزاری من!  (۴ نوشته)

• بـ.ر تـ.ر یـ.ـن

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۲:۴۴

سلام!
    میخوام یک سری وبلاگ با وردپرس به صورت شخصی در اختیار عده خاصی قرار بدم (یعنی مثلا 30 نفر) برای این کار از وردپرس شبکه بهره میگیرم. میخوام یه سرور مجازی از یکی از شرکتهای ایرانی بگیرم که مشخصاتش به این صورته:

لینوکس:
    - فضای هارد دیسک: 150 گیگا بایت
    - حافظه : 2560 مگا بایت
    - پهنای باند: 1500 گیگا بایت
    کارت شبکه: 100Mbps
    سیستم عامل: CentOS 5

با توجه به مسائل مطرح شده در مورد سرعت وردپرس در تاپیکهای متعدد , میخوام بدونم با این مشخصات, حدودا چه تعداد بازدید در روز (در کل برای 30 وبلاگ) پشتیبانی میشه و وردپرس بدون مشکل کار میکنه؟

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۵

سلام، مثلا اگر میانگین همه وبلاگ ها 500 بازدید و هر وبلاگ هم میانگین 500 کیلوبایت (پوسته + محتوای آن) حجم داشته باشد، می‌شه اینطوری حساب کرد:
    500 hit * 500kb each weblog = 250000 kb b/w
    در مورد یوز سی‌پی‌یو و رم، که این مقدار برای وردپرس شبکه و 30 تعداد وبلاگ بنظرم مناسب هست ;)

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    بـ.ر تـ.ر یـ.ـن - Saeed Fard
  • بـ.ر تـ.ر یـ.ـن

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۸
    ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۳

ممنون
    با محاسبه ای که شما گفتین اینطور میشه گفت که 30 *500 بازدید یعنی 15000 بازدید کل.. میزان دیسک و باند مسئله اساسی نیست، چون تامینش آسونتره.. مسئله مهمتر اینه که سی پی یو و رم برای مثلا 15000 مرور در روز جوابگو هستن؟!! این واقعا خیلی فاجعه هست!!! من روی بالای 100,000 حساب کرده بودم.. ببینید من همه چیز درباره مشکلات وردپرس با رم و سی پی رو میدونم.. چیزی که میخوام بدونم اینه که با رم و سی پی یو ایکس چقدر مرور در روز پشتیبانی میشه بدون جنگ و خونریزی!! یا مثلا برای 100 تا 150 هزار مرور در روز چه میزان رم و سی پی یو پیشنهاد میشه؟ سپاسگذارم..

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۰:۳۴

مسئله مهمتر اینه که سی پی یو و رم برای مثلا 15000 مرور در روز جوابگو هستن؟!

خب بازهم بستگی به پوسته و افزونه و پردازش وردپرس داره، می‌تونید این مقدار use رو در Task Manager ویندوز بدست آورید. وردپرس رو با کاستومایز خودتان در لوکال هاست اجرا کنید و use سی‌پی‌یو رو درهمان لحظه مشاهده کنید و بعد حساب کتاب کنید! ;)

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Saeed Fard

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.