انجمن

تبدیل قالب  (۱۳ نوشته)

• teamnet

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۰
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۲۳:۴۶

با سلام

اساتید لطفا راهنمائی کنید ما یه قالب اچ تی ام ال داریم که دارای فایل ایندکس اصلی و سی اس اس هستش حالا می خوایم این قالب رو به قالب وردپرس تبدیل کنیم ...

چطور باید اینکار کنیم لطفا به زبان ساده راهنمایی کنید ...

• garfield

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۹۲
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۵

امم.. :-? فکر نکنم بشه یه قالب ساده ی HTML، از سرویسهای دیگه رو به قالب وردپرس تبدیل کرد! قالب های وردپرس پیچیده تر از قالبهای دیگه ن.

من تا به حال قالب های آماده ی وردپرس رو تغییر می دادم تا اونی بشن که می خوام. کافیه شبیه ترین قالب به قالبی رو که دوست داری داشته باشی رو انتخاب کنی. بقیه ش فقط دونستن css، html و توانایی در تغییر دادن عکسهاست (و البته یه کوچولو آشنایی با php).

حالا نمی دونم راهی غیر از «از نو نوشتن یه قالب جدید» برای این کار هست یا نه.

• teamnet

آفلاین
    عضو
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۰:۲۱

اگر استاتید لطف کنین به زبان ساده توضیح بدن تا بیشتر دوستان یاد بگیرند ممنون میشم

• behroooz

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۴
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۱:۵۳

garfield گفت:
    امم.. :-? فکر نکنم بشه یه قالب ساده ی HTML، از سرویسهای دیگه رو به قالب وردپرس تبدیل کرد! قالب های وردپرس پیچیده تر از قالبهای دیگه ن.

دوست عزیز اتفاقا این کار به راحتی شدنیه

اگر استاتید لطف کنین به زبان ساده توضیح بدن تا بیشتر دوستان یاد بگیرند ممنون میشم

توضیح دادن ساختن یه قالب وردپرس از روی یه قالب خام به این راحتیا نیست . قالب خام رو باید قصابی :P کنی ( به قسمتهای مختلفی مثلا : header.php و index.php و sidebar.php و footer.php و .... تقسیم کنی ) و بعد در هر قسمت کد ها و دستورات مربوطه رو جایگذاری کنید و همچنین برای هر صفحه حالتهای مختلف اون رو هم در نظر بگیرید ( مثلا نوشته تکی ، بایگانی ، نتایج جستجو و ... ) اگه با html و css آشنایی داشته باشید میشه یه کاری کرد وگرنه ...
    آموزش طراحی یه قالب وردپرس از ابتدا تا انتها امیدوارم به درد بخوره

• vafa

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۳
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۳:۱۴

نکته اصلی اینه که یاد بگیرید با css کار کنید
    توانایی کار با css به شما امکان ساخت هر نوع قالبی برای هر سیستم مدیریت محتوایی می ده

• teamnet

آفلاین
    عضو
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۹:۰۵

http://codex.wordpress.org/Blog_Design_and_Layout در اینجا اطلاعات خوبی داده شده اما متاسفانه من آشنائی زیادی با زبان انگلیسی ندارم آیا کسی هست که که این اطلاعات رو به زبان فارسی داشته باشه ..؟

ممنون میشم کمک کنین .

• garfield

آفلاین
    عضو
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۱

عالیه. بهتر بود مي نوشتم به اين راحتي ها ممكن نيست! :))

ولي بازم ترجیه می دم قالبهایی رو مطابق میل در بیارم که یکی دیگه نوشته باشه. :P چون نه وقتشو دارم نه حال خوندن کتاب طراحی قالب براي وردپرس رو ؛ اونم به زبون انگليسي!

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۸

کلا ساخت قالب برای وردپرس خیلی راحته برای همینه که این همه قالب آماده برای وردپرس وجود داره. مثلا اگه شما بخواین قالب برای دروپال یا مووبل تایپ ۴ بسازید متوجه عمق فاجعه می شید.

من خودم ساخت یه قالب برام زمان کمتری می بره تا اینکه بخوام یه قالب رو انقدر تغییر بدم تا اونی بشه که می خوام.
    در کل بهترین راه اینه که برید قالب پیش فرض وردپرس رو ببینید. با کدهاش آشنا بشید و تگ های وردپرس رو هم یاد بگیرید ... ;-)

• garfield

آفلاین
    عضو
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۰

navid گفت:
    کلا ساخت قالب برای وردپرس خیلی راحته

جدی می گی؟ :-? اگه اینطوره باید امتحانش کنم. :D

• teamnet

آفلاین
    عضو
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۸:۱۸

دوست عزیزم با تشکر از راهنمایی شما ...

عرض کنم که متاسفانه به علت فوریت کارم امکان خواندن و تحقیق در رابطه با قالب ها رو ندارم اگه امکان داره لطفا شما بصورت عامانه یه مقدار توضیح بدین ...

خوشحال میشم ;-] ;-]

قالب مورد نظر من قالب ساده و رو حسابی هستش فکر نکنم تغییراتش زیاد دردسر داشته باشه :-D :-D

• behroooz

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۴
    ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۵

teamnet گفت:
    عرض کنم که متاسفانه به علت فوریت کارم امکان خواندن و تحقیق در رابطه با قالب ها رو ندارم اگه امکان داره لطفا شما بصورت عامانه یه مقدار توضیح بدین ...

دوست عزیز توضیح مختصر این کار ، یکی از سخت ترین کارهاست .

بهترین توضیح :

در کل بهترین راه اینه که برید قالب پیش فرض وردپرس رو ببینید. با کدهاش آشنا بشید و تگ های وردپرس رو هم یاد بگیرید ...

قالب مورد نظر من قالب ساده و رو حسابی هستش فکر نکنم تغییراتش زیاد دردسر داشته باشه :-D :-D

شاید تغییراتش زیاد دردسر نداشته باشه ولی تبدیل اون به یه قالب وردپرس با یه توضیح مختصر فکر کنم غیر ممکنه .

شاید لینک زیر بتونه کمکی کنه :
    مرجع فارسی توابع وردپرس برای طراحان وب ( البته بعضی از دستورات این آموزش قدیمی شدن و دیگه جواب نمیدن ، حدودا سه سال پیش نوشته شده !! )

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۰۹:۰۰

علی ایرانی هم داره مقالات مربوط به ساخت پوسته برای وردپرس رو می نویسه :
    http://p30design.net/1387/02/translating-wp-theme-3.html

• teamnet

آفلاین
    عضو
    ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۱:۰۱

دوستان عزیز با کمال تشکر از راهنماییتون اگر بازهم کسی هست که راهنمایی بهتر بکنه خیلی عالی میشه ...

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.