انجمن

سوال در مورد css sprite  (۳ نوشته)

• nima-s

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۸

سلام
    در مورد css sprite سوالی برام پیش اومده
    مثلا میبینید در قالبی 30-40 تا عکس وجود داره اما gtmetrix فقط 10-15 عکس رو برای سی اس اس اسپریت انتخاب میکنه و در واقع اشکال میگیره
    یا حتی سایت spriteme.org هم همینطور.معمولا تقریبا همین تعداد عکس رو جدا میکنه و با css sprite یکجاش میکنه!
    الان سوالی که دارم اینه که چرا این ابزارهای محبوب همه عکسها رو یکجا نمیکنن؟ مگه چه اشکالی پیش میاد اگر همه عکسهای قالب با هم یکجا در یک تصویر جمع و فراخوانی بشند؟

با این 10-15 تصویری که با تکنیک css sprite ادقام شدند 10-15 تا درخواست اچ تی تی پی کاهش پیدا کرده ولی اگر همه عکسهای قالب یعنی 30-40 عکس یکجا بشن خوب معلومه که به همون تعداد درخواست اچ تی تی پی به سرور و در نهایت سرعت لود سایت بشدت کاهش پیدا میکنه

با توجه به اینکه این ابزارها در سطح جهانی مدت زیادیه که استفاده میشند پس مشخصه که پختگی لازم رو دارند و لابد یک علت فنی ای وجود داشته که تنها همین تعداد عکس رو برای ادقام با css sprite مناسب میدونند نه همه عکسهارو!
    ممنون میشم بهم بگین عیب ادقام همه تصاویر قالب در یک تصویر چیه؟

• aminbz

آفلاین
    مدیر
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۵
    ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۶

بستگی داره، اولا شاید این ابزار محدودیت تعداد عکس رو داشته باشه، صرفا نمیشه بدلیل همچین اتفاقی چنین نتیجه ای بگیریم..
    ولی بنده هم بدلیل مسائل سرعت و بهتر لود شدن اسپرایت معمولا اون رو چند تیکه میکنم که فایل حجم کمتری داشته باشه.. به هر حال این یه معادله هست، همونطور که میزان رکوئست به سرور مهم ست، سرعت لود و حجم تصویر هم مهم ست،
    موفق باشید

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Masoud - nima-s
  • nima-s

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹

aminbz گفت:
    بستگی داره، اولا شاید این ابزار محدودیت تعداد عکس رو داشته باشه، صرفا نمیشه بدلیل همچین اتفاقی چنین نتیجه ای بگیریم..
    ولی بنده هم بدلیل مسائل سرعت و بهتر لود شدن اسپرایت معمولا اون رو چند تیکه میکنم که فایل حجم کمتری داشته باشه.. به هر حال این یه معادله هست، همونطور که میزان رکوئست به سرور مهم ست، سرعت لود و حجم تصویر هم مهم ست،
    موفق باشید

صحیح نکته خوبی اشاره کردین.فکر میکنم اگر این 40 عکس درون پوسته رو به 2 تا عکس 20 تایی تقسیم کنم بهتر از یک عکس با 40 تصویر کوچک باشه

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.