انجمن

نگهداری صفحه وب در نهانگاه (cache) مرورگر وب کاربر  (۶ نوشته)

• کاربر

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۰ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۳:۵۴

به نظر شما چطور باید صفحه وب خودمان را در نهانگاه مرورگر کاربر نگهداری کنیم، به گونه ای که، با مراجعه بعدی همان کاربر صفحه یا همان وب سایتمان سریع تر به نمایش در آید؟ (پاسخ به کاربر garfield در این بخش)

لینک زیر را ببینید:
    استفاده از PHP-Cache-Kit

این لینک هم مفید خواهد بود.

• garfield

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۹۲
    ۲۰ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۶:۵۷

ممنون داداش. حیف که وقت خوندن مطلب انگلیسی رو ندارم. یک دنیا ممنون. مشکلاتم مرتفع شد حتماً می رم دنبالش @},-

• skywalker

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۲
    ۲۰ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۹:۴۰

:|
    دوست من ٬ این لینکی که گذاشتی رو خوندم.
    این cache به اصطلاح سرور ساید server side ه و هیچ ریطی به مرورگر نداره و لود load رو از سرور کم می کنه.

در ضمن دلیلی نداشت یه تاپیک تازه بزنی :-?

• کاربر

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸
    ۲۱ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۵

بله! حق با شما است، یک کمی عجله کردم شاید! اما بهتر بود لینک دوم رو هم بازدید می کردید، در بخش "Client Side HTTP Caching".
    البته من جدیدا با دو پلت فرم "سمت سرویس دهنده" و "سمت گیرنده" آشنا و معنی آن ها را متوجه شدم (در همین پست قبلی که شما گفتید "Server Side"!)، و متوجه شدم که در کل، به دلیل اینکه PHP یک پلت فرم سرور ساید هست نمی توان آن را به آسانی به شکلی تغییر داد که مانند صفحات استاتیک در مرورگر کاربر قرار گیرد، اما راه دیگری نیز وجود دارد.
    با استفاده از یک تابع به نام "Expires" می توان کاری کرد که بعد از گذشت زمانی مشخص صفحه وب در نهانگاه مرورگر کاربر ذخیره شود، و تنها در صورتی که کاربر روی دکمه refresh مرورگر کلیک کند، مطلب مجددا از سرور کشیده خواهد شد، البته ذکر این نکته هم مهم است که این تابع فقط با وجود ماژول سرویس دهنده وب آپاچی کار خواهد کرد.
    در سایت زیر روش کار به صورت کامل و بسیار ساده گفته شده است:
    http://www.sitepoint.com/article/caching-php-performance

شاید استفاده از این روش به خوبی عملکرد خودکار نهانگیری یک مرورگر سمت گیرنده عمل نکند، اما به هر حال این هم یک راه خوب در اینباره است ~O)

در مورد ایجاد این تاپیک جدید، خوب، اینجا انجمن است و مکانی برای گفتگو و تبادل نظر! اگر قرار باشد تمام مطالب و یا پاسخ ها و راهنمایی ها و اطلاع رسانی ها در ادامه یک پرسش داده شود، دسترسی به یک پاسخ، مشکل خواهد بود، و دریافت یک جواب پیچیده خواهد شد، مخصوصا اگر بخواهیم اطلاع رسانی و راهنمایی به کاربران را در ادامه یک پستی که "حل شده" است ایفا کنیم، اینطور نیست :-)

• garfield

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۹۲
    ۲۲ خرداد ۱۳۸۷ - ۲۰:۲۷

خوب من به چنین چیزی احتیاج ندارم. من می خواستم فقط عکسها cache بشن که به نظر نمیاد امکان پذیر باشه.

• mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۲۲ خرداد ۱۳۸۷ - ۲۲:۰۳

از به کار بردن واژه ی نهان گاه به جای کش خیلی خوش حال شدم

درباره‌ی این موضوع