انجمن

شروع پلاگین نویسی  (۴ نوشته)

• amku

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۹

درود
    دوستان من شروع کردم به خوندن رفرنس های ورد پرس مثل filter ها ، action ها ، توابع داخل ورد پرس اما چند تا سوال برام پیش اومده :
    اول درباره پایگاه داده ها و ایجاد اونها :
    ۱ - در باره ایجاد پایگاه داده دلخواه - اصلا نیازی به این کار هستش یا اینکه من می تونم یه جدول دلخواه برای کارم تو دیتابیس اصلی بسازم و یا اینکه می تونم از جدول های پیش فرض خود سیستم استفاده کنم. سوالم اینجاست که من می خوام اخباری رو انشار بدم و کاربران برای اونها نظراتی رو بنویسند حالا بهتره از جدول پیش فرض خود سیستم یعنی wp_comment استفاده کنم یا اینکه جدولی بسازم با یه نام دیگه؟
    ۲- توابع option اونطوری که اگه درست فهمیده باشم معادل seslect , delete و .... در query نویسی هستش حالا اگه لطف کنید و لینک یا اموزشی که گفته باشه مثلا معادل get_option معادل select در query نوسی هستش منظورم این هستش که مثلا در select می نویسیم select from tablename where cindition حالا می خوام بدونم معادل این تو get_option چطوری تفسیر میشه
    دوم درباره sessionها و ایجاد جلسات و پروفایل های شخصی:
    ۳ - فرض کنید کاربران عضو سیستم شدن حالا هر کدوم باید پروفایل شحصی خودشون رو داشته باشن اینجا باید از session ها بصورت معمول یعنی ساختن یک متغیر SESSION_$ استفاده کنم و یا اینکه توابعی برای این کار وجود داره و اینکه توابعی برای ساخت پروفایل های شخصی وجود داره مثلا تابعی رو می خوندم به اسم get_profile این تابع برای ساخت پروفایل شخصی هستش اگه لطف کنید توضیح بدید و لینک یا پیوند در این مورد بدید
    ۴ - و در نهایت یه تعریف اجمالی از filterها و action ها بدید.
    با سپاس

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    pn1367
  • Parsa

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲۱
    ۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۲

1-
    به هر حال بايد جدولي بسازيد. در وردپرس به صورت پيشفرض به سادگي بدون وارد كردن نام كاربري و رمز عبور ديتابيس ميتوانيد sql را اجرا كنيد. از كلاس wpdb كمك بگيريد

2-
    select feildname from tablename where metakey=yourdata limit 1

3-
    اين سوالتون رو دقيق نفهميدم. ولي اگر ميخواهيد با مشخصات كاربر كار كنيد توابع get_userdata استفاده كنيد

4-
    چيزي كه من فهميدم:

add_action: با استفاده از اين تابع ميتوانيم مشخص كنيم كه چه تابعي در چه مواقعي اجرا شود.
    اين تابع داراي چهار آرگومان است. كه در اين برنامه فقط از آرگومان اولي كه براي زمان فرخواني تابع و آرگومان دوم كه نام تابع فراخواني را مشخص ميكند استفاده شده است.
    add_filter: همانند تابع قبل است. با اين تابع ميتوانيم بر خروجي ديگر توابع تائير بگذاريم.

اطلاعات بيشتر در https://codex.wordpress.org

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    amku
  • amku

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    ۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۱

اقا پارسا سپاس
    در باره سوال سوم منظورم این هستش که چطوری می تونم یک پروفایل شخصی برای هرکاربر بسازم مثلا در فروشگاه ها وقتی کاربر login میکنه یه پروفایل شخصی از خرید ها و اطلاعات شخصی بهش نشون داده میشه
    بازهم سپاش

• pn1367

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۶

مرسي

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.