انجمن

راهنمایی برای انتخاب و آشنایی با هاست وردپرس  (۶ نوشته)

• alireza.shirazi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۱

سلام
    من میخوام سایتی با وردپرس درست کنم.
    قبلا با وردپرس دات کام کار کردم ولی با وردپرس دات او ار جی کار نکردم
    معنی SQL Databases و Bandwidth وSpace و Email Accounts رو نمیدونم
    نمیدونم کم و زیاد این 4 چه تاثییری در سایت داره
    فرض کنید سایتی در روز 7 هزار تا 12 هزار بازدید داره و در اینده هم بازدید روزانه بیشتری خواهد داشت حالا باید چه هاستی انتخاب کرد؟

10 GB Space
    Unlimited Bandwidth
    100 Email Accounts2
    10 MySQL Databases

150 GB Space
    Unlimited Bandwidth
    500 Email Accounts2
    25 MySQL Databases

Unlimited Space+ & Bandwidth!
    1,000 Email Accounts2
    Unlimited MySQL Databases

البته وقتی به بعد از خرید هاست و دامین فکر میکنم ناامید میشم و میگم یعنی من میتونم؟ کار با وردپرس و نصب خیلی سخت هست؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    forklift
  • hamed-sepehr

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۴
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۹

سلام

نگران نباش کار با سایت وردپرس فقط چند روز اول تا کامل راش بندازی سخته بعد چند روز که همه چی دستت بیاد کار باهاش خیلی آسونه. و اما اون چندتا چیزی که نوشته بودی نمیدونی چین:

data base: معادل فارسیش میشه پایگاه داده. جایی که نوشته‎های سایتت و تنظیماتش ذخیره میشن. هر سایت وردپرس به یک پایگاه داده نیاز داره. پس اگه فقط یه سایت ساده میخوای راه بندازی حتی اگه هاستت یک عدد دیتابیس داشته باشه مشکلی نداری.

space: فضایی هستش که روی اینترنت بهت داده میشه تا اطلاعاتت رو روش بارگذاری کنی. اگه نخوای اطلاعات زیادی برای دانلود بذاری حتی یک گیگ هم کارت رو میتونه راه بندازه!

bandwith: مشخص میکنه چند گیگ اطلاعات از روی سایتت میشه دانلود کرد. این اطلاعات شامل بارگذاری صفحه‎ها هم میشه.

email accounts: میگه که چند تا ایمیل با آدرس سایتت میتونی درست کنی. مثل: admin@wordpress.ir

از اونجایی که تو هر سه‎تای اینا bandwith یا پهنای باند نا محدوده پس برای بازدید بالا با مشکلی مواجه نمیشی. دیتا بیس و ایمیل اکانت اولی هم برای یه سایت کاملا (به نظر من) کافیه. پس فقط میمونه فضا یا space. که اون بستگی به انتخاب خودت داره که چقد فایل برای دانلود میخوای روی سایتت بذاری.

alireza.shirazi
  • alireza.shirazi

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۸

اگه من گزینه اول 10 GB Space بخرم، روش نصب مرحله به مرحه به فارسی وجود داره؟
    10 گیگابات میشه چند کیلوبایت؟ وردپرس دات کام نوشته فضای پیشفرضش 3 گیگابایت هست
    این 10 GB هر ماه دارم یا برای یک سال کامل هست؟
    بنظرت اگه از سایتهایی مثل مدیا فایر یا مگاآپلود برای فایلهای سنگین استفاده کنم بهتر نیست؟

hamed-sepehr گفت:
    سلام

نگران نباش کار با سایت وردپرس فقط چند روز اول تا کامل راش بندازی سخته بعد چند روز که همه چی دستت بیاد کار باهاش خیلی آسونه. و اما اون چندتا چیزی که نوشته بودی نمیدونی چین:

data base: معادل فارسیش میشه پایگاه داده. جایی که نوشته‎های سایتت و تنظیماتش ذخیره میشن. هر سایت وردپرس به یک پایگاه داده نیاز داره. پس اگه فقط یه سایت ساده میخوای راه بندازی حتی اگه هاستت یک عدد دیتابیس داشته باشه مشکلی نداری.

space: فضایی هستش که روی اینترنت بهت داده میشه تا اطلاعاتت رو روش بارگذاری کنی. اگه نخوای اطلاعات زیادی برای دانلود بذاری حتی یک گیگ هم کارت رو میتونه راه بندازه!

bandwith: مشخص میکنه چند گیگ اطلاعات از روی سایتت میشه دانلود کرد. این اطلاعات شامل بارگذاری صفحه‎ها هم میشه.

email accounts: میگه که چند تا ایمیل با آدرس سایتت میتونی درست کنی. مثل: admin@wordpress.ir

از اونجایی که تو هر سه‎تای اینا bandwith یا پهنای باند نا محدوده پس برای بازدید بالا با مشکلی مواجه نمیشی. دیتا بیس و ایمیل اکانت اولی هم برای یه سایت کاملا (به نظر من) کافیه. پس فقط میمونه فضا یا space. که اون بستگی به انتخاب خودت داره که چقد فایل برای دانلود میخوای روی سایتت بذاری.

• kheirabadis

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۴
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۷

با سلام ، یه پیشنهاد
    شما نگاه به فضات نکن ! وقتی می بینی که پهنای باند نامحدوده خودش کار رو حل می کنه ، چون اگه فضا کم بیاری می شه یه کاریش کرد.من با گزینه اولت موافقم.

alireza.shirazi
  • alireza.shirazi

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۳

از شما و اقا حامد تشکر میکنم

درسته حق با شماست
    یک سوالی هم داشتم اضاف کردن تعداد زیادی پلوگین از فضای خریداری شده کم میکنه؟ و امکان داره رو سرعت لود شدن سایت تاثییر بزاره؟

kheirabadis گفت:
    با سلام ، یه پیشنهاد
    شما نگاه به فضات نکن ! وقتی می بینی که پهنای باند نامحدوده خودش کار رو حل می کنه ، چون اگه فضا کم بیاری می شه یه کاریش کرد.من با گزینه اولت موافقم.

• kheirabadis

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۴
    ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۸

بله ، استفاده از پلاگین علاوه بر اشغال حجم ( البته مقدار بسیار ناچیز ) سرعت لود سایت رو پایین می آورد اما بعضی از افزونه ها جهت افزایش سرعت لود سایت به شما کمک می کنند وسبب می شوند که کمبود سرعت به خاطر استفاده از افزونه ها احساس نشود.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها