انجمن

راه انداری putty  (۳ نوشته)

• mini

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۲۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۶

اگه بخوام توی لینوکس سایتم رو راه اندازی کنم باید برای نصب وردپرس از cpanel استفاده کنم و اونم باید توی محیط puttyنصب شه و اونجا هم Ip میخواد و من نمیدونم چه ip وارد کنم، هر چی هم search کردم فقط به این نتیجه رسیدم که باید از به سایت سرور مجازی یا اختصاصی سفارش بدم تا بهمIP بدن. میخوام روی لینوکس وردپرس رو راه اندازی کنم، تمام مراحل رو یاد بگیرم اما مهم نیست توی اینترنت بیاد. البته با xamp توی ویندوز کامل با وردپرس کار کردم و باهاش آشنا شدم. فقط میخوام راه اندازی واقعیش رو توی لینوکس یاد بگیرم.IP رو باید از کجا بیارم یا اصلا راه دیگه ای هست؟

• silvercover

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۴۹۷
    ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۹

وقتی روی سرور محلی (همون سیستم شخصی خودتون) قرار دارید نیازی به putty نیست. ضمن اینکه xampp روی لینوکس هم سوار میشه :

http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html

استفاده از putty برای زمانی هست که شما دسترسی به shell دارین توی لینوکس و میخاین روی سرور راه دور تنظیماتی رو انجام بدید. چون در 99 درصد مواقع روی سرور راه دور فقط دسترسی به خط فرمان (نوشتن دستورات متنی و عدم وجود محیط ویژوال) موجود هست و پای برنامه هایی مثل putty و ... وسط میاد.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    mini - Morteza
  • mini

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۱

ممنون از توجهتون. مسلما روی لینوکس هم میشه local کار کرد. بهتره سؤالم رو این طوری بپرسم : مراحل نصب و راه اندازی وردپرس روی اینترنت چی هست؟ اگه خودمون کامل بخواهیم این کار رو انجام بدیم؟
    همه جا راجع به نصب به صورت localhost گفته شده اما جایی راجع به نصب روی سرور توضیح کامل نداده!

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها