انجمن

مشكل با po edit ( فوري )  (۵ نوشته)

• iman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۶
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۱

با سلام
    من برنامه po edit رو نصب كردم
    العان وقتي مي خوام قالب يا افزونه اي رو فارسي كنم كار نمي كنه منظورم از كار نكردن اينه :
    - برنامه‌ی poEdit را اجرا کنید

۲- به منوی File رفته و گزینه‌ی …New catalog را انتخاب کنید.

۳- در پنجره باز شده یک نام برای پروژه انتخاب کنید (زیاد مهم نیست!)

۴- به قسمت paths بروید و مسیر پوشه‌ای که فایل‌های قالب/افزونه در آنجا قرار دارند را در قسمت base path وارد کنید٬ سپس دکمه‌ی New item رو بزنید (آیکونی دوم از سمت چپ٬ شبیه یک مربع با ستاره‌ای در گوشه‌ی بالا) و در کادر ایجاد شده دوباره مسیر پوشه‌ی فایل‌ها را که در base path وارد کرده بودید را وارد کنید.

۵- به قسمت keywords بروید و دکمه‌ی New item رو بزنید و در کادر ایجاد شده٬ __ (۲تا زیرخط) را وارد کنید٬ سپس دوباره گزینه‌ی New item را کلیک کنید و در کادر ایجاد شده e_ را وارد کنید.

۶- حال دکمه‌ی OK را بزنید و یک نام برای فایل po. خود انتخاب کنید٬ اگر برای قالب می‌خواهید فایل ترجمه بسازید باید فایل po را fa_IR نامگذاری کنید و برای افزونه shakhes-fa_IR

۷- پس از انتخاب نام مناسب٬ برنامه رشته‌های متنی قابل ترجمه‌شدن را پیدا کرده و نمایش می‌دهد٬ پس از اینکه تمامی رشته‌ها را ترجمه کردید٬ پرونده را ذخیره کنید٬ در این هنگام برنامه یک فایل mo. هم برای شما در کنار فایل po. قبلی می‌سازد
    من تا اينجا رو انجام ميدم ولي در اين موقع هيچ موردي براي فارسي كردن نمياد يعني متني به زبا انگليسي موجود نيست كه من فارسيش كنم
    دليل چيه ؟

• ubuntu4numb

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۶

درود
    برای این کار شما باید اول توی پوشه ی lang فایل default رو با پو ادیت باز کنی
    بعد اسم و مشخصات دیگه رو ویرایش کنی و آخرش فایل رو ترجمه کنی و توی قالب قرار بدی و خلاص
    همین

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    iman
  • iman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۶
    ۱ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۴

بسيار ممنون ولي اگر قالب داراي همچين فايلي نباشد بايد چه كرد ؟

• Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۱ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۱

iman74 گفت:
    بسيار ممنون ولي اگر قالب داراي همچين فايلي نباشد بايد چه كرد ؟

دوست عزیز پوسته‌های انگلیسی معمولاً دارای چنین فایلی نیستند و بعضی افزونه‌ها هم فایل ترجمه ندارند. برای ترجمه پوسته، باید رشته‌ها رو قابل ترجمه کنید! که در همون آموزش هم توضیح داده شده. برای ترجمه پوسته هم باید با HTML,CSS,PHP آشنایی داشته باشید.

• kral

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۶

با سلام وخسته نباشید من این نرم افزار رو دارم ولی وقتی با هاش کار می کنم ومی خواهم با ان قالب ویا افزونه را
    فارسی کنم ایم ارور را میده لطفا یکی کمک کنه

این از ارور برنامه
    http://myup.ir/images/52646623978271423165.jpg
    واینم از مسیری که بهش میدم

hhttp://myup.ir/images/01298089616962158597.jpg

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.