انجمن

چگونه برای بعضی از موضوعات یا نوشته ها پوسته دلخواه تعی  (۴ نوشته)

• armin3000

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۴ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۶

سلام
    من نیاز دارم در برخی از نوشته قالب رو تغییر بدم. در واقع میخوام هدر و فوتر رو داشته باشم و بقیه صفحه خالی باشه که بتونم متنهای خودم رو بنویسم. قالبی که دارمSidebar و Widget داره و از اونجایی که میخواستم فیلم و عکس با عرض نسبتا زیاد توی صفحه قرار بدم متاسفانه جا نمیشه و باید توی این صفحه Sidebar و Widget نداشته باشم.
    یا اینکه در کل راهی هست واسه اینکه مثلا برای یک Category خاص یه نوع Theme متفاوت استفاده بشه؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. لطفا ساده ترین رو رو بگید که دست کاری توی کدها حداقل باشه

• محسن

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۳۲
    ۴ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۵

چندین بار و در چندین مطلب برای هر 2 مورد توضیحات کامل ارائه گردیده!
    لطفا جستجو نمایید!!!!!!

• armin3000

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶
    ۴ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۳

mbdiran گفت:
    چندین بار و در چندین مطلب برای هر 2 مورد توضیحات کامل ارائه گردیده!
    لطفا جستجو نمایید!!!!!!

بنده هم جسبجو کردم. اما میشه فقط یکی از این موارد رو شا نشونم بدین. انجمن خیلی به هم ریخته هست و من هم نمیدونستم دقیقا چه چیزی رو Seachکنم. چیزایی که پیدا کرده بودم واسه حالت کلی وSingle Post بود. ضمنا من از Theme Primium استفاده میکنم و یه مقدار ساختار اون فرق داره.

• رضایــــــــــی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۷
    ۴ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۹

اختصاص دادن قالب جدا برای یک صفحه

شاید بعضی وقت ها لازم باشد که برای یک صفحه توی وردپرس یک قالب و یا کلا یک فایل قالب جدا تعریف شود !؟ شاید بپرشید چرا ؟ مثلا میخواهید کدی یا فایلی یا اسکریپتی در صفحه خاصی قرار بگیرد . برای اینکار لازم دارید که یک فایل قالب به غیر از page.php در دستور کار قالب خود قرار بدهید. برای اینکار کافیست در یک قدم و در کمتر از چند ثانیه با ما باشید … :)

خب ابتدا در فولدر قالب خود یک فایل php به هر نامی که میخواهید ایجاد کنید مثلا wordpress98.php بعد کد قالبی را که میخواهید در آن صفحه خاص قرار بگیرد را قرار بدهید . خب برای اختصاص دادن این فیال به یک صفحه کافیست کد زیر را در اول فایل خود قرار دهید :

<?php
    /*
    Template Name: wordpress98
    */
    ?>

خب توجه کنید که میتوانید جای wordpress98 هر کلمه دیگری قرار دهید . حالا کافیست وارد قسمت ایجاد برگه شوید سپس از منوی سمت راست قالب برگه خود را بر طبق نامی که در کد بالا وارد کردید انتخاب کنید .

این آموزش خیلی ساده بود اما پیش نیاز مطلب بعدی بنده بود … پس لطفا خوب یادبگیرید چون حتی اگر این مطلب به کارتان نیاد مطلب بعد حتما به دردتان میخورد .
    موفق و پیروز باشید

همیار وردپرس

درباره‌ی این موضوع