انجمن

نحوه استفاده از سلسله مراتب پرونده ای! یا همان The Template Fil  (۴ نوشته)

• vafa

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۳
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۵ تیر ۱۳۸۷ - ۲۱:۰۱

در این لینک من اینو دیدم و خیلی بنظرم کاربردی اومد ولی عمل نکرد.

If your blog is at http://domain.com/wp/ and a visitor clicks on a link to a category page like http://domain.com/wp/category/your-cat/, WordPress looks for a template file in the current Theme's directory that matches the category's ID. If the category's ID is 4, WordPress looks for a template file named category-4.php. If it is missing, WordPress next looks for a generic category template file, category.php. If this file does not exist either, WordPress looks for a generic archive template, archive.php. If it is missing as well, WordPress falls back on the main Theme template file, index.php.

من category-2.php رو ساختم ولی وقتی پستهای دسته با id دو رو باز می کردم، از ساختار استفاده شده فایل category-2.php استفاده نمی شد.
    همینطور برای categore.php هم جواب نداد.
    مشکل چی می تونه باشه؟

• vafa

آفلاین
    عضو
    ۶ تیر ۱۳۸۷ - ۰۲:۰۹

خب مشکل شما این بود که تعداد نوشته های هر دسته رو به جایID دسته بندی هاتون فرض کرده بودین.
    و به جای ایجاد فایل category-9.php فایل category-2.php رو ایجاد نموده بودید.
    :D
    تقصیر من نبود، تقصیر این وردپرس 2.5.1 بود که ID دسته هارو توی قسمت مدیریت دسته ها نشون نمی ده و فقط تعدا نوشته هر دسته رو اعلام می کنه. چرا؟
    البته این امکان فقط برای صفحه اون دسته بندی که لیست پشت سر هم پست هارو داره به درد می خوره و در صفحه متن کامل، می ره و فایل single.php رو می خونه.

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۶ تیر ۱۳۸۷ - ۱۹:۳۰

تقصیر من نبود، تقصیر این وردپرس 2.5.1 بود که ID دسته هارو توی قسمت مدیریت دسته ها نشون نمی ده و فقط تعدا نوشته هر دسته رو اعلام می کنه. چرا؟

مثلا اومدن کاربر پسند طراحی کنن ! باید موس رو ببرید روی لینک تو لینکی که تو استاتوس بار مرورگر ظاهر می شه می شه فهمید آی دی چیه ...
    برای پست ها باید از دستور if و in_category استفاده کنین ...

• vafa

آفلاین
    عضو
    ۶ تیر ۱۳۸۷ - ۲۰:۱۵

گاهی یک مورد خیلی کوچک دردسر های بزرگی می آفرینه
    من حسابی رفتم سر کار
    این مساله حساسیت کار طراحی بصری رو می رسونه

درباره‌ی این موضوع