انجمن


سرویس وبلاگ‌دهی  (۳ نوشته)

 • gothic

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۶۳
  تشکر شده: ۱۰ بار
  # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
  ۲۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۶

  سلام دوستان
  من در حال راه اندازی 2 وبلاگ دهی هستم
  به اسم مژه moje.ir که ایرانیه
  به اسم فیزیلی fiziLy.com که خارجیه

  من چندین سیستم وبلاگ دهی رو بررسی و نصب کردم
  اما واقعا بهترین چیزی که پیدا میکنم ،فقط و فقط وردپرسه
  چون ادمای زیادی دارن روش کار میکنن و...!

  اما الان یهو با یک خبر روبرو شدم که ادعا کرده بود وردپرس به دردنخوره و ضعیفه و بی امنیت ترین سیستم دنیاست:
  یهو کلی ابهام ریخت روم
  *که نکنه دو سایت رو ادامه بدم و بمونم توش
  *از طرفی هم چون خیلی ها روش دارن کار میکنن فکر کنم امکاناتش بینهایته و نامحدود پس بهترینه

  لطفا این ابهام ها رو حل کنید برام
  من مژه رو انتخاب کردم چون اسم کوتاه و ظریفیه، و میشه روش کار کرد، و میخوام امکانات خوبی براش بزارم و لوگو و گرافیک عالی...

  |********|********|********|********|********|********|
  متن اون خبر شوم این بود
  http://www.irwebnews.com/blog-service-mushrooms-growth.html
  ایران وب نیوز – محمد مرادی – شاهد هستیم تعداد زیادی سرویس وبلاگدهی افتتاح می شوند و اکثر آنها نیز بدون هیچ پشتوانه فنی و اداری برای پیشبرد وظایف یک سرویس وبلاگدهی نسبت به وبلاگنویسانش راه اندازی شده اند. در این میان باید از احداث کنندگان چنین سرویس هایی که از همان ابتدا شکست آنها قابل پیش بینی است ، پرسید که با چه انگیزه ای و در حقیقت با چه هدف و برنامه ای اقدام به راه اندازی سرویس های وبلاگدهی می نمایید؟

  ایران وب نیوز به عنوان سایتی که اخبار سایت های ایرانی را منتشر میکند کم و بیش در جریان سایت هایی که راه اندازی می شوند قرار دارد و طی چند ماه فعالیت این سایت طبق آمارهایی که به دست آمده میتوان گفت که سرویس های وبلاگدهی رشد قارچ مانندی داشته اند. با نگاه اول به اکثر چنین سرویس هایی مشخص می شود که از سیستم های آماده وجود در وب و یا سیستم وردپرس برای راه اندازی سرویس استفاده شده است. واضح و مشخص است که برای احداث یک سرویس وبلاگدهی معتبر و موفق ابتدا نیاز به سایتی طراحی شده با اصول و مبانی فنی است نه سیستم های آماده و پر از نقص موجود در اینترنت یا سیستم سنگین وردپرس که در آینده موجب بار سنگین روی سرورهای سرویس دهنده و در نتیجه شکست ، خواهد شد.

  باید در صحبتی با چنین مدیرانی گفت که دوستان عزیز ، سرویس وبلاگدهی بار مسئولیتی را بر دوش شما قرار میدهد. هزاران سایت با موضوعات مختلف راه اندازی کنید و هروقت مشکلی پیش آمد آنها را تعطیل کنید ، مهم نیست! شما در حال مدیریت یک سایت شخصی بودید که کاربرانی داشت و آنها از مطالب یا خدمات شما استفاده میکردند و ۱۰۰درصد مسئولیت نگهداری سایت برعهده شما بوده است و میتوانید به راحتی سایت را تعطیل نمایید. ولی وقتی بحث سرویس وبلاگدهی مطرح می شود اینطور نیست. شما وظیفه نگهداری اطلاعات وبلاگنویسان را گردن گرفته اید و اختیار در دستان خودتان نیست باید به فکر وبلاگنویسانتان باشید. آیا توانایی فنی برای این مسئولیت دارید؟ آیا گذر از مسائل فنی میتوانید از نظر اداری به مدیریت چنین سرویس هایی و مشکلاتی که در آینده از نظر قضایی ایجاد خواهد شد مقابله کنید؟

  ایران وب نیوز قصد دارد برای آگاهی بیشتر چنین مدیرانی که با اطلاعات اندک و تحقیق های ناقص اقدام به راه اندازی سرویس های وبلاگدهی می نماید پیش نیازهایی که برای دارا بودن یک سرویس وبلاگدهی موفق لازم است را به طور اجمالی نام ببرد.

  برنامه نویسی، طراحی و پیاده سازی سرویس وبلاگدهی

  مسلم است که شما نمیتوانید با سیستم های آماده در سایت های اسکریپت سرویس وبلاگدهی معتبر و موفقی راه اندازی کنید. اکثر سیستم های موجود دارای نقص های امنیتی و اشکلات در نحوه ذخیره سازی اطلاعات در بانک اطلاعاتی و در نتیجه خرابی های مکرر و مسائل امنیتی شدید هستند. پس ضروری است که سیستم سرویس وبلاگدهی شما اختصاصی و همچنین قدرتمند و توسط تیم مخصوص خودش طراحی و پیاده سازی شده باشد تا در صورتی هر مشکل فنی یا امنیتی پیش آمد امکان بررسی نقاط ضعف وجود داشته باشد.

  مدیریت سرویس وبلاگدهی

  اینطور فکر نکنید که سرویس را راه انداختید حال وبلاگنویس شروع به نوشتن میکند و شما فقط نظاره گر خواهید بود! به طور کل وبسایت های خدماتی وقت بیشتری نسبت به دیگر سرویس ها نیاز دارند. سرویس وبلاگدهی بهتر است مجوز فعالیت از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی! داشته باشد تا رسیدگی مشکلات در آینده راحت تر باشد و حداقل در این زمینه مطمئن باشید که دردسر نخواهید داشت. از طرفی برای آنکه در همان ابتدای کار سرویس وبلاگدهی به عنوان سرویس خاطی شناخته نشوید باید به مطالب وبلاگنویسانتان توجه داشته باشید و آنها را بررسی نمایید.

  تبلیغات و وجود برتری خدمات نسبت به دیگر سرویس ها

  من یک وبلاگ نویس هستم! برای مثال در سرویس میهن بلاگ فعالیت دارم یا میخواهم وبلاگ نویسی را شروع کنم و دنبال یک سرویس وبلاگدهی هستم. سرویس شما چه برتری نسبت به میهن بلاگ دارد تا من سابقه و امکانات آن را به سرویس شما ترجیح دهم؟ وبسایت های تکراری و کپی برداری شده در تمام زمینه وب ایران معضل است. حتی ایران وب نیوز نیز نوعی وبسایت تکراری است ولی ما فکر کرده ایم که شاید خدماتی نو ارائه دهیم. پس لازم است سرویس وبلاگدهی شما امکانات جدید و ایده ای نو و نوین را در اختیار داشته باشد تا زمینه های جذب وبلاگنویس را محیا سازد.

  از طرفی بحث پرهزینه تبلیغات مطرح است. سرویس وبلاگدهی به خودی خود محتوایی ندارد تا بازدید کننده و در نتیجه مقبولیت و شهرت کسب کند. شما نیاز به وبلاگنویس دارید تا ضمن کسب بازدید اعتبار و شهرت برای سرویستان کسب کرده باشید! به این فکر بوده اید؟! تبلیغات هزینه های زیادی را می طلبد. دیگر مثل سال های ۸۵ به قبل نیست که تعداد وبسایت ها زیاد نباشد و بتوانید سریع رشد کنید. به قول معروف “دیگه گذشت اون زمون!” در میان این همه وبسایت و سرویس های وبلاگدهی معتبر و معروف برای اینکه وبلاگنویس جذب کنید باید تبلیغات و امکانات منحصربفرد داشته باشید.

  ***

  سه نکته ای را متذکر شدیم که ابتدایی ترین و درواقع سطحی ترین دید از نحوه مدیریت و نگهداری یک سرویس وبلاگدهی است. مطمئنا وقتی وارد هرکاری شوید مشکلات و زحمت هایی که دیگران در آن عرصه میکشند را بیشتر درک خواهید کرد. به هرحال بازهم مثل همیشه امیدواریم افرادی که قصد راه اندازی وبسایتی را دارند ابتدا با بررسی توانایی های فردی خود و همچنین بررسی نیازهای تامین شده و نشده وب فارسی و سپس فراگیری مسائلی که در مدیریت یک وبسایت نیاز است اقدام به راه اندازی وبسایت های اینترنتی نمایند.

 • روهان

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۱۹
  تشکر شده: ۶ بار
  # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
  ۲۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۵

  نویسنده این مطلب من هستم . در این مطلب من نگفتم وردپرس «به دردنخوره و ضعیفه و بی امنیت ترین سیستم دنیاست»
  من تو این مطلب درباره وردپرس فقط گفتم که سنگین هست. شما هم یکم بهتره تو خوندن متن ها دقت کنی.
  باتشکر

  کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
  gothic - FreeBlog.ir - admod - rezakhan
 • gothic

  آفلاین
  عضو
  تعداد نوشته‌ها: ۶۳
  تشکر شده: ۱۰ بار
  # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
  ۲۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۷

  به به....
  چه جالب
  قضیه ی کوه به کوه نمیرسه اما ادم به ادم میرسه ست... (:
  ببخشید که اشتباه متوجه شدم.

  درسته سنگینه
  اما از لحاظ دیگه واقعا به خاطر اینکه چند میلیون نفر دارن روش کار میکنن واقعا بی عیب و نقصه(البته تو اپن سورسها)

  من لایف تایپ، ویکی تیکی ،بی 2 الو، وخیلی چیزای دیگه نصب کردن
  اما همه پشتیبانی ضعیفی داشتن
  اما واقعا وردپرس پشتیبانی مردمی خوبی داره

  حالا برم جلو شاید نظرم عوض شد.... شاید یه روزی اومدم همین جا و وردپرس رو رو بدترین سرویس از نظر وبلاگ دهی دونستم

  مژه کوچولو moje.ir و ورد پرس

  دوستون دارم ممنون از راهنمایی 3>

درباره‌ی این موضوعبرچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.