انجمن

تغییر آدرس  (۱۲ نوشته)

• Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۸

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.

ببخشید من قبل سوالی درباره ی اینکه پس از تغییر آدرس سایت از آی آر به دات کام ایندکس های گوگل رو به کاهش هست ، پرسیدم اما متاسفانه جوابی قانع کننده به دست من نرسید!!

الان کسانی که تو بحث گوگل تجربه ی بیشتری دارن و... اگه من آدرس سایت رو که به Dot Com تبدیل کردم دوباره به آدرس قبل Amvand.iR برگردونم ، مشکلی پیش نمیاد؟!

• Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۰

سلام
    دوست عزیز چرا مشکل پیش میاد!
    برای تغییر آدرس یک نکاتی هست که باید انجام بدین برای گوگل که نمی‌دونم در تغییر آدرس اولیه انجام دادین یا نه.
    الآنم بهتره هی آدرس عوض نکنید! ربطی به پسوند دامنه نداره.
    باید اصول رو رعایت کنید تا دوباره ایندکس به وضعیت مطلوب برسه.
    وبلاگ تورتک یک مطلب خوب در زمینه انتقال داره، جستجو کنید مطلب رو در وبلاگ.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Hamid Hosseini - Mostafa
  • Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۲

ممنون اُمید جان .

ببینید آقا امید من 25روز قبل سایت رو با آدرس Amvand.ir بالا آوردم. اما متاسفانه مجبور به تغییر آدرس دومین شدم ...

که اینجا توضیح دادم : http://forum.wp-persian.com/topic/16670

دامین جدید حدود 6 روز راه اندازی شده که متاسفانه از همون روز اول ثبت توی گوگل وبمستر ایندکس ها گوگل عقب نشینی کردن و از روز اول که 157 بود امروز رسیده به 58 !!!!!

آقا امید ، چه کنم ؟ :((

• Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۶

در ضمن آقا امید ، من قبلش برای تغییر دومین کلی جستجو کردم و به سایت Totrak هم رسیدم ... اما متاسفانه سایت Totrak بیشتر توضیحات رو به سمت انتقال هاست هدایت کرده بودن و برای من که فقط می خواستم دامنه رو انتقال بدم خیلی سنگین بود!

• Omid Sh

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۲
    ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۴۵

amvand_ir گفت:
    در ضمن آقا امید ، من قبلش برای تغییر دومین کلی جستجو کردم و به سایت Totrak هم رسیدم ... اما متاسفانه سایت Totrak بیشتر توضیحات رو به سمت انتقال هاست هدایت کرده بودن و برای من که فقط می خواستم دامنه رو انتقال بدم خیلی سنگین بود!

خیر! در مطلب تورتک هر دو موضوع توضیح داده شده!
    انتقال دامنه هم توضیح داده شده. فقط چون متأسفانه کاربران لقمه راحت می‌خوان؛ چند بار مطلب رو نمی‌خونن تا کامل درکش کنند.
    خیلی روون توضیح داده شده، نمی‌دونم چطور براتون سنگین بوده.
    در مورد گوگل هم نمی‌دونم دقیق چیکار کردین که راهنماییی کنم!

Hamid Hosseini - Morteza
  • Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۶

ديگه حالا هرچي بوده ميشه نوش دارو بعد از مرگ سهراب!!
    ببينيد آقا اميد کامل براتون توضيح ميدم : من سايت رو حدود 25 روز قبل با دامين . آي آر نصب کردم و کاملا بي مشکل سايت رو ساختم - سايت مپ رو درست کردم و اون رو توي گوگل وبمستر هم ثبت کردم.
    همه چيز روال عادي خودشو طي مي کرد ، مطالب ايندکس ميشدن ، ورودي مناسب با سن سايت داشتم و ...
    بعد به دلايلي مجبور شدم آدرس سايت از .آي آر به .کام تغيير بدم
    که من تمام اينکارارو انجام دادم ، از تنظيمات ديتابيس و... کلا اينم به خير گذشت و سايت بدون هيچ مشکلي به دات کام تبديل شد.
    براي ثبت سايت مپ ، کلي جستجو توي گوگل کردم براي اينکه چطور Change Adress کنم ( گوگل وبمستر ) اما متاسفانه در اين رابطه هم چيزي دستگير من نشد!
    مجبور شدم ، آدرسي رو که توي وبمستر گوگل با آي آر ثبت کرده بودم حذف و آدرس جديدي اضافه کنم.
    سايت مپ هم درست بود و هيچ تغييري توش ايجاد نشده بود!
    اما پس از ثبت سايت و سايت مپ در گوگل ، با توجه به دامين قبلي که URLs in web index رسيده بود به 400 که دامین رو حذف کردم ، اين دامين URLs in web index رسيد به 152 و ثابت موند!! امروز که اينرو چک کردم ديدم URLs in web index رسيده به 132 . ايندکس هاي گوگل - Site:www.amvand.com - 58 ايندکس
    site:amvand.com - 59 ايندکس !!!
    در ضمن این ارقام 58 و 59 قبلا روی 150 بودن که الان رسیدن به این وضع!!
    منم گفتم شاید از ثبت باشه ، دوبار پاک کردم آدرس سایت رو که ثبت کرده بودم ( توی گوگل وبمستر ) و دوباره اضافه کردم ... اما همچنان همین مشکل بود!! گفتم شاید مشکل از اکانت من که اینا ذخیره شده ، از یک اکانت دیگه اقدام به اینکار کردم اما همون اعدادی که توی اکانت خودم بود اینجا هم نمایش داده شد...

مشکل از چی میتونه باشه؟آیا این عادیه ؟ آیا خود به خود حل میشه؟ امکان اینکه به لیست سیاه گوگل اضافه بشم هست؟ چه کنم حل بشه؟!!!!!! :((

• Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    ۵ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۵

این مشکل عجیبه :)

یه بار چک می کنی می بینی ایندکس روی 400 ، یه بار روی 60 و...

• hadivip

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱
    ۶ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۰

این مشکل در واقع مشکل نیست. خیلی منطقیه که گوگل آدرس های موجود در وبسایت اول رو invalid تشخیص داده چون قاعدتا اون ادرس ها وجود نداره دیگه. شما در googlewebmaster یه قسمت به نام change adress هست که الان دیگه شده نوش دارو پس از مرگ سهراب و اگه وبسایت اولی رو حذف نکرده بودین دوتا دامین TLD رو میشد الام کرد که مثلا اون اولی که دات ای ار بوده روفته به دومی. حالا هم شما تنها کاری که باید بکنین اینه که روی وبسایت دومی خودتون تمرکز کنین. وبسایت دوم خود رو در گوگل ثبت کنین. مطالب وبسایت رو بررسی کنین که درست انتقال داده باشین. در گوگل وبمستر از fetch googlebot استفاده کنین و صبر کنین تا مطالب ایندکس بشه. به قول خود وردپرس عجله ای نیست!!!!

Morteza - Mostafa - Hamid Hosseini
  • hadivip

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱
    ۶ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۸

راستی اگه هنوز دامنه قبلی خودتو داری به همراه یه فصای کوچیک برای یه فایل کیلو بایتی و همچنین هاست قبلیت تحت لینوکس هست یه راه خیلی تپل هست که باید فایل .htaccess رو یه تغییر کوچیک بدی تمامی ایندکس های گوگل به سایت جدیدت Redirect میشن...
    بی خیال اینم نوش دارو پس از مرگ سهرابه چون وبسایت قبلیت ایندکس هاش حذف شده... همین صبر کن تا دوبار دامنه دومت کاملا ایندکس بشه...

Hamid Hosseini
  • Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    ۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۰

دوست عزیز hadivip بسیار ممنون بابت توضیح ساده و قابل فهمتون.

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۲

دوست عزیز موضوع حل شد؟

• Hamid Hosseini

آفلاین
    عضو
    ۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۹

;-) فهمیدم Man4toman عزیز :) درست کردم ... ممنون بابت یاد آوری.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.