انجمن

دزدي و كلاه برداري به همين راحتي  (۶ نوشته)

• bre

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱:۳۲

امروز همينجوري وارد سايت بهزيستي خراسان رضوي شدم
    http://khorasan-razavi.behzisti.ir
    ديدم عه خطا داده اونم مربوط به ارتباط با ديتابيس وردپرس كه پرونده wp-config.php یافت نشد
    كنجكاو شدم ببينم كي واسه بهزيستي خراسان رضوي اين سايت و راه انداخته
    رسيدم به سايت ( آدرس سايت )
    بعد ديم زده نام نماینده کارفرما: خانم دکتر تهمینه شکیب
    گفتم اوه چه پروژه اي بوده اين كه نماينده كارفرما دكتره !!!!!!!!
    بعد رفتم قسمت معرفي شركت مربوط به همون آدرس ديدم زده " .... با هدف تولید و عرضه نرم افزارهای کاربرد وب بنیاد (web-based) و با تمرکز ویژه بر پورتال های سازمانی و درگاههای خدمات الکترونیکی آغاز نموده است. "
    بعد واقعا يه لحظه موندم استفاده از وردپرس رايگان و ماژول ها و پلاگين هايي كه 99 درصد رايگان هستن كدوم قسمتش توليد و عرضه داشته !!!!!!!!
    واقعا به همين راحتي ميشه فقط با يه پارتي خوب داشتن و گرفتن 3 يا 4 تا سايت اداري خيلي راحت يه شركت رو به دريايي از پول هاي بيت المال وصل كرد .
    بعد يه سوال ديگه اينكه وردپرس نميتونه از اين نمونه از شركت ها كه زياد هم هستن شكايت كنه به دليل فروش يه نرم افزار رايگان ؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    ahmad-s
  • omid0098

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۵۳
    ۱ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱:۴۴

دادا چیکار داریم هر کسی یه جوری نون میخوره بالاخره ؛ ما که کلامون رو می گیریم باد نبره.

bre
  • Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۱ آذر ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۸

قانونی که وردپرس تحت اون منتشر میشه رو کمی مطالعه کنید.
    و نکته بعدی اینکه طرف میتونه پول طراحی پوسته و نصب و راه اندازی رو بگیره.
    مشکلی نداره.

در ضمن اون خانم دکتره کارفرما هست...

bre
  • bre

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷
    ۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۷

حرف شما درست ؛ اما پول طراحي پوسته فوقش ميشه 500 هزار تومان يا يك ميليون اما فك ميكني امثال اين شركت ها واسه يك ميليون مياد خودشون رو الاف ميكنن ، حداقل 20 يا 30 ميليون پول ميگيرن واسه يه قالب

اما سوء استفاده از يه نرم افزار تجاري ديگه موضوع ديگست ، وقتي اين نمونه شركت ها در قسمت معرفي محصول ميزنن توليد و عرضه يعني اين سيستم از پايه نوشته شده كه همچين چيزي نيست .

• NESTED

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳۵۴
    ۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۵

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا متن باز هست و یک دولوپر خوب براحتی می تونه اون رو توسعه بده و افراد زیادی هستن بجای اینکه روی قالب کار کنن دارن روی هسته ودرپرس کار می کنن
    یکیش خوده من روی هسته وردپرس دارم کار می کنم تا به سیستم دلخواهم نردیک بشه و وقتی بخوام به کسی این سیستم رو عرضه کنم خوده هستهر و نمی فروشم بلکه الحاقاتی که که خودم برای این سیستم نوشتم رو می فروشم نه خوده هسته رو و بدونید نمیتونن سیستمی مثل وردپرس رو بنویسن فقط می تونن وردپرس رو توسعه بدن

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۹

bre گفت:
    حرف شما درست ؛ اما پول طراحي پوسته فوقش ميشه 500 هزار تومان يا يك ميليون اما فك ميكني امثال اين شركت ها واسه يك ميليون مياد خودشون رو الاف ميكنن ، حداقل 20 يا 30 ميليون پول ميگيرن واسه يه قالب

اما سوء استفاده از يه نرم افزار تجاري ديگه موضوع ديگست ، وقتي اين نمونه شركت ها در قسمت معرفي محصول ميزنن توليد و عرضه يعني اين سيستم از پايه نوشته شده كه همچين چيزي نيست .

پول طراحی بیشتر به برش طرف مقابل بستگی داره. هر چقدر چاقو ببره میتونه بگیره. یک امر عادی هست. برای یک قالب دیدم تا چند میلیون هم میگیرن.
    بعد از این میتونه طرف بابت پشتیبانی ماهانه پول بگیره. اگر مثلا ماهی 150 تومن بگیره سالی میشه 1.8 میلیون.
    در هر صورت استفاده از وردپرس به عنوان سیستم و فروش اون مشکلی نداره اگر بر اساس قانون gpl باشه.

درباره‌ی این موضوع