انجمن

تنظيمات تصوير شاخص  (۶ نوشته)

• iranp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۱
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۲۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۷:۲۱

با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    الان كه دارم اين مطلب رو براتون مي نويسم ساعت 6.57 دقيقه است.از ساعت 10 ديشب تا الان براي تغيير قالب سايت پشت كامپيوترم.يه مشكلي دارم كه خيلي اذيت كرده ، هر كاري كردم برطرف نشد.تصميم گرفتم يك تاپيك بزنم تا ببينيم چي ميشه...
    من روي قالب سايتم مي خواهم تغييراتي را اعمال كنم .
    1. براي مطالبم تصوير شاخص قرار بدم به صورتي كه در صفحه اول سايت و در برگه ها تصوير شاخص و مقداري توضيح در مورد مطلب اصلي ظاهر شود و وقتي بر روي ادامه مطلب كليك مي كنيم پس از ورود به صفحه مطلب ديگه اون تصويري كه به عنوان شاخص در نظر گرفته بوديم اينجا نشون نده.
    2. در سايد بار سايتم قسمت آخرين نوشته و پربيننده ترين نوشته را به همراه تصوير شاخص نشان دهم.
    3.يك اسلايدشو از مطالب با تصاوير شاخص داشته باشم.

نكته: در قالب فعلي ام با نشون دادن تصوير شاخص مشكل ندارم ، تصوير شاخص نشون داده مي شه.تصوير شاخصي كه در صفحه اصلي سايت نشون داده ميشه حدود 100*100 است و همين تصوير بعد از كليك بر روي ادامه مطلب حدود 300*250 مي شود.مي خوام كاري كنم كه تصوير شاخص فقط در صفحات اصلي نشون داده بشه و در صفحه مطلب نشون داده نشه.هم چنين مي خواهم سايز تصوير شاخص در صفحه اصلي را افزايش دهم (چيزي حدود 250*250) . اين را هم جهت اطلاع دوستان عرض مي كنم ، راه حل هايي كه تو اينترنت نوشته شده را امتحان كردم ،شايد بعضي ها بگن ، " خوب از طريق بخش رسانه سايز تصوير بند انگشتي رو تغيير بده" سايز بند انگشتي رو هم تغيير دادم ولي روي تصوير شاخص تو سايت اثري نداشت.

يه چيز ديگه: سايت رو با اپرا بالا آوردم و بر روي صفحه راست كليك كردم و روي گزينه inspect element كليك كردم در نتيجه اي كه اپرا به من داد يك جا نوشته بود.
    img
    {
    height:100xp;
    width:100px;
    }
    default values
    تو جمله آخر گفته شده كه مقدار پيش فرضه؟اين مقدار پيش فرض كجاست؟
    مشكل اول اگر حل شه بقيه اش خودم ميرم دنبالش ، اگر مشكل داشتم دوباره مزاحم ميشم.
    الان هم خيلي خسته ام بايد برم يه مقدار استراحت كنم ، بعد بيدار شدنم بايد دوباره بررسي كنم.
    منتظر راهنمايي دوستان هستم.
    با تشكر از بچه هاي وردپرسي

• Parsa

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲۱
    ۲۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۲

برای تغییر اندازه بند‌انگشتی میتوانید از تابع set_post_thumbnail_size استفاده کنید
    اگر جواب نداد، باید اندازه جدیدی را اضافه کنید با تابع add_image_size

if ( function_exists( 'add_theme_support' ) ) {
    	add_theme_support( 'post-thumbnails' );
    	//set_post_thumbnail_size( 250, 250, true ); // default Post Thumbnail dimensions (cropped)

// additional image sizes
    	add_image_size( 'main-item-thumb', 250, 250 ,true); //300 pixels wide (and unlimited height)
    }

برای لود تصویر جدید:

<?php
    if ( has_post_thumbnail()) {
    	$pthumbnail[] = get_the_post_thumbnail($post->ID, 'main-item-thumb');
    	<?php echo $pthumbnail[0]; ?>
    }
    ?>
    کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    iranp - امین - Morteza
  • iranp

آفلاین
    عضو
    ۲۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۶

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزيز
    كد اول رو در فايل فانكشن قرار مي دهم. كد دوم رو تو كدوم فايل بايد قرار دهم؟

در ضمن من از افزونه Thumbnail For Excerpts براي تصوير شاخص استفاده كردم ولي در مورد ادامه مطلب مشكل دارم . اين افزونه تصاوير شاخص را به درستي اجرا مي كند ولي ادامه مطلب رو اونجور كه مي خوام نشون نميده؟

آيا ميشه ادامه مطلب رو سفارشي كرد؟
    با تشكر از دوستان

• Parsa

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۲۱
    ۲۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۸

کد بالا برای صفحه اصلی هست. فایل index
    برای ادامه مطلب. فایل single باید ویرایش بشه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    iranp
  • iranp

آفلاین
    عضو
    ۲۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۸

دوست عزيز كد بالا رو هم امتحان كردم ، من تمام كدهايي كه تو انجمن ها بحث شده رو امتحان كردم به هر حال جواب نگرفتم. الان هم از افزونه ي thumbnail-for-excerpts استفاده كردم كه خوب جواب داد.اين افزونه يك فايل بيش تر ندارد و بسيار افزونه سبكي هست. با اين افزونه تونستم اولين عكس موجود در پست را به عنوان تصوير شاخص با اندازه ي 100*100 تو صفحه اصلي نشون بدم و بعد كه وارد صفحه خود پست مي شوم فايل اصلي با اندازه واقعي نمايش داده مي شود.يك خوبي ديگر اين افزونه اين است كه بر فرض تصوير اصلي در پست، در وسط صفحه وجود دارد ولي تصوير شاخص آن در صفحه اصلي ، در سمت چپ صفحه قرار مي گيرد. در صورتي كه اگر با خود وردپرس براي يك مطلب تصوير شاخص ايجاد كنيد ، اين تصوير هم در صفحه اصلي و هم در صفحه خود پست با اندازه 100 * 100 نمايش داده مي شود و هم چنين در هر دو صفحه در سمت چپ قرار مي گيرد و اين باعث بي نظمي مطلب مي شود.

فرض كنيم در پستمون 20 جمله متن وجود دارد و در اول اين متن يك عكس وجود دارد. وقتي از اين افزونه استفاده مي كنيم ، اين افزونه به خوبي عكس اول متن را به عنوان تصوير شاخص در صفحه اصلي استفاده مي كند و در صفحه اصلي به همراه عكس 5 يا 6 جمله اول متن نيز نمايش داده مي شود كه در آخر اين 5 يا 6 جمله از سه نقطه استفاده مي شود.

مانند: وردپرس يكي از بهترين سيستم هاي ...

من فايل thumbnailforexcerpts.php را كه در پوشه افزونه قرار دارد را ويرايش كردم. در آخر هاي اين فايل كدي زير را پيدا كرده

if(count($words) > $excerpt_length){
    				array_pop($words);
    				array_push($words,'...');
    				$content=implode(' ',$words);

به كد زير تغيير مي دهيم.

if(count($words) > $excerpt_length){
    				array_pop($words);
    				array_push($words,'<a class="more-link" href="'.get_permalink().'">ادامه مطلب</a>');
    				$content=implode(' ',$words);

با اعمال اين كد به جاي سه نقطه ، ادامه مطلب نوشته مي شود.

ولي هنوز يك مشكل وجود دارد. در بعضي از مواقع مي خواهيم در صفحه اصلي جملات ابتدايي پست نمايش داده نشود و يك جمله ي ديگر نمايش داده شود معمولا در اين مواقع از قابليت " چكيده يا خلاصه مطلب " در صفحه افزودن نوشته استفاده مي كنيم . مشكل اينجاست زماني كه در بخش چكيده چيزي مي نوسيم ديگر در صفحه اصلي اين افزونه تصوير شاخص را نشان نمي دهد و فقط چكيده را نشان مي دهد ، در صورتي كه اگر از اين افزونه استفاده نكني و توسط خود وردپرس تصوير شاخص قرار دهيد ، اين تصوير شاخص به همراه چكيده در صفحه اصلي نمايش داده مي شود.

از دوستاني كه php واردند مي خواهم كاري كنند كه اين افزونه قسمت چكييده را نيز با تصوير شاخص نشان دهد.
    اين افزونه يك فايل بيش تر ندارد و زياد براي php كارها سخت نيست.

• iranp

آفلاین
    عضو
    ۲۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۹:۴۰

از دوستان كسي نيست كه كمك كنند.
    يا بايد كاري كنيم كه تصوير شاخص در حالت بدون افزونه در صفحه مطلب نشون داده نشه.

يا بايد كاري كنيم كه در حالت نصب افزونه ، اگر در چكيده چيزي وارد كرديم اين چكيده به همراه تصوير شاخص نشان داده شود.(به پست بالا دقت كنيد)

درباره‌ی این موضوع