انجمن

دو پیوندیکتا همزمان  (۸ نوشته)

• علی سجاد

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۳
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۴

سلام
    با توجه به محبوبیتی که سیستم وردپرس داره و افزونه هایی که داره ؛ امیدوارم که بتونم جواب این سوالم رو بگیرم
    درحال حاظر پیوندیکتا سایتم به این صورته
    /%category%/%postname%/
    اگه خواسته باشم که تنها post name کنم که عنوان پست نمایش داده بشه به این صورت
    %postname%
    خوب تگ هایی که زدم هیچی ؛ چون تگ ها به پیوندیکتا ربطی نداره
    ولی میمونه اون 300 مطلبی که زدم و پست ها و آدرسهایی که رنک 2 و 3 دارن ؛ که با تغییر احتمالا ممکنه باعث کاهش رنک و کم شدن بازدید سایت از موتورهای جستجو بشه !!! ( 404 ریدارکت هم اینجا مناسب نیست)
    حالا استادان چی توصیه ای در این رابطه دارن؟
    این کارو بکنم ( چون طبق بررسی هایی که کردم و کسانی که چنین پیوندیکتا دارن پرسیدم گفتن خوبه ) بهتره ؛ یا که این کارو نکنم؟
    افزونه ای چیزی هست که پیوندیکتا رو توی سایت مپ به شکل %postname% دربیاره و در سایت هم به همین شکل نشون بده و جدید ها هم به همین صورت باشه ؛ ولی قدیمی ها با /%category%/%postname%/ ایرور 404 نده و در هردو حالت باز بشه؟
    یا زمانی که با این حالت باز میشه به این %postname% حالت انتقال کنه؟ ( مثل افزونه No catagory)
    مثلا
    شما اینو باز کنید
    http://p30af.com/category/free-download/learning-e-book/graphic-learning-e-book/
    به
    http://p30af.com/free-download/learning-e-book/graphic-learning-e-book/
    هدایت میشه
    حالا عین این اگه خواسته باشم پستی با /%category%/%postname%/ زده بشه به %postname% در سایت و سایت مپ تغییر کنه باید چیکار کنم؟

باتشکر

• علی سجاد

آفلاین
    عضو
    ۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۰:۵۹

سلام
    پیوند یکتا رو تغییر دادم
    الان به این شکله /download/%postname%/
    در این حالت تگ ها بعد از download قرار میگیرن و تمام آدرسها تغییر میکنه
    بعضی پست هام رنک 3 بعضی ها 2 بعضی ها 1 دارن بعضی ها هم رنکینگ 1 دارن !
    با اینکار در آپدیت بعدی رنک برمیگرده؟
    404 هم نمیده
    الان شما اگه اینو
    http://p30af.com/free-download/os/%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d9%81-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%a8%d8%a7-desktopsnowok-v1-71/
    باز کنید به این هدایت میشه
    http://p30af.com/download/%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%81-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7-desktopsnowok-v1-71/
    نظر دوستان در اینباره چی؟ گوگل چه اقدامی درباره اینکار میکنه و...
    در کل با اومدن download در اول تمام پست ها و تگ ها سایت دوباره تولد شد ( 404 نمیده ) باعث کم شدن رنک صفحه اصلی میشه این کار یا نه؟
    باتشکر

• علی سجاد

آفلاین
    عضو
    ۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۱

اینجا انگار کسی جواب نمیده :D
    آقا یه فکر عاقلانه تر و منطفی تر به ذهنم رسید
    من این همه کار کنم و این همه ریسک رو قبول کنم آخر این میشه که یه download قبل از post name باشه و دسته بندی اینا نباشه....
    خوب به صورت پیشفرض من الان یه free-download اول تمام لینکهام دارم که مربوط به نامک لاتین دسته بندی اصلی مادر است.
    خوب اگه من طوری تنظیم کنم به بقیه و قدیمی کاری نداشته باشم و از این به بعد در صورتی که دسته بندی های و زیر شاخه های دیگه رو انتخاب میکنم نامک لاتینش توی پیوند یکتا نیاد و فقط یه free-download باشه ( فقط نامک لایتن دسته بندی اصلی باشه ) بقیه دست نخوره - تگ ها هم تغییر نکنه به همین صورت فعلی و نرمال باشه
    ممنون

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۳

کسی جواب نمیده و نظری نداره چون بیشتر به قوانین و مشکلات سئو برمیرگرده تا خود وردپرس.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    علی سجاد - امین
  • علی سجاد

آفلاین
    عضو
    ۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۰:۵۰

ممنون مرتضی جان
    ببینید
    ساده تر بگم
    قبلا که پیوند یکتا سایتم این بود
    /%category%/%postname%/
    دسته بندی در دسته بندی بود و آدرس طولانی میشد و مشکل ساز بود و ...
    اول هر لینک پست مطلبم یه free-download داره که مربوط به نام لاتین دسته مادر میشه
    من میخام هرپستی که میدم توی آدرسش دسته بندی نباشه ( بدون تغییر پیوندیکتا چون بقیه خراب میشه ) فقط دسته مادر باشه که همون free-download هست - ( بقیه هم به حالت خودش باشه و از این به بعد درست بشه )
    این سوال مربوط به وردپرس هم میشه
    ممنون

• علی سجاد

آفلاین
    عضو
    ۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۳

نوشته شده: ۲ روز پیش

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۰:۳۰

من همون روز جواب دادم مثل اینکه ارسال نشد!

یک راه برای تغییر در آدرس ها بدون تغییر پیوند یکتا افزونه wp-no-category-base هست اما کلا دسته بندی رو حذف میکنه و دیگه اجازه نمیده چیزی باقی بمونه.
    شما تست کن ببین اگه همین مدل رو میخوای شاید بشه این افزونه رو ادیت و ازش استفاده کنید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    امین
  • علی سجاد

آفلاین
    عضو
    ۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۳

نه
    این ضربه بزرگی به سایت میزنه به خصوص که الان نزدیکه آپدیته....
    الان اگه من خواسته باشم پیوندیکتا سایتم اینجوری باشه p30af.com/free-download/عنوان مطلب
    اول وقتی که پست رو میزنم هیچ دسته بندی رو انتخاب نمیکنم فقط دسته بندی مادر رو انتخاب میکنم ، بعد که پست رو انتشار کردم سریع میرم دسته بندیشو انتخاب میکنم و پیوندیکتا تغییر نمیکنه و شامل دسته بندهای دیگه هم میشه:D
    خوب اینکار وقت میگره
    نمیدونم راه حلی هست که بشه اینکارو دیگه نکنم و از این به بعد هر پستی که میزنم آدرسش اینجوری باشه؟
    p30af.com/free-download/عنوان مطلب
    ممنون

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.