انجمن

افزونه کاکاپو : وب‌سایت خود را ایمن کنید.  (۷۵ نوشته)

• مهدی

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۰۰
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۹:۲۱

آقاي amirata لطفا نظر شخصيتون رو اينجا اعلام نکنيد

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۸
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۱:۲۷

استاد عزیز ! آقای amirata !
    نمی دانم چرا هیچ کدام از نظرات شما رو متوجه نمی شوم :

amirata گفت:

این که همش علکی هست !

amirata گفت:

به نظر من نمیشه به افزوونه انگلیسی اعتماد کرد چه برسه به برنامه نویسان عزیز داخلی ( من قصد توهین به هیچ قشری رو ندارم )

اگر ممکن است بیشتر توضیح بدید. شما چه نوع اعتمادی به افزونه های داخلی و خارجی نیاز دارید ؟ این افزونه چه چیزی کم دارد ؟ در این انجمن هر کس مشکلی با افزونه کاکاپو داشته است بالاخره حل شده است. هر کس هر پیشنهادی که داشته در افزونه اضافه کرده ایم. شما هم اگر مشکلی دارید بگویید . شاید با کمک هم آن را حل کنیم. ~O)

• amirata

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۰
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۳

دوست عزیز من وقتی این افزونه رو نصب کردم اجازه ورود خودم رو به سایت نمی داد نمی دونم از کی تا حالا ما هکر معرووف شدیم :D مجبور شدم از طریق اف تی پی با هزار مصیبت پاک کنم :-(

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۹

مشکلی که شما ذکر کردید ؛ مدت ها پیش در افزونه کاکاپو بر طرف شده است. از نسخه 0.3 به بعد این مشکل در افزونه کاکاپو برطرف شده است. لطفا دوبـاره نصب کنید.
    الان دوستان زیادی در حال استفاده از این افزونه هستند و طی مکاتبات اینترنتی من با آن ها ؛ همه راضی بوده اند.

• amirata

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۰
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۰

رو یکی از وب سایتام نصب کردم درست شده بود ;-)

• garfield

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۹۲
    ۳۱ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۲:۴۲

یه چیزی.

وقتی یه بیننده به این دلیل که زیاد نظر می ده بلوک می شه، کاکاپو چه عکس العملی از خودش نشون میده؟ چه صفحه ای براش نمایش داده می شه؟ تو سایتهایی مثل سایت من یه نفر ممکنه چندین نظر بده. این ممکنه برای یه سایت کاملاْ مساله ی قابل قبولی باشه.

پیشنهاد می کنم تنظیماتی هم برای این مورد تعبیه بشه که کاکاپو به تعداد نظرهای یک بیننده کاری نداشته باشه. یا اینکه برای بیننده ای که بلوکه شده یه فرم نمایش داده بشه که با ادمین تماس بگیره و بگه اشتباهی بلوک شده. ادمین هم طبق صلاحدید خودش ip اونو آزاد کنه.

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۳۱ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۸:۰۴

دوست خوب ! وقتی یک کاربر تعداد نظراتش از حدی بالاتر برود که کاکاپو به او مشکوک شود، صفحه ای نمایش داده می شود که آی پی او در آن نوشته شده است و می نویسد که شما بلوکه شده اید.

--

فکر می کنم شما 2 پیشنهاد داری. 1- اینکه کاکاپو به تعداد نظرات بیننده کاری نداشته باشه. 2 - اینکه یک فرم نمایش داده بشه که با ادمین تماس بگیره و بگه اشتباهی مسدود شده.

--

من پیشنهاد اول را می پذیرم و مطمئن باشید که در نسخه بعدی کاکاپو ، از این پیشنهاد استفاده خواهیم کرد.

--

اما در مورد پیشنهاد دوم باید بگویم که تا حدی با نظر شما موافقم و تا حدی مخالف. من پیشنهاد شما را به این صورت ویرایش می کنم:

برای کاربری که بلوکه شده یه فرم نمایش داده بشه که با مسئولان کاکاپو تماس بگیره و بگه اشتباهی بلوک شده. مسئولان کاکاپو هم طبق بررسی امنیتی ، ip اونو آزاد بکنند.

نظر شما و دیگر دوستان چیست ؟

• garfield

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۹۲
    ۱ مهر ۱۳۸۷ - ۲۳:۳۰

- یعنی وقتی ip شخصی بلوکه می شه، تو تمام بلاگهایی که از این افزونه استفاده می کنن بلوکه می شه؟ اینطوری که بدبخت می شه که!! :))

- اونم نگفتم به تعداد نظرات اصلاً کاری نداشته باشه. گفتم مدیر سایت بتونه چنین قابلیتی رو فعال کنه تا بیننده هاش بتونن هرچقدر دوست داشتن نظر بدن. حالا اون حدش چند تا نظر هست؟ شایدم بشه مدیر بلاگ خودش اون حد رو مشخص کنه برای بلاگ خودش. نه؟

- آره. اونم که بیننده ی سایت خودش با شما تماس بگیره خیلی بهتره.

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۳ مهر ۱۳۸۷ - ۰۴:۲۶

نه ، وقتی ip شخصی مسدود می شود؛ مربوط به قسمت هایی از وبلاگ مشخصی خواهد بود و آن انسداد ها هم بر اساس قواعد Live Monitoring که گروه SpamHaus ارائه می کند ، خواهد بود.
    --
    این که کاکاپو دارای یک محیط کاربری باشد تا کاربر تعداد نظرات را مشخص کند، فعلا تا انتشار اولین نسخه ممکن نخواهد بود. کاکاپو تا کنون فاقد محیط یا رابط کاربری برای تنظمیات بوده و به صورت خودکار فعالیت می کند. اما در آینده با انتشار نسخه ای پایدار و اصلی و غیر beta تمام امکانات این افزونه به صورت دستی نیز قابل کنترل خواهد شد.

• 1reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱
    ۵ مهر ۱۳۸۷ - ۲۰:۳۶

کار ِ خوبی هست. این چیز ساده ایی که هر چیزی که می سازی یک سری مشکلاتی داشته باشد. مهم اینه که بدی به وردپرسی ها تا نصبش کنن و در پیدا کردن و حل مشکلات مشورت کنند باهات. بهر حال کار ِ خوبی هست.

• mjpt1

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۲
    ۱۲ مهر ۱۳۸۷ - ۰۷:۲۱

سلام و خسته نباشید . آقا ما این کاکاپو رو نصب کردیم ولی بعد از نصب اون دوبار وبلاگم رو هک کردن بطوری که دومین بار تمام نوشته های دوساله ام را پاک کردن . کسی نمی دونه چطوری می تونم اطلاعاتم و نوشته هام رو برگردونم :(( :(( :(( :(( :((

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۱۲ مهر ۱۳۸۷ - ۲۰:۲۱

mjpt1 گفت: سلام و خسته نباشید . آقا ما این کاکاپو رو نصب کردیم ولی بعد از نصب اون دوبار وبلاگم رو هک کردن بطوری که دومین بار تمام نوشته های دوساله ام را پاک کردن . کسی نمی دونه چطوری می تونم اطلاعاتم و نوشته هام رو برگردونم

کاربر محترم. بلاگ شما را بررسی کردم. نوشته های وبلاگ شما حذف شده و این ارتباطی به کار و فعالیت کاکاپو ندارد. وظیفه ی کاکاپو ، عدم دسترسی کاربران نفوذگر به سایت است. این حمله احتمالا از حالت دیگری صورت گرفته مثل به دست آوردن رمزعبور شما یا هک شدن ایمیل شما و یا غیره. پس از این به بعد بیشتر به مراقبت از اطلاعات خود بپردازید.
    حذف شدن نوشته های سایت شما ممکن است به دلیل از دست رفتن بانک اطلاعاتی شما هم باشد و ارتباطی به هک نداشته باشد. به هر حال این طور فکر می کنم که این موضوع ارتباطی به کاکاپو نداشته باشد.
    به شما پیشنهاد می کنم از وجود Database سایت خود مطمئن شوید. در صورتی که آن حذف نشده، از Backup آنلاین استفاده کنید. ~O)

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۲۸ تیر ۱۳۸۸ - ۲۰:۴۱

نگارش 1.0 کاکاپو منتشر شد.
    هم اکنون افزونه کاکاپو از حالت آزمایشی خارج شده است.
    پیوند: خانه کاکاپو - دریافت کاکاپو 1.0 - نکات انتشار

• zxo003

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۳
    ۲۸ تیر ۱۳۸۸ - ۲۱:۵۷

روی Wordpress MU هم قابل استفاده است ؟

• alighatta

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۶۳
    ۲۸ تیر ۱۳۸۸ - ۲۳:۵۲

خسته نباشید .
    خوشبختانه قابلیت اضافه کردن آی پی دستی هم اضافه شده.
    به نقل از سایتش: ایجاد محیط کاربری برای معرفی آی‌پی جدید یا حذف یک آی‌پی در مدیریت پنل وردپرس

تشکر ;-)

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۲۹ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۲۹

@zxo003:
    بله. روی WP-MU هم می توانید نصب و استفاده کنید.

@alighatta:
    خواهش می کنم. ~O)

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    طراحی قالب وردپرس
  • aghahamidgol

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۳
    ۲۹ تیر ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۸

متاسفانه دکمه تشکر در انجمن موجود نیست و وظیفه دیدم از این پلاگین مفید تشکر کنم و خیلی خیلی خوبه که پلاگین های نوشته شده توسط ایرانی ها رواج پیدا کنه @},- @},- @},-

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۱

خواهش می کنم. @},- :D

• کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۱۸ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۸:۲۹

نگارش 1.1.0 افزونه کاکاپو منتشر شد.
    نکات انتشار - دریافت پلاگین

p30games - Gharibe
  • p30games

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۹
    ۱۹ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۸

نسخه جدید کاکاپو رو نصب کردم ولی یه چیزی هیچ نفر به من خبر نداد که نسخه جدید اومده فکر می‌کنم بهتره به ایمیل اعضایی که ثبت نام کردن یه خبری بفرستید و بهتر از اون هم که خودت می‌دونی آپدیت از درون پیش‌خوان وردپرس هست که قبلاَ گفتی می‌دونم ولی این چیزیه که لازم هست.

کیا طاهری
  • کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۰:۴۴

محسن عزیز. به زودی در نسخه های آینده ی کاکاپو، سیستم به روز رسانی خودکار از طریق به روز رسان خودکار وردپرس فعال خواهد شد. احتمالا برای نسخه 1.5.0 به بعد این امکان فراهم میشه.
    در این شرایط فکر نمی کنم نیاز به ارسال ایمیل به کاربران کاکاپو وجود داشته باشه.
    همچنین یک افزونه خارجی به کاکاپو پیشنهاد داده که دو افزونه رو با هم ادغام کنیم تا قدرت بیشتری داشته باشیم. اگر این کار صورت بگیره، کاکاپو به یکی از قوی ترین افزونه های ضد اسپم تبدیل خواهد شد.
    همه چیز تا نسخه 1.5.0 درست میشه.
    بعد از اون هم باید بچه های تیم رو دوباره دور هم جمع کنم تا یک فکر جدیدی برای نسخه های 2.0 به بعد داشته باشیم.
    ممنون از همکاریت.

p30games
  • کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۱:۴۷

متاسفانه به دلیل مشکلات متعدد، پروژه‌ی کاکاپو متوقف خواهد شد.
    البته کاربران به مدت یک‌سال دیگر پشتیبانی خواهند شد.
    اطلاعات بیشتر در بلاگ کاکاپو

محسن غیاثی
  • کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۷ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۷

آخرین بسته‌ی امنیتی کاکاپو نسخه‌ی 1.2.0 منتشر شد.
    این نسخه‌ی پایانی پروژه است و پس از این هیچ نسخه‌ی دیگری منتشر نخواهد شد.
    کاربران پلاگین تا تاریخ 3 سپتامبر 2011 هم‌چنان پشتیبانی خواهند شد.
    دریافت پلاگین و نکات انتشار

محسن غیاثی
  • کیا طاهری

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۳:۲۸

وب‌گاه کاکاپو به آدرس زیر منتقل شد. این آدرسِ جدید، تنها راه دست‌رسی به آخرین بسته‌ی کاکاپو است:
    kakapo.ahighway.net

p30games
  • p30games

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۹
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۶

یعنی هنوزم کاکاپو بروز میشه و فعاله !

درباره‌ی این موضوع