انجمن

مشکل وردپرس بازبان فارسی  (۴ نوشته)

• AH7

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۴

سلام من آخرین نسخه وردپرس رو نصب کردم درواقع رو یه هاست رایگان و برای اختصاصی کردن قالبم ولی اومدم چند تا پست برای آزمایش بذارم اما انگار وردپرس جدیدا با زبان فارسی مشکل پیدا کرده وقتی چیزی فارسی تایپ میکنم بعد انتشار اونو به شکل علامت سوال درمیاره اینطوری میشه.
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الان مشکل از کجاست باید چیکار کنم درست شه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    تناسب اندام
  • alizip7

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲
    ۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۷

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
    ببین این کد رو پاک نکرده باشی

آموزش وردپرس - masjedeahlebaytkal
  • Masoud

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۸۱۵
    ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۷

سلام،
    مشکل نباید از وردپرس باشه .
    مشکل یا به تنظیمات هاست‌تون یا دیتابیس هاست یا قالبی که استفاده می‌کنید برمیگرده

آموزش وردپرس
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۹

amirshabani گفت:
    سلام من آخرین نسخه وردپرس رو نصب کردم درواقع رو یه هاست رایگان و برای اختصاصی کردن قالبم ولی اومدم چند تا پست برای آزمایش بذارم اما انگار وردپرس جدیدا با زبان فارسی مشکل پیدا کرده وقتی چیزی فارسی تایپ میکنم بعد انتشار اونو به شکل علامت سوال درمیاره اینطوری میشه.
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الان مشکل از کجاست باید چیکار کنم درست شه

دوست عزیز در این باره قبلا بار ها در انجمن بحث شده یا حتی اگر در گوگل سرچ کنید به نتایج مطلوبی خواهید رسید ولو اگر نیاز به توضیح بیشتری باشه به توضیحات زیر دقت کنید؛
    در هنگام سایت دیتا بیس جدید collation آن را روی UTF8-General CI قرار بدهید .
    مورد بعد هنگام نصب وردپرس به فایل wp-config.php دقت کنید که در قسمت Encoding عبارت utf8 در بین سینگل براکت ها موجود باشد.
    از قالبی که استفاده می کنید یک بکاپ تهیه کرده و بعد آن را به سیستم شخصی خود منتقل کنید و تک به تک فایل های php قالب را نوت پد ساده ویندوز باز کرده و از منو file روی گزینه save as کلیک کنید و در هنگام سیو کنار دکمه save از لیست فرمت فایل utf8 را انتخاب کرده و مجدد فایل را با هم نام قبلی ذخیره کنید و جهت موافقت بر نوشتن مجدد فایل روی همان فایل ok بزنید .
    و در پایان هم از وجود کد زیر در فایل header.php قالب اطمینان حاصل نمایید.

این برای html 4

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

و این برای html5 

<meta charset="UTF-8"/>

که البته برای قرار دادن utf8 در html5 و html4 باید دقت کنید تا ان کدینگ مناسب با نوع سند html شما باشد که از نظر ولیدیش ( استاندارد ) بودن هم مشکلی نداشته باشد.

و سپس قالب را مجدد به هاست منتقل و نتیجه را بررسی کنید ببینید آیا علامت سوال ها رفع شده یا خیر !

و در نهایت اگر به این صورت مشکل حل نشد به هاستینگ خود اعلام کنید تا به توابع و فانکشن هایی که بسته اند دقت کنن تا مبادا مشکلی از سمت آن ها باعث بروز این مشکل برای شما نشده باشد در پایان با حل شدن مشکل لطفا تاپیک را حل شده اعلام کنید تا دوستان به زحمت نیفتن و از اسپم جلوگیری بشه با تشکر
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

Masoud

درباره‌ی این موضوع