انجمن

انتقال بخشی از دیتابیس  (۳ نوشته)

• mina

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۹

سلام
    من می خواهم برای سایتم یک ساب دامین ایجاد کنم و یک قسمتی از مطالب سایتم رو به اون ساب دامین منتقل کنم. آیا امکانش هست که برای هر دو از یک دیتابیس استفاده کنم؟
    در غیر اینصورت لطفاً راهنماییم کنید که بتونم بخش مربوطه را از دیتابیس قبلی جدا کنم و روی دیتابیس جدید بریزم.
    با تشکر
    سایت : http://www.shebreh.ir

• _____ _____

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵

سلام
    فکر نمیکنم هم زمان بتونین از یک دیتابیس استفاده کنید
    اما برای انتقال اطلاعات دیتابیس فعلی به یک دیتابیس دیگر
    در phpmyadmin ابتدا از دیتابیس قبلی یک بک آپ بگیرید:
    منوی سمت چپ >> روی دیتابیس کلیک کنید سپس از منوی بالا گزینه Export را انتخاب کنید
    پس از بک آپ گیری برای انتقال اطلاعات به دیتابیس جدید یک دیتابیس بسازید و مراحل بالا را طی کنید و بجای Export این دفعه Import را انتخاب کنید و فایل بک آپی که قبلا از دیتابیس قبلی گرفتین رو اینجا ایمپورت کنید.

راه دوم:
    در پیشخوان وردپرس گزینه ابزاها > برون بری
    اینجا میتونید با تفکیک دسته ها ، از مطالب بک آپ بگیرید .

امیدوارم کمک کرده باشم.
    پ . ن : هنوز جواب سوال خودم رو ندادن :D

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    mina
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۰۰:۲۶

به نام خدا

عرض سلامو خسته نباشید دوست عزیز شما امکان استفاده از یک دیتا بیس به صورت شیر بین دو وب سایت رو دارید ! حتی میتونه مطالب شما یکی هم نباشه !!! منتهی کار جالبی نیست و مشکلات خاصی به همراه داره خودم به شخصه قصد داشتم برای اینکه سئو وب سایتمو بهبود بدم وبلاگ و مطالب سایت رو از هم جدا کنم بعد دیدم اگر بخوام دو بار وردپرس رو نصب کنم جالب نیست به این نتیجه رسیدم به صورت مشترک از یه دیتا بیس استفاده بشه تا کاربران نیاز به عضویت مجدد داخل وبلاگ نداشته باشن بعد اقدام به انجام اموری کردم در این رابطه و نتیجه ای که گرفتم جالب نبود به نا چار مجبور به استفاده از افزونه هایی میشید که اگر استفاده نکنید داخل این سایت کاربر ثبت نام کنه تو اون تو لیست کاربران دیده نمیشه ! تو این یکی ثبت نام کنی کاربر ثبت نام شده تو لیست کاربرای اون طرف دیده نمیشه فقط تعداد کل کاربرا رو که بررسی می کنید می بینید یه نفر اضافه شده همین !! برای همین توصیه می کنم به توصیه دوستمون که در بالا توضیح دادن عمل کنید و اگر مشکلی بود دوباره مطرح کنید تا راهنمایی بیشتری بشید با تشکر
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    _____ _____ - mina

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها