انجمن

چگونخ میتوانم صفحه ورود اعضای اختصاصی بسازم؟  (۱۶ نوشته)

• tahmtan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۳

با سلام خدمت همه دوستان
    من یه دوست دارم که از من خواست یک وب سایت واسه آموزشگاهش طراحی کنم!!
    یه درخواستی رو از من داشت که یه قابلیتی رو به سایت بدم که همه دانش آموزش و اساتیدشون بتونن به سایت به صورت مجزا دسترسی داشته باشن!
    مثلا یه دانش آموز وارد پنل کاربری خودش بشه و نمرات خودش رو ببینه!
    یا اساتید بتونن نمرات رو وارد کنن!!
    یه چیزی تو مایه های سیستم دانشگاهی خودمون با حجم خیلی کم تر!!
    من نمی دونستم که چطوری این امکان رو به سایت اضافه کنم توی نت هم سرچ کردم یه سری چیزا پیدا شد که مربوط به نیاز من نبود!
    لطفا راهنمایی کننید که چه کاری باید انجام بدم!
    افزونه واسه انجام این کار هست؟
    ممنونم

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    آموزش وردپرس - Masoud - meisam1366
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۳

tahmtan گفت:
    با سلام خدمت همه دوستان
    من یه دوست دارم که از من خواست یک وب سایت واسه آموزشگاهش طراحی کنم!!
    یه درخواستی رو از من داشت که یه قابلیتی رو به سایت بدم که همه دانش آموزش و اساتیدشون بتونن به سایت به صورت مجزا دسترسی داشته باشن!
    مثلا یه دانش آموز وارد پنل کاربری خودش بشه و نمرات خودش رو ببینه!
    یا اساتید بتونن نمرات رو وارد کنن!!
    یه چیزی تو مایه های سیستم دانشگاهی خودمون با حجم خیلی کم تر!!
    من نمی دونستم که چطوری این امکان رو به سایت اضافه کنم توی نت هم سرچ کردم یه سری چیزا پیدا شد که مربوط به نیاز من نبود!
    لطفا راهنمایی کننید که چه کاری باید انجام بدم!
    افزونه واسه انجام این کار هست؟
    ممنونم

به نام خدا

عرض سلامو خسته نباشید دوست خوب من برای انجام این کار بهترین راه نوشتن افزونه ای اختصاصی هست بنده تا به الان این مورد رو ندیدم ! که افزونه ای باشه این کارو بتونه انجام بده البته افزونه های خارجی زیادی برای این امور هستن منتهی باید در موردش تحقیق کنم و بهتون اطلاع بدم اما لازم به ذکر هست که میشه یه قالب کاملا اختصاصی طراحی کرد که هر کسی فقط مطالبی که به اون مربوط میشه رو ببینه ! ولی چون قرار هست من دراوردی باشه و از حالت افزونه نویسی خارج بشه و چون قرار هست یه قالب اختصاصی طراحی بشه برای این مورد به نظر نمیاد که به راحتی بشه داخل انجمن در موردش بحث کرد ! چون خیلی بحث پیچیده ای میشه و این طور که من متوجه شدم شما خودتون طراحی قالب وردپرس انجام نمیدین ؟ درسته در غیر این صورت اگر خودتون طراحی قالب وردپرس هستین فقط یک کلمه برای اینکه تا تهشو انجام بدین کفایت می کنه برای اینکه این کار صورت بگیره
    بدون نوشتن افزونه باید وب سایت رو مثل حالت در دست تعمیر طراحی کنید و تابعی بنویسید که کسانی که شما تایین کردین صفحه ای خاصی رو ببیبن ! می تونید بر فرض یه تابع بنویسید فولان برگه که مربوط به مسلم فلاح نیت هست رو فقط مدیر ببینه و فولان استاد و خود شخص ! در هر صورت اگر توضیحات من کافی نبود و خودتون طراحی قالب رو بلد بودین بفرمایید تا راهنمایی بیشتری بشه در غیر این صورت باید واسه شما طراحی قالب به صورت اختصاصی انجام بشه ! یا قالبی که مد نظرتون هست روش کار کنید اختصاصی سازی بشه و در پایان اگر مشکل شما حل شد و توضیحات من کافی بود تاپیک رو حل شده اعلام کنید تا سایر دوستان مورد زحمت قرار نگیرن و از اسپم هم جلوگیری بشه ولو اگر از دوستان افزونه خاصی رو می شناسن که به دوستمون کمک کنه اقدام به راهنمایی کنن با تشکر
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

tahmtan - Masoud - meisam1366
  • tahmtan

آفلاین
    عضو
    ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۷

amoozesh98com گفت:

به نام خدا

عرض سلامو خسته نباشید دوست خوب من برای انجام این کار بهترین راه نوشتن افزونه ای اختصاصی هست بنده تا به الان این مورد رو ندیدم ! که افزونه ای باشه این کارو بتونه انجام بده البته افزونه های خارجی زیادی برای این امور هستن منتهی باید در موردش تحقیق کنم و بهتون اطلاع بدم اما لازم به ذکر هست که میشه یه قالب کاملا اختصاصی طراحی کرد که هر کسی فقط مطالبی که به اون مربوط میشه رو ببینه ! ولی چون قرار هست من دراوردی باشه و از حالت افزونه نویسی خارج بشه و چون قرار هست یه قالب اختصاصی طراحی بشه برای این مورد به نظر نمیاد که به راحتی بشه داخل انجمن در موردش بحث کرد ! چون خیلی بحث پیچیده ای میشه و این طور که من متوجه شدم شما خودتون طراحی قالب وردپرس انجام نمیدین ؟ درسته در غیر این صورت اگر خودتون طراحی قالب وردپرس هستین فقط یک کلمه برای اینکه تا تهشو انجام بدین کفایت می کنه برای اینکه این کار صورت بگیره
    بدون نوشتن افزونه باید وب سایت رو مثل حالت در دست تعمیر طراحی کنید و تابعی بنویسید که کسانی که شما تایین کردین صفحه ای خاصی رو ببیبن ! می تونید بر فرض یه تابع بنویسید فولان برگه که مربوط به مسلم فلاح نیت هست رو فقط مدیر ببینه و فولان استاد و خود شخص ! در هر صورت اگر توضیحات من کافی نبود و خودتون طراحی قالب رو بلد بودین بفرمایید تا راهنمایی بیشتری بشه در غیر این صورت باید واسه شما طراحی قالب به صورت اختصاصی انجام بشه ! یا قالبی که مد نظرتون هست روش کار کنید اختصاصی سازی بشه و در پایان اگر مشکل شما حل شد و توضیحات من کافی بود تاپیک رو حل شده اعلام کنید تا سایر دوستان مورد زحمت قرار نگیرن و از اسپم هم جلوگیری بشه ولو اگر از دوستان افزونه خاصی رو می شناسن که به دوستمون کمک کنه اقدام به راهنمایی کنن با تشکر

با سلام به شما استاد عزیز
    ممنون از راهنمایی شما...
    بله درسته من طراحی قالب رو خودم انجام ندادم و از قالب آماده استفاده کردم، اما با برنامه نویسی php یکم آشنایی دارم و میتونم تغیراتی رو به مبل خودم روی قالب و حتی صفحاتم انجام بدم!
    در واقع هدف از طراحی این سایت این بوده که این زبان و این CMS رو یاد بگیرم...
    حالا اگر محبت کنید روند اجرای کاری بنده رو برای رسیدن به هدف بالا (طراحی صفحه اختصاصی برای هر کاربر) به صورت کلی بفرمایید ممنون میشم و من خودم در مورد مسائلی که شما فرمودید توی نت و کتابا جستجو میکنم هر جا هم با مشکل رو به رو باز هم مجددا مزاحم حضرت عالی و وقت شریفتون میشم!
    چون واقعاً به جز اینجا کسی یا جایی رو نمیشناسم که بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم و در مورد مشکلات وردپرسیم باهاش مشورت کنم...
    باز هم از محبت شما کمال تشکر رو دارم

• آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۷

به نام خدا عرض سلام نباشید در حال رفع مشکل یکی از دوستان همین انجمن هستم مقداری دیگه زمان می بره کارم مشکل ایشون رو حل کردم چشم به روی چشم به شما هم توضیحات لازم رو میدم.

Masoud - meisam1366
  • tahmtan

آفلاین
    عضو
    ۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۱:۰۳

amoozesh98com گفت:
    به نام خدا عرض سلام نباشید در حال رفع مشکل یکی از دوستان همین انجمن هستم مقداری دیگه زمان می بره کارم مشکل ایشون رو حل کردم چشم به روی چشم به شما هم توضیحات لازم رو میدم.

ممنونم از محبت شما...
    من منتظر شما هستم، طراحی قالب تقریبا به اتمام رسیده و فقط تمرکز بنده بیشتر روی این موضوع همچنین موضوع ثبت نام اینترنتی دانش آموزان است که مشکلات عمده ای هم در این رابطه داریم که امید وارم با کمک شما بتوانم به زودی آنها را حل کنیم...

• aminbz

آفلاین
    مدیر
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۵
    ۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۴

سلام
    می تونید چند تا رول (نقش) جدید توی وردپرس برای کاربران ایجاد کنین، یه رول با نام اساتید، یه رول با نام دانشجو،
    بعد یه برگه داشبورد ایجاد کنین، بگین در این جا (برگه داشبورد یا هر جای دیگه) اگه یوزری که لاگین کرده، رولش دانشجو هست این مقادیر رو نشون بده، اگه رولش استاد هست اون یکی مقادیر رو، ساده ست.
    موفق باشید

Masoud - آموزش وردپرس - tahmtan
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۲

aminbz گفت:
    سلام
    می تونید چند تا رول (نقش) جدید توی وردپرس برای کاربران ایجاد کنین، یه رول با نام اساتید، یه رول با نام دانشجو،
    بعد یه برگه داشبورد ایجاد کنین، بگین در این جا (برگه داشبورد یا هر جای دیگه) اگه یوزری که لاگین کرده، رولش دانشجو هست این مقادیر رو نشون بده، اگه رولش استاد هست اون یکی مقادیر رو، ساده ست.
    موفق باشید

بله ولی داداش باید به این بنده خدا به نظرم با کد نویسی توضیح بدیم یه مقداری سرم شلوغ شده در گیری دارم متاهلمو مشکلاتی هست دارم یه متنی آماده می کنم تا بهشون راهنمایی کنم دقیقا توضیحی که شما دادین درسته منتهی میخوام سعی کنم به صورت کد بهشون بگم شما هم اگر امکانش رو دارید به صورت کد بگید سریع تر از من که چه بهتر .

Masoud - meisam1366
  • tahmtan

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۲

aminbz گفت:
    سلام
    موفق باشید

aminbz عزیز سلام....
    ممنون از راهنماییت، ممکنه یکم بیشتر وارد جزیات بشی؟!
    چطوری صفحه پیشخوان بسازم؟!!
    من تقریبا تازه کارم، ممنون میشم راهنماییم کنی...

آموزش وردپرس
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۹

خب !

چگونه میتوانم صفحه ورود اعضای اختصاصی بسازم !

طبق فرمایش آقای مدیر جناب aminbz عزیز برادر گلمون که اگر دقت به توضیحاتشون کنید مسائلی دستگیرتون میشه باید بگم ؛

نیازی به ساخت صفحه ای اختصاصی برای اعضا نیست !

شما میتونید با قرار دادن یک تکه کد ساده از ورود بعضی از افراد جلوگیری کنید ! در گوگل سرچ کنید :
    حالت تعمیر برای وردپرس بدون افزونه + فیلم آموزشی
    بعدش روی لینک اول کلیک کنید و پی آموزش رو بگیرید !

در نهایت به این امر خواهید رسید که با تکه کد ساده ای می توانید وب سایت خود را در حالت تعمیر قرار دهید و با مراجعه افراد میهمان یا هر آنچه که شما مد نظرتان خواهد بود ! افراد بعد از ورود به وب سایت شما با پیغامی مثلا مبنی بر نمایش وب سایت فقط برای اعضا خاصی امکان پذیر می باشد مواجه می شوند. و آن کاربرانی که شما یوزر های آن ها را جزو کسانی که در حالت تعمیر امکان مشاهده وب سایت را دارند در فایل functions.php قالب قرار داده اهید به راحتی امکان مشاهده سایت را پس از لاگین خواهند داشت ! این راه یک راه خیلی خیلی خیلی ساده هست البته اگر واقعا بخواهید کل سایت را از اعضای میهمان مخفی کنید ! و اعضای خاصی که مد نظر شماست سایت را ببینند . و اما در مورد اینکه یه دانش آموزش وارد صفحه خودش بشه و بتونه نمراتش رو ببینه راحت ترین راه اینکه که با استفاده از slug یک دسته بندی درست کنید ! یعنی به دسته ها بروید بعد یک دسته درست کنید مثلا با نام
    moslem-fallah-niat و بعد یک فایل با نام زیر در پوشه قالب خود درست کنید

category-moslem-fallah-niat.php

و بعد داخل آن شرطی لحاظ کنید که کاربری که لاگین هست کیست ؟ اگر مدیر کل سایت بود || استاد بود || خود فرد بتواند صفحه را مشاهده کند در غیر این صورت wp_die() امید وارم متوجه منظورم شده باشید.

با تشکر

meisam1366
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰

و اینکه راهنمایی بیشتر در مورد این امر واقعا در انجمن باعث طولانی شدن تاپیک شده و سوالات پشت سر هم می آید باید مقداری تحقیق داشته باشید.

meisam1366
  • tahmtan

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۶

مسلم جان سلام
    ممنونم از راهنمایی کلی و جامع شما من مراحلی رو که شما فرمودید رو انجام میدم ببینم چه اتفاقی می افته!!
    واقعا واسم جالب شد!!
    اگه به مشکل خوردم (که قطعا می خورم : دی) حتما مجددا مزاحمتون میشم...

آموزش وردپرس
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۱

باشه عزیزم فقط عیدی ما یادت نره :d آخر همه پستام بهش اشاره می کنم:d

tahmtan - meisam1366
  • tahmtan

آفلاین
    عضو
    ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۰۱:۲۳

amoozesh98com گفت:
    باشه عزیزم فقط عیدی ما یادت نره :d آخر همه پستام بهش اشاره می کنم:d

استاد عزیز سلام
    آقا عیدیتون آمادس بفرما :دی
    من همه کار را رو انجام دادم و اوکی شد!
    اما اینجا یه مشکلی هست! مشکل از این قراره که هرکی عضو سایت نباشه نمیتونه سایت و ببینه!!
    یعنی بازدید کننده های ما افراد محدودی هستند که خودم واسشون نقش تعریف کرده باشم در صورتی که این سایت بازدید کننده غیر عضو هم داره!
    حالا من اینجا می خوام یه حرکت بزنم از این قرار که یه برگه درست کنم به نام "سامانه ورود" یه کادر محاورهای واسش درست کنم که دوتا فیلد نام کاربری و پسورد رو داره کاربر این دو تا فیلد و وارد کرد وارد صفحه بشه در غیر این صورت نتونه وارد شه!!
    در واقع میخوام که این پیام "در دست تعمیر" که تو فیلم فرمودید فقط واسه یه برگه اتفاق بیوفته!!
    این امکان هست؟!
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم....
    [عیدی از این بهتر می خواید استاد جان ؟!! ;) ]

آموزش وردپرس - meisam1366
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۰۱:۴۶

tahmtan گفت:

استاد عزیز سلام
    آقا عیدیتون آمادس بفرما :دی
    من همه کار را رو انجام دادم و اوکی شد!
    اما اینجا یه مشکلی هست! مشکل از این قراره که هرکی عضو سایت نباشه نمیتونه سایت و ببینه!!
    یعنی بازدید کننده های ما افراد محدودی هستند که خودم واسشون نقش تعریف کرده باشم در صورتی که این سایت بازدید کننده غیر عضو هم داره!
    حالا من اینجا می خوام یه حرکت بزنم از این قرار که یه برگه درست کنم به نام "سامانه ورود" یه کادر محاورهای واسش درست کنم که دوتا فیلد نام کاربری و پسورد رو داره کاربر این دو تا فیلد و وارد کرد وارد صفحه بشه در غیر این صورت نتونه وارد شه!!
    در واقع میخوام که این پیام "در دست تعمیر" که تو فیلم فرمودید فقط واسه یه برگه اتفاق بیوفته!!
    این امکان هست؟!
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم....
    [عیدی از این بهتر می خواید استاد جان ؟!! ;) ]

در برنامه نویسی هر چیزی امکان پذیره منتهی چون من بیشتر از این رو تا الان انجام نداده بودم تو وردپرس و نیازم نبوده در این رابطه واقعا امکان راهنمایی ندارم ! اما میشه رو برگه خاصی همین محدودیت رو لحاظ کرد ! که کاربر وقتی لاگین نشده باشه یا اگر لاگین بود ما داخل اون برگه دسترسی بهش نداده بودیم اون برگه رو نبینه ! و زمانی که نقش کاربریش هم در حالت ویرایشگر باشه بعضی از چیزا رو امکان دیدن نداره ! یا با یه افزونه خیلی ساده میشه کاری کرد که فولان کاربر به کجا ها و برای دیدن چه چیزایی دسترسی داشته باشه یا نداشته باشه ! من راحت ترین راه رو جلوی پای شما گذاشتم ! خود وردپرس قابلیت ساخت page template های اختصاصی داره می تونید بررسی کنید و یه همچون شرطی که من آموزش دادم رو بزارید داخل اون فایل که مثلا نامش هست moslem.php بعدش اونایی که لاگین نباشن که کلا نمی بیننش ! اونایی هم که لاگین باشند اگر اونایی نباشن که ما برای اون برگه تعریف کردیم! اون برگه رو نه میتونن ببینن ! نه میتونن ویرایشش کنن !! و تنها چیزیو که می بینن اینه که وقتی میزنن برگه ها ! می بینن که تو برگه ها یه برگه مثلا هست اسمش moslem هست ولی نه میتونن محتواشو ببین نه میتونن داخلش رو ویرایش کنن امید وارم تمیز متوجه شده باشید در ضمن کی گفته اونی که شما ازش آموزش دیدی من هستم ؟
    :D زرنگ بازی نداریم ها قرار شد من تو انجمن لینک قرار ندم ! با تشکر

tahmtan - meisam1366
  • tahmtan

آفلاین
    عضو
    ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۵

amoozesh98com گفت:

در برنامه نویسی هر چیزی امکان پذیره منتهی چون من بیشتر از این رو تا الان انجام نداده بودم تو وردپرس و نیازم نبوده در این رابطه واقعا امکان راهنمایی ندارم ! اما میشه رو برگه خاصی همین محدودیت رو لحاظ کرد ! که کاربر وقتی لاگین نشده باشه یا اگر لاگین بود ما داخل اون برگه دسترسی بهش نداده بودیم اون برگه رو نبینه ! و زمانی که نقش کاربریش هم در حالت ویرایشگر باشه بعضی از چیزا رو امکان دیدن نداره ! یا با یه افزونه خیلی ساده میشه کاری کرد که فولان کاربر به کجا ها و برای دیدن چه چیزایی دسترسی داشته باشه یا نداشته باشه ! من راحت ترین راه رو جلوی پای شما گذاشتم ! خود وردپرس قابلیت ساخت page template های اختصاصی داره می تونید بررسی کنید و یه همچون شرطی که من آموزش دادم رو بزارید داخل اون فایل که مثلا نامش هست moslem.php بعدش اونایی که لاگین نباشن که کلا نمی بیننش ! اونایی هم که لاگین باشند اگر اونایی نباشن که ما برای اون برگه تعریف کردیم! اون برگه رو نه میتونن ببینن ! نه میتونن ویرایشش کنن !! و تنها چیزیو که می بینن اینه که وقتی میزنن برگه ها ! می بینن که تو برگه ها یه برگه مثلا هست اسمش moslem هست ولی نه میتونن محتواشو ببین نه میتونن داخلش رو ویرایش کنن امید وارم تمیز متوجه شده باشید در ضمن کی گفته اونی که شما ازش آموزش دیدی من هستم ؟
    :D زرنگ بازی نداریم ها قرار شد من تو انجمن لینک قرار ندم ! با تشکر

استاد سلام
    چطور میتونم فقط به یه برگه دسترسی داشته باشم؟
    یه سورس داریم تو ویرایشگر به نام Page.php این که واسه همه برگه هاست و اومده فرمت کلی رو نوشته!
    نحوه دسترسی به یه صفحه خاص چظوریه؟
    slug رو چک کردم میشه یکم بیشتر راجع بهش بگید؟
    با تشکر

آموزش وردپرس
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۱

tahmtan گفت:

استاد سلام
    چطور میتونم فقط به یه برگه دسترسی داشته باشم؟
    یه سورس داریم تو ویرایشگر به نام Page.php این که واسه همه برگه هاست و اومده فرمت کلی رو نوشته!
    نحوه دسترسی به یه صفحه خاص چظوریه؟
    slug رو چک کردم میشه یکم بیشتر راجع بهش بگید؟
    با تشکر

خیر ! این مورد خیر ! چون بحث یه مقداری تخصصی انجمن فقط در حد راهنمایی میتونه کمک کنه ! به همین علت اگر خودتون در موردش تحقیق داشته باشید بهتره ! چون من اگر بخوام بگم ممکنه چیزی رو از قلم بندازم واسه همین در باره متون زیر تحقیق داشته باشید و مطالعه کنید :

اختصاص دادن قالب جدا برای یک صفحه در وردپرس
    ایجاد برگه با قالب متفاوت در وردپرس
    آموزش ساخت چند صفحه single.php
    قالب جدا برای آرشیو دسته بندی خاص در وردپرس
    ساخت قالب اختصاصی برای صفحات وردپرس

در ضمن همین عبارات رو با کمی فکر و حوصله به انگلیسی هم سرچ کنید نتایج مطلوب تر در جستجوی انگلیسی صورت خواهد گرفت با تشکر

meisam1366

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.