انجمن

افزونه پارسی فونت - پنل مدیریت با فونت ها فارسی  (۴ نوشته)

• قو

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۴

یشتر وقت ها که به بعضی از انجمن ها و سایت ها که در زمینه وردپرس فعالیت می کردند سر می زدم، زشتی فونت پنل مدیریت یکی از مشکلات کاربران وردپرس، این سیستم پر طرفدار بود.

تصمیم گرفتم که خدمتی به این خانواده بزرگ بکنم و افزونه ای رو بسازم که فونت پنل مدیریت رو تغییر بده.

این فکر مدت ها در ذهن من بود تا این که کار ساخت افزونه رو شروع کردم.

اولین کاری که می خواستم بکنم این بود که به تک تک فایل های سی اس اس وردپرس font-family رو اضافه بکنم که این کار بسیار وقت گیر و غیر معمول بود و ممکن بود در وردپرس مشکل ایجاد بکنه.

در این طرح امکان افزودن فقط یک فونت بود و این کار حجم افزونه رو بسیار بالا می برد.

تا این که یک نفر این پیشنهاد رو داد که اگه کاربر بتونه فونت رو خودش انتخاب کنه بهتر میشه.

من هم بین افزونه ها جستجو می کردم تا بالاخره افزونه مورد نظر رو پیدا کردم و افزونه ای که حالا اسم اون پارسی فونت هست بر اساس اون افزونه خارجی شکل گرفته.

*البته این رو هم بگم که ابتدا قرار بود اسم افزونه فونت یکان باشه.

ویژگی های افزونه:

– دارای پنل تنظیمات
    – حجم کم
    – قابلیت انتخاب سایز فونت
    – انتخاب فونت از فونت های موجود در افزونه
    – تغییر فونت پنل مدیریت و ویرایشگرها
    – کاربر می تواند نام فونت های دلخواه خود را وارد کند.
    – پیش نمایش فونت و اندازه فونت انتخابی

استفاده از افزونه:

* برای استفاده از افزونه کافیست فونت و اندازه فونت مورد نظر خود را انتخاب و دکمه ((ذخیره تغییرات)) را بزنید.
    * در صورت تغییر نکردن فونت، صفحه را دوباره بارگذاری کنید.
    * اگر باز هم فونت تغییر نکرد یک بار افزونه را حذف و دوباره نصب کنید.
    * جاهایی از پنل مدیریت ممکنه فونتش تغییر نکنه. در نسخه های بعد فونت این بخش ها هم تغییر می کنه.

از مدیران خواهش می کنم اگه امکان داره این افزونه رو در قسمت افزونه های فارسی قرار بدن.

دریافت افزونه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    آموزش وردپرس - Masoud
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۹

Shahrakdownload گفت:
    یشتر وقت ها که به بعضی از انجمن ها و سایت ها که در زمینه وردپرس فعالیت می کردند سر می زدم، زشتی فونت پنل مدیریت یکی از مشکلات کاربران وردپرس، این سیستم پر طرفدار بود.

تصمیم گرفتم که خدمتی به این خانواده بزرگ بکنم و افزونه ای رو بسازم که فونت پنل مدیریت رو تغییر بده.

این فکر مدت ها در ذهن من بود تا این که کار ساخت افزونه رو شروع کردم.

اولین کاری که می خواستم بکنم این بود که به تک تک فایل های سی اس اس وردپرس font-family رو اضافه بکنم که این کار بسیار وقت گیر و غیر معمول بود و ممکن بود در وردپرس مشکل ایجاد بکنه.

در این طرح امکان افزودن فقط یک فونت بود و این کار حجم افزونه رو بسیار بالا می برد.

تا این که یک نفر این پیشنهاد رو داد که اگه کاربر بتونه فونت رو خودش انتخاب کنه بهتر میشه.

من هم بین افزونه ها جستجو می کردم تا بالاخره افزونه مورد نظر رو پیدا کردم و افزونه ای که حالا اسم اون پارسی فونت هست بر اساس اون افزونه خارجی شکل گرفته.

*البته این رو هم بگم که ابتدا قرار بود اسم افزونه فونت یکان باشه.

ویژگی های افزونه:

– دارای پنل تنظیمات
    – حجم کم
    – قابلیت انتخاب سایز فونت
    – انتخاب فونت از فونت های موجود در افزونه
    – تغییر فونت پنل مدیریت و ویرایشگرها
    – کاربر می تواند نام فونت های دلخواه خود را وارد کند.
    – پیش نمایش فونت و اندازه فونت انتخابی

استفاده از افزونه:

* برای استفاده از افزونه کافیست فونت و اندازه فونت مورد نظر خود را انتخاب و دکمه ((ذخیره تغییرات)) را بزنید.
    * در صورت تغییر نکردن فونت، صفحه را دوباره بارگذاری کنید.
    * اگر باز هم فونت تغییر نکرد یک بار افزونه را حذف و دوباره نصب کنید.
    * جاهایی از پنل مدیریت ممکنه فونتش تغییر نکنه. در نسخه های بعد فونت این بخش ها هم تغییر می کنه.

از مدیران خواهش می کنم اگه امکان داره این افزونه رو در قسمت افزونه های فارسی قرار بدن.

دریافت افزونه

به نام خدا

عرض سلامو خسته نباشید دوست عزیز از این حرکت خیر خواهانه شما کمال تشکر رو دارم انشا الله مدیران ارشد این مورد را بررسی می کنند و پس از بازدید و شرایط لازم این افزونه را در مخزن افزونه های وردپرس فارسی قرار خواهند داد با تشکر از اطلاع رسانی و همت شما .
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

Masoud
  • قو

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۴

کسی از افزونه استفاده کرد؟

آموزش وردپرس - Masoud
  • آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۶

اگر کسی اقدام به استفاده کنه به احتمال قوی مشکلی چیزی باشه مطرح می کنه یا در همین تاپیک یه تشکر می کنن البته من که به نوع خودم تشکر می کنم منتهی هنوز استفاده نکردم واقعا در ضمن متشکر میشم به من یه ایمیل بزنید این جیمیل منه amoozesh98 جیمیل هست با تشکر
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

Masoud

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.