انجمن

مشکل استفاده از منابع سرور  (۳ نوشته)

• hamoon

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۹
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۰

مشکل من استفاده بیش از حد از منابع سرور به این شرحه
    CPU% FILENAME
    10.46 /home/graphira/domains/graphiran.com/public_html/index.php
    1.13 /home/graphira/domains/graphiran.com/public_html/wp-content/plugins/wp-postviews/wp-postviews.php
    0 /home/graphira/domains/graphiran.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-thread-comment/wp-thread-comment.js.php
    0.66 /home/graphira/domains/graphiran.com/public_html/shop/index.php

این مقدار روی سرور عادی apache بوده. همونطور که می بینین برای ایندکس سایت حدود 11 درصد از cpu مصرف شده. افزونه postview هم 1.13 درصد استفاده داره. می خواستم بدونم آیا این مقدار برای سایت من که میانگین تعداد آنلاین 40 نفره غیر طبیعیه؟ و طبیعیه که من الان برم روی سرور حرفه ای؟
    یک مشکلی که هاست عنوان کرده ، حمله گوگل به سایت برای خوندن تگ هاست که خیلی به cpu فشار میاورده.
    حالا به نظرتون مشکل از وردپرس و سایت منه یا مشکل از هاست و ضعف سرورهای اونا؟

• علی سجاد

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۶۳
    ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۷

حالا به نظرتون مشکل از وردپرس و سایت منه یا مشکل از هاست و ضعف سرورهای اونا؟

مشکل از هردو!
    زدن تگ زیاد باعث افزایش حجم دیتابیس و استفاده زیادتر منابع میشه که اگه سرورها ضعیف باشه کم میاره
    سعی کنید تگ کمتر بزنید ( معمولا از 10 تگ بیشتر زده بشه اهمیت سایر تگ ها رو کم میکنه ، کم بزنید مفید بزنید)
    و بجای wp-postviews فکر کنم میتونید از توابع پی اچ پی استفاده کنید که سرچ کنید پیدا میکنید :)

• hamoon

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۹
    ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۳

حذف کردن wp-pageview یعنی از دست دادن آمار پست های پربازدید و آمار بازدیدهای بقیه پست هام! چه کنم؟
    در مورد تگ ها ... اگر قرار باشه تگ هم نزنیم که باید در سایت رو تخته کنیم. من سایت هایی رو دیدم که چند برابر من تگ می زنن. من معمولا 15 تا 20 تا تگ می زنم. حالا اگر واقعا این مشکله چه باید کرد؟ الان که نمی تونم تگ ها رو حذف کنم .گوگل ارور می گیره.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.