انجمن

آیا استفاده از افزونه کش مهمه ؟  (۷ نوشته)

• mehdisr

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۱
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۰

سلام

آیا استفاده از افزونه کش مهمه ؟ اخه من جستجو میکردم اکثر دوستان مشکل دارن با این افزونه و هی سوال می پرسیدند . به عنوان مثال مشکل با امار بازدید یا ایندکس نشدن در گوگل ( یا دیر ایندکس شدن ) داشتن .

میخواستم بدونم که کدوم افزونه کش به نظر دوستان بهتره ؟
    و اینکه ایا تاثیری بر روی 2 موردی که گفتم داره ؟

بنده از امارگیر CyStat استفاده میکنم . آیا مشکلی با CyStat نداره ؟
    من وقتی مطلبی ارسال می کنم همان لحظه در گوگل ایندکس میشه . یعنی اگر موضوع رو در جستجو گوگل یا لینک آدرس رو سرچ کنید دقیقا بعد ارسال مطلب . میاره .

به نظر دوستان نصب باید بکنم یا نه ؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    gothic
  • mpspace

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۷:۵۳

کشینگ یک موضوعیه که تنها به خود سایت و سرورش مروبوط میشه و گوگل کاری نداره که سایت شما از کش استفاده می کنه یا نه بلکه فقط با کدهای html و نوشته های سایت شما سر و کار داره!

اما اینکه افزونه ی کش باید استفاده کنید یا نه؛ باید بگم که برای سایت هایی که بیش از 1000 بازدید روزانه دارند باید از افزونه های کش استفاده کنید تا علاوه بر صرفه جویی در منابع سرور و هزینه ای که برای هاستینگ می پردازید، در سرعت بالا اومدن سایتتون تاثیر منفی نذاره!

از طرفی من کلی تحقیق کردم و در نهایت به دو افزونه ی DB Cache Reloaded Fix و W3 Total Cache رسیدم که اولی ساده و کارآمده و دومی پیچیده و بسیار کارآمد.

بهتره خودتون استفاده کنید تا منظورمو بفهمید. من خودم از اولی استفاده می کنم.

mehdisr - gothic
  • mehdisr

آفلاین
    عضو
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۷:۵۷

سایت من حدود 4 هزار بازدید داره و همش هم از گوگل هست .

پس گوگل برام خیلی مهمه !

در ضمن با CyStat مشکل نداره افزونه هایی که معرفی کردید ؟

gothic
  • mpspace

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۲

من به جای افزونه ی cystats از Count per Day استفاده می کنم که البته امکانات کمی نسبت به Cystats داره اما برای سایت های کش شده خیلی مفیده چون تو قسمت تنظیمات افزونه یه گزینه داره که آمار سایت رو به صورت آجاکس نشون می ده تا از شر کشینگ در امان بمونن!

Cystats و تقریبا سایر افزونه های آماری تحت تاثیر کشینگ قرار می گیرن!

• ahmad-s

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۰
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۷

افزونه کش بر روی زمان ایندکس شدن مطالب تاثیر می گذارد. سایت من قبل از اینکه افزونه کش را نصب کنم در عرض چند ثانیه ایندکس می شد ولی الان چند ساعتی طول می کشد تا مطالب جدید ایندکش شوند. البته فکر نمیکنم این قضیه مشکلی را به وجود بیاورد.
    W3 Total Cache یکی از بهترین افزونه های کش است. آموزش فارسی نصب و راه اندازی آن: http://fotolia.ir/press/2011/06/08/1868-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-cdn-w3-total-cache.htm/
    دوستان عزیز، من چد روز پیش افزونه رو نصب کردم ولی نمی دونم آیا به خوبی کار می کند؟ لطفا شما تست کنید ببینید درست نصب شده است؟ آدرس سایتم: http://www.sms-fa.ir

• iranp

آفلاین
    عضو
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۲:۳۹

mpspace گفت:
    من به جای افزونه ی cystats از Count per Day استفاده می کنم که البته امکانات کمی نسبت به Cystats داره اما برای سایت های کش شده خیلی مفیده چون تو قسمت تنظیمات افزونه یه گزینه داره که آمار سایت رو به صورت آجاکس نشون می ده تا از شر کشینگ در امان بمونن!

Cystats و تقریبا سایر افزونه های آماری تحت تاثیر کشینگ قرار می گیرن!

من از افزونه wp super cache استفاده مي كنم كه واقعا عاليه ولي افزونه count per day رو نصب كردم و گزينه ajax رو هم زدم ولي عمل نكرد

• mehdisr

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۹

مرسي از دوستان که راهنمايي مي کنن و استفاده از افزونه هايي که داشتن رو مي گن .

همانطور که شما دوستان گفتيد مشکل براي امار سايت و يک سري ديگه از افزونه ها پيدا ميکنه . آيا واقعا ارزش داره ؟

دوستان کسي هست که اين مشکل ها رو به حداقل کرده باشه يا راه حلي داشته باشه ؟

درباره‌ی این موضوع