انجمن

Count per Day، بهترین افزونه ی آماری حتی برای سایت های کش شده  (۱۳ نوشته)

• mpspace

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۳

سلام!
    اگر برخی از تاپیک های این انجمن را که در مورد انتخاب بهترین افزونه ی آماری هستند دنبال کرده باشید، می دانید که بنده افزونه ی Count per Day را معرفی کرده بودم.

حالا می خواهم توضیحات بیشتری درباره ی این افزونه و نحوه ی استفاده از آن بدهم.

افزونه ی Count per Day که توسط Tom Braider ساخته شده است، می تواند آمار زیر را در اختیار شما قرار دهد:

۱. میانگین تعداد بازدیدکنندگان در چند روز اخیر یا از ابتدای تاسیس وبلاگ
    ۲. تعداد کل بازدیدها
    ۳. تعداد بازدیدهای امروز
    ۴. تعداد بازدیدهای دیروز
    ۵. تعداد بازدیدهای هفت روز اخیر
    ۶. تعداد بازدیدهای این ماه
    ۷. نمایش لیستی از بازدیدهای ماهانه
    ۸. تعداد کل بازدیدکنندگان
    ۹. تعداد بازدیدکنندگان آنلاین
    ۱۰. تعداد بازدیدکنندگان امروز
    ۱۱. تعداد بازدیدکنندگان دیروز
    ۱۲. تعداد بازدیدکنندگان در هفت روز اخیر
    ۱۳. تعداد بازدیدکنندگان در این ماه
    ۱۴. نمایش لیستی از تعداد بازدیدکنندگان ماهانه
    ۱۵. نمایش لیستی تعداد بازدیدکنندگان به ازای هر پست
    ۱۶. نمایش لیستی از مطالب پربازدید در چند روز اخیر یا از ابتدای تاسیس وبلاگ
    ۱۷. تعداد بازدیدها در یک روز معین
    ۱۸. نمایش لیستی از درصد بازدیدها به ازای هر مرورگر
    ۱۹. نمایش لیستی از ارجاع دهندگان
    ۲۰. نمایش نقشه ی جهان به صورت فلش و نمایش آمار بازدیدها یا بازدیدکنندگان و یا افراد آنلاین بر روی نقشه
    ۲۱. پربازدیدترین روز
    ۲۲. پربازدیدکننده ترین روز
    ۲۳. تشخیص کشور بازدیدکننده همراه با نمایش پرچم

که برای نمایش تمام موارد فوق در قالب سایت شما، شرت کدها و توابع به خصوصی در نظر گرفته شده است که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

مهم ترین ویژگی این افزونه که آن را با سایر افزونه ها متمایز می کند این است که می تواند آمار را با تکنولوژی آجاکس نمایش دهد که باعث می شود تا کسانی که از افزونه های کش استفاده می کنند، آمار دقیق و لحظه به لحظه را در قالب سایت خود نمایش دهند.

همچنین این افزونه می تواند آمار سایت را همراه با نمودار تغییرات بازدید در پیشخوان وردپرس نمایش دهد.

کسانی هم که به استفاده از توابع و شرت کدها علاقه ندارند می توانند از ابزارک این افزونه استفاده کنند!

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- امکان افزودن یک مقدار اولیه به تعداد کل بازدیدها و بازدیدکنندگان
    - امکان پاک کردن تمام اطلاعات آماری ذخیره شده در پایگاه داده توسط این افزونه
    - امکان گرفتن نسخه ی پشتیبان (بکاپ) از تمام اطلاعات آماری افزونه

و چندین ویژگی دیگر که باید خودتان این افزونه را نصب کنید و به آن ها پی ببرید.

برای مشاهده ی تمام توابع و شرت کدهای این افزونه به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.tomsdimension.de/wp-plugins/count-per-day

نمونه ی استفاده از توابع این افزونه در قالب سایت:

<?php global $count_per_day;
    if(method_exists($count_per_day,"show")) { ?>
    تعداد بازدید امروز از وبلاگ:<?php echo $count_per_day->getReadsToday(1); ?>
    تعداد بازدید دیروز از وبلاگ:<?php echo $count_per_day->getReadsYesterday(1); ?>
    تعداد بازدید از وبلاگ در هفت روز اخیر:<?php echo $count_per_day->getReadsLastWeek(1); ?>
    تعداد بازدید از وبلاگ در این ماه:<?php echo $count_per_day->getReadsThisMonth(1); ?>
    تعداد بازدید کل از وبلاگ:<?php echo $count_per_day->getReadsAll(1); ?>
    تعداد بازدیدکنندگان آنلاین:<?php echo $count_per_day->getUserOnline(1,0,1); ?>
    <?php } ?>

متاسفانه این افزونه هنوز به فارسی ترجمه نشده است.
    ان شاء الله اگر وقت پیدا کنم، این افزونه را به فارسی ترجمه خواهم کرد و برای سازنده ی افزونه می فرستم تا درمورد زبان افزونه هم هیچ مشکلی نداشته باشید.

برای دانلود این افزونه هم به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://wordpress.org/extend/plugins/count-per-day/

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    NESTED - ahmad-s - iranp - Morteza - omid0098 - forklift
  • mpspace

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۸

کسانی که از افزونه های کش استفاده می کنند با در بخش تنظیمات این افزونه گزینه ی:
    I use a cache plugin. Count these visits with ajax.
    را انتخاب کنند.

NESTED - iranp
  • ahmad-s

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۰
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۸

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه شود، مقدار تاثیری است که افزونه های آمارگیر بر سرعت لود سایت می گذارند. در این مورد چیزی نگفتید.

iranp
  • iranp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۱
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۵

با سلام خدمت دوستان
    آقاي mpspace قبلا هم گفتم كه من روي سيستمم از افزونه wp super cache استفاده مي كنم و وقتي اين افزونه رو نصب كردم و اون گزينه آجاكس رو زدم هيچ تغييري نكرد.
    اينجوري هم كه متوجه شدم شما از افزونه‌ي database cahce reload (همچين چيزي بود) استفاده مي كنيد . اينجا دو تا گزينه به وجود مياد.
    اول اينكه اين افزونه با افزونه wp super cache سازگاري نداره.
    دوم اينكه ممكنه افزونه‌اي كه شما نصب كرديد درست كش نكنه(ميدونيد كه تو تنظيمات كش امكاناتي هست كه مي تونيد بگيد كه چه قسمت هايي از سايت كش نشن به همين دليل ممكن هست كه تنظيمات كشتون اينجوري باشه. در ضمن نمي تونيد بگيد كه به جاي wp super cache از افزونه كش database cache reload استفاده كنيم .افزونه wp super cache از نظر آماري برترينه و واقعا هم كارش عاليه).

• iranp

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۸

ahmad-s گفت:
    یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه شود، مقدار تاثیری است که افزونه های آمارگیر بر سرعت لود سایت می گذارند. در این مورد چیزی نگفتید.

همه‌ي افزونه هاي آمارگير تاثير ميذارن ، حالا يكي كم تر و يكي بيشتر . معمولا در يك حد هستن.
    اگر مي خواهيد كم ترين حجم و لود رو داشته باشين از همون اسكريپت هاي آمارگير و سايت هاي آمارگير كه قبلا بحث كرديم استفاده كنيد.

ahmad-s
  • mpspace

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۳

دوباره سلام!
    راستش برای من زیاد مهم نیست که افزونه های کش روی نمایش لحظه به لحظه ی آمار وبلاگم تاثیر منفی بذارن.

برای همین هنوز از امکان این افزونه برای نمایش آمار به صورت AJAX استفاده نکردم و تنها خواستم که حداکثر امکانات ممکن این افزونه رو به اطلاع شما برسونم.

از طرفی این ویژگی به تازگی به این افزونه اضافه شده و مطمئنا مشکلاتی هم داره!

به هر حال تصمیم نهایی با شماست؛ من فقط اطلاع رسانی کردم!

iranp
  • mpspace

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۶

درباره ی افزونه های کش هم باید بگم که من در لوکال از wp super cache استفاده کردم اما اون قدر تو سایت های مختلف در مورد پیچیدگی و برخی مشکلات این افزونه مطلب خوندم که هنوز جرئت نکردم ازش در وبلاگم استفاده کنم.

اما در مورد DB Cache Reloaded Fix اون قدر تعریف و تمجید شده و تنظیماتش اون قدر آسونه که ترجیح دادم از این افزونه استفاده کنم. درباره نحوه ی کار این افزونه هم باید بگم که این افزونه تنها کوئری های پایگاه داده رو کش می کنه و به همین دلیل حجم زیادی رو اشغال نمی کنه!

• iranp

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۵

درباره ی افزونه های کش هم باید بگم که من در لوکال از wp super cache استفاده کردم اما اون قدر تو سایت های مختلف در مورد پیچیدگی و برخی مشکلات این افزونه مطلب خوندم که هنوز جرئت نکردم ازش در وبلاگم استفاده کنم.

البته من كه چيزي در مورد مشكلاتش نشنيدم .در ضمن اون نرم افزارها و پلاگين ها و اسكريپت ها و از اين چيزها كه پيچيده به نظر مي رسند معمولا داراي امكانات فراوان و با بهترين كيفيت هستند.همين نرم افزار فتوشاپ يا افتر افكت رو در نظر بگيريد ببينيد كه چقدر امكانات دارند و اگر كسي اولين بار با اين نرم افزار برخورد كنه (با اين ديد كه بخواد سريع همه چيز رو ياد بگيره) با همون نگاه اول بيخيال نرم افزار ميشه و فكر مي كنه كه سخته.در مورد wp super cache هم همين طوره.شايد تو نگاه اول پيچيده به نظر برسه ، در صورتي كه چيز خاصي نداره.
    در ضمن اگر به آمار دانلود و رنك افزونه ها تو مخرن وردپرس نگاه كنيد متوجه مي شيد كه افزونه wp super cache يكي از بهترين افزونه ها به حساب مي آيد و حتي تو صفحه اصلي plugin جزء اولي ها هست.

mpspace
  • ahmad-s

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۳

بین افزونه های کش wp super cache بهتره یا W3 Total Cache ؟

mpspace
  • mpspace

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۰

ahmad-s گفت:
    بین افزونه های کش wp super cache بهتره یا W3 Total Cache ؟

منم همین سوالو داشتم!

کسی هست که از هر دوی این افزونه ها استفاده کرده باشه؟

• iranp

آفلاین
    عضو
    ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۰

با سلام مجدد خدمت دوستان
    من از هر دو افزونه استفاده كردم ، فعلا هم دارم از wp super cache استفاده مي كنم كه خيلي راضيم.

ahmad-s
  • ahmad-s

آفلاین
    عضو
    ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۱

خب این دوتا رو با هم مقایسه کنید و بگید که آیا هر کدوم چه مزیتهایی داره؟
    نصب و راه اندازی سوپر کش خیلی سخت است؟

• iranp

آفلاین
    عضو
    ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۱

نصبش سخت نيست.
    در مورد مقايسه بايد به تنظيمات هر دو افزونه نگاه كنم تا دقيق بهتون بگم ، خيلي وقت پيش از افزونه w3 total cache استفاده كردم از اون موقع تا حالا هميشه از افزونه wp super cache استفاده مي كنم.خيلي هم راضي هستم.
    بهتره خودتون هر دو رو نصب كنيد تا دقيق‌تر متوجه تفاوت‌ها بشين.

ahmad-s

درباره‌ی این موضوع