انجمن

درخواست افزونه آمار گیری از وب سایت  (۸ نوشته)

• javad2000

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۱

درود بر تیم زحمتکش وردپرس فارسی
    ضمن تبریک سال نو
    هر چه دنبال یک افزونه ی وردپرس با امکانات زیر می گردم پیدا نمی کنم. البته تازه کار هستم. وردپرس را برای اولین بار روی لوکال هاست نصب کرده ام. جت پک را نمی شد روی لوکال هاست فعال نمود، لذا درباره امکانات آمارگیر آن اطلاع ندارم ولی چندین افزونه ی دیگر را امتحان کردم که پر از امکانات پیچیده و زائد بودند ولی هیچ کدام امکانات ابتدایی زیر را نداشتند. آیا آمارگیری می شناسید که بتواند آماری مثل این به من بدهد؟
    آمارهای سایت
    بازدید از سایت: امروز(28)، این هفته(171)، این ماه(938)، امسال(13872)، در کل(40363)،
    ز این صفحه: امروز(21)، این هفته(95)، این ماه(429)، امسال(6212)، در کل(14753)،
    بازدیدکننده آنلاین: در کل:(1)، در این صفحه:(1)
    هر آمارگیری که امتحان کردم فقط بخشی از آمار بالا را می توانست به نمایش بگذارد. مثلاً آمار کل سایت را می داد ولی آمار این صفحه را نمی داد، یا این که آمار تعداد اعضای آنلاین را می داد ولی آمار تعداد بازدیدکننده ی آنلاین (اعم از اعضا و میهمانان) را نمی داد.

اگر چیزی با این مشخصات سراغ ندارید لطفاً نزدیک ترین را معرفی فرمایید.
    متشکرم

طراح سایت:
    http://www.irannopendar.com
    اولین به روزرسانی: 3 خرداد 1388
    یازدهمین به روزرسانی: 7 اردیبهشت 1392

• آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۴

به نام خدا
    عرض سلامو خسته نباشید

دوست عزیز لطفا در هنگام ارسال پست جدید عنوان نیز قرار بدین

در مورد افزونه هم بهترین افزونه ای که اکثرا ازش استفاده می کنن و درد سر های جت پک رو هم نداره افزونه آماره هست که میتونید از مخزن افزونه های وردپرس از داخل پنل ادمین قسمت افزونه ها افزودن افزونه نصبش کنید اسمش هم هست
    wp-statistics
    با تشکر
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

تذکر : این یک تذکر برای تمام کاربران محترم می باشد . کاربر محترم پس از رفع مشکل در صورتی که خودتون حلال مشکل بودین با ذکر علت حل مشکل از منو سمت چپ بالا تاپیک رو حل شده قرار بدین و در صورتی که با راهنمایی شخص ناظر یا سایر اعضا مشکل حل شد نیازی به توضیح مجدد نیست و صرفا با قرار دادن تاپیک در حالت حل شده مشکل حل شده محسوب میشه و برای تشکر نیازی به ارسال پست جدید نیست کافیه روی دکمه تشکر کلیک بشه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    javad2000
  • javad2000

آفلاین
    عضو
    ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰

جناب فلاح نیت
    با تشکر از توضیح و تذکری که دادید
    همیشه در انتخاب موضوع دقت می کنم و برای این تاپیک هم موضوع مناسب گذاشته بودم ولی در آخرین لحظه، قبل از ارسال، خواستم یک کلمه از موضوع را پاک کنم که ظاهراً باعث حذف کل موضوع شده و من متوجه نشده ام. افزونه ی wp-statistics را امتحان کردم و در تنظیماتش خیلی گشتم ولی از مواردی که در بالا ذکر شد، فقط خط اول یعنی آمارهای بازدید کل وبسایت را می دهد لیکن آمار بازدید روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه از صفحه ی جاری را به کاربران نشان نمی دهد. فقط تعداد کل بازدیدهای صفحه ی جاری را در پنل مدیریت در بخش ویرایش برگه می نویسد. البته شاید تنظیمی داشته باشد که من بی خبرم.
    ضمناً این افزونه، وقتی روی لوکال هاست دارم کار می کنم همیشه تعداد کاربر آنلاین را صفر نشان می دهد در حالی که حداقل مطمئن هستم خودم درون سایت مشغول بازدیدم و حداقل 1 نفر را بایست نمایش می داد. البته شاید این مورد مربوط به آن باشد که ادمین را جزء بازدیدکنندگان به حساب نمی آورد؛ ولی اگر چنین است چرا آمار بازدیدهای ادمین را هم جزء بازدید به حساب می آورد؟

ویرایش:
    الآن متوجه شدم که موضوع تاپیک را خودتان عوض کرده اید. من موضوع مناسب برای تاپیک گذاشته بودم. ایمیلی که از طرف انجمن برایم آمده با این موضوع است:
    [انجمن وردپرس فارسی] دنبال بهترین افزونه آمارگیر وردپرس با امکانات زیر می گ
    فقط سه حرف آخر موضوع را فکر کنم سیستم ارسال ایمیل انجمن از موضوع ایمیل حذف نموده است. نکته ی بعدی این که برچسب های اشتباه برای این پست گذاشتم و هر چه سعی کردم برچسب اشتباه را حذف کنم هیچ گزینه ای برای این کار وجود نداشت. پیشاپیش از این بابت عذرخواهی می کنم. علتش نابینا بودن بنده است و آن که صفحه خوان JAWS اسم بعضی ادیت باکس ها را نمی خواند.

• آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    # نوشته شده: ۸ سال پیش
    ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲

به نام خدا
    عرض سلامو خسته نباشید برادر گلم من این کارو کردم بله وقتی دیدم عنوان نداره عنوان قرار دادم در ضمن داداش گلم اون مورد برچسپ ها رو هم مدیر میتونه حذف کنه که حذف کردم .

خب در مورد توضیحاتی که دادین شما به پنل ادمین برید - نمایش - ابزارک ها و اونجا ابزارکی هست برای افزونه که گفتم که روی اون یه عالمه تیک داره که با زدن اون تیک ها تعداد مطالب - تعداد کاربران و ... رو نشون میده فقط این مورد که می فرمایید روی لوکال کار نمی کنه بالاخره طبیعی هست که هر برنامه ای یه مشکلاتی داشته باشه تمام این افزونه ها رایگان هستن ! و برنامه نویسشون هم بنده های خدا تا تونستن سعی کردن امکانات خوبی رو اضافه کنن ولی فکر نمی کنم این مورد که میگید برای هر برگه آمار خاص خودش رو نشون بده داشته باشه چون اگر این طوری باشه که می گید باید کلی فضا تو دیتا بیس اشغال همین مورد بشه شخص خودم بیشتر از 70 تا مطلب رو سایتم نبود قبل از نصب این افزونه یا سایر افزونه های آمار گیر حجم دیتا بیسم 20 بود که بعد از مدتی شد 140 مگ ! خوب همینه دیگه بالاخره داره آمار رو ثبت می کنه حالا شما میگید من مشکلی با حجم ندارم ولی بر عکس سر سام آور میشه وقتی برای هر صفحه بخواد ثبت داشته باشه دیتا بیس واقعا می ترکه! امید وارم توضیحاتم کافی بوده باشه بررسی کنید مشکلی بود باز در خدمتم چشم من هم برای شما با تشکر

تذکر : این یک تذکر برای تمام کاربران محترم می باشد . کاربر محترم پس از رفع مشکل در صورتی که خودتون حلال مشکل بودین با ذکر علت حل مشکل از منو سمت چپ بالا تاپیک رو حل شده قرار بدین و در صورتی که با راهنمایی شخص ناظر یا سایر اعضا مشکل حل شد نیازی به توضیح مجدد نیست و صرفا با قرار دادن تاپیک در حالت حل شده مشکل حل شده محسوب میشه و برای تشکر نیازی به ارسال پست جدید نیست کافیه روی دکمه تشکر کلیک بشه

• javad2000

آفلاین
    عضو
    ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵

با سلام
    ضمن تشکر از شما!

درسته! هر افزونه ای مزایا و معایب خاص خودش رو داره ولی این که آمار هر صفحه باعث افزایش حجم دیتابیس بشه کاملاً وابسته به نوع برنامه نویسی هست. مثلاً آمارگیری که من برای سایت های خودم در سایت های غیر وردپرسی اینجا:
    http://www.IranNopendar.com
    http://www.IranRAVI.com

نوشته ام طی 6 سال حجم دیتابیسش به ازای 15هزار بازدید معادل 4 مگابایت شده! البته اگر بهتر برنامه نویسی می کردم بایست زیر 1 مگابایت می شد زیرا دلیلی نداره آمار 6 سال بازدید را نگه دارم. می تونستم کاری کنم که در پایان هر سال کل دیتابیس پاک بشه و فقط مجموع و میانگین آمارها باقی بمونه! البته خودم هم چنین کاری رو نکردم چون زحمت داشت و فرصت نداشتم.
    نکته ی دیگر این که افزونه ی آمارگیر وردپرس، همین حالا هم آمار بازدید از هر صفحه رو ثبت می کنه و در قسمت ویرایش پست نشون میده! مثلاً می نویسه این صفحه 100 بار مورد بازدید قرار گرفته، ولی ابزارکی برای نمایش این آمار به کاربران نداره! بقیه ی آمارگیرها نیز همینطور هستند. آمار بازدید از صفحات را تک به تک ثبت می کنند و خیلی هم بیش از آنچه لازم است ثبت می کنند ولی راهی برای نمایش این آمار به کاربران ندارند.
    حالا گذشته از مطلب فوق، من یک سوال دیگر دارم. طی روزهای اخیر، آمارگیرهای زیادی را تست کردم. فهرست
    اونها را در زیر می نویسم. بدون استثنا تمام این آمارگیرها، تعداد بازدید خودم را روی لوکال سرور یعنی روی ومپ سرور معادل صفر نشان می دادند. نمی فهمم چرا هیچ کدام از آنها مرا جزو آدمیزاد به حساب نمی آورند. این در حالیه که برنامه نویس باید بدونه نمایش عدد صفر به عنوان آمار بازدید، بی معنی هست. وقتی کسی روی صفحه قرار می گیره حداقل یک بازدید اتفاق افتاده! پس عدد صفر معنی نداره. البته می دانم که مشکل داشتن من با یک یا چند افزونه لزوماً به دلیل خراب بودن اونها نیست. شاید مشکل مربوط به خود من یا سیستم عامل ویندوز 8 باشه.

فهرست آمارگیرهایی که تست کردم:
    wp-stats-view-counter
    advanced-blog-metrics
    analytics360
    blog-stats-by-w3counter
    content-stats
    count-per-day
    cystats
    google-analytics-for-wordpress
    jetpack
    kento-wp-stats
    KStats-reloaded
    official-statcounter-plugin-for-wordpress.1.7.1
    search-meter
    statpress
    statpress-reloaded
    statpress-visitors
    wassup
    WP Statistics-By Mustafa Sufi
    wp-stats-dashboard
    statpresscn
    wp-slimstat

• آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳

به نام خدا
    عرض سلامو خسته نباشید

به نظرم وقتی شما این همه افزونه رو تست کردید و مشکل رفع نشده سراغ برنامه شبیه ساز سرور دیگری مثل xampp برید اگر با Xampp جواب نگرفتید حتما از برنامه ampps هم استفاده کنید که آموزشش در لینک زیر هست

http://www.amoozesh98.com/video-learn-installing-wordpress-in-ampps

اگر با این برنامه هم جوابگو نبود روی سیستم دیگری همین برنامه رو نصب کنید تست کنید اگر باز هم جوابگو نبود صد در صد مشکل از خود افزونه ها باید باشد که تمام این مورد رو دارن و روی لوکال کاربر رو نشون نمیدن با تشکر

• javad2000

آفلاین
    عضو
    ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴

سلام
    جناب فلاح نیت
    راهنمایی مفید و خوبی بود. دارم برنامه ی AMPPS را دانلود می کنم. از XAMP نمی توانم استفاده کنم زیرا زیادی گرافیکی است و با صفحه خوان JAWS سازگاری ندارد. نکته ی جالب این که در پست آموزشی آقای مصطفی صوفی، آمار بازدید از صفحه نوشته شده! این کار را چطور انجام داده است در حالی که گفتید امکانش وجود ندارد؟

• javad2000

آفلاین
    عضو
    ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۷

با درود
    تقریباً تمام آمارگیرهای وردپرس را امتحان کردم ولی اون نمونه آماری ککه در پست اول نشون دادم در هیچ آمارگیری نبود. مشکل دیگر این که هیچ آمارگیری پیدا نکردم که بتونه شمارش آمار را از عدد خاصی شروع کنه! مثلاً سایت قبلی 43هزار بازدید داشته و حالا که به وردپرس اومدم آمارها را از صفر شروع می کرد و البته چند تایی بودند که آمارها را می توانستند از عدد خاصی شروع نمایند ولی فقط آمار بازدید کل سایت را نشان می دادند و نه بازدید امروز یا این هفته و غیره! نهایتاً مجبور شدم خودم آمارگیر بسازم. یعنی آمارگیر سایت پیشین خود را برای استفاده در وردپرس و تمام cmSها مناسب سازی نمودم. یک آمارگیر به دست آمد که در هر سیستم مدیریت محتوا، چه وردپرس باشد یا سیستم دیگر، می توان آن را به پایین صفحه ی دلخواه اضافه یعنی include کرد. اسمش را J-Stats یا Javad Statistics گذاشتم. البته هنوز جایی منتشر نکرده ام ولی اگر کسی خواست به صورت خصوصی برایش می فرستم. این آمارگیر خیلی ساده است و امکانات پیچیده ای ندارد ولی قابلیت هایی که من می خواهم را داراست. نمونه ی آمارگیر را می توانید در سایتم ببینید:
    http://www.irannopendar.com/wordpress/
    البته طی چند روز آینده آن قسمت سایت منتقل می شود به:
    http://www.irannopendar.com

جهت اطلاع سازندگان ابزارهای آمارگیر، مزایایی که در این شمارنده فراهم شده شامل موارد زیر است:
    1- قابل نصب بر روی تمام cmSها با اضافه کردن یک جدول به دیتابیس، دادن مشخصات دیتابیس به این شمارنده و سپس Include کردن یک فایل در پوسته ی دلخواه.
    2- آغاز شمارش آمار کل سایت از یک عدد دلخواه.
    3- امکان شمارش آمار بازدید از هر صفحه یا پست.
    4- آغاز شمارش هر صفحه یا پست از عدد دلخواه.
    5- شمارش آمار بازدید روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه برای کل سایت.
    6- شمارش بازدید روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه برای هر صفحه ی سایت.
    7- نشان دادن تعداد بازدیدکنندگان آنلاین
    8- امکان تغییر زبان آمارگیر به فارسی یا انگلیسی یا زبان های دیگر بنا به زبان سایت (مستلزم کمی دستکاری برنامه نویسانه).
    9- امکان استفاده ی همزمان از یک آمارگیر روی چند وبسایت و تجمیع آمارهای آنها در یک دیتابیس به شرطی که تمام سایت ها روی سرور مشترک و قابل اتصال به دیتابیس مشترک باشند.
    10- به دلیل سادگی و همچنین عدم نیاز به اتصال به سرورهای بیرونی، بسیار سریع است و صفحات ما را کند نمی کند.
    11- به دلیل محدود بودن اطلاعاتی که در دیتابیس ثبت می نماید باعث حجیم یا سنگین شدن دیتابیس نمی گردد. مثلاً روی سایت قبلی نوپندار بعد از 5 سال با 43هزار بازدید، حجم دیتابیس من هنوز به 2 مگابایت نرسیده!

این یک پلاگین برای وردپرس نیست بلکه صرفاً چند فایل PHP و یک جدول دیتابیسی است که می توان به وردپرس یا هر سایت و cmS دیگری افزود.

البته می دانم خیلی از امکانات را هنوز ندارد ولی می توان با دست بردن در کدهای برنامه به آن اضافه کرد. یک نکته ی دیگر که خیلی از برنامه نویس ها نادیده می گیرند تفاوت مفهوم روز تقویمی با روز آماری هست. مثلاً وقتی آمار بازدید امروز را نشان می دهند، در ساعت 12 شب، آمار بازدید صفر می شود و دوباره از نو می شمارد. به همین دلیل مجبورند برای فهمیدن بازدیدهای روزانه، آمار دیروز را نیز نشان دهند. آمارگیر جی استات، مفهوم تقویمی روز را در نظر نمی گیرد بلکه به معنای آماری آن توجه می کند. یعنی وقتی می گوید «بازدید امروز» منظورش 24 ساعت گذشته است و موقعی که می گوید این هفته، این ماه یا امسال منظورش 7 روز گذشته، 30 روز گذشته و 365 روز گذشته است. این موضوع می تواند سلیقه ای باشد ولی اگر فرضاً در ابتدای سال، آمار امسال صفر شود فهمیدن میزان بازدید سالانه کمی سخت خواهد بود. از لحاظ روانشناسی هم ناخوشایند به نظر می رسد. نکته ی دیگر این که تقریباً تمام آمارگیرهایی که تست نمودم خطا داشتند. مثلاً آمار بازدیدهای مدیر سایت را ثبت نمی کردند یا آمار بازدید با فایرفاکس را در نظر نمی گرفتند یا روی لوکال هاست تمام آمارها را صفر نشان می دادند که کاملاً غلط است. J-Stats تا جایی که تست کردم، نه روی لوکال هاست چنین مشکلاتی داشت و نه روی آنلاین هاست! هرگز آمار بازدید را صفر نشان نمی دهد زیرا صفر بازدید بی معناست! ضمناً اگر یک کاربر، صفحه ای را دو بار بازدید کند، بازدید تکراری را در نظر نمی گیرد مگر که آن کاربر، مرورگر خود را ببندد و دوباره باز نماید.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.