انجمن

افزونه 404 ریدایرکشن ورودپرس تاثر منفی روی سئو دارد  (۴ نوشته)

• seosem

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    # نوشته شده: ۸ سال پیش
    ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۷

با سلام به دوستان

در هنگام نوشتن ابزار 404 تستر متوجه شدم که بسیاری از سایتهای وردپرسی برای برطرف کردن ارور 404 وب سایت از افزونه ای به اسم 404 ریدایرکشن استفاده می کنن و چندجا توضیح دادن که این افزونه برای سئو مفید هست!

این افزونه فقط صفحات حذف شده رو به صفحه اصلی ریدایرکت می کنه و به همین دلیل ارور 404 در وبمستر تولز ثبت نمی شه

درسته که ارور 404 در وبمستر تولز نمایش داده نمی شه اما اگر صفحات مهم وب سایت حذف بشن خود به خود رنک و ورودی گوگل کاهش پیدا می کنه و در این صورت تفاوتی نداره که ارور 404 در وب مستر تولز ثبت می شه یا نه

با تشکر

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mr .Hamed .Org
  • Mr .Hamed .Org

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۱۵
    ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۵

ممنون از آموزش اما لطفا تاپیکو وضعیت سفید بذارید چون من خودمم دیدم فک کردم مشکل دارید اومدم برای راهنمایی

• ahmad-r

آفلاین
    عضو
    ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵

سلام و سپاس،

ما مشابه همین کار رو بصورت دستی انجام دادیم و صفحات 404 رو به صفحه اصلی ارجاع دادیم چون اولاً در صدد بودیم صفحه مناسبی طراحی و جایگزین کنیم و دوم اینکه در حال حاضر آدرسهای زیادی حذف شدند ...
    دو سؤال:

- این مورد ارجاع 404 به صفحه اصلی چه مضراتی برای سئو و ... میتونه داشته باشه؟
    - بهترین کار یا کارهایی که پس از حذف یک URL یا صفحه میبایست انجام بشه چی هست؟

ممنون

• seosem

آفلاین
    عضو
    ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۶

ahmad-r گفت:
    سلام و سپاس،

ما مشابه همین کار رو بصورت دستی انجام دادیم و صفحات 404 رو به صفحه اصلی ارجاع دادیم چون اولاً در صدد بودیم صفحه مناسبی طراحی و جایگزین کنیم و دوم اینکه در حال حاضر آدرسهای زیادی حذف شدند ...
    دو سؤال:

- این مورد ارجاع 404 به صفحه اصلی چه مضراتی برای سئو و ... میتونه داشته باشه؟
    - بهترین کار یا کارهایی که پس از حذف یک URL یا صفحه میبایست انجام بشه چی هست؟

ممنون

با سلام و عرض معذرت بابت تاخیر در پاسخگویی

پاسخ سوال اول:
    توجه شما رو به توضیحات گوگل جلب می کنم:
    Returning a code other than 404 or 410 for a non-existent page (or redirecting users to another page, such as the homepage, instead of returning a 404) can be problematic

ترجمه: ارسال کدی غیر از کد وضعیت 401 یا 410 برای صفحاتی که وجود ندارن یا ریدایرکت این صفحات به صفحه اصلی می تونه مشکل ساز بشه.

از اونجا که رباتها بر اساس کدهای وضعیت تصمیم گیری می کنن، ارسال کدهای نادرست باعث اخلال در کار رباتهای گوگل می شه. این کار احتمالا باعث می شه گوگل برای ساختار نرم افزاری وب سایت شما نمره منفی در نظر بگیره.

پاسخ سوال دوم:
    یا هرکدوم از صفحات حذف شده رو با کد وضعیت 301 به یک صفحه مشابه ریدایرکت کنید و یا اجازه بدید صفحه 404 نمایش داده بشه.

درباره‌ی این موضوع