انجمن

افزونه سئو yoast  (۶ نوشته)

• RAMIN

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    # نوشته شده: ۸ سال پیش
    ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۶

سلام. من برای سئو از yoast استفاده میکنم و سایت مپشو غیر فعال کردم و از google xml sitemap استفاده میکنم. آیا برای سئو سایتم مشکلی پیش میاد یا کماکان پیغام yoast مبنی بر عدم همخوانی این دو افزونه رو نادیده بگیرم. بازم تکرار میکنم سایت مپ یواستم غیر فعاله
    دوم اینکه توی تنظیمات yoast یه گزینه داره که واژه category رو از دسته ها بر میداره. اگر اینکارو بکنم تاثیری در سئو داره یا فرقی نمیکنه. و اگر اینکارو کنم باید تمام آدرسهای دسته هامو ریدایرکت کنم یا مشکلی نیست.؟
    همچنین اگر برای یک موضوع خاص که بیشتر میخام روش مانور بدم (مثل شیمی) یه ساب دامین درست کنم برای سئو بهتره یا همیکنه تو کتگوری باشه اوکیه؟
    اینم آدرس سایتمه : prizma.ir

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    تناسب اندام
  • آوای بورالان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۷
    ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶

ابزار google xml sitemap حرفه ای تر هست و با غیر فعال کردن نقشه سایت yoast تداخلی با هم نخواهند داشت، تنها حالتی که ممکن است اختلال به حساب بیاید در مواردیست که شما در yoast، پست یا دسته بندی خاصی را noindex کردید که این محتوی در google xml sitemap نمایش داده میشود بدون توجه به تنظیم yoast. که گوگل به این مورد عکس العمل نشان میدهد البته آنچنان موضوع فوق العاده مهمی نیست!
    در مورد سوال دوم، توصیه میکنم با آدرسها بازی نکنید، تغییرات شدید و کلی سایت مثل ساختار پیوند یکتا، روی سئو شما اثرات منفی خواهد گذاشت

مقالات زیر را کاملا مطالعه نمایید
    http://forum.wp-persian.com/topic/9213

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    RAMIN - Masoud
  • RAMIN

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۴

خیلی ممنون از شما. ولی یه سوال دیگه هم بود که : اختصاص یک ساب دامین به یک موضوع خاص بهتره (از لحاظ دیده شدن در نتایج جستجو) یا همین که توی کتگوری سایت اصلی باشه اوکیه؟ البته سایت اصلی هم موضوعش با ساب دامین یکیه. یعنی سایت اصلی دانلود کتاب و آموزش در همه رشته هاست و بیشتر موضوعات در مورد شیمی رو میخام بزارم. نمیدونم ساب دامین تخصصی براش درست کنم یا همینجور پیش برم

• RAMIN

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۸

خیلی ممنون از شما. ولی یه سوال دیگه هم بود که : اختصاص یک ساب دامین به یک موضوع خاص بهتره (از لحاظ دیده شدن در نتایج جستجو) یا همین که توی کتگوری سایت اصلی باشه اوکیه؟ البته سایت اصلی هم موضوعش با ساب دامین یکیه. یعنی سایت اصلی دانلود کتاب و آموزش در همه رشته هاست و بیشتر موضوعات در مورد شیمی رو میخام بزارم. نمیدونم ساب دامین تخصصی براش درست کنم یا همینجور پیش برم

• آوای بورالان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۷
    ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷

ساب دامین یک دامنه جدید محسوب میشه و همچی جدا باید براش در نظر گرفت، اما کتگوری بودن محتوا، هم اون دسته از رنک اصلی کمک میگیره هم به چگالی کلمات کل سایت کمک میکنه

• amin2zagros

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳

سلام من افزونه seo yoast رو نصب کردم اما وقتی پست میزنم عنوان مطلب بهش این کلمه اضافه میشه توی گوگل به این صورت :تفریح و سرگرمی اینجاست » Blog Archive عکس جالب کریس ...
    من میخوام که عنوان صفحه اصلی و عنوان پست بیاد اما کلمه Blog Archive و » این علامت اضافی هست میخوام به این صورت بشه
    عکس جالب کریس - تفریح و سرگرمی اینجاست
    اما نمیدونم چکار کنم لطفا کمک کنید سپاس

درباره‌ی این موضوع