انجمن

کد none:display تگ ها رو کجا بذارم  (۸ نوشته)

• lejeuner

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶
    # نوشته شده: ۸ سال پیش
    ۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵

سلام . من میدونم که برای تگ های <h> باید تو فوتر یا هدر یا یکی از فایل های پی اچ پی تگ هامو وارد کنم .
    اما سوال اصلی اینه که برای مخفی کردن تگ ها باید از None:Display در فایل Style.css استفاده کنم . اما چطوری؟
    یعنی کجای فایل این کد رو باید اضافه کنم؟ آخر همه خط ها؟ یا جای به خصوصی؟ باید به این کد چه چیزی اضافه کنم که بفهمه فقط تگ های <h> رو باید مخفی نگه داره؟

و همینطور آیا همچنان به این کد none:display گیر نمیده؟ پنالتی نمیکنه سایت رو؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    تناسب اندام
  • solgi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۴

lejeuner گفت:
    سلام . من میدونم که برای تگ های <h> باید تو فوتر یا هدر یا یکی از فایل های پی اچ پی تگ هامو وارد کنم .
    اما سوال اصلی اینه که برای مخفی کردن تگ ها باید از None:Display در فایل Style.css استفاده کنم . اما چطوری؟
    یعنی کجای فایل این کد رو باید اضافه کنم؟ آخر همه خط ها؟ یا جای به خصوصی؟ باید به این کد چه چیزی اضافه کنم که بفهمه فقط تگ های <h> رو باید مخفی نگه داره؟

و همینطور آیا همچنان به این کد none:display گیر نمیده؟ پنالتی نمیکنه سایت رو؟

به این صورت کد رو تو استایلت وارد کن
    h1 { dispay: none; }

با کد بالا تگ h1 مخفی میشه.

اگه متوجه نشدی بگو که کامل تر برات توضیح بدم

lejeuner
  • lejeuner

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵

solgi گفت:

به این صورت کد رو تو استایلت وارد کن
    h1 { dispay: none; }

با کد بالا تگ h1 مخفی میشه.

اگه متوجه نشدی بگو که کامل تر برات توضیح بدم

خیلی ممنون بابت راهنمایی . فقط یه موضوع . من بعد از زدن این تاپیک متوجه شدم گوگل سعی در خواندن فایل های CSS داره و داره روی این موضوع تلاش میکنه . و چون این موضوع display:none کردن احتمال داره مشکلی برای سایت پیش بیاره ریسک نیست اینکارو بکنم؟

آیا میشه بهش سایز بدم؟ مثلا بیاد تو فوتر پایین فوتر یه خط افقی کشیده بشه و زیرش یه چندتایی کلمه رو بنویسم و با استایل سایزشون یکمی کوچیک کنم؟
    اگر مورد دوم رو پیشنهاد میدیدید و فکر میکنید ریسک داره مورد اول. بفرمایید کد خط افقی تو فوتر چیه کدش؟ همینطور اگر بخوام کلمات تگ h1 سایزشون مثلا بشه 10px و وسط چین باشه باید چه کدی بزنم؟
    مرسی

• solgi

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰

lejeuner گفت:

خیلی ممنون بابت راهنمایی . فقط یه موضوع . من بعد از زدن این تاپیک متوجه شدم گوگل سعی در خواندن فایل های CSS داره و داره روی این موضوع تلاش میکنه . و چون این موضوع display:none کردن احتمال داره مشکلی برای سایت پیش بیاره ریسک نیست اینکارو بکنم؟

آیا میشه بهش سایز بدم؟ مثلا بیاد تو فوتر پایین فوتر یه خط افقی کشیده بشه و زیرش یه چندتایی کلمه رو بنویسم و با استایل سایزشون یکمی کوچیک کنم؟
    اگر مورد دوم رو پیشنهاد میدیدید و فکر میکنید ریسک داره مورد اول. بفرمایید کد خط افقی تو فوتر چیه کدش؟ همینطور اگر بخوام کلمات تگ h1 سایزشون مثلا بشه 10px و وسط چین باشه باید چه کدی بزنم؟
    مرسی

کد <hr /> تو html یه خط میندازه که یاز به همین میتونی استایل بدی
    به جای اینکه <h1> بدی از <h2> تا <h6> استفاده کن این بهتره
    اصلا چرا میخوای <h1> رو مخفی کنی؟؟

lejeuner
  • lejeuner

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳

solgi گفت:

کد <hr /> تو html یه خط میندازه که یاز به همین میتونی استایل بدی
    به جای اینکه <h1> بدی از <h2> تا <h6> استفاده کن این بهتره
    اصلا چرا میخوای <h1> رو مخفی کنی؟؟

یعنی این خط چطور توی PHP فوتر استفاده کنم که رنگش سفید قطر نازک حدودا و تمام صفحه بشه؟ و استایل چی و چجوری و کجای فایل باید بدم؟

من میخوام از h1 تا h6 رو بدم .
    اما h1 بزرگه خیلی میخوام تو فوتر سایزشو کوچیک کنم یا مخفیش کنم . h2 و h3 و ... هم میخوام بشه مثلا نام سربرگ های منو . تو منو هر برگی بشه h2 تو یه قالب دیگه دیده بودم اما تو قالب خودم نمیدونم از کجا باید اینکارو بکنم که نام های برگه های منو بشه h2 و h3

• solgi

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴

lejeuner گفت:

یعنی این خط چطور توی PHP فوتر استفاده کنم که رنگش سفید قطر نازک حدودا و تمام صفحه بشه؟ و استایل چی و چجوری و کجای فایل باید بدم؟

من میخوام از h1 تا h6 رو بدم .
    اما h1 بزرگه خیلی میخوام تو فوتر سایزشو کوچیک کنم یا مخفیش کنم . h2 و h3 و ... هم میخوام بشه مثلا نام سربرگ های منو . تو منو هر برگی بشه h2 تو یه قالب دیگه دیده بودم اما تو قالب خودم نمیدونم از کجا باید اینکارو بکنم که نام های برگه های منو بشه h2 و h3

عزیز من اصلا متوجه منظورت نشدم
    یا عکس بده یا نمونه ای نشون بده تا بتونم راهنماییت کنم

lejeuner
  • lejeuner

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵

solgi گفت:

عزیز من اصلا متوجه منظورت نشدم
    یا عکس بده یا نمونه ای نشون بده تا بتونم راهنماییت کنم

ببینید مثال میزنم . من خودم تو فکرم بود که توی فوتر قالب . پایین فوتر یک خط افقی جدا گننده بکشم و زیرش یک کلمه کلیدی بنویسم و اون رو h1 کنم . اما اصلا نمیدونم اون کلمه رو چطور باید سایزش رو کوچیک کنم چون تگ h1 باعث میشه سایز کلمه خیلی بزرگ بشه . کدی که باید توی استایل استفاده کنم تا اون کلمه وسط چین و سایز کوچیک بشه چیه؟
    همینطور اون خط افقی جدا کننده کدش برای foter.php چیه و چجوری باید به کارش ببرم؟
    مثل عکس زیر که توی مستطیل قرمزی که خودم کشیدم یک خط جداکننده سفید و نازک زیر لوگو فیسبوک و بالا نوشته ها هستش.
    http://8pic.ir/images/s3x5zumuu6c60mrcz79v.png

حالا بحث دوم برای تگ های دیگست مثل تگ h2 تگ h3 تگ h4 و ...
    توی یک قالب دیدم که تگ های h2 همون نام برگه های منو سایت هستند . اما نمیدونم چطور باید توی قالب سایت این ویژگی رو ایجاد کنم که نام تمام برگه های منو بشه تگ h2
    مثل عکس زیر . توی مستطیل قرمز بالای عکس برگه های منو رو میبینید مثلا یه موردش fashion
    حالا پایین عکس سورس همون صفحه رو میبینید که تمام نام های منو دارای تگ h2 هستند . اما نمیدونم تو قالبش دقیقا کد <H2> رو کجا وارد کرده .
    http://8pic.ir/images/mrnc1pfjhcftahbu77df.png

اینم قالب خودم:
    http://uplod.ir/8d3u21ylep9c/biznez.zip.htm

• solgi

آفلاین
    عضو
    ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷

lejeuner گفت:

ببینید مثال میزنم . من خودم تو فکرم بود که توی فوتر قالب . پایین فوتر یک خط افقی جدا گننده بکشم و زیرش یک کلمه کلیدی بنویسم و اون رو h1 کنم . اما اصلا نمیدونم اون کلمه رو چطور باید سایزش رو کوچیک کنم چون تگ h1 باعث میشه سایز کلمه خیلی بزرگ بشه . کدی که باید توی استایل استفاده کنم تا اون کلمه وسط چین و سایز کوچیک بشه چیه؟
    همینطور اون خط افقی جدا کننده کدش برای foter.php چیه و چجوری باید به کارش ببرم؟
    مثل عکس زیر که توی مستطیل قرمزی که خودم کشیدم یک خط جداکننده سفید و نازک زیر لوگو فیسبوک و بالا نوشته ها هستش.
    http://8pic.ir/images/s3x5zumuu6c60mrcz79v.png

حالا بحث دوم برای تگ های دیگست مثل تگ h2 تگ h3 تگ h4 و ...
    توی یک قالب دیدم که تگ های h2 همون نام برگه های منو سایت هستند . اما نمیدونم چطور باید توی قالب سایت این ویژگی رو ایجاد کنم که نام تمام برگه های منو بشه تگ h2
    مثل عکس زیر . توی مستطیل قرمز بالای عکس برگه های منو رو میبینید مثلا یه موردش fashion
    حالا پایین عکس سورس همون صفحه رو میبینید که تمام نام های منو دارای تگ h2 هستند . اما نمیدونم تو قالبش دقیقا کد <H2> رو کجا وارد کرده .
    http://8pic.ir/images/mrnc1pfjhcftahbu77df.png

اینم قالب خودم:
    http://uplod.ir/8d3u21ylep9c/biznez.zip.htm

بحث اول :
    اون خط که میبینی حاصل تگ <hr /> هست که توی html استفاده شده
    به تگ h1 میتونی استایل بدی
    h1 {
    font_size: 12px;
    }

بحث دوم:
    ببین این چیزایی که می پرسی خیلی راحت هستن اما برای خودت سختش کردی
    اصلا چرا اینقدر به h1 h2 ... گیر دادی؟؟