انجمن

انتقال سایت به دامین جدید  (۷ نوشته)

• Ghost

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۱
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۰:۴۳

با سلام دوستان من یک دامین جدید گرفتم و می خوام تمام آدرس های دامین قبلی رو به دامین جدید انتقال بدم .مثل آدرس عکسها و ساب دامین ها . و دامین فبلی رو کنار دامین جدید و اصلی پارک کنم .باید چیکار کنم ؟
    در ضمن سایت رو در گوگل وبمسترز و هم در گوگل فیدبورنر اضافه کردم و نمی خوام برام در وبمسترز خطای 404 ثبت شه
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی دراین باره بهم بده...

• farsnevis

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۲
    ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۵

سلام
    تا اونجا که من می دونم:
    -دامین رو وصل کنی به هاستت میتونی به پشتیبانی سایتت میل بزنی بگی برای منتقل کنن
    -ساب دامین ها رو فک کنم دوباره فقط باید از قسمت ساخت ساب دامین اسماشونو وارد کنی

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    WeAre.ir - Ghost
  • WeAre.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴۴
    ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۷

الان کامل یادم نیست ولی یادمه replace می کردیم.
    با این دستور (رو سیستم سیو داشتم): (از تو دیتابیس)

<HTML><META HTTP-EQUIV="content-type" CONTENT="text/html;charset=utf-8">UPDATE tablename SET tablefield = replace(tablefield,"findstring","replacestring");

مثلاً هر جا آدرس را به صورت example.com هست، به example2.com جایگزین کنیم:

update homebody set post_text = replace(post_text,"example.com","example2.com");

شما یه Replace در دیتابیس سرچ بزن... پیدا می کنی

Ghost
  • Ghost

آفلاین
    عضو
    ۱۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۲

آخه داداش چرا یادت نیست :دی
    یعنی نیازنیست تک تک نوشته ها رو ویرایش کنیم و لینک عکس ها رو عوض کنیم ؟.بعد وبمسترز گوگل چی میشه اونوقت؟

• WeAre.ir

آفلاین
    عضو
    ۱۸ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۵

با تغییر کلی در دیتابیس تمامی لینک ها عوض میشن و نیازی نیست تک تک انجام بشه. البته این کار را باید 3 - 4 بار انجام بدی چون همه تیبل ها را نمیشه یک جا انتخاب کرد.
    شما replace کردن در دیتابیس را تو گوگل سرچ کن جوابتو راحت پیدا میکنی.
    افزونه Search and replace هم برای همین کاره. فقط خیلی خیلی دقت کن در استفاده ازش.
    قبلش حتما بکاپ هم بگیر
    http://wordpress.org/extend/plugins/search-and-replace/screenshots/

Ghost
  • Ghost

آفلاین
    عضو
    ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۸

i try it
    ممنون دوست عزیز بعد وبمسترز گوگل رو چیکارش کنم اونوقت فقط می دونم باید آدرس جدید رو بهش بدم اما یه اطلاعات بیشتری می خوام

• WeAre.ir

آفلاین
    عضو
    ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ - ۲۱:۱۵

اون بالا من نوشتم یادم نیست... از قضا روزگار یا دعای شما و یا بدشانسی ما زد و منم گرفتار شدوم (حالا ولش کن) مجبور شدم تغییر آدرس بدم. ببین همون کد بالا درسته فقط تیکه اولش رو نمیخواد یعنی اینه دستور:

UPDATE tablename SET tablefield = replace(tablefield,"findstring","replacestring");

اما چطور استفاده کنی:
    چیزی را که میخوای عوض کنی مثلا اسم سایتت رو تو دیتابیس سرچ بزن و موارد پیدا شده را جدولاشون و استرینگاشون را تو دستور بالا جاسازی کن و اجرا کن. همه رو میتونی یکجا هم انجام بدی یعنی تو خط فرمان این دستور را زیر هم برای تیبل های مختلف بنویس.
    در مورد گوگل هم تا اونجا که من میدونم نیاز به کار دیگه ای نیست شما آدرس جدید را به گوگل تو گوگل وبمستر بده خودش میدونه همه لینک هات رو آپدیت میکنه. یعنی با آدرس جدید ست میکنه.

موفق باشی

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.