انجمن

• ali2000

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۳۰

دوستان این مشکل برای من در ورد پرس 2.6.2 هم رخ داد .
    زمانیکه یک پست جدید می سازیم اگر Permalink را ویرایش کنیم و یک کلمه فارسی در آن بزارم و پست رو ارسال کنم
    وقتی روی پست کلیک می کنم با پیام خطای زیر مواجه می شوم:

The requested URL /2008/09/مانا-ماکارو/ was not found on this server

که البته اصل url این بوده است.
    /مانا-ماکارون/http://www.test.com/2008/09

این هم مشخصه که با حروف انگلیسی اصلا مشکلی نیست.
    درضمن در قسمت تنظیمات Customize Permalink Structure فرمت url به صورت زیر تعریف شده است :
    /%year%/%monthnum%/%postname%/

(خلاضه اینکه نام پست فارسی کار رو خراب می کند )
    لطفا اگر این مشکل رو حل کرده اید جواب آنرا بصورت واضح بیان کنید تا همه دوستان بهره ببرند.درضمن مطمئنا راه حل دارد چون وبلاگهایی رو دیدم که مشکل رو ندارند هر چند به ما جواب ندادند چگونه 8-|)

• ahvazdownload

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۳

وقتی Permalink رو تغییر دادی پایین صفحه رو ببین . یه کد هست که باید توی htacceess وارد کنی

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۲

کلا این عبارت : انا-ماکار٠یونی کد شده اون عبارت فارسی نیست و دقیقا مشکل از همین جا هم باید باشه ... آدرس بدید لطفا ...

• taktemp

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۶۶
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۹:۰۴

دسترسي فايل htacceess رو 777 بذار بعدش برو پيوند يكتات رو دوباره از اول بروزرساني كن.

• ali2000

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۰:۰۲

taktemp گفت:
    دسترسي فايل htacceess رو 777 بذار بعدش برو پيوند يكتات رو دوباره از اول بروزرساني كن.

آ‍پاچی سرور روی ویندوز نصب شده ولی تا آنجا که گوگلش کردم و دیدم کاربر ‍پیشفرض آپاچی سیستم اکانت است که به htacceess دسترسی کامل داره.
    شما می تونید متن htacceess خودتان را بفرستید اینجا؟ ! البته در حالتیکه نام پست جزو url باشد.
    راستی اینم بگم که توی movable type هم همچین مشکلی داشتم (اصلا بهمین دلیل کنجکاو شدم ببینم ورد پرس چیکار میکنه )
    ممنونم

• ali2000

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۰:۰۷

راستی آقای ahvazdownload سایت ورد پرس شما رو الان دیدم .
    شما هم کار من رو خواستید انجام بدید که موفق هم شدید .
    احتمالا مشکل htaccess است منتظر جواب شما هستیم
    اینهم نمونه url شما که بر خلاف ما کار میکنه: :-?
    http://p30weblog.ir/1387/06/23/%D8%AA%D9%82%D8%B3%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%DB%8C%D9%85-%D8%A8%D9%86%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7/

سایت ما این پیام خطا رو میده :?
    The requested URL /2008/09/یک-دو-سه/ was not found on this server.
    درضمن الان روی لوکال پابلیش کردم روی ویندوز سرور 2003 برای همین آدرس مستقیم نمیشه داد

• ali2000

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۰:۱۴

ahvazdownload گفت:
    وقتی Permalink رو تغییر دادی پایین صفحه رو ببین . یه کد هست که باید توی htacceess وارد کنی

واقعیت خیلی با دقت نگاه کردم ولی این کدی که شما فرمودید رو ندیدم ؟ (ورژن 2.6.2 رو نصب کرده ام )

• ahvazdownload

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۱:۰۴

ali2000 گفت:

ahvazdownload گفت:

واقعیت خیلی با دقت نگاه کردم ولی این کدی که شما فرمودید رو ندیدم ؟ (ورژن 2.6.2 رو نصب کرده ام )

راستش من هم امروز صبح که میخواستم لینک ها رو به این صورت در بیارم با این مشکل شما روبرو شدم . احتمالا شما htaccess رو نمیبینید که دسترسی اونو تغییر بدین . شما وقتی که میخواید وارد فایل منیجر بشید ، show hidden files رو تیک بزنید تا بتونید دسترسی htaccess رو تغییر بدید مثل عکس زیر :
    http://www.gigaimage.com/images/i365yy9vpw08z9o4f17e.png
    بعد که کارتون انجام شد دسترسی رو به همون 644 برگردونید . من این کار رو انجام دادم :-/

• ali2000

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۲:۳۴

ahvazdownload گفت:

ali2000 گفت:

ahvazdownload گفت:

راستش من هم امروز صبح که میخواستم لینک ها رو به این صورت در بیارم با این مشکل شما روبرو شدم . احتمالا شما htaccess رو نمیبینید که دسترسی اونو تغییر بدین . شما وقتی که میخواید وارد فایل منیجر بشید ، show hidden files رو تیک بزنید تا بتونید دسترسی htaccess رو تغییر بدید مثل عکس زیر :
    http://www.gigaimage.com/images/i365yy9vpw08z9o4f17e.png
    بعد که کارتون انجام شد دسترسی رو به همون 644 برگردونید . من این کار رو انجام دادم :-/

نه دوست من فایل htaccess. رو می بینم و پرمیشن آنرا گزاشتم everyone ( همه ملت اینترنت هم الان میتونن تغییرش بدن :P) منتها
    بازهم مشکل من حل نشد برای اطلاع شما و بقیه دوستان متن فایل htaccess خودم را که در شاخه اصلی ورد پرس نصب شده من می باشد خدمتتان ارائه می کنم در صورت امکان با فایل مشابه خودتان مقایسه فرمائید اگر مال شما فرق می کرد متن آنرا برای من همینجا ارسال فرمائید

# BEGIN WordPress
    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]
    </IfModule>

# END WordPress

ممنونم از همه دوستان بخصوص آقای ahvazdownload
    :-)

• ahvazdownload

آفلاین
    عضو
    ۲۳ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۳:۵۹

@},-
    واسه من هم همینه

• ali2000

آفلاین
    عضو
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۸

مشکلم حل شد ...............................................
    آخ جووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون
    یک هفته صبح و شب من تو مویبل و بعدش ورد پرس این مشکل رو داشتم و کچل شده بودم :((
    اما این دوست عزیزمون آقای ahvazdownload که نفسش خیر برای ما باعث شد بارم یک گوگلی یزنم و به یکباره فهمیدم آنچه صداها نفر در فروم های خارجی هم مشکل دارند. ( ببخشید خیلی احساساتی شدم اصلا نمی فهمم دارم چیکار می کنم )

خوب بپردازیم به شرح دقیق این مساله که انشالله برای سرور های اجنه هم پیش نیاد.
    ببینید دوستان مواد لازمی که سیستم مرا تشکیل می داد اینها بود.
    1. یک عدد سرور اختصاصی
    2. iis روی این سرور نصب بود پس نمیشد آپاچی هم رو پورت 80 نصب کرد چون سرش دعواشون میشد پس از پورت دیگری استفاده کردم
    (در واقع iis رو دک کردم رو پورت دیگه )
    3. mysql , php i هم نصب بودن بخاطر ورد پرس

من که قبلا با IIS خیلی کار کرده بودم فکر میکردم آپاچی هم بی در و دروازه است
    بنابراین جز تنظیمات virtual host و فعال کردن rewrite mode کار دیگه ای نکردم ( چه خوش خیال بودم )
    این دوست عزیزمون آقای ahvazdownload گفت مظمئن شم htaccess دارای پرمیشن باشه تا ورد پرس بتونه تغیرش بده
    ما هم رفتیم یک کپی ازش گرفتیم و کلا پاکش کردیم و بعد دوباره قسمت Customize Permalink Structure و بازم یک فرمتی رو انتخاب کردیم که توی url آن postname هم باشه
    همون موقع هم ریموت به سرور وصل بودم و دیدم عجب به محض زدن دگمه save این فایل در ریشه ورد پرس تشکیل شد
    پس مشکل چیز دیگه ای باید یاشه :-?
    آقا شروع کردیم به خوندن خط خط httpd.conf آپاچی ( جقدر هم که منه IIS باز تنبل از اون سر در می آوردم !!!)
    تا رسیدم به این خط AllowOverride None ( داریم به جاههای حساسش ماجرا میرسیم )
    دیدم تو توضیح نوشته AllowOverride controls what directives may be placed in .htaccess files.
    گفتم شاید خودشه یا علی گفتم و تبدیلش کردم به AllowOverride All

رفتم تو آپاچی رو ریستارت کردم و بعد یکی از پست ها که نام فارسی توش بود رو کلیک کردم
    بقیش درست یادم نیست ( فکر کنم چند ثانیه از خوشحالی غش کردم )
    و مشکل حل شد حالا هم میرم یک نوشیدنی داغ بخورم ~O)
    از همه شما دوستان سپاسگذارم

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها