انجمن

عیب نداره لینک در سایت فارسی باشه ؟  (۳۸ نوشته)

• amirata

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۰
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۴ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۳:۲۷

منظورم اینکه تو ؟؟؟seo تاثیر بدد میزاره یا خوب من قبل طریقه ی لینک دهیم به پست ها به صورت پیشفرض بووده حالا که عوض کردم همه لینکا فارسی شده مثلا آبنبات-فرووشی/www.x.com عیب داره در سوو تاثیر مثبت داره یا نه دووستان بگن این بهتر نیست که من به حالت اول ببرم ( یعنی پیشفرض ) ؟ :? :? :? :-( :-( *-:)

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۵ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۸:۲۷

تا جایی که من می دونم فارسی بودن آدرس تاثیر مثبت داره

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۰:۱۳

اولا نوید جاان اگر تاثیرش مثبته چرا شما این کار رو نکردی دوما دووستان لطف کنن جواب ما رو بدن :D

• AliReza Online

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۰
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۰:۲۴

اگر فارسی بخوای حساب کنی تاثیرش مثبته. اما بعد برای جست و جو تو سایر زبانها کمی تاثیرش منفی. ولی برای ما که همه فارسی زبان هستیم و مخاطبین سایتهامون هم فارسی زبان هستند تاثیر مثبتی داره

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۴:۴۲

خب دووستان گلم اون بالا بالایی ها نمی خواید نظر خودتون رو بنویسید ؟ :-?

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۵۷

از نظر SEO خوبه٬ اما چون آدرس یک صفحه از ۲۵۶ کاراکتر نمی‌تونه بیشتر باشه ممکنه توی عناوین طولانی که برای نوشته‌هاتون انتخاب می‌کنین٬ همه‌ی عنوان توی آدرس جا نشه. و این‌که وقتی آدرس‌ها فارسی باشه ممکنه برای برنامه‌نویسی‌هایی که روی سایت انجام می‌شه یکمی دردسر ایجاد بشه. اما واسه وبلاگ‌ههیی که برنامه‌نویسی خاصی روشون انجام نشده مشکلی پیش نمیاد.

• navid4d

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۳
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۳۵

از لحاظ سئو خیلی بده !
    این روش لینک دهی فقط برای سایتهای خاص با شرایط خاص پیشنهاد میشه ( اونهم بدلیل ساختار سایت و مدیریت فهرستها نه سئو - مثل ویکی پدیا ) ولی در وبلاگها و سایتها بدترین نوع لینک دهی همین نوع هست .

با تغییر Permalinks و ساختن مجدد سایت مپ هر چه سریعتر از ایندکس شدن این صفحات جلوگیری کنید .

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۵

دلیل اینکه می‌فرمایین از نظر SEO خیلی بده چیه؟

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۸

کلا با معنی سئو مغایرت داره .
    شاید در بعضی موارد user friendly بشه ولی لینک فارسی مخالف SEO هست ( این دو رو نیاید اشتباه کرد )
    برای اینکه 1 لینک search engine friendly باشه باید چند تا عامل داشته باشه .
    1 - ساده باشه ( علامت های ؟!@#$%^& _ ... ) نداشته باشه ( به علت اینکد کردن لینک ها ساختار عوض میشه )
    مثال `
    http://en.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C
    همون http://en.wikipedia.org/wiki/فارسی هست `

2 - کوتاه و مختصر باشه ( نیاز به توضیح نیست )

3 - قابل دسترس باشه ( کی میتونه این آدرس رو حفظ کنه ؟؟ )

4 - استاتیک باشه ( تمام لینکهای فارسی 1 بار به آدرس جدید تبدیل میشوند برای همین هر مطلب 2 تا لینک پیدا میکنه )

و عامل های زیاد دیگه مثل نامناسب بودن کارکترها با محتوا و ..........

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۴۶

من که تو یه سایت به نام مگا دی ای بوود خوندم که گفت این روش خیلی مفیده و افزونه هم گفته بوود دووستان من به کلی گیج شدم بعدا دووست عزیز من که نمی خوام مردم لینک من رو حفظ کنن آخه کی از روی لینک یک مطلب میره تو مطلب یک سایت ( حتما شما ! :D) ولی دووستان بازم بگن مشکل من حل نشده سر چهارراهی مووندم ! :?

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۵۶

شما توی اولین پست گفتین از نظر سئو چطوره ؟
    منم جواب دادم .

از این به بعد انتخاب با خودتونه !

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۳

آخه نوید جاان و جناب گناهکار که بنیانگذاران وردپرس فارسی هستند نظرات متفاوتی دارن من می خوام اونا به گفته های شما جواب بدن تا من بفهمم حرف کی درسته :D

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۲

مطلب آخر من اینه که اگر آدرس ها به صورت پیش فرض باشن برای سئو بهتره یا اگر اونها رو تغییر بدیم مثله من فقط زوود جواب بدید تا در گوگل ایندکس نشده :-( :-? http://www.amirata.net/1387/06/بهترین-مرورگر این ایندکس شد زووود !

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۴۶

من به سوال شما جواب دادم چون فکر کردم شما بیشتر دنبال جواب درست هستین تا راه انداختن یه بازی بچه گونه .

هر کسی ممکنه به یه چیزی تسلط داشته باشه و تو یه چیزی ضعیف ؛ اینکه من درست بگم یا اونها کسی رو کوچیک یا بزرگ نمیکنه که شما دنبال نتیجه جوابها میگردین !!

• prince

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۰
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۰:۵۱

به سلامتی من با حرف نوید موافقم

هر کسی ممکنه به یه چیزی تسلط داشته باشه و تو یه چیزی ضعیف ؛ اینکه من درست بگم یا اونها کسی رو کوچیک یا بزرگ نمیکنه که شما دنبال نتیجه جوابها میگردین !!

اما اون جایی که گفته بودی:

ساده باشه ( علامت های ؟!@#$%^& _ ... ) نداشته باشه ( به علت اینکد کردن لینک ها ساختار عوض میشه )

برادر شما فقط با مرورگرت اون شکلی می بینی و هر موتور جستجویی اون کد های هکس رو به کاراکتر های اصلی برمی گردونه و بعد ذخیره می کنه. این جزو استاندارد های W3 هستش.

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۰:۴۹

خب من بازم منتظر جواب قطعی می شینم ولی آخه همه ی صفحات ایندکس شد :(( :-(

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۳:۱۲

من تا جایی که می دونم همخونی آدرس و عنوان تاثیر خوبی تو موتورهای جستجو داره ... کلا گوگل هم روی این قضیه کار های زیادی کرده ... آدرس های فارسی ... دومین های فارسی و ...

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۴:۰۸

همخونی برای لینکهای انگلیسی هست .
    ساختار لینکهای فارسی سئو نیست که تو فکر همخونی باشیم .
    درصورت استفاده از لینک فارسی مشکلات زیادی برای پیشرفت سایت درآینده وجود خواهد داشت .
    برای سایتهای کوچیک هم سئو بودن یا نبودن لینکها مساله مهمی نیست چون به هر حال تمام لینک ها ایندکس میشن .

چه ساده باشن : site.com/1.html
    چه پیچیده باشن : site.com/فارسی.html
    چه دینامیک site.com/?option=page2

• prince

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۴:۴۸

برادر چرا چرت می گی؟ اینو نگاه کن بعد حرف بزن. قشنگ نگاه کن ببین کجا ها پر رنگ شدن! اگه ببینی آدرس هم پر رنگ شده که نشون می ده تاثیر مثبت داره. حداقل به خورده بخون بعد در موردش صحبت کن. در ضمن اون ۲۵۶ کاراکتر هم برای query هستش نه آدرس خود صفحه

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۵۷

صفحه هایه من هم که ایندکس شده همینجووری هست پراینس جوون به نظر من هم کسی وقتی اطلاعاتی نداره حرف نزنه سنگین تره !
    :))

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۶

متاسفانه شعور شما اینقدر پایینه که هنوز یادنگرفتین چطور باید حرف زد !
    و دید شما از سئو اینقدر پایینه که ترجیح میدم بحث الکی نکنم ( شما هم بهتره دنبال نوشته های پررنگ باشین !! )

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۹

جناب نوید شما که درس اخلاق می دی این چه طرز صحبت با مدیران وردپرس هست :-?

و دید شما از سئو اینقدر پایینه که ترجیح میدم بحث الکی نکنم ( شما هم بهتره دنبال نوشته های پررنگ باشین !! )

من عادت کردم به حرف هر کسی اعتماد نکنم مگر کسی که کارش نشوون داده چیزی می فهمن مثل نوید جان و جناب گناهکار .

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۱۴

روی صحبت من به prince بود ؛
    درضمن من درس اخلاق نمیدم !

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۱۹

نوید خان خوبه خودتون می گید برایه یک وب سایت ساده فرقی نمی کنه

برای سایتهای کوچیک هم سئو بودن یا نبودن لینکها مساله مهمی نیست چون به هر حال تمام لینک ها ایندکس میشن .
    این که همون حرف جناب گناهکار میشه :D
    از نظر SEO خوبه٬ اما چون آدرس یک صفحه از ۲۵۶ کاراکتر نمی‌تونه بیشتر باشه ممکنه توی عناوین طولانی که برای نوشته‌هاتون انتخاب می‌کنین٬ همه‌ی عنوان توی آدرس جا نشه. و این‌که وقتی آدرس‌ها فارسی باشه ممکنه برای برنامه‌نویسی‌هایی که روی سایت انجام می‌شه یکمی دردسر ایجاد بشه. اما واسه وبلاگ‌ههیی که برنامه‌نویسی خاصی روشون انجام نشده مشکلی پیش نمیاد.
    پس نتیجه می گیریم برای سئو مفیده علت اینکه من این سیستم رو عوض کردم این بوود که هر گاه بک آپ می گرفتم و می رفتم روو هاست دیگر شماره ی صفحات عوض می شد حالا دووستان دیگه راهی نمی دوونن که من چه کنم !

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۳۹

5 ساله که شغل من سئو هست .
    ما یه تیم 3 نفره در ایران و نیویورک برای مشاوره سئو و مدیریت وب داریم .
    من و 2 تا از همکارام تا حالا برای تعداد زیادی از شرکت های بزرگ خارجی مدیریت سئو انجام دادیم ؛ همچنین مشاوره 2 تا از سایت های موفق و بزرگ ایرانی بودیم ( رنک 5 و 6 ) .

من تنها برای گذروندن اوغات بیکاری و سرگرم شدن میام تو انجمن ها و از اینکه یه مطالب جدید رو بخونم و یا مشکل بعضی از وبمسترای ایرانی رو بصورت رایگان حل کنم لذت میبرم .

اینکه یه نفر با نظرات دیگران مخالف باشه عادیه ! چون ما همدیگه رو نمیشناسیم و از سطح علمی هم بیخبریم .
    ولی هیچ وقت نباید به خودمون حق بدیم که بدون دلیل و تنها با اسکرین شات بگیم

... چرا چرت می گی؟ ...

خیلی خوب بود اگه یه بار کلمه به کلمه جواب های من رو از بالا میخوندین .

به هر حال من دیگه تو این تاپیک پست نمیدم .

• prince

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۰

جناب درک بالا از SEO می شه یه منبع بگی که گفته باشه شما نباید آدرس ها تون فارسی باشه؟ درضمن یه بار گفتم ۲۵۶ کاراکتر برای query هستش نه آدرس

• prince

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۷

جالبه! من screenshot می ذارم که دلیل داشته باشم بعد جناب درک بالا از SEO می گه

هیچ وقت نباید به خودمون حق بدیم که بدون دلیل و تنها با اسکرین شات بگیم

یادم باشه که از این به بعد از screenshot به عنوان دلیل استفاده نکنم چون دلیلی می شه برای

دید شما از سئو اینقدر پایینه که ترجیح میدم بحث الکی نکنم

خیلی خوبه شما حتما تو شغلت موفق می شی، ادامه بده!

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۰

گفتم چیزی نمینویسم دیگه ولی نشد !

جناب درک بالا از CEO می شه

من screenshot می ذارم که دلیل داشته باشم بعد جناب درک بالا از CEO می گه

CEO با SEO خیلی فرق داره :D مطالعه واسا شما هم بد نیست ! البته اگه توانش رو داشته باشین .
    من کجا از 256 کارکتر صحبت کردم :D یه سرچ 256 تو نوشته های من بکنید ؛ سرچ که بلدین ( تو فایرفاکس با ctrl + F )

یکی از مدیرا این تاپیک رو ببنده ؛ چون از بحث علمی رسیده به تفریح !

-------------
    پی نوشت 1 ( بعد از 10 دقیقه ادیت شد )
    جالب اینجاست ایشون که 3 دقیقه بعد از دیدن این پست نوشته هاشون رو ادیت کردند به SEO !!
    و اینطوری پاسخ دادن :

من که CEO ندیدم!

ما که دیدیم ! ولی دست و پات و گم نکن چیزه زیاد مهمی اتفاق نمیفتاد اگه پست بعدی رو هم نمینوشتی .

عجب !!!!!!! D:

• prince

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۲

برادر من که CEO ندیدم! اما گناهکار ۲۵۶ کاراکتر رو گفته بود که من تصحیحش کردم

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۳

جناب نوید راست می گید شما ولی در بستن این تاپیک موافق نیستم چوون می خوام بقیه دووستان هم نظرشوون رو ابراز کنن :-( ;-)
    پانوشت : ( منم ceo ندیدم )

• prince

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۶

این طور که معلومه amirata شما مشکل دارید هر کسی که می خواستی جوابت رو داد (گناهکار و نوید) اما بازم می گی جواب می خوای! بهتره بسته بشه تا navid4d بقیه رو گمراه نکنه!

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۲

prince عزیز لطفا رعایت کنید ...
    هیچ کس - هیچ چیز کامل نیست ... ما اینجا نیمدیم اطلاعاتمون رو به رخ هم بکشیم ... مهم کمک - بحث و تبادل اطلاعات و یادگیری هر ۲ طرف هست ...

• amirata

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۳

جناب پراینس نظر هر کس متفاوت است و من اصلا این روش رو نمی پسندم که پشت سر هم چیزی بگیم و خواسته باشیم دعوا راه بندازیم اوونم توو انجمن آخه انجمن برای انجام بحث علمی هست هر کس نظر خودش رو می گه و این یعنی آزادی ( با نوید خان هم هستم ) هر کس ممکنه اشتباه کنه این دلیل نمی شه همدیگر رو مسخره کنید حالا اگر می خواد تا آخر این تاپیک به دعوا بازی کشیده بشه من نمی دوونم (هرجوور مدیران این انجمن صلاح بدونن ) :-?

• آرمان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷۳
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۷

من کاری به سئو ندارم.ولی به نظر من در کل آدم باید لینکش چیزی رو از مطلب برسونه.یعنی یا فارسی باشه،یا انگلیسی.

• مهدی

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۰۰
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۹:۱۴

آقاي amirata جواب قطعي شما داده شده، لطفا ديگه مانند پست زير، پستي نفرستيد

خب من بازم منتظر جواب قطعی می شینم

از آقايان navid4d و prince خواهش ميکنم، به همديگر بي احترامي نکنيد

ممنون

• prince

آفلاین
    عضو
    ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۲:۳۵

همین تفاوت هاس که بچه ها رو متمایز می کنه! یکی وقتی بهش می گی مشکل چیه خیلی راحت قبول می کنه یکی هم وقتی بهش مدرک نشون می دی های و هوی راه می نداره که من شغلم! برادر اگه شغلت اینه یاد بگیر جای دیگه این اشتباه رو تکرار نکنی!

به نظر من مدیرای انجمن باید یه فکری هم برای کسایی که راهنمایی هاشون مشکل داره بکنن وقتی یه مطلب اشتباهی به یه شخص داده بشه (مخصوصا اگه تازه کار باشه) اون رو زده می کنه.

• آرمان

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷۳
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۰:۳۴

ببخشید ممکنه پست بی ارزش باشه,ولی به نظر من باید این تاپیک قفل شه.چون برای سرگرمی داره استفاده میشه و همچنین جواب درخواست کننده داده شده و باقی بحث ها بحث هایی مربوط به این تاپیک نیستن.

• navid4d

آفلاین
    عضو
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۱:۲۰

شما خون خودتون رو کثیف نکنید ؛ چون افراد .... همیشه سعی در راه انداختن داد و هوار دارند تا شاید این وسط یکی هم یه نگاهی بهشون بندازه .

من اینجور صحبت کردن تو انجمن رو دوست ندارم ولی از اونجایی که توی این مدت من به رفتار بچه گونه ی بعضی ها میخندیم و همون بعضی ها حرفهای لایق خودشون رو میزدنن و مدیرا هم بنا به دلایل نامعلوم این تاپیک رو باز نگه داشتن ( شاید اونا هم دارن میخندن ) ؛ احساس کردم جواب ندادن من مجال اسپم های بیشتر میده .

اصل خنده دار این تاپیک اینه که من مشکلی با کسی ندارم و نداشتم ؛ حالا جواب درست یا غلط ! هرکی عقیده خودش و داره دیگه ! ولی نمیدونم چرا بعضیا الکی الکی جوش اوردن !

خلاصه تا جایی که به توهین نرسه ؛ ما میخونیم و میخندیم :-)

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.