انجمن

چگونه نوار ابزار وردپرس را براي كاربران غير فعال كنيم؟  (۷ نوشته)

• amir_k

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۶
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۲

بادرود:
    مي دانيم كه نوار ابزار وردپرس به طور پيشفرض براي همه كاربراني كه درسايت ثبت نام مي كنند فعال است و بايد از طريق گزينه تنظيمات آنرا براي هر كاربر دلخواه غير فعال كنيم .اما من مي خواهم اين نوار ابزار به طور پيشفرض براي همه كاربران غير فعال باشد چكار بايد كرد ؟ لطفا نگيد از طريق گزينه تنظيمات چون اين راهش نيست بايد از طريق هك وردپرس اينكار را كرد اما چه كسي اينرا بلد است؟

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    victory7
  • jsa

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۲
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۴

سلام
    احتمالا این مشکل تو نسخه های بعدی وردپرس حل بشه!
    اما در حال حاضر واسه حذف یا اعمال تغییر تو اون می تونین از افزونه استفاده کنین،
    اگه می خواین کلا اونو حذف کنین می تونین از افزونه زیر استفاده کنین:
    Global Hide/Remove Toolbar Plugin

amir_k - victory7
  • mehrdad_67

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۲

دوست گرامی
    می تونی از کد زیر در functions.php استفاده کنی که برای تما کاربران به غیز از مدیر نوار ابزار رو پاک می کند

/* Disable WordPress Admin Bar for all users but admins. */
    if (!current_user_can('administrator')):
      show_admin_bar(false);
    endif;
    amir_k - victory7
  • amir_k

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۱

با درود و تشكر:
    نه دوستان من نمي خواهم نوار ابزار كلا پاك بشه فقط مي خواهم از پيشفرض فعال به پيشفرض غير فعال تبديل بشه و اگر خواستم براي كاربري اين نوار ابزار فعال بشه خودم دستي آنرا فعال كنم.

• mehrdad_67

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۴

amir_k گفت:
    با درود و تشكر:
    نه دوستان من نمي خواهم نوار ابزار كلا پاك بشه فقط مي خواهم از پيشفرض فعال به پيشفرض غير فعال تبديل بشه و اگر خواستم براي كاربري اين نوار ابزار فعال بشه خودم دستي آنرا فعال كنم.

دوست گرامی شما اصلا کد رو امتحان کردی ؟؟
    کد می گه اگه کاربری سطح دسترسیش غیر admin بود admin bar رو براش نشون نده یه به عبارتی disable کنش حالا اگه گسترشش می خوای بدی به طور نمونه غیر سطح admin با author برای بقیه disable باشه خوب اینطوری می شه

if (current_user_can('administrator') || current_user_can('contributor')) {
    	show_admin_bar(true);
    } else {
    	show_admin_bar(false);
    }
  • amir_k

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۹

مهرداد گرامي تشكر مي كنم . بله اين كد را قبلا داشتم و امتحانش هم كردم ببين دوست گرامي با اين كد مي توان تعيين كرد كه فقط مثلا كساني كه به عنوان نويسنده يا مثلا ويرايشگر تعريف شده اند به نوار ابزار دسترسي داشته باشند بقيه كلا از نوار ابزار محروم مي شوند حال براي مثال اگر كاربري كه به عنوان مشاركت كننده تعيين نقش شده است لازم باشد به نوار ابزار دسترسي داشته باشد چه كار بايد كرد؟! تنها راه اينست كه نقشش را عوض كنيم. خوب من نمي خواهم نقش اين كار بر را عوض كنم مي خواهم همان نقش مشاركت كننده را داشته باشد و اگر هم لازم بود به نوار ابزار دسترسي داشته باشد.چون با اين كد حتي اگر تيك دكمه نمايش نوارابزار هنگام مشاهده سايت را هم بزنيم نوار ابزار برايش فعال نمي شود.
    اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد.
    كساني كه با هسته وردپرس آشنا هستند بايد بدونند كه چطور نوار ابزار را از حالت پيشفرض فعال به پشفرض غير فعال تغييرش داد.

• victory7

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹
    ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۲

دوست عزیز . شما پلاگینی که دوستمون jsa معرفی کرد رو امتحان کردین ؟
    این پلاگین دقیقا به شما اجازه میده انتخاب کنید که کاربر در چه سطحی میتونه به نوار ابزار دسترسی داشته باشه.
    ولی اگه شما مثلا تعیین کردین که مشترک دسترسی نداشته باشه نمیتونین استثنئا واسه کسی بازش کنین .
    واسه تغییر پیشفرض هم کار سختی نیست اگه فرصت شد یه نگاهی بهش میندازم
    ولی به نظر من این پلاگین کامله . چون مگه میشه کسی مشارکت کننده باشه مثلا بعد به نوار ابزار دسترسی نداشته باشه ؟! یا مثلا چه نیازیه که یه مشترک عادی نوار رو ببینه ؟
    اگه سطح یه مشتری رفت بالا، شما میتونید توی حساب کاربریش اون رو ارتقا درجه بدین تا بتونه دسترسی داشته باشه .
    من خودمم از همیت پلاگین استفاده میکنم و واسه مشترک و ممنوع شده ها غیر فعالش کردم .

amir_k

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.