انجمن

پیشنهاد: تبدیل تاریخ و ارقام در افزونه‌ها  (۷ نوشته)

• kambizk

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    # نوشته شده: ۱۵ سال پیش
    ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۵:۴۹

سلام،

همانطور که دوستان آگاهی دارید، با استفاده از افزونه‌ی تاریخ جلالی مشکل نمایش تاریخ در نوشتارها و دیدگاه‌ها برای ما ایرانیان حل شده است. اما مشکلی که همچنان وجود دارد، تبدیل تاریخ میلادی به جلالی در دیگر افزونه‌ها و جاهایی غیر از تاریخ نوشتارها و دیدگاه‌ها است.

برای حل کلی مشکل و استفاده از یک سامانه تقویم بومی در همه جای وردپرس، راه حل بسیار ساده‌ای وجود دارد که البته برای آن نیاز به اندکی تغییر در دو فانکشن هسته‌ای وردپرس هست. به تازگی من در انجمن وردپرس (سایت اصلی وردپرس) تغییرات لازم را پیشنهاد داده‌ام. اکنون آنچه نیاز است، پشتیبانی و حمایت شما عزیزان از این تغییرات است تا تیم وردپرس با این تغییرات موافقت کرده و هر چه زودتر آن را اعمال کند. آدرس تاپیک مورد نظر این است:
    http://wordpress.org/support/topic/204205?replies=1#post-854186

علاوه بر تاریخ، پیشنهادی هم برای همگانی و ساده‌تر کردن ترجمه ارقام لاتین به دیگر زبانها در این آدرس داده شده:
    http://wordpress.org/support/topic/204210?replies=1#post-854194

در صورتیکه تیم وردپرس با این تغییرات موافقت کنند، برای تبدیل تاریخ و ارقام در افزونه‌ی تاریخ جلالی تنها نیاز به تعریف فیلترهای زیر خواهد بود و می‌توان دیگر فیلترها را برداشت و در نتیجه سرعت اجرای وردپرس را بهبود بخشید.

function jalali_date($unixtimestamp, $formatstring) {
      return jdate($formatstring, $unixtimestamp);
    }

add_filter('pre_date_i18n', 'jalali_date', 10, 2);
    add_filter('number_format_i18n', 'farsi_num', 10, 1);

با تشکر
    کامبیز خجسته

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۳

چشم٬ ما پشتیبانی می‌کنیم اما بهتر بود این‌ها رو توی trac وردپرس می‌نوشتی.

• محسن غیاثی

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲۷
    ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۹:۱۱

سلام
    از مواردی هست که فکر کنم خیلی از دوستان دنبالش بودن ببینن چه‌جوری میشه. ممنون @},-

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۱

به نظر من اگه یه هماهنگی می کردید قبلش خیلی سریعتر و بهتر کار جلو می رفت. فکر کنم بشه توی 2.7 قرارش داد ... ممنون ;-)

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۷:۴۴

البته تا اونجایی که من خاطرم هست، فیلتر گذاشتن روی number_format_i18n یه ایراد ایجاد می‌کرد توی جاهایی که اعداد با جاوا اسکریپت رد و بدل می‌شدن ٬ مثلن تعداد نظرات موقع تایید کردن و... یعنی در نگاه اول همه‌چیز درست هست ولی وقتی یه نظر رو تایید می‌کنیم٬ طبعن تعداد نظرات هم یه‌دونه کم می‌شه اما به‌جای عدد مذکور عبارت NaN رو می‌نویسه.

البته من اینو خیلی وقت پیش تست کرده بودم٬ اگه می‌شه خودتون یه امتحان کنین.

NaN = Not a Number

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۰۸:۵۱

ایده بسیار خوبیه، من تمام تلاشم رو می‌کنم که این ایده رو پیشنهاد بدم و تو وردپرس بگونجونم. اگر یک نشانی‌ پست‌ الکترونیکی به من بدید آقای کامبیز ممنون می‌شم.

• kambizk

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    ۱۱ دی ۱۳۸۷ - ۱۱:۱۸

با تشکر از توجه‌تان.

در مورد number_format_i18n فکر کنم مشکل از Regular Expression موجود در افزونه جلالی باشه. من از افزونه‌ی دیگری که خودم نوشتم برای فارسی کردن اعداد استفاده می‌کنم و تاکنون که با مشکلی برخورد نکردم.

تغییرات درخواستی را در همان زمانی که این مطلب را در اینجا نوشتم، به Trac وردپرس افزودم. البته برای وردپرس 2.7 تغییراتی لازم هست که هنوز به روز شده تغییرات را در Trac نگذاشته‌ام.

به نشانی kambiz@delphiarea.com می‌توانید با من تماس بگیرید. در وبلاگ persian-programming.com هم می‌توانید نتیجه این تغییرات را در عمل ببینید.

درباره‌ی این موضوع