انجمن

آیا با وردپرس می توان سایت گسترده ای ساخت؟  (۱۱ نوشته)

• crooker

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۸ سال پیش
    ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸

سلام. میشه با وردپرس سایت گسترده و جامعی ساخت؟ منظورم از گسترده بودن تعداد بسیار مطالب هست. چون میگن کندی سرعت پیش میاد و وردپرس قدرت زیادی نداره و برای سایت های کوچیک خوبه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    ramgol - تناسب اندام
  • crooker

آفلاین
    عضو
    بهترین پاسخ

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۷

بلخره بعد از چند ماه به این نتیجه رسیدم که می توان سایت گسترده ای ساخت
    اما یک چیز همیشه نگرانم می کنه وقتی که میگن وردپرس برای ساخته وبلاگه!!!

• developer1980

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱
    ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۶

crooker گفت:
    سلام. میشه با وردپرس سایت گسترده و جامعی ساخت؟ منظورم از گسترده بودن تعداد بسیار مطالب هست. چون میگن کندی سرعت پیش میاد و وردپرس قدرت زیادی نداره و برای سایت های کوچیک خوبه

دوست عزیز، همین قدر بهتون بگم که وردپرس این قدر سیستم کارآمدیه که روزنامه ای مثل نیویورک تایمز و سازمان ملل ازش استفاده می کنن. اگر کسی واقعاً به کدهای وردپرس مسلط باشه، کارهایی که می تونه باهاش انجام بده هیچ گونه محدودیتی نداره. برای بالا بردن سرعت وردپرس هم راه های زیادی هست و افزونه های زیادی این کار رو انجام میدن. نوع سروری هم که استفاده می کنین در مورد سرعت سایت خیلی مؤثره. اگه کارتون خیلی گسترده شد، می تونین سرور مجازی یا اختصاصی تهیه کنین که سرعتش بسیار بسیار بالاتر از این سرویس های هاستینگ اشتراکی هست. من الان دارم یه کتاب انگلیسی درباره وردپرس می خونم و از چیزایی که نوشته واقعاً بهت زده شدم. امیدوارم که بتونم در آینده نزدیک این کتابو ترجمه کنم و برای پیشرفت جامعه برنامه نویسی وب کشورمون در اختیار همه قرار بدم. پیروز باشین.

• crooker

آفلاین
    عضو
    ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶

منظورم این بود که مثلا میشه سایتی مثل بیتوته با وردپرس ساخت؟
    چون وردپرس برای سایت های گسترده و پیچیده میگن کارایی نداره و مختص سایت های ساده و کوچیکه

• developer1980

آفلاین
    عضو
    ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۲

crooker گفت:
    منظورم این بود که مثلا میشه سایتی مثل بیتوته با وردپرس ساخت؟
    چون وردپرس برای سایت های گسترده و پیچیده میگن کارایی نداره و مختص سایت های ساده و کوچیکه

دوستم عزیزم، نمونه هایی که من ذکر کردم که از امثال بیتوته خیلی خیلی پیچیده تر و مفصل ترن! شما با وردپرس همه نوع کاری می تونین انجام بدین. منتها اگه می خواین سایتی در حد بیتوته داشته باشین باید سرور مجازی یا اختصاصی بگیرین تا نرم افزار دیتابیس مای اس کیو الش مختص خودتون باشه. اگه از هاست های اشتراکی استفاده کنین، شرکتی که خدمات بهتون ارائه میده سرور مای اس کیو ال رو ممکنه بین 50-60 یا حتی فکر کنم چند صد نفر به اشتراک بذاره. به همین دلیله که سرعت سایت میاد پایین. ولی سرور مجازی یا اختصاصی که داشته باشین خودتون به طور اختصاصی از سرور مای اس کیو ال استفاده می کنین. در ضمن، هر نوع قابلیتی که بتونین تصورش رو بکنین رو می تونین به سایتتون به صورت ماژولار و با نوشتن یه سری کد اضافه کنین یا اگه بلد نیستین بدین متخصصش براتون انجام بده. من الان دارم یه سری کتاب خارجی مطالعه می کنم و یاد می گیرم ولی هنوز متخصص وردپرس نیستم. ولی هم داخل کشور و هم در سطح دنیا افراد زیادی هستن که چه به صورت پولی و چه به صورت رایگان افزونه هایی رو می نویسن و در اختیار دیگران قرار میدن. راستش، من تا حالا نتونستم در مورد چیزی فکر کنم که قبلاً یه افزونه براش ننوشته باشن! ولی سفارشیم که داشته باشین متخصص ها براتون انجام میدن. یکی از انواع افزونه ها که تعداد زیادیش هست اصلاً کارش همین بالا بردن سرعت سایت از طریق کش کردن بعضی از قسمت ها هست. به نظر من اگه به فکر یه سایت عظیم هستین ولی نمی خواین هفت، هشت یا 10 میلیون هزینه کنین بهترین گزینه براتون وردپرسه و تازه خیلی زود به زودم آپدیت میشه. در صورتی که اگه سایت اختصاصی خودتون رو سفارش داده باشین، هر دفعه آپدیتش کلی هزینه و انزژی و وقت می خواد.

امیدوارم جوابتون رو به صورت کامل گرفته باشین ولی اگه بازم خواستین بپرسین، در خدمت هستم.
    پیروز و پاینده و سلامت باشین.

crooker
  • crooker

آفلاین
    عضو
    ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۹

developer1980 گفت:

دوستم عزیزم، نمونه هایی که من ذکر کردم که از امثال بیتوته خیلی خیلی پیچیده تر و مفصل ترن! شما با وردپرس همه نوع کاری می تونین انجام بدین. منتها اگه می خواین سایتی در حد بیتوته داشته باشین باید سرور مجازی یا اختصاصی بگیرین

مرسی از جوابتون
    الان از هاست لینوکسی استفاده می کنم بعد از چند ماه اگه خواستم هاست اختصاصی بگیرم تمام پست هایی قبلیم حذف میشند؟

• developer1980

آفلاین
    عضو
    ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۲

crooker گفت:

مرسی از جوابتون
    الان از هاست لینوکسی استفاده می کنم بعد از چند ماه اگه خواستم هاست اختصاصی بگیرم تمام پست هایی قبلیم حذف میشند؟

اصلاً و ابداً! شما یه بک آپ از دیتابیس و فایل هاتون می گیرین و بعداً که سرور اختصاصی یا مجازی آماده شد، به اون منتقلش می کنین. سایت شما با همون وضعیتش به اون سرور منتقل میشه. حتی بعضی از شرکت ها خودشون واستون دیتابیس و فایل ها رو انتقال میدن. ضمناً، سیستم عامل هاست فعلی شما لینوکسه ولی وب سرورش ممکنه آپاچی یا لایت اسپید یا خیلی موارد دیگه باشه. ضمناً، کنترل پنلش هم می تونه سی پنل یا دایرکت ادمین یا پلسک یا خیلی موارد دیگه باشه. وقتی سرور اختصاصی بگیرین، تمام این موارد رو می تونین انتخاب کنین که چی می خواین باشه و اگه خودتون بلد باشین، خودتون روش نصب می کنین و اگه بلد نباشین میدین متخصص هاش براتون نصب می کنن.

به هر حال، جواب سؤال شما این بود که «خیر. هیچ کدوم از اطلاعاتتون از بین نخواهد رفت و سایتتون با همون وضعیت و ظاهرش و محتواش به سرور مجازی یا اختصاصی منتقل میشه».

بازم سؤالی بود در خدمت هستم،
    پاینده و سلامت باشین.

crooker
  • babynames

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۷

بله خیلی قدرتمنده خیلی کارش درسته اما زمانی که یه نفر که وردپرسو فوله براتون راش بندازه

کاستوم کردن وردپرس به دست برنامه نویسان ضعیف = افت کیفیت بسیار شدید

اسم دختر - اسم پسر - نام دختر - نام پسر

crooker
  • developer1980

آفلاین
    عضو
    ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۱

babynames گفت:
    بله خیلی قدرتمنده خیلی کارش درسته اما زمانی که یه نفر که وردپرسو فوله براتون راش بندازه

کاستوم کردن وردپرس به دست برنامه نویسان ضعیف = افت کیفیت بسیار شدید

اسم دختر - اسم پسر - نام دختر - نام پسر

بله خوب. طبعاً هر کاری رو باید به دست کاردانش سپرد. ولی از راه اندازی یه سی ام اس اختصاصی هم خیلی ارزونتر و هم خیلی سریع تره. تکنیک های پیشرفته ای تو برنامه نویسی وردپرس به کار رفته که ممکنه کمتر کسی که کار پی اچ پی و مای اس کیو ال انجام میده، بلد باشه.

• ramgol

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۸

امیدوارم جا بیوفته اگه اینقدر قویه

• developer1980

آفلاین
    عضو
    ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۸

ramgol گفت:
    امیدوارم جا بیوفته اگه اینقدر قویه

جا افتاده دوست عزیز! کافی سورس کد سایتایی رو که بهشون سر می زنین، نگاه کنین تا ببینین که چه تعداد از اونها تو کدهاشون عبارت هایی مثل wp-admin و wp-content دارن. اینا همه سایت هایی هستن که با وردپرس طراحی و راه اندازی شدن. این همه شرکت طراحی وبم که مثل قارچ سبز شدن، علتش اینه که از وردپرس و تم های (قالب های) وردپرس آماده استفاده می کنن و گرنه فکر نمی کنم این همه کسایی که شرکت زدن، براشون صرف کنه یا اصلاً خیلیاشون بلد باشن تکنیک های پیشترفته ای رو که تو وردپرس اجرا شده، انجام بدن. تا چند سال پیش خیلی از شرکت ها هم از جوملا استفاده می کردن ولی الان واقعاً وردپرس گوی سبقت رو ربوده! البته، من خودم به خاطر یه مقدار دیر لود شدن صفحاتش ترجیح میدم خیلی از کارا رو خودم با پی اچ پی و مای اس کیو ال انجام بدم ولی واقعاً حسن هایی که وردپرس داره به این عیبش می چربه و منم ندیدم که گوگل در مورد سرعت لود سایت های وردپرسی سخت گیری زیادی نشون بده.

در کل، ما وقتی پروژه هامون رو خودمون می نوشتیم، خیلیاش 6 ماه تا یکسال طول می کشید در صورتی که راه اندازی اولیه وردپرس 5 دقیقه کار داره و بعدشم همه چیزو میشه روش پیاده کرد.

ایشالا خدا کمک کنه می خوام یه آموزش اساسی وردپرس بنویسم (ترجمه کنم) و در سایتم قرار بدم چون من آموزشی ندیده ام به فارسی که نکات خیلی پیشرفته ی وردپرس رو پوشش داده باشه. اگه موفق شدم حتماً تقدیم دوستان عزیز می کنم.

ramgol

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.