انجمن

نامک چیست؟  (۱۹ نوشته)

• ir80

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۳
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۳

دوستان میشه یه توضیح مختصر بدین که اصلا نامک چیست؟ و اگه اونو خال بزاریم چی میشه؟ و اینکه یکی دو مثال هم برای نامک بگید.

با سپاس فراوان

• best designer

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۵۲
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۸

در صورتی که شما از قسمت پیوند یکتا لینک پست هاتون رو به نامک فارسی تغییر بدین یا همون (نام نوشته) لینک مطالب ارسالی شما در واقع همان مامکی خواهد بود که شما وارد میکنید . مثال :

yoursite.com/نامک

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    ir80
  • ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۰

city-sound گفت:
    در صورتی که شما از قسمت پیوند یکتا لینک پست هاتون رو به نامک فارسی تغییر بدین یا همون (نام نوشته) لینک مطالب ارسالی شما در واقع همان مامکی خواهد بود که شما وارد میکنید . مثال :

yoursite.com/نامک

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟ اگر هم نامک را خالی بزاریم چی میشه؟

• best designer

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۰

نامک خالی قبول نمیکنه و عنوان و توضیحات پست رو بصورت اتوماتیک قرار میده .

به وبسایت من یه نگاه بندازین و اگه به ادامه مطلب پست هام برین url رو مشاهده کنید . متوجه منظورم میشین :

http://best-designer.ir

میبینید که پیوند ها (url) با عنوان پست یکی هستن . از نظر seo یکی از عوامل مهم محصوب میشه .

• ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۲

city-sound گفت:
    نامک خالی قبول نمیکنه و عنوان و توضیحات پست رو بصورت اتوماتیک قرار میده .

به وبسایت من یه نگاه بندازین و اگه به ادامه مطلب پست هام برین url رو مشاهده کنید . متوجه منظورم میشین :

http://best-designer.ir

میبینید که پیوند ها (url) با عنوان پست یکی هستن . از نظر seo یکی از عوامل مهم محصوب میشه .

متوجه شدم ولی در قسمت پیوند یکتا هم قسمتی داره که میشه عنوان نوشته رو انتخاب کرد، چه فرقی داره؟ دیگه نیاز هم نیست که یکی یکی برای همه پستها نامک بزاریم، در ضمن بعضی جاها هم میبینم بحث سر این هست که نامک لاتین باشه یا فارسی؟ یعنی اگه پیوند یکتا عنوان نوشته باشه و نامک یه چیز دیگه باشه چی میشه؟

با سپاس

• best designer

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۰

نمیشه برای همه پست ها یک پیوند یکتا تایین کرد که . آیا با عقل جور در میاد که 10 تا پست یک لینک داشته باشن ؟

یا 10 سایت یک آدرس داشته باشن نمیشه که . پس خود ورد پرس اتوماتیک بهترین حالت رو میزاره

• ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۵

city-sound گفت:
    نمیشه برای همه پست ها یک پیوند یکتا تایین کرد که . آیا با عقل جور در میاد که 10 تا پست یک لینک داشته باشن ؟

یا 10 سایت یک آدرس داشته باشن نمیشه که . پس خود ورد پرس اتوماتیک بهترین حالت رو میزاره

نه اینکه برای چند پست یک آدرس بدیم که!! یعنی شما میگی پیوند یکتا با نامک یکی هستند؟ اگه اینجوره پس چرا هم توی پیوند یکتا میتونیم عنوان نوشته را بزاریم هم در نامک؟ اگه یکی هستند چرا پس دو چیز یکسان گذاشتن؟ اگه یکی با اون یکی فرق کنه، یعنی برای یک نوشته یه پیوند یکتا بدیم ولی نامک یه چیز دیگه باشه چی میشه؟

شرمنده دوست عزیز ولی یه کم گیج شدم!

• mehrdad_67

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۲۷

ببین دوست من به انگلیسی بررسی می کنیم تا قابل فهم تر شه برای نمونه شما وقتی می خوای یه کتگوری درست کنی با عنوان
    How To Drive Traffic To Your Business With Press Releases
    ولی نمی خوای آدرس سایت به اینصورت باشه

http://www.site.com/how-to-drive-traffic-to-your-business-with-press-releases

چونکه بازدید کننده مشکل در به خاطر سپاری این عنوان داره افزون براینکه URL باکس در مرورگر خیلی کارکترزیادی رو در بر می گیره به حای این آدرس از slug ( به قول بومی سازی که من کاملا مخالفشم ) نامک به جاش از این آدرس استفاده می کنی

http://www.site.com/drive-traffic-business-press-releases

حالا یه خورده تخصصی تر اینه که گوگل یا موتورهای جستجوگر اول slug را بررسی میکنن slug به اندازه Name مهم نیست اما از جهت راحتی خواننده مهم است برای نمونه همین مورد بالا
    اگر عنوان
    how-to-drive-traffic-to-your-business-with-press-releases
    و slug
    drive-traffic-business-press-releases
    من با slug که یه جورایی نتیجه پست رو نشون می ده نگاه میکنم
    البته اینجا همه یه جشتجو توی گوگل کنن از اول تا انتهای نتایج رو باز می کنن و به هیچ وجه slug واسشون مهم نیست

اون دوستی که گفت slug و name رو یکی بزارین فکر کنم دیگه متوجه شده باشه کار اشتباهی !!!!

ir80
  • ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۴۱

خیلی ممنون آقا مهرداد، پس اگه slug رو نذاریم خیلی چیز خاصی رخ نمیده؟ یا اینکه فقط برای عناوین طولانی بزاریم؟ و دو تا مورد دیگه اینکه میگن انگلیسی باشه بهتره درسته؟ و اینکه بعدا میتونیم تغییرش بدیم؟

با سپاس

• mehrdad_67

آفلاین
    عضو
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۲

ir80 گفت:
    خیلی ممنون آقا مهرداد، پس اگه slug رو نذاریم خیلی چیز خاصی رخ نمیده؟ یا اینکه فقط برای عناوین طولانی بزاریم؟ و دو تا مورد دیگه اینکه میگن انگلیسی باشه بهتره درسته؟ و اینکه بعدا میتونیم تغییرش بدیم؟

با سپاس

اگه slug رو نذاری پیش فرض کل name رو خودش قرار می ده ، یکی از دلایلش نام طولانی هست برای نمونه دیگه من یه پست در زمینه ریاضیات با عنوان معادلات دیفرانسیل دارم ولی این پارسی هست بین خود دوستداران ریاضی به جای معادلات دفرانسیل از de استفاده می کنن من ممکنه slug رو de بزام ، یا اگه توسعه دهنده باشین و با توابع وردپرس آشنا باشی شاید به خوای برای نمونه category.php درست کنی که توش کنار اون نام slug رو هم قرار بدی
    برای نمونه
    name : عکس های هنری از پاسارگاد
    ولی
    slug : زیبایی پاسارگاد
    خوب این یه راه یه روش متفاوت بودن و دوگانه بودن یه پیوند یا به قولی link name هست

ir80
  • ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۱

خیلی ممنون ولی نفرمودید که بعدا باز میتونیم slug رو تغییر بدیم؟

و اینکه اگه بخواهیم url ما slug باشد به همراه یک پسوند html باید چکار کنیم؟

• mehrdad_67

آفلاین
    عضو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۱:۰۷

ir80 گفت:
    خیلی ممنون ولی نفرمودید که بعدا باز میتونیم slug رو تغییر بدیم؟

و اینکه اگه بخواهیم url ما slug باشد به همراه یک پسوند html باید چکار کنیم؟

می شه دوباره slug رو تغییر داد
    قسمت دوم پرسشتونو نفهمیدم که پاسخ بدم

ir80
  • ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۱:۳۰

mehrdad_67 گفت:

قسمت دوم پرسشتونو نفهمیدم که پاسخ بدم

مثلا اینجوری باشه html.پاسارگاد

در مورد slug منظورم این بود که اگه تغییرش بدیم توی سئو یا ایندکسهای گوگل و.... مشکلی نداره؟
    واقعا ممنون

• ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۰

من نامک برخی نوشته هام رو تغییر دادم ولی هیچ تغییری در url ایجاد نشد!! باید پیوند یکتای پیشفرض رو عوض کنم یا....؟

• best designer

آفلاین
    عضو
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۰:۱۷

بله باید از حالت پیش فرض در بیارین و آخرین گزینه رو انتخاب کنید بهترین پیوند یکتا برای وردپرس فارسی

• ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۴۹

من اینکارو کردم ولی به جز صفحه اصلی، هدر بقیه صفحات به هم میریزه، نمیدونم چکار کنم! البته هدر رو خودم براش کدنویسی کردم ولی با پیوند یکتا پیشفرض کاملا درست کار میکنه

• best designer

آفلاین
    عضو
    ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۳

در کد نویسی مشکلی وجود داره .

• ir80

آفلاین
    عضو
    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۹

city-sound گفت:
    در کد نویسی مشکلی وجود داره .

آخه چه مشکلی ممکنه باشه؟ چرا با پیوند پیشفرض درسته ولی هر جور دیگه تغییرش بدم هدر در صفحه اول درسته ولی صفحات دیگه همش به هم میریزه، از کدهای html و css استفاده کردم، یعنی ممکنه چه جور مشکلی بلشه که با پیوند پیشفرض درسته ولی با بقیه به هم میریزه؟

• gamebc

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲
    ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۱

سلام سایت من گیم بی سی از امار خوبی یعنی 4500 تا برخودار بود تا این که پیوند یکتا یا همان نامک رو عوض کردم ورودی گوگلم بسار پایین امده و بازدیدم 100 تا شده تو رو خدا یکی بگه باید چی کار کنم

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.